PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RTÜK'ün Sansur uygulamalarını nasıl buluyorsununuz?

Admin
08-08-2007, 22:55
Bu haftaki anketimiz RTÜK Üzerine.Size göre rtük sansur uygularken cok mu yerinde karar veriyor yoksa verdigi kararlar size göre olumsuz mu?

Ankete bu mesajın üstünden oy verebilirsiniz.Yorumlarınızı bekliyoruz.

Admin
08-08-2007, 23:00
Bana göre olumsuz buluyorum tv ekranları o kadar cok sansurleniyorki bazen kızmamak elde degil digiturkte bile sansur var

kanaryam1950
08-08-2007, 23:00
ben olumlu buluyorum.ama yetersiz kalıyor bir çok kanal ekran karartmasını hakediyor.

Admin
08-08-2007, 23:01
evet olumlu buluyorum.ama yetersiz kalıyor bir çok kanal ekran karartmasını hakediyor.

Mesela hangi kanallar.Magazin kanalları olabilirmi

hallederiz
08-08-2007, 23:06
ben olumlu buluyorum

kucer06
08-08-2007, 23:06
Bende çok olumsuz buluyorum.

umuter
08-08-2007, 23:24
bende olumlu buluyorum çünkü bazı şeylerin dozajını fazla kaçırmaya başlamıştı özel tv kanalları biraz daha çeki düzen verdiler kendilerine ağır cezalardan sonra

tarzan
08-08-2007, 23:26
serkan yılmaz sende bunu yaparsan olurmu fazla objektif ve iyi niyetli olmaya çalışma sana tavsiyem bu türk halkı bunu hak etmiyor çünkü

Admin
08-08-2007, 23:28
serkan yılmaz sende bunu yaparsan olurmu fazla objektif ve iyi niyetli olmaya çalışma sana tavsiyem bu türk halkı bunu hak etmiyor çünkü

Bazı konularda rtüke katılıyorum ama fazlası zarar.Kurtlar vadisi terörü bile engellemişlerdi..

cetindeniz
08-08-2007, 23:58
Serkan bey rütük sosyetelerin maşası olmuş gerisini yazmama gerek kalmaz sanırım anlaşılmıştır anlatılmak istenen

saygılar

ayran
09-08-2007, 00:10
genede bir bildikleri vardır

banshee8831
09-08-2007, 00:45
olumsuz buluyorum çünkü programın havasını bozuyor.o sansürün arkasında olan şeyi anlamak için kafam dağılıyor.bazende saçma buluyorum ne yani hayatımzıda hiçmi coca cola nın ismini görmedik.yada hayatımızda hiçmi bira görmedik sigara görmedik.bazende kan üstüne sansür oluyor oda sinir bozucu.bence hiç olmasın daha iyi

Simba
09-08-2007, 01:00
olumsuz buluyorum çünkü programın havasını bozuyor.o sansürün arkasında olan şeyi anlamak için kafam dağılıyor.bazende saçma buluyorum ne yani hayatımzıda hiçmi coca cola nın ismini görmedik.yada hayatımızda hiçmi bira görmedik sigara görmedik.bazende kan üstüne sansür oluyor oda sinir bozucu.bence hiç olmasın daha iyi
Size sonuna kadar katılıyorum:45:

ekrem63
09-08-2007, 01:53
Ben olumsuz buluyorum çünki Adeletli davrandığını düşünmüyorum.kurtlar vadisi ırakta olduğu gibi. Çünki diğer kanallardada silah ve kan vardı ama onları kapatmadı.Güçlü medyaya birşey yapamıyor.

cumhurbostanli
09-08-2007, 08:26
sansür herzaman heryerde degil gerektiginde uygulanması için cıkarılmış bir karar olmalıdır.ama bunlar neyapıyor sansürü uyguladıkca kanalların gelecegiyle oynayıp programları monotonlaştırıyorlar herkese iyi calışmalar

muzo
09-08-2007, 08:53
Bazı konularda rtüke katılıyorum ama fazlası zarar.Kurtlar vadisi terörü bile engellemişlerdi..

