PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nonda Galatasaraya ve Traftarlara Hayırlı Olsun!!!

CABBARİ
31-08-2007, 13:56
sonunda nonda galatasarayda
romanın dünyaca ünlü kongolu siyahi forveti galatasarayda
şu saatlerde sözleşme imzalanıyor hayırlı osun
selametle

Only the registered members can see the link

Özgür Erge
31-08-2007, 14:13
hayırlı olsun cimbomuma

muhteşem
31-08-2007, 14:21
ben öylesine harbiye yapılmış bir transfer olarak görüyorum şahsen çokta begenmedim

ruzgarm
31-08-2007, 14:22
Galatasaray'da Nonda, ilk antrenmanına çıktı...
UEFA Kupası 2. ön eleme turu rövanş maçında dün Hırvatistan'ın Slaven takımını 2-1 yenerek 1. tura yükselen Galatasaray, Turkcell Süper Lig'de 2 Eylül Pazar günü deplasmanda yapacağı Vestel Manisaspor maçının hazırlıklarına ara vermeden başladı.
Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirilen, teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın katılmadığı antrenmanda sarı-kırmızılı oyuncular, antrenör Burak Dilmen yönetiminde çalıştı.
Antrenmanda dünkü Slaven maçında oynayan futbolcular koşuyla çalışmayı tamamlarken, diğer oyuncular kısa pas çalışmasının ardından yarım sahada çift kale maç yaptı.

NONDA ANTRENMANDA
Galatasaray'ın yeni transferi Shabani Nonda, takımla çalışmalara başladı.
Sarı-kırmızılı kulüple bugün sözleşme imzalayacak Kongolu futbolcu, çift kale maçta 2 gol atıp, bir de asist yaptı.
Nonda, antrenman sonrasında taraftarların yanına giderek imza verirken, birlikte fotoğraf da çektirdi.
Bu arada Song'un oğlu Ronny, Hasan Şaş ve babasıyla bir süre top oynayıp, şakalaştı.
Sakatlığı bulunan futbolculardan Aydın antrenmana katılmazken, tedavisi devam eden Linderoth ise fizyoterapist eşliğinde çalıştı.
Diğer yandan dün akşamki karşılaşmada sakatlanan Volkan'ın bugün MR'ının çekileceği bildirildi.
Sarı-kırmızılı takım, Vestel Manisaspor ile yapacağı karşılaşma için yarın akşam saatlerinde İzmir'e gidecek.

muhteşem
31-08-2007, 14:23
bakalım bu hafta vestel maçında nasıl oynayacak?

yalcinticaret
31-08-2007, 17:38

AS Roma kulübünde forma giyen Shabani Nonda artık Galatasaraylı. Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı'nım yeni oyuncusu Shabani Nonda bugün (31 Ağustos Cuma) saat 13:30'da Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda kendisini Galatasaraylı yapacak olan imzayı atacak.

Galatasaray Spor Kulübü İletişim Koordinatörlüğü

Portre:

Shabani Nonda
Pozisyon: Forvet
Ülkesi: Demokratik Kongo Cumhuriyeti
Boy: 1.82
Kilo: 77
Oynağı Takımlar: Vaal Professionals, FC Zürich, Rennes, Monaco, Roma, Blackburn Rovers

Mart 1977 Bujumbura, Burundi doğumlu 1.82 boyunda, 72 kilo olan Shabani Nonda, Kongo Milli Takımı'nın formasını giyiyor. 1995-1998 yılları arasında üç sezon FC Zürich kulübünde forma giyen Nonda İsviçre'de 75 maçta 36 gol kaydetti.

1998-2000 yılları arasında iki sezon, Fransa'da Rennes'de forma giyen Nonda 62 maçta 31 gol kaydetti. 2000'de Monaco'ya transfer olan Nonda, 2004 Şampiyonlar Ligi finalinde Porto'ya karşı forma giydi.

Monaco'da forma giydiği 5 sezonda 116 maçta 57 gol atan Nonda, 2005 yılında Serie A'ya, AS Roma'ya transfer oldu ve 16 maçta 4 gol kaydetti.

2006-2007 sezonunda Premier Lig ekiplerinden Blackburn Rovers'da kiralık olarak forma giyen Shabani Nonda 26 maçta 7 gol attı.

akca
31-08-2007, 19:00
hayırlı olsun.

CABBARİ
31-08-2007, 19:42
sakat diye bazı ibareler var ama ben karalama olarak görüyorum

CABBARİ
01-09-2007, 10:15
dünkü antremanını zileyen varmı?

mehmet07
01-09-2007, 10:19
inşallah istediğimiz gibi bir golcü olur

CABBARİ
01-09-2007, 10:34
Nonda'dan forma mesajı
Galatasaray'ın iki yıllık sözleşme imzalattığı Kongolu golcü, Roma'dan oynamak için ayrıldığını söyledi ve iddiaı konuştu...

