PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cepte ilginç dolandırıcılık!

umuter
22-08-2007, 18:50
Cep telefonlarıyla yapılan dolandırıcılıklara ilginç olduğu kadar çok dikkat edilmesi gereken bir yöntem daha eklendi.

Bu yönteme göre, adınızı söyleyerek sizi arayan bir kişi " Ben ..... asayişten arıyorum yaka numaram bu deyip... bu numaradan dün akşam ............ no lu telefona astsubay ............adlı kişiye 7 kere küfürlü mesaj atıldığını ve bu yüzdende telefonunuzun izlenmeye alındığını ve hakkınızda suç duyurusunda bulunulduğunu, savcılığa gidip ifade vermeniz gerektiğini" söylüyor.

İtiraz ettiğiniz zamanda arayan kişi sizi savcılığa aktardığınızı söyleyerek " # 154" tuşlayın diyor. Bu numarayı tuşladığınız zaman ise olanlar oluyor.

Hattınız otamatikman yurdışı görüşmelerine açılarak 2-3 milyarlık telefon faturalarına maruz kalıyorsunuz.

Son günlerde bu konuyla ilgili karakollara çok müracaat oluyor. Aman dikkat!

muzo
22-08-2007, 18:55
uyarı için teşekkürler

umuter
22-08-2007, 18:59
valla dolandırıcılar hiç boş durmuyr ve masum insanarı kandırmak için her türlü adiliği düşünüp yapıyorlar çok dikkatli olmak lazım günümüzde artık hırsızlıklarında şekli değişmeye başladı bilişim yoluyla soyuluyruz ve genelde bu tür davalarda hakkımız arayamıyoruz pek yani ispatlamak çok zor görüşmeyi kendimizn yapmadığnı

ozay_74
22-08-2007, 19:22
Buna benzer bir olayla ben de karşılaştım.Fakat yemedi , emniyet müdürlüğünü sabit hattan direk arayınca tel. yüzüme kapattı ama tabi ne oldum diyene kadar 5-8 dak. hatta kalmış bulundum.Neyse bu kadarla yırttık yani.Ben bu konu ile ilgili o zaman gsm oparatörleri konu alt başlığı altında gsm dolandırıcılığı adında bir konu açmıştım, benzerlikler hemen hemen aynı.Bu arada Ankara Mamak ve Cinnah Emniyet müdürlüklerinden ardıklarını söylüyorlar dı.

Uyarıların için teşekkürler.
Saygılar,

karasu1
22-08-2007, 19:38
öyle bir şerefsiz benide aradı

mehmet07
22-08-2007, 19:44
bilgi için tşk ler

AYGEZEGEN
22-08-2007, 21:40
cesekkurler bilgi icin

cetindeniz
22-08-2007, 23:18
çok ilginç neler oluyorda haberimiz olmuyor

furbur
23-08-2007, 00:34
Uyarı için çok teşekkürler daha dikkatli olmak lazım.

ayran
23-08-2007, 21:20
ikaz için teşekürler..

Only the registered members can see the link