evet serkan kardeş size katılıyorum Kurtlar vadisi ne benzer nice diziler nice filimler oynatılıyor onlar niye yasaklanmıyor anlamış değilim haniiiiiii

engin
09-08-2007, 09:07
çok olumlu buluyorum tşler rtük:45::present::clap2::

saridagli
09-08-2007, 09:17
ben olumlu buluyorum türkiyede cogunlugun degil azinligin dedigi oluyor bunu anlamiyorum

osmann
09-08-2007, 09:17
1-yeterli olmadığından olumsuz buluyorum.
2-olmadık sansürleme yöntemlerinide saçma buluyorum. (sigara,kan mozaiklenmesi vs.)

coca colanın bir reklamı vardı. evde misafirlerin içerisinde reklam bir çıktı rezil oldum. gittiklerinde rtük ü arayıp durumu bildirdim ama kimse tınmadı. reklamı oynatmaya devam ettiler. açık saçık edepsiz ve rezilce olan reklamlara okey veren rtük işlerine gelmeyen dizileri şak diye kaldırabiliyor.dediğiniz gibi kurtlar ı kaldırdılar. rtük kuruluş amacına hizmet etse eyvallah diyeceğim. birde toplumda bir şey var. bir kesim, toplumun büyük bir kesimi karşı çıksa bile birşeye umurlarında değil. mesela thy de bir reklam afişi vardı. mayo reklamı hatırlarsınız. hacca giden analarımız babalarımız bu afişi kaldırttılar önüne set çektirdiler diye kartel medya öncülüğünde ki bir kısım bir taraflarını yırttı afedersiniz. sonunda büyük bir zafer kazanmışçasına reklamın önündeki engeli kaldırtıp manşet manşet yazdılar. ulan hiçmi milletin dinine dinayetine saygınız yok. hiçmi bu millete saygınız yok. diyesi geliyor insanın ama desen ne olacak vesselam? saygılar.

yakupyurt
09-08-2007, 09:38
peki bu rütükdenilen kurum tv lerdeki kontur soyucu şıllıklara niye bişi yapamıyor onun adı yarışma olduğu içinmi soruyorum rütük denilen kurum adaletli çalışmıyor

bilnet
09-08-2007, 09:46
ben olumlu buluyorum

emmi
09-08-2007, 10:03
Bende olumlu buluyorum ama yetersiz. Böyle başıboş ve sorumsuz bir medya başka ülkelerde göremezsiniz.
Saygılar.

orhan1970
09-08-2007, 10:05
her konuda haklısınız dostlar bana kalırsa rtük bir hayli zıvırlamaya başladı yeter artık bu kadarıda olmaz dedirtiyor yani saygılar ve iyi çalışmalar serkan kardeş

DEJAVU®42
09-08-2007, 10:51
hayır olumsuz buluyorum oyumuda olumsuz olarak kulandım cünkü gereksiz yerlere sansur uyguluyor türk orf adat gelenek göreneklerini yozlaştıran bozan bir cok magazin programı varken siyasi cıkarlar dogrultusunda haber kanallarına sansur uygulaması gercek ve olması gerekeni yapmadıgı anlamındadır

wetin
09-08-2007, 12:00
Bende olumlu buluyorum ama yetersiz. Böyle başıboş ve sorumsuz bir medya başka ülkelerde göremezsiniz.
Saygılar.

sana katılıyorum

temel50
09-08-2007, 12:35
:46:olumsuz buluyorum aynen:46:

western32483
09-08-2007, 12:39
bence yeterince rtürk görevini iyi yapamıyor.o kadar çok seviyesiz program varki bunlara neden engel olmuyor anlamış değilim
kolaygelsin

nihat47
09-08-2007, 13:19
ben film lerdeki konuşmaları sansürlemesini hiç doğru bulmuyorum orjinalliği bozuyo bi kere ama film ve dizilerde kliblerde ki öpüşme sahneleri çok kötü aileler zor durumda kalıyo onların kapatılması en doğrusu heleki magazin programları gençlerin düşmanı zaten sansürlenmesi gerekirken hiç bişey yapılmı yo çifte satandart uygulanı yo çok çeliş kili kararlar bunlar rtük böyle olmamalı daha dikkatli takib etmeli bence sanki kendi evlerinde bunları görmüyormu bunlar nasıl tahammül edi yolar anlıyamıyorum konuyu açanlara teşekkürler..

