PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Her zaman demişimdir eğitim şart diye

muzo
11-08-2007, 14:38
Sürücü kursuna operasyon: 11 gözaltı
Kadıköy,'de, "Müracaat eden müşterilerine sınava ve kursa gitmeden ehliyet veriyorlar" yönündeki ihbar üzerine "Aras" isimli sürücü kursuna operasyon düzenleyen polis, 2 kurs sahibi ile birlikte bu yöntemle ehliyet alan 9 kişiyi gözaltına aldı.

Edinilen bilgiye göre polis, bir sürücü kursunun, müşterilerine kurs vermeden ve sınava sokmadan ehliyet temin ettiği ihbarı üzerine harekete geçti. İhbar üzerine geçtiğimiz Çarşamba günü Osmanağa Mahallesi Serasker Caddesi üzerindeki Aras Sürücü Kursu'na operasyon düzenlendi. Operasyonda, kurs sahipleri S.K, S.K, gözaltına alındı. Operasyonda ayrıca, soruşturma ve inceleme sonucunda kursa gelmeden ve sınava girmeden ehliyet aldıkları tespit edilen E.P, B.T, K.Ç, N.Ç, H.Ş, A.D, B.S, N.Y ve A.G, isimli şahıslar da gözaltına alındı. Sorguları tamamlanan şahıslar, Kadıköy Adliyesi'ne sevk edildi.

Kursun, onlarca kişiye bu yönde ehliyet temin ettiği tahmin edilirken, konuyla ilgili S.Ç, HS isimli iki kişinin aranmasına devam edildiği öğrenildi.

muzo
11-08-2007, 14:41
herzaman demişimdir eğitim şart diye adamlar kursa gitmeden ehliyet alıyorlar ondan sonra çıkıyorlar trafiğe alsana facia olan karşı tarafa ve masum insanlara oluyor nedir bu vurdum duymazlık bilmiyorum ki arkadaş bu adamlar da hiçmi vijdan hiçmi ALLAH korkusu yok bilmemki

Hakan Gül
11-08-2007, 14:47
İnsanları bu şekilde eğitimsiz trafiğe salmanın vebali büyüktür.Kimbilir kaç cana kıyacaklar veya kıydılar.