PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pkk ya verilen ilk şehit

gacvokem
28-08-2007, 22:17
Yıllardan 84.
Günlerden Ağustos'un 15'i...
Saat 21.30 suları...
Kavurucu sıcaklık, ayaza dönmüş... Gecenin karanlığı örtmeye başlamış ortalığı, usul usul...
Tok vuruşlar yırtıyor geceyi aniden, peş peşe...
Kalleş "Keleş" sesi duyuyor memleket, tarihinde ilk kez.
Eruh basılıyor...

Bölücü örgütün ilk silahlı saldırısıdır bu.
Milat...
"Kim yaptı?" desek, herkes PKK der...
Peki, "O saldırıyı kim yönetti?" desek, pek bilen çıkmaz.

Soruyu şöyle soralım o halde:
"Mahsun Korkmaz kim?"
Bildiniz değil mi...
Bilirsiniz...
Üzerinde "Mahsun Korkmaz Akademisi" yazan terör yuvasının fotoğrafı o kadar çok yer almıştır ki basınımızda, hemen herkes bilir...
15 Ağustos 84'te PKK'nın yaptığı ilk silahlı saldırının elebaşıdır o...
Örgüt tarafından "onore" edilmiş; Türk Basını tarafından da maalesef "reklamı" yapılmıştır defalarca...
Bu nedenle bilirsiniz...

Peki, "Süleyman Aydın kim?" diye sorsak, kaç kişi cevap verebilir?
Hiç mi? Hiç...
Süleyman Aydın, Mahsun Korkmaz'ın yaptığı ilk PKK baskınında şehit düşen evladımızın ismidir.
Var mı onun adına bir akademi? Yok...

Sen örgüt celladının zırt pırt reklamının yapılmasına izin veriyor, kendi şehidinin unutulup gitmesine göz yumuyorsan eğer... Ne hakla bağırıyorsun ki, "Şehitler Ölmez" diye...

Dün izliyorum, Gümüşhane'den gelen görüntüleri atv Haber'deki arkadaşlarımla birlikte...
Hepsi yılların gazetecisi.
Neler gördü gözleri...
Doktorlar ölüme acıya alışır ya mecburen zamanla, onun gibi...
Ama bu gördüğümüz, yüreği nasır tutmuş gazeteciler için bile katlanması çok zor bir tablo...
Kimi dudağını ısırıyor çaresizce, kimi ağlıyor gizlemeden yüreklice...
Gencecik Nihal öğretmen, sadece 1.5 ay önce evlendiği dünya yakışıklısı teğmen eşi Tuna'nın ay yıldızlı cenazesini kucaklamaya çalışıyor görüntülerde...
Damatlıkla göndermiş, kefenle geri gelmiş.
Sol kolunda yara bandı var; belli ki, sakinleştirici verilmiş talihsiz geline...
Ama ne çare.
Bir yumrukluyor tabutu sesini duyar belki diye, bir sürüyor ellerini, saçını okşar gibi...
Ve hep aynı kelimeyi haykırıyor tekrar tekrar:
"Koçum... Koçum..."

Gitti Nihal'in koçu...
O ömrü boyunca unutmayacak.
Peki ya biz?
"Unutmamalı, sevgiyle anmalı" cümlesi, sadece Tarkan'ı hatırlatıyorsa bir millet.
Elden ne gelir ki...

Yılmaz Özdil/Sabah:(

bulletfromhell
28-08-2007, 22:26
süper bir yazı....ben aylardır burada resmen biyerlerimi yırtıyorum 'Bİzim idarecilerimiz,yöneticilerimiz' diye ancak pek destek bulamıyorum...çok önemli değil benim açımdan insanların benim fikirlerimi beğenip beğenmemesi ama sayın özdil''in sorduğu soruya yanıt vermek her babayiğidin harcı değildir....

Peki, "Süleyman Aydın kim?" diye sorsak, kaç kişi cevap verebilir?
Hiç mi? Hiç...
Süleyman Aydın, Mahsun Korkmaz'ın yaptığı ilk PKK baskınında şehit düşen evladımızın ismidir.
Var mı onun adına bir akademi? Yok...

Yılmaz Özdil/Sabah:(

gacvokem
28-08-2007, 22:38
Süleyman Aydın ve daha niceleri (sizler bu vatan icin canınızı seve seve verdınız ruhlarınız şad olsun mekanınız cennet olsun)sızı unutmayacagız emanetınıze sahıp cıkacağız

yakupyurt
28-08-2007, 23:19
Teşekür Ederim Kardeşim Kimunuturki Nice şehitlerimizi Bizne Kadar Yirtinsak Nafile Iranin Yaptiğini Bile Yapamiyoz çünkü Başta Medya Olmak üzere önümüzde Engel çok Bide Amerikadan Izinsiz Başta Başbakan Olmak Suretiyle Vcye Bile Gidemeyiz

zorlu
28-08-2007, 23:35
:mad2:evet arkadaşlar ben de diğer arkadaşlar gibi çok güzel yazıymıl deyip sadece okurken üzülüp düşüncelere dalacağız zaten de hep öyle yapmıyormuyuz yani lafı uzatmak istemiyeceğim zaten uzatsam da hiç ama hiç bir şey değişmiyecek ama insan dayanmıyor nedenimi bir zamanlar bende oralarda olduğum ve yanımdaki arkadaşımın gözlerim önünde ŞEHİT oluşunu gördüğümden ve ogünden sonrada terhisimden sonra sivil hayatta da psikolojik tedavi olduğum için bu ve bunun gibi olaylarda dayanamıyorum arkadaşlar kusuruma bakmayın ne zaman dur diyeceğiz bu duruma be ALLAH aşkınıza ne olur arkadaşlar ALLAH hepsinin belalarını versin demekten başka da yapabileceğimiz yok dileğim bundan sonra olmasın dileği ile..............

davutkorucu
29-08-2007, 01:00
müthiş bir yazı. bu yazıyı bizimle paylaştığınız için yürekten teşekkürler. maalesef burada yazılanlara katılmamak mümkün değil.