PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abdullahın Gül'ün Cumhurbaşkanı Seçilmesini Nasıl Buldunuz?

Simba
31-08-2007, 14:36
Yeni anketimiz biraz gundemki anketimizden.?Bu konuyu ankete dökmek istedim.Bakalım supersatforum uyeleri nasıl degerlendiriyor bu durumu Anketimiz 7 gun surecektir.

aziz
31-08-2007, 14:40
gayet normal bunda şaşcak bir şey yok sonunda demokrasi kazandı

HCakir
31-08-2007, 14:40
İş Olacağına vardı..!! Vatana Millete Hayırlı Olsun..!!

Admin
31-08-2007, 15:01
İş Olacağına vardı..!! Vatana Millete Hayırlı Olsun..!!

Bencede :45:

CABBARİ
31-08-2007, 15:01
olumlu görüyorum
vatana millete hayırlı olsun
selametle

cenk07
31-08-2007, 15:07
Bir İnatçılık Abidesi olarak orada durur. Buda Sadce AKP nin Cumhurbaşkanı olduğunu ilk uygulaması ile gösterdi o akşam sadece akp liler ile köşkte kutlama yaparak onayladıç

muratbaybo
31-08-2007, 15:10
turkıye bosuna korkuyor bence, en ıyı cumhur baskanlarımızdan bırı olacak sayın gul....umarım yanılmam

011977
31-08-2007, 15:14
cumhur başkanına kavuştu allah utandırmasın

trtamer
31-08-2007, 15:15
Sayın Abdullah Gül Allah ın izni ile bütün herkesi şaşırtacaktır. Destek veren bizler de vermeyen vatandaşlar da şaşıracağız. Nasıl CUMHUR başkanı olunur görücez. ALLAH yardımcısı olsun. Yolunu açık etsin.

magic54
31-08-2007, 15:19
selam
demokrasi varsa ve demokrasiyi kabul ediyorsak sevsekte sevmesekte kim olursa olsun kabulenmemiz lazım unutmayınki demokrasi yarın yine herkese lazım
şahsa hürmetimiz yoksada makamına hürmet etmekle zorunluyuz bu, toplumun bir arada yaşama kuralıdır.

fatiharas
31-08-2007, 15:21
Bence medyada millete korku pompalayanlar hortumları kesilenler. Meydan artık hırsızların arsızların değil. Seçmenin yarısı oy verdiğine göre Abdullah Gül bu milletin cumhurbaşkanı. Beğenmeyen beğenmez, ama hiç kimsede AKP nin Cumhurbaşkanı diyemez. Matematiksel olarakta bunu idda etmek saçmalık. Ezberler bozuldu artık. Toplumun gerisinde kalmanın alemi yok.

magic54
31-08-2007, 15:26
ve maalesef bazı kafalar bunlara oy verenleri halktan bile saymıyor ama bilmiyorki aynı halktan kendside oy istedi oy için olmayacak şeler vaat etti bu halk okadar cahil ve bilincsiz olsaydı onlara itibar ederdi
geçti artık odevirler battıklarını görüyorlar yapacakları başka şey yok zanlarla cabalarla uydrmalarla ortalığı karıştırıp nemalanmak istiyorlar ama bilsinlerki dahada batacaklar ve boğulacaklar

vahap66
31-08-2007, 15:31
Bu millet bu kadar niye korkuyor anlamıs değilim. Bence Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül Bu mevkiyi hakederek glmiştir. insanlar neden önüne taş koymaya çalışıyorlar hala anlamıyorum. Buncan önceki Cumhur başkanlarında ortaya çıkmayan maddeler kanunlar bunlarda ortaya çıktı. herkes keser gibi rabbena hep bana diyorlar. biraz testere gibi olalim (biraz sana biraz bana). Seçim dediler hüsrana ugradilar. Referandum dediler Giderayak Basbakana Cumhurbaskanı Sezer Aman referandumu Çekelim, dedi Başbakan hayır bunu siz istediniz bizde halka sunacağız Dedi. Bence Abdullah Gül Görevnin layikiyle yürütecektir. Sonuna kadar Yanınızdayiz. Allah Yar ve yardımcısı olsun

