PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Orman Yangınları! Lütfen daha dikkatli olalım...

dragutcim
17-08-2007, 23:03
Only the registered members can see the link
Bu fotağrafları Bursa'nın hemen çıkışında Kurtul Köyü göletinde balık avlarken çektim. Uludağın eteklerinde yer alan bir köyde çıkan yangına su yetiştirip söndürmek isteyen Bursa Orman İşletmesine ait Rusya dan kiralanan yangın söndürme helikopterinin görüntüleridir. Söndürmek çok zor hele yetiştirip o ağaçalrımıza bir başka deyişle o ciğerlerimize sahip olmak çok zor lütfen çevremizdekileri uyaralım bu geçirdiğimiz sıcak günler daha tehlikeli, bu günlerden ders alıp hele ağaç dikersek işte o zaman tam süper olacak...

bulletfromhell
17-08-2007, 23:16
Bu fotağrafları Bursa'nın hemen çıkışında Kurtul Köyü göletinde balık avlarken çektim. Uludağın eteklerinde yer alan bir köyde çıkan yangına su yetiştirip söndürmek isteyen Bursa Orman İşletmesine ait Rusya dan kiralanan yangın söndürme helikopterinin görüntüleridir. Söndürmek çok zor hele yetiştirip o ağaçalrımıza bir başka deyişle o ciğerlerimize sahip olmak çok zor lütfen çevremizdekileri uyaralım bu geçirdiğimiz sıcak günler daha tehlikeli, bu günlerden ders alıp hele ağaç dikersek işte o zaman tam süper olacak...
kardeş söylediklerin çok hoş çok güzel...ancak maalesef işler öyle değil...izmirdeki büyük yangında kuvvetle muhtemel terör örgütü elemanı Çiçekli köy ve Yaka köy muhtarlarını telefonla arayıp 'söndürün bakalım...yine yakacağız' demiş....bugün o bölgede yine yangın çıktı....ve maalesefki kanı bozuk terörist dalga geçer gibi telefon açıyor resmen posta koyuyor,bizim yöneticilerimizde acziyetlerini örtmek için suçu piknik yapan garibanların üzerine atıyor...neymiş efendim...sönmemiş mangal ateşiymiş...hadi ordan sizde...ülen üstte yazdığım şeyi bütün izmir biliyo,bizim anlı şanlı 'büyük' tv ve gazetelerimiz 'sabotaj şüphesi' diyip işin üstünü örtmeye çalışıyorlar....çünkü hükümet ve diğer yöneticiler öyle emrediyor...12-13 sene kadar önce de bi 'trafik Canavarı' furyası vardı ya....yolların yetersizliğini ve planlama,uygulama,yapım,işletim ve ışıklandırma sistemlerindeki dev hatalarını örtbas etmek için bu işi pompaladılar...neymiş efendim...adam direksiyon başında canavara dönüşüyomuş...hadi ordan...sen önce yollarını düzelt bakalım,karayollarını rehabilite et,milletin yepyeni arabaları berbat yollarda haşat olmasın,ondan sonra canavar avına çık...ülen bizim yöneticilerimiz hayalet avcıları filmindeki hayalet avcılarından daha komik,salak ve sakil görünüyorlar benim gözüme....:devilprv::devilprv::devilprv::devilprv:

dragutcim
17-08-2007, 23:32
Söylediklerine aynen katılıyorum, vede eklemek istiyorum farkındamısın artık bu güzel vatanımızda Türk'üz diyenlerin sesi alçalmaya başladı burda tenzih ettiklerim zaten kendilerini bilen insanlar. Arkadaş öyle bir duruma sokulduk ki her şehrimizde hemşeri dernekleri açıldı. Bu derneklere insanlar kitleler halinde üye oluyor. Ya! Benim Türkiye'mde niye avantaj yada statüm artsın diye dernekler kuruluyor? Efendim demek ki bu dernekler devam eden hayatta birer avantaj, artı değer kaleleri oluyor. Yok hayır bazı aklı evvel arkadaşlarımız şöyle diyebilir; "kendi yörelerimizin örf ve ananelerini yaşatmak amacımız" ama kazın ayağı maalesef öyle değil, bunu kendileride biliyor. Bizim diğer ülkelerde yaşayan gurbetçilerimiz yapıyordu eyvallah ama bizde kendi ülkemizde artık yabancılaşma senaryoları içersinde piyon olarak birazda farkında olmayarak yer aldık ve çabalıyoruz. Amacımız farkında olmadan kendi topraklarımızda birbirimize yabancılaşmak. Evet evet asıl amaç bu! Bizde o amacın birer askeriyiz, farkındamıyız! Bilmem sen, ben, o topla üç beş kişi yeter artık bizde savaşalım. Nasıl savaş işte böyle tartışarak, konuşarak nasıl hareket edeceğimizi anlaşarak. Selametle kalın. ( Ama aklımızda başımızda olsun )

bulletfromhell
17-08-2007, 23:44
Söylediklerine aynen katılıyorum, vede eklemek istiyorum farkındamısın artık bu güzel vatanımızda Türk'üz diyenlerin sesi alçalmaya başladı burda tenzih ettiklerim zaten kendilerini bilen insanlar. Arkadaş öyle bir duruma sokulduk ki her şehrimizde hemşeri dernekleri açıldı. Bu derneklere insanlar kitleler halinde üye oluyor. Ya! Benim Türkiye'mde niye avantaj yada statüm artsın diye dernekler kuruluyor? Efendim demek ki bu dernekler devam eden hayatta birer avantaj, artı değer kaleleri oluyor. Yok hayır bazı aklı evvel arkadaşlarımız şöyle diyebilir; "kendi yörelerimizin örf ve ananelerini yaşatmak amacımız" ama kazın ayağı maalesef öyle değil, bunu kendileride biliyor. Bizim diğer ülkelerde yaşayan gurbetçilerimiz yapıyordu eyvallah ama bizde kendi ülkemizde artık yabancılaşma senaryoları içersinde piyon olarak birazda farkında olmayarak yer aldık ve çabalıyoruz. Amacımız farkında olmadan kendi topraklarımızda birbirimize yabancılaşmak. Evet evet asıl amaç bu! Bizde o amacın birer askeriyiz, farkındamıyız! Bilmem sen, ben, o topla üç beş kişi yeter artık bizde savaşalım. Nasıl savaş işte böyle tartışarak, konuşarak nasıl hareket edeceğimizi anlaşarak. Selametle kalın. ( Ama aklımızda başımızda olsun )

dragutcim
17-08-2007, 23:49
Ya yapma ne diyosun lütfen. Sahip olduğumuz en mukaddes şeyler bu kadar ucuz değil.Tabiki kırılgan olacaz. Sen konunun başka boyutundasın. Sahip olduğumuz en ufak şeylerin bile peşinde koşacaz derken. Her neyse bu konuda yorum yapmayalım hele konu Dinimiz se LÜTFEN...

dragutcim
17-08-2007, 23:53
Farkına varalım amerika bile ırakta çuvalladı işi mezhep kavgasına döktü. Kardeşi kardeşe kırdırmaya başladı. Aynı senaryolar bunlar.