Nonda'dan açık mesaj
Galatasaray'ın iki yıllık sözleşme imzalattığı Kongolu golcü, Roma'dan oynamak için ayrıldığını söyledi, "Hakan ve Ümit'le tatlı bir rakabete gireceğiz. Kimin forma giyeceğine teknik heyet karar verecek" dedi

Cim-Bom'un, İtalya'nın Roma takımından transfer ettiği yeni golcüsü Shabani Nonda iki yıllık sözleşmeye imza attı, iddialı açıklamalar yaptı. Florya'da düzenlenen imza törenine yönetici Haldun Üstünel, Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ve Sportif Menajer Mustafa Turgun da katılırken, 30 yaşındaki Kongolu futbolcu, Avrupa'nın en büyük kulüplerinden birine geldiği için çok mutlu olduğunu söyledi.
Sarı - kırmızılı takımda 20 numaralı formayı giyecek olan Nonda, Galatasaray'a oynamak için geldiğini belirterek, "Transferim uzun ve zor geçmiş olabilir. Ben de Roma'ya, Galatasaray'a gelmek istediğimi gösterdim. Galatasaray'da oynayacağımı düşündüğüm için bunu yaptım. Bundan sonrasını sahada göstermek lazım" ifadelerini kullandı.
Türk futbolunu iyi bilmediğini vurgulayan tecrübeli forvet, "Avrupa kupalarına katılan takımları tanıyorum. Ayrıca şimdiden 'şu kadar gol atarım' diye bir şey söyleyemem, ama gol atarım" dedi.

Feldkamp'ı tanımıyor
Shabani Nonda, golcü oyuncular Hakan Şükür ve Ümit Karan ile tatlı bir rekabete gireceğini ifade ederek forma kapma yarışının takıma fayda sağlayacağını kaydetti. Başarılı futbolcu, "Hakan ve Ümit'i Avrupa kupalarında yaptıkları mücadelelerden tanıyorum. Ben de bugüne kadar birçok tecrübe yaşadım. Hakan ve Ümit ile tatlı bir rekabet olacağını biliyorum. Biz rekabete gireceğiz ama kimin oynayacağına hoca karar verecektir. Kesinlikle olumlu bir rekabet olacaktır" diye konuştu.
Nonda, basın toplantısına katılan Alman ZDF televizyonu muhabirinin, "Teknik Direktör Feldkamp'ı tanıyor musun?" sorusuna ise "Alman olduğunu biliyorum, ancak kendisinin ismini duymadım" yanıtını verdi.
Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ise Nonda'yı kulübün kendi koşulları içinde transfer ettiklerini açıkladı. Kongolu golcünün İtalya ve Almanya'da kontrolden geçirildiğini vurgulayan Sezgin, "Herhangi bir soru işaretine yer vermemek için kendisi ve kulübünün izniyle bir kez de kendi sağlık ekibimize muayene ettirdik. Transfer iki tarafa da hayırlı olsun" dedi.
Türkiye'de transferin 3 Eylül'de biteceğini de hatırlatan Adnan Sezgin, bu tarihe kadar ligde oynaması için kadromuza güç katacak bir oyuncu daha alabiliriz. Bu oyuncu yerli de olabilir" açıklamasını yaptı.

UEFA'da yer buldu
Galatasaray'ın, Shabani Nonda'ya imza attırması UEFA'nın resmi internet sitesinde geniş yer buldu. "Nonda, Galatasaray için Roma'dan ayrıldı" başlığı kullanılan sitedeki haberde, Hakan Şükür ve Ümit Karan'a sahip olan sarı - kırmızılı takımın forvet hattını biraz daha güçlendirdiğine dikkat çekildi. Bu arada imza töreninden önce antrenmana çıkan ve takımla çalışan Nonda çift kale maçta iki gol atıp, bir de asist yaparak alkış topladı.

western32483
01-09-2007, 11:47
galatasaray camiasına hayırlı olsun.
kolaygelsin

CABBARİ
03-09-2007, 11:58
dün akşam son dakikalarda oyuna girdi ama pek etkili olamadı
selametle

Hakan Gül
03-09-2007, 12:19
Pek etkili bir isim olduğunu düşünmüyorum..

CABBARİ
20-09-2007, 18:06
nonda bu akşam oynayacakmı?

Kemal Turan
20-09-2007, 18:08
Pek etkili bir isim olduğunu düşünmüyorum..

Konya maçını herhalde seyrettiniz.

Kemal Turan
20-09-2007, 18:09
nonda bu akşam oynayacakmı?

Bu sene kupa maçlarında oynamadığına göre Kalli takıma koyarsa oynaması gerekir.

bulletfromhell
20-09-2007, 18:31
birebir spor yazarı mehmet demirkol'un fikrini söylüyorum...'Uyum sağladığı anda bu ligin tozunu attırır'...g.saray bu sene çok sağlam adamlar aldı...nonda ise bunun kaymağı oldu...25 golden aşağı atmaz bu adam....çok etkili....

hallederiz
20-09-2007, 20:18
bugün başarılı olacağına inanıyorum

CABBARİ
21-09-2007, 11:08
dün akşam pek etkili dğeild,i pek top gelmedi golü attı bu sefer ofsayt diye hakem vermedi:(