ercanakman
31-08-2007, 15:31
Olumsuz diyorum zira başka her hangi bir yorum yazmıyıda doğru bulmuyorum nedenini çok yakında hep beraber göreceğiz ülkemim tüm kurumlarında köklü bir değişiklik başlayacak ve sonucu anayasanın değişimi ile beraber hepimiz yaşayacağız.
Artık o zaman gülüm benimi mi söyleriz,Yinede şahlanıyor aman kolbaşının yandımda kır atı'nı mı dinleriz hap beraber göreceğiz.

sevenugur
31-08-2007, 15:40
TC sadece ve sadece Atatürk ilke ve düşünceleri ile var olmuştur ve de var olmaya devam edecektir.
Mustafa Kemal Atatürk e ve ilkelerine dil uzatanlar zaman geçince fikirlerini ve söylediklerini yutuyorlr ise gerçekçi değillerdir o zaman bundan sonra söyleyecekleri ve de yapacakları da gerçek değildir
TSK var olduğu müddetçe TC vardır TSK ya di uzatmak allah nezdinde de günah dır ve mutlaka allah tarafından cezalandırılacaklardır

ercanakman
31-08-2007, 15:43
TC sadece ve sadece Atatürk ilke ve düşünceleri ile var olmuştur ve de var olmaya devam edecektir.
Mustafa Kemal Atatürk e ve ilkelerine dil uzatanlar zaman geçince fikirlerini ve söylediklerini yutuyorlr ise gerçekçi değillerdir o zaman bundan sonra söyleyecekleri ve de yapacakları da gerçek değildir
TSK var olduğu müddetçe TC vardır TSK ya di uzatmak allah nezdinde de günah dır ve mutlaka allah tarafından cezalandırılacaklardır

altına imzamı atarım...
ercan akman:45:

kaankar
31-08-2007, 15:46
hayırlı uğurlu olsun gayet olumlu seçim selamlar

resat1
31-08-2007, 15:51
bende olumsuz buluyorum.yasama,yargı,ve yürütmeyi bir partiye verirseniz zamanla tüm olumsuzlukları yaşayınca anlarız.

bakkurt
31-08-2007, 16:05
Bence olumludanda öte sayin GÜL den daha iyi birisi cok zor bulunurdu vatana millete
hayirli ugurlu olsun. diyorsun şu yaşadıgımız ülkemizde ne cevherler var . ama BAŞBAKANIMIZ bunu gurur meselesi yaptı . inşallah ülkemizi ırak veya iran yapmazlar

turhan74
31-08-2007, 16:07
Tatlılıkla olmadı belki ama bunun sebebi tamamen denis baykaldır.Halk seçsin dedi tamam halk seçsin denildi kıvırdı.Erken seçim olsun dedi tamam dediler kıvırdı Asena yı geçti yahu.Bir yerlere yüzecekti yüzmeyi unutmuş.Sayın Abdullah GÜL dış işleri görevinde kendini ispatladı.Bu ayrıca halkın çoğunluğunu temsil eden bir görüştür.Yani gene halk seçmiş oldu Cumhurbaşkanını.Ülkemize Hayırlı uğurlu olsun.

sunny046
31-08-2007, 16:13
en iyisi odu bundan iyi cumhur başkanı göremiyorum umarım görevini iyi yapar vatana millete hayırlı olsun

magic54
31-08-2007, 16:17
altına imzamı atarım...

bu yazılan doğru bende cumhuriyet tarfındayım aslaa başka bir rejimin gelmesini istemiyorum.
ama düz ve basit mantıkla düşünülmüş ve yazılmış bir yazı unutmayımki osmalı 600 sene hüküm sürmüş o bile ayakta kalamamış biz daha cumhuriyetimiz 85 yılında korkulara kapılıyoruz toplumlar laik oldukları biçimde yönetilirler toplum ne istiyorsa onu hak eder bu ister demokrasi olsun ister silahla olsun çoğunluk ve galip gelenin dediği olur bunu değiştirmek nekadar mümkünse okada olur gerisi boş