mamoste
09-08-2007, 14:29
dünya da ve özellikle ülkemizde yasaklar kesinlikle fayda sağlamadığı gibi sıkıntı yaratmıştır.
yasaklar yerine eğitimle bukonuyu çözmeliler. tabiki bu yılların bırıkımı. "değirmeni heba etmiş çakçakla oğraşıyorlar" yaratılan güdümlü basın ve tvler ilkesizleşince şimdi yasaklarla önlemeye çalışıyorlar. bu yasakları da siyası amaçlı kullanacaklar. geçmişte olduğu gibi siyasi amaclıdır ve karşiyim

diyot
09-08-2007, 14:38
bence uygulama yerinde...

MusaKa92
09-08-2007, 14:52
ya adam sigara içiyo onu bile sansürlüyolar sanki biz bilmiyoz. Hele bir futbolcu basın açıklaması yaparken arka plandaki reklamları sansürlücez diye adamın yüzü gözükmüyor :wave:

bulletfromhell
09-08-2007, 16:02
ne hikmetse bizim millette şu kafa var..'olsun ama şu kadar olsun' veya 'sansüre karşıyım ama şunlar şunlar engellensin'...arkadaşlar şu orta yolu bulma hastalığından kurtulmalıyız...bizi bu hale getiren şeyler orta yolu bulma hastalığımızdır....sansür konusunda da fikrim şudur...sansüre kesinlikle karşıyım...selametle

ozay_74
09-08-2007, 16:51
Arkadaşlar sansür mansür hikaye, böyle birşey olmaz, nedir bu ya. İsteyen istediği kanalı tv de hafızaya alır seyreder istemeyen de seyretmez.Yani bu bizim elimizde, işimize gelirse seyrederiz , gelmiyorsa seyretmeyiz.Bunu birilerinin yapmasına gerek yok.
Saygılarımla,

kamilce
09-08-2007, 18:25
ben olumlu buluyorum ama herkesin fikrine saygı duymamız gerekir.

1970divrigi
09-08-2007, 18:44
sansürü tamamen olumsuz buluyorum.

ertex74
09-08-2007, 18:53
olumlu buluyorum

bulletfromhell
09-08-2007, 19:05
yaw hangi devirde yaşıyoruz anlayamadım....dünyanın en gelişmiş ülkesi danimarka ve adamlarda sansür kısıtlama vs şeyler yok...biz bu kafalarlamı gelişmiş ülke hedefini koymuşuz....buna kargalar bile güler...

Tamerk
09-08-2007, 19:37
Arkadaşlar sansür mansür hikaye, böyle birşey olmaz, nedir bu ya. İsteyen istediği kanalı tv de hafızaya alır seyreder istemeyen de seyretmez.Yani bu bizim elimizde, işimize gelirse seyrederiz , gelmiyorsa seyretmeyiz.Bunu birilerinin yapmasına gerek yok.
Saygılarımla,
Bunu yazana katiliyorum nasil olur ben istedigimi degilde baskasinin benim yerime karar verdigini seyredecegim boyle bir kurulum avrupada hicbir devlet yok herkez istedigini seyreder veya seyretmez bence boyle bir kurum olmamasi lazim halkimiz o kadar cahilmi kendisi secemiyecek hani nerde kaliyor serbestlik yarim demokrasi olmaz.Baslamisken basinida denetlesinler neye duyurmak istiyorlarsa serbest biraksinlar obur bilgiler islerine gelmiyor diye yasaklansin.:angry8:

tracker
09-08-2007, 20:30
rütük topluma verilmiş bir rüşvettir .
Akıllı insan iç güdülerine teslim olmayandır.

