PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tüm Üyelerin Okumasını Rica Ediyorum

Bora44
21-08-2007, 23:00
Herkesin dikkatle okumasını ve kendisine öz eleştiride bulunmasını,
Gerek görmüşse de yorum yazmasını rica ediyorum.
Sevgilerimle.
Only the registered members can see the link

kucer06
21-08-2007, 23:12
:present:Kardeşim Ne Kadar Güzel Anlatmışsın.Eline Emeğine Sağlık.Bilinen Bir Ayıbımızı Yüzümüze Şamar Gibi Vurdun.Çok Haklısın.Dilimizin Yarısını kaybettik.:present:

bulletfromhell
21-08-2007, 23:19
çevremdeki insanlar tarafından türkçeyi iyi kullandığı söylenen birisi olarak,ben bile zaman zaman gerek forumdaki yazılarımda gerekse günlük konuşmalarımda yukarıda sözü edilen tabirleri kullanıyorum...maalesef dil konusunda fransızlar kadar bile olamadık....

avrandibeyi4110
22-08-2007, 00:02
arkadaşım içler acısı durumumuzu çok güzel anlatmışsın,üzülmemek eldemi,emeğine sağlık,

olesker
22-08-2007, 00:14
Doğru söze nedenir çok güzel anlatmışsın sağol

zorlu
22-08-2007, 00:47
eline ve yazdığın o kelimelerin hepsine kurban olayım arkadaşım denilecek başka bir şey bırakmamışsın zaten bizlere ama unutmamamız bir şey daha var bence bunları kendimiz kabul ettik nedenimi haa bende karşıyım bu tür bilmediğim kelimelere ama ne yapacaksın tutturmuşuz bir avrupalı olma hefesini gidiyoruz işte unutmamamız gereken bir şey var bir zamanalar avrupalılar bizlere özenirlerdi neyimimizimi en başta hamam olayı onlarda yoktu ve bizlerden öğrendiler bu durumu ama ne yapalımki şu anda biz onları özenmekteyiz nelerini özeniyorsak aslında bunların hepsinin bir düzenbazlık yani bizleri yok etme olduğunu bir anlasak daha nelerimizi yok ettiğni bir düşünün en başta saygı ve sevgimizi yok etmeye çalışıyorlar sonra namus davamızı yok etmeye ve en sonunda da dinimizi kendi istedikleri gibi yani dahası incili nasıl kendilerine göre uydurdularsa bizleride dinimizi de o şekilde bizlere ve bizden sonraki nesillerimize aşılamaya çalışmaktalar yaa neyse daha söylenecek çoook şeyler var ama sizleride sıkmış oldum galiba özür dilerim AMA NE OLUR ÖZÜMÜZÜ KAYBETMEYELİM ARKADAŞLAR ne varsa özümüzde var ve geleceğimizi ve dostlarımızı bunlara göre seçelim.saygılarımla

spil45
22-08-2007, 04:56
çok teşekkür ederim arkadasım bize Türkçemizi hatırlattığın için malesef yazdıkalrının hepsi doğru gittikçede dilimiz bozuluyor

YILDIRIMUYDU
22-08-2007, 09:33
dostum az daha beklersen 3 yıl kadar sonra ben bunu 40 yıldır insanlara anlatmaya çalışıyorum demeyi düşünüyorum

amma ve lakin daha 37 yıl oldu

hoş 40 yaşına ulaşsakta hepimiz 40 defa yazsakta artık çok geç gibi geliyor bana bilmiyorum sizler neler düşünüyorsunuz , bana geri kafalı diyen bile oldu yani ingilizce konuşarak yaşamak ilericilik ve medenilik TÜRKÇE konuşarak yaşamak ise geri kafalılık olmuş gençler çok bişey biliyorum ben havasıyla kendi özüne yakışmayan sözleri daha çok kullanıyor artık yukarıdaki yazıyı yazan arkadaş ve benim gibiler ise; bizler daha çok uğraşmak ve emek sarfetmek zorundayız dilimizi yaşatabilmek için bu şart

bigsahra
22-08-2007, 12:02
Kamus'uma el uzatan namusuma el uzatmıştır.(Kamus=Büyük sözlük)
Cemil Meriç

Dilimizi kullanırken yaptığımız tüm bu yanlışlıkları birden ve tamamıyla düzeltmek mümkün değil belki.Önemli olan gün geçtikçe bu hatalarımızi düzeltip, azaltmak.Örneğin şu anda yanlış kullandıklarımızın oranı %10 ise bunu bir dahaki aya %5 e indirmek.Türkçe konusunda duyarlı olan tüm arkadaşlara teşekkürler...

Bora44
23-08-2007, 01:18
Herşeyden önce konuya önem verip görüş belirten arkadaşlara teşekkür ederim.
Yukarıdaki yazılar bana ait değil,elektronik posta olarak PPS formatında bana geldi.Resimleri ayıklayıp internet'e yüklemek ise bana kaldı.
Türkçe'me karşı,çok duyarlı olduğumdan sizlerle paylaşmayı uygun gördüm,yanılmamışım iyi olmuş,sağolun.
Unutmayalım ki,"Dil'i olmayan bir millet,yok olmaya mahkumdur".

Dil (Lisan) çok önemli olduğundan,Türkçe'nin de Dünya dil'i olabilmesi için Türkçe Olimpiyat'ları yapılmaya başlandı.Türkçe Olimpiyat'larına emeği geçen herkese şahsınızda teşekkür ediyorum.

Unutmayalım,
Yok olmamak için dilimize sahip çıkmak zorundayız.

Sevgiler.

ayran
23-08-2007, 21:32
paylaşımın için teşekürler..

emmi
24-08-2007, 00:32
Arkadaşım bu duyarlılığına çok teşekkür ediyorum. Ama bu şiir yanılmıyorsam Alev ALATLI hanfendi yazarımıza aittir. Bunuda belitirseniz emeğe saygı göstermiş oluruz. Çünkü bu şiri ben sınıfımda güzel yazı köşesinede asmıştım. Payylaşım için çok teşekkürler. Yazarımızında belirttiği gibi dilimiz çok büyük bir dil emperyalizminin baskısı altındadır. Dilimize sahip çıkalım. Ve yukarıdaki çalışmayı elimizden geldiğince tüm arkadaş ve dostlarımıza gönderelim.
Saygılar.

wetin
24-08-2007, 00:40
çok güzel anlatmışsın sağol

Bora44
25-08-2007, 21:49
bu şiir yanılmıyorsam Alev ALATLI hanfendi yazarımıza aittir. Bunuda belitirseniz emeğe saygı göstermiş oluruz.
Bilgilendirdiğiniz için size teşekkür ederim.
Bana bir mail grubundan PPS olarak geldi ve bu ayrıntı yoktu.
Bende resim dosyalarını çıkartarak (PPS olarak herkesin okuyamacağı düşüncesiyle) buraya ekledim.
Selamlar.