ESES-58
31-08-2007, 16:18
milletine uzak,nasıl yaşadığını bilmeyen,mukaddessatlarını anlamayan,laiklik paranoyasına girmiş,sadece bulundukları mevki ve rantı düşünen,daraldıklarındada liderimiz yüce ATATÜRK'ün arkasına saklanan,sivil hayattaki bazılarına inat olumlu buluyorum amma velakin A.Gül'ün ve partisinin söylemlerine bakınca,mili,maddi,manevi değerlerimize bakınca,TSK nın çekincelerine ve onun zamanında(dışişleri bakanı) askerimin başına çuval geçirildiğini,şehitlerin gözyaşı seliyle defnedildiğini,tam bağımsızlığın milli duygulardan yoksun bir şekilde ipotek edildiğini görünce olumsuz buluyorum

hasan19
31-08-2007, 16:24
Vatana Millete Hayirli Olsun

ftemel
31-08-2007, 16:27
türkiye cumhuriyeti devleti aleyhine dava açan birisinin cumhurbaşkanı olması o makama hiç yakışmadı.

isooo
31-08-2007, 16:42
bencede demokrasi kazandı

yusufucar
31-08-2007, 16:54
cok güzel oldu cünkü birlikden güc dogar:nod:

delikanli32
31-08-2007, 17:08
gayet güzel bir secim abdullah gül iyi bir devlet adami efendi devlete millete hayirli olsun .

baygin
31-08-2007, 17:13
baba adam , gül gibi adam allah onu ve onun gibileri başımızdan eksik etmesin.......seviyorum arkadaşşşşşşşşşşşşşşş

ayran
31-08-2007, 17:16
abdullah gül cumhurbaşkanı olması yerin'dedir çünkü dış devletlerle iyi bir diyalog içende ve bir kaç dil bilmekte TÜRKİYE için idealdır.İnanıyorum abdullah gül iyi çalışmalar sonuç verecektir.Saygılarımla

Only the registered members can see the linkürk_bayrak.gif

uzun35
31-08-2007, 17:16
bence hiçte iyi olmadı artık bu ülkede asla sıkıntım var demesın şiz seçtiniz sizler katlanacaksınız bekleyelım ve birlikte görelim allah mılletımıze zevalvermesın damalarımızdakı kan halen asil

REDKİD
31-08-2007, 17:39
bence bugüne kadar seçilmiş en kötü çumhurbaşkanı olacaktır balıkkesir eski akp milletvekilinin belgeleriyle yapılan yolsuzlukları sunduktan sonra ben akp hükümetinden hiçbirşey beklemiyorum sezer gibi bi cumhurbaşkanınında gelecegini sanmıyorum hangi haysiyetli akp milletvekili kendisinee bırakılan 46 trilyon parayı maliyeye bırakıp gider onlar türkiyeyi özelleştirme adı altında yapılan ihalelerin %76 sinda usülsüzlük yapılmı gerisini siz düşünün

leventizmir
31-08-2007, 17:41

bütün kalbimle katılıyorum hiç bir zaman benim cumhur başkanım olmayacak asla

furbur
31-08-2007, 17:45
GÜL gibi adam daha iyisini 2014 de bulunur artık göbeğini kaşıyan adamların %47 lik iktidarı bu vatana millete hayırlı olmasını diliyorum.Gülen yüzü ile ülkemizin yeni imajı olacak ve de çok çok iyi olacaktır.
Emin Çölaşan,Bekir Çoşkun gibiler artık 2024 e kadar bu ülkeye uğramasınlar,artık şansları kalmadı bu milleti aşağılamanın ne demek olduğunu gösterdik ve demokrasimiz kazandı.