cafi
09-08-2007, 21:21
olumsuz buluyorum kumanda elimizde istiyen istediği poğramı seyreder ekranda her çeşit poğram olmalı sadece sakıncalı olanların saatleri ayarlanıp akılı işaretlerden konulmalı yeterli akılı işaretler poğramın souna kadar kalmalı işareti görüp izleyip izlememeğe karar verebiliriz

bensu
09-08-2007, 21:59
ben bazi olumlu buluyorum mesal telefon yarismalari kalksa ondan obuk sabik reklamlar var onlar kalka sa filmlere yapilan sansürleri hos degil saygilar

Simba
09-08-2007, 22:02
ben bazi olumlu buluyorum mesal telefon yarismalari kalksa ondan obuk sabik reklamlar var onlar kalka sa filmlere yapilan sansürleri hos degil saygilar
Filmler rütk yüzünden darma dagın oldu her yeri kesiyorlar eskiden ne güzeldi şimdi ise tv kanallarında HİÇ BİRŞEY YOK:smiles22:

bulletfromhell
09-08-2007, 22:38
Filmler rütk yüzünden darma dagın oldu her yeri kesiyorlar eskiden ne güzeldi şimdi ise tv kanallarında HİÇ BİRŞEY YOK:smiles22:
doğru söylüyon usta...maalesef yerli kanalları seyrederken banada daral geliyo...çanağı çevirecem nasip olursa pazar günü..90 cm ile astra mı daha iyi gelir siriusmu???

Admin
09-08-2007, 22:39
doğru söylüyon usta...maalesef yerli kanalları seyrederken banada daral geliyo...çanağı çevirecem nasip olursa pazar günü..90 cm ile astra mı daha iyi gelir siriusmu???

Astra daha iyi bence.Siriusta xx kanalları dısında birşey yok.Alman kanalları var rtl sat 1 pro 7 guzel kanallar

bulletfromhell
09-08-2007, 22:42
Astra daha iyi bence.Siriusta xx kanalları dısında birşey yok.Alman kanalları var rtl sat 1 pro 7 guzel kanallar
sağolasın usta....rtük var olduğu sürece, üzülerek söylüyorum ,evimde 42 E yönünde çanak olmayacak..uydulardaki kanal listesine şimdi bakıyodum..astra bencede mantıklı tercih....

SexymanTR
09-08-2007, 23:23
şayet uzman ekiplerce değerlendirilirse olumludur.( Toplum psikoloğu v.s ) çünkü biz yetişkinler bazen bazı olayları olumlu algılayabiliriz ama ufak yaştaki izleyiciler bunların farkına varmadan zarar görmekteler.!!! söz konusu şiddet içeren çizgi filimler dahi son zamanlarda çıkmıştır.üçretli paketlerde rtük uygulamaları farklı kılınabilir.bu şu aşamada olabilir ; izleyici kitlesine göre paketlendirilebilinir.( ebebeyn menü oluşturulup şifrelenebilinir.) düne kadar liseli kızlarımızın uygunsuz görüntüleri nette elden ele geziyordu sizce bu uygunmuydu.???

bulletfromhell
09-08-2007, 23:33
şayet uzman ekiplerce değerlendirilirse olumludur.( Toplum psikoloğu v.s ) çünkü biz yetişkinler bazen bazı olayları olumlu algılayabiliriz ama ufak yaştaki izleyiciler bunların farkına varmadan zarar görmekteler.!!! söz konusu şiddet içeren çizgi filimler dahi son zamanlarda çıkmıştır.üçretli paketlerde rtük uygulamaları farklı kılınabilir.bu şu aşamada olabilir ; izleyici kitlesine göre paketlendirilebilinir.( ebebeyn menü oluşturulup şifrelenebilinir.) düne kadar liseli kızlarımızın uygunsuz görüntüleri nette elden ele geziyordu sizce bu uygunmuydu.???
elmayla armutu karıştırmayalım bence...yaşı küçük kızların o tip görüntülerinin ordan oraya dolaşması zaten illegal bi olaydır...o bizim mevzumuz değil...sansürü sadece ***** yayınlara sansür olarak düşünme....birçok konuda var...insanlar ***** seyretmek için gidip receiver alıyorlar,kart alıyorlar ve bunlar için bedel ödüyorlar...zaten dünyanın hiç bir yerinde ***** yayınlar free değilki....

SexymanTR
09-08-2007, 23:44
elmayla armutu karıştırmayalım bence...yaşı küçük kızların o tip görüntülerinin ordan oraya dolaşması zaten illegal bi olaydır...o bizim mevzumuz değil...sansürü sadece ***** yayınlara sansür olarak düşünme....birçok konuda var...insanlar ***** seyretmek için gidip receiver alıyorlar,kart alıyorlar ve bunlar için bedel ödüyorlar...zaten dünyanın hiç bir yerinde ***** yayınlar free değilki....

olayı sadece ***** ile toparlamadım sadece örnek verdim.!!! bu hususta nette uzun süre bordlarda dolaşmama rahmen kimse ( yönetim olarak ) önlem almadı. forum kurallarında yasak olmasına rahmen yine de uzun süre verildi.!!! bizler ne zaman bilinçli kullanıcılar olacağız o zaman rütük gibi kurumlar var olmayacaktırlar.tabi bu kurumların yanlısı gibi görünsemde bunlara çok sempatik bakıyom gibi algılanmamalıdır.çünkü dozu aşıpta izleyiciye verilmesi gereken mesajları da kaldırdıkları olmaktadırlar..!! medyayı dikkatli bir şekilde takip edersek ; her zaman reyting uğruna yayın yapmaktalar.sabah prg. lerine bakan bayanlar tv başından ayrılmıyorlar ev işleri artık o gün biter mi bitmez mi kimin umrunda .bunu bırakın yapmacık rollere bürünmüş sanatçılarımız birde bunlara katılıp mahalle karılarının sohbetleri gibi tartışmaktalar..!!!

kelimeleri manalarını tam alan sorun yaşamaz *-)

COEMAR
10-08-2007, 00:31
olumsuz

bulletfromhell
10-08-2007, 16:22
olayı sadece ***** ile toparlamadım sadece örnek verdim.!!! bu hususta nette uzun süre bordlarda dolaşmama rahmen kimse ( yönetim olarak ) önlem almadı. forum kurallarında yasak olmasına rahmen yine de uzun süre verildi.!!! bizler ne zaman bilinçli kullanıcılar olacağız o zaman rütük gibi kurumlar var olmayacaktırlar.tabi bu kurumların yanlısı gibi görünsemde bunlara çok sempatik bakıyom gibi algılanmamalıdır.çünkü dozu aşıpta izleyiciye verilmesi gereken mesajları da kaldırdıkları olmaktadırlar..!! medyayı dikkatli bir şekilde takip edersek ; her zaman reyting uğruna yayın yapmaktalar.sabah prg. lerine bakan bayanlar tv başından ayrılmıyorlar ev işleri artık o gün biter mi bitmez mi kimin umrunda .bunu bırakın yapmacık rollere bürünmüş sanatçılarımız birde bunlara katılıp mahalle karılarının sohbetleri gibi tartışmaktalar..!!!

kelimeleri manalarını tam alan sorun yaşamaz *-)
yok ben anladım ne demek istediğinizi...bende sorun yok....ancak anladığım kadarıyla siz kendi yapmanız gereken işleride devletin yada rtük ün üstlenmesini istiyorsunuz...ben şunu savunuyorum...ben bir baba olarak çocuklarım için sakıncalı bulduğum birşeyler varsa onlara seyrettirmem,bu kadar basit...benim ebeveyn olarak görevim budur....kendi çocuğuna seyrettirenede mani olmam..o onların tercihidir...ben seyrettirmek istemiyorsam,seyrettirmek isteyenin hürriyetinede engel olmam..bu benim tarzım...beğenmeyen varsa kendi sorunudur...

katliam_290
10-08-2007, 19:57
olumludur yaptıkları işi gereginden fazla abartıyorlar....

bulletfromhell
10-08-2007, 20:21
olumludur yaptıkları işi gereginden fazla abartıyorlar....
kardeş nasıl oluyo bu iş???hem olumlu diyosun hemde abartıyolar diyosun...abartının nesi olumlu olabilir???

cinbo
10-08-2007, 21:05
kardeşim rütük türksatta oldu devamda edecek açık kanal istiyorsanız adresi biliyorsunuz
motorlu çanak takar bir oyana bir buyana döner durur 1 kaç kişi istiyor diye 75 milyon insanın ahlakını bozamassınız

yuceldede
10-08-2007, 21:21
Hangi devirde yaşıyoruz sansürde neymiş.

ahmetusta85
10-08-2007, 21:30
bilgilendirmek kötü mü olur hiç tabiki iyi

ahmetusta85
10-08-2007, 21:33
sansürün ne olduğunu bilmeyenlerin terbiyesi malum...biz okadar geniş değiliz.........

yeyo
10-08-2007, 22:48
bende olumsuz buleyorum!!!!!!!!!!!

alksoft
10-08-2007, 23:25
Ben olumsuz buluyorum.

Simba
11-08-2007, 00:01
sansürün ne olduğunu bilmeyenlerin terbiyesi malum...biz okadar geniş değiliz.........
Sansur ***** yayın degil .Her yerde her an kesilmedir.Arkadaşlar bahsetti bir sigara içme olayı bile buzlanıyor öpüşme sahnesi vs kesiliyor.en ufak espilerilei kesmeye başladılar

ayhankeskin
11-08-2007, 00:09
Yasaklarla bir yere varılmayacağını, yasaklalamanın ve ekran karartmanın fikri değiştirmeyeceğini düşünüyorum.

andrea
11-08-2007, 12:25
olumsuz buluyorum.
evde ailelerin yapması gereken şeyi rtuk kendi başına yapmaya çalışıyor.aile izletmesin kardeşim çoluğuna çocuğuna,ondan sora rtuk u arayıp şikayet ediyolar böyle yayın olmaz diye.
bizimkiler emek etmiş film çekmiş dizi çekmiş bi sahnesinde araba kazası oluyor aktör rolünü yapıyor makyöz makyajı yapıyor efektler suni kan hepsi dört dörtlük çekiliyor, yayınlanırken caart diye kan gizlenmeye çalışılıyor ortaya aptal bir görüntü çıkıyor ve insanların emekleri de boşa gidiyor.
insanlar önce kendilerini sora ailelerini eğitecekler çoluk çocuk izliyor diye hertürlü yasak savunulamaz böyle bişey çok saçma.

lordlordleon
12-08-2007, 14:07
sansürlenecek bişey varsa oda saçma sapan yaışmalar ve saçmalığı isminden bile belli olan reklamlar ve programlar var ama bizde hata bir tane kahraman çıkartıyor medya tamam barış akarsu Allah rahmet eylesin onunla sorunum yok ama bizim kaç tane şehidimiz oldu bu kadar ilgi görünmedi yaaa medya bizi mahediyor kanımızı bozuyor ve uyutuyor bizi

bulletfromhell
12-08-2007, 14:32
sansürlenecek bişey varsa oda saçma sapan yaışmalar ve saçmalığı isminden bile belli olan reklamlar ve programlar var ama bizde hata bir tane kahraman çıkartıyor medya tamam barış akarsu Allah rahmet eylesin onunla sorunum yok ama bizim kaç tane şehidimiz oldu bu kadar ilgi görünmedi yaaa medya bizi mahediyor kanımızı bozuyor ve uyutuyor bizi
haklı olabilirsin ancak o dediğin olay rtük ile alakalı değil....o tamamen bizim medyanın ,çok özür diliyerek söylüyorum,karaktersizliğiyle ve cibiliyetsizliğiyle alakalı....bir kaç ay önce m.ali birand denilen zat ,tv lerin genel yayın yönetmenlerini toplayıp şehit haberlerini fazla ön plana çıkartmayın demişti...dünya alemde bunu biliyor ve de biçok haber ajansı bunu duyurmuştu....ama dediğim gibi; bu olaylar rtük ün meselesi değil...bunları daha farklı başlıklar altında konuşsak daha sağlıklı olur..çünkü bu konunun başlığı rtük...selametle

ikitaş
12-08-2007, 14:37
olumlu buluyorum.:45:

lordlordleon
12-08-2007, 15:11
haklı olabilirsin ancak o dediğin olay rtük ile alakalı değil....o tamamen bizim medyanın ,çok özür diliyerek söylüyorum,karaktersizliğiyle ve cibiliyetsizliğiyle alakalı....bir kaç ay önce m.ali birand denilen zat ,tv lerin genel yayın yönetmenlerini toplayıp şehit haberlerini fazla ön plana çıkartmayın demişti...dünya alemde bunu biliyor ve de biçok haber ajansı bunu duyurmuştu....ama dediğim gibi; bu olaylar rtük ün meselesi değil...bunları daha farklı başlıklar altında konuşsak daha sağlıklı olur..çünkü bu konunun başlığı rtük...selametle

ya kususra bakmayın doluydum galiba özür dilerim sağol

plazma
12-08-2007, 15:27
her cumlede bir BİPPPPPPPPPPP cikmaya basladi nedir bu ya
kemal sunalin butun filmleri aynen
100 lafin 50 si BİPPP
bu bence cok yanlıs
30 yıldır bir sey yok ta simdi mi ayni filmlerde bir sey var
sanki filmler bastan dublajlanmişta sansur koyuyorlar
örnek:
ayni filmde eşşek lafi BİPPPPPPPPPPP
inek lafi aynen
fark yok ki
ikisini de BİP lesin o zaman

cok yanlis cok
ÖNCE SU REKLAM SACMALIKLARINI DURDURSUNLAR..!
1 SAAT FİLMİN 30 DAKİKASI REKLAM... :mad2:

özzeko
13-08-2007, 09:22
şindi herkez kendi bildigini söylemiş olaylara objektif bakarsak sansür olsun olmasın evet hayır halk oylamasına dönmüş.bu gün avrupadan ordan buradan örnekler veriliyor. oralarda sansür yokmu her toplum kendine göre bu işle ilgili önlemler almış.hepimiz biliyoruz bu konuda kokuşmuşluk bizde özgürlük adına yapılan soytarılıktan başka bir şey degil.örnekler fransa ve diger avrupa ülkelerinde saat=24:00 ten evvel *****ya izin vermiyor sen bir hollanda ingiltere kralicesine veya devlet büyügüne brokrata ulu orta hakaret edemezsin hiç bir gazetede vahşet gibi kaza fotoraflarını görüntülerini yayınlayamazsın amerikada ikiz kulelerden kimse bir kare ceset fotorafı görüntü yayınlaya bildimi işte toplum degerlerini korumak için sansürü iyi anlamak şart toplum degerlerinin korunması içinde her konuda her yerde sansürde şart cünkü bu ortası olan bir konu sansür olmasın diyende olsun diyenin hakkına gasp ediyor.öyleyse toplumun cogunlugunun istedigi dogrultuda bu işler yapılmıyor.yapılmalı

SexymanTR
14-08-2007, 11:30
yok ben anladım ne demek istediğinizi...bende sorun yok....ancak anladığım kadarıyla siz kendi yapmanız gereken işleride devletin yada rtük ün üstlenmesini istiyorsunuz...ben şunu savunuyorum...ben bir baba olarak çocuklarım için sakıncalı bulduğum birşeyler varsa onlara seyrettirmem,bu kadar basit...benim ebeveyn olarak görevim budur....kendi çocuğuna seyrettirenede mani olmam..o onların tercihidir...ben seyrettirmek istemiyorsam,seyrettirmek isteyenin hürriyetinede engel olmam..bu benim tarzım...beğenmeyen varsa kendi sorunudur...

ne entrikadır ki.! medyanın olaylara olumsuz bakış açısını belirtirken , medyanın özgür yayınını savunmaktasınız.? zaten medya bu konular da olumlu yayın akışında bulunsalardı bu kurumlara ihtiyaç doğmazdı.sansürü savunmadığınızı belirtirken nicke sansür uyguladınız..!! peki nickin sansüre ihtiyaçı olup olmadığı kanısına şahsi vardınız..!!! siz daha bu konuları sağlıklı irdeleyemediniz ki çocuğunuzun ne zaman ne izlediğini takibini sağlayabilesiniz..!!!!

toplumumuz daha sizin gibi düşüncelerde olabilcek , yayın akış diyağramını sunacak , kültür vede birikime sahip değildir..:wave:

ruzgarm
14-08-2007, 11:54
Ben olumsuz buluyorum sansür yasak olaylarına

bulletfromhell
14-08-2007, 21:17
ne entrikadır ki.! medyanın olaylara olumsuz bakış açısını belirtirken , medyanın özgür yayınını savunmaktasınız.? zaten medya bu konular da olumlu yayın akışında bulunsalardı bu kurumlara ihtiyaç doğmazdı.sansürü savunmadığınızı belirtirken nicke sansür uyguladınız..!! peki nickin sansüre ihtiyaçı olup olmadığı kanısına şahsi vardınız..!!! siz daha bu konuları sağlıklı irdeleyemediniz ki çocuğunuzun ne zaman ne izlediğini takibini sağlayabilesiniz..!!!!

toplumumuz daha sizin gibi düşüncelerde olabilcek , yayın akış diyağramını sunacak , kültür vede birikime sahip değildir..:wave:
birincisi benim entrikyla falan işim olmaz...heralde çakışma diyecektiniz...şunu anlamamakta ısrar ediyorsunuz....kişisel fikirlerin,hatta yüzbinlerce kişinin fikirleri milyonlar için bağlayıcı olmamalıdır...ülkemizde çoğulcu demokrasi esas ise bu konuda da böyle olmalıdır...şunu diyebilirsiniz...çoğulculuk her zaman sağlıklı sonuç verirmi???cevabım kesinlikle HAYIR....ancak şu anda çoğulcu demokrasiden daha iyi bir yol göremiyorum....dolayısıylada milyonlarca insan o abuk subuk programları seyredip onlara rating kazandırıyorsa ben ve benim gibi düşünen insanlar o programları seyretmek istemiyorsak ve çocuğumuza seyrettirmek istemiyorsak yapacağımız iki iş var....birincisi o kanalları açmamak ,ikincisi onların yerine kendimiz ve ailemiz için uygun bulduğumuz şeyleri seyretmek ve seyrettirmek...bu kadar basittir...milyonların seyrettiği programı ben seyretmek istemiyorsam bu devletin yada rtük ün sorunu değildir....bireysel istekler için devlet veya rtük kullanılamaz....bizim medyamızın iyi bi medya olmadığını bende biliyorum...buna itirazımda yok...hatta benim evimde türksat çanağı ve diğer türk kanallarına ait platformda yok....bu benim tercihim...bu kadar basit....son olarakta senin nikini sansürlemek gibi bi derdimde yok yetkimde....bana ne senin nikinden...nikinin sansürlenmesi tamamen forum yönetiminin isteği ve forumun altyapı programı olan vBulletin ile alakalı bi konudur...nickinin sansürlenmesiyle ilgili bi sıkıntın varsa onu forum yönetimiyle paylaş.....selametle....

Admin
15-08-2007, 01:13
son olarakta senin nikini sansürlemek gibi bi derdimde yok yetkimde....bana ne senin nikinden...nikinin sansürlenmesi tamamen forum yönetiminin isteği ve forumun altyapı programı olan vBulletin ile alakalı bi konudur...nickinin sansürlenmesiyle ilgili bi sıkıntın varsa onu forum yönetimiyle paylaş.....selametle....

S*X İsmi forumda sansurlüdür.Nedeni ise bazı web koruyucu programlar bu cumlede olan siteleri yasak site.zararlı site olarak görmektedir.Biz dahil diğer x forumlarda bu uygulama mevcuttur.Nik alımı daha önceden oldugu için bu uygulamanın dısında kalmıştır ama forum alıntılı konularda sansurlemektedir

Bilginize

Admin
15-08-2007, 23:32
Anketin süresi bittigi için konu kapanmıştır..