sedatb
31-08-2007, 18:19
hayirli ve ugurlu olsun ,vatan ve millet icin.
bana gore adalet yolunu buldu ve sayin Gul cumhur baskani oldu.
geriye bakmayalim lutfen,dunya degisiyor hergun, 80 yil evvel Ataturk sunu dedi bunu dediyle yasamayi bir kenara birakalimda onumuze bakalim.
Turkiyede su ana kadar demokrasi denen bir sey yoktu ,cunku asker her zaman masaya yumrugunu vururdu,ve herkes susardi.ama helal olsun bu hukumet korkmadan yoluna devam etti . insallah anayasa degisir ve herkes istedigi gibi yasar.turkiye simdiye kadar belli bir kisimin ellindeydi,ve bunlar Ataturkun arkasina saklanip turkiyeyi kotuye goturduler.
bana gore vatana ve millete hizmet etmeyenler ,vatan hayini dirler.
turkiyeyi kac defa batirdirlar ama o zaman kimseden bir laf yoktu......
daha cok soylemek isterimde ama bazilari uzmussem hakkinizi hellal edin.
Allaha amanet olun
saygilarimla fransa dan sedat

fenerbahceli03
31-08-2007, 18:26

bence siyaset yapıyorsunuz bu millet söyleyeceği sözü sandıkta söyledi

Alfa2
31-08-2007, 18:47
Tatlılıkla olmadı belki ama bunun sebebi tamamen denis baykaldır.Halk seçsin dedi tamam halk seçsin denildi kıvırdı.Erken seçim olsun dedi tamam dediler kıvırdı Asena yı geçti yahu.Bir yerlere yüzecekti yüzmeyi unutmuş.Sayın Abdullah GÜL dış işleri görevinde kendini ispatladı.Bu ayrıca halkın çoğunluğunu temsil eden bir görüştür.Yani gene halk seçmiş oldu Cumhurbaşkanını.Ülkemize Hayırlı uğurlu olsun.

sonunda demokrasi kazandı

samedemre
31-08-2007, 19:00
bende olumsuz buluyorum.yasama,yargı,ve yürütmeyi bir partiye verirseniz zamanla tüm olumsuzlukları yaşayınca anlarız.

arkadaşım yasama yütrütme tamam şu anda akp nin elinde de yargının akp de olduğunu kim söledi lütfen biraz daha dikkatli yorum yapın...

yargıç_1
31-08-2007, 19:34
gayet olumlu buldum çok iyi bir cumhurbaşkanı olacağını umuyorum

TOPRAK67
31-08-2007, 20:03
işte cumhurun başkanı

antigs28
31-08-2007, 20:07
vatana millete hayırlı uğurlu olsun demokrasi tecelli etti sonunda .....

tannet
31-08-2007, 20:19
Türkiye için hayırlı olur inşallah.:clap2::

zorlu
31-08-2007, 20:23
ben de olumsuz bulanlardanım denilecek çoook şeyler var ama ne yeri bura ne zamanı bunu yanlış anlamayın arkadaşlar polimiğe de girmek istemiyorum ama sadece şu kadarını söylemek istiyorum inşallah utanan biz oluruz nedeni ise biz utanırsak ülkemiz kazanır ama olumlu bulanlar yanılırsa ülkemizi ve herşeyimizi kaybederiz ben kısaca bunları söylemek istedim

zafer murat
31-08-2007, 20:32
Milletvekilliği görevi süresince T.C dışişleri bakanlığı görevini yapmış devletin onlarca gizli belgeleri elinden geçmiş biri sayın gül ve cumhurbaşkanlığı görevinide 7 yıl gayet başarılı yapacağının kanaatindeyim.

ilhan841
31-08-2007, 20:33
Olumsuz diyorum zira başka her hangi bir yorum yazmıyıda doğru bulmuyorum nedenini çok yakında hep beraber göreceğiz ülkemim tüm kurumlarında köklü bir değişiklik başlayacak ve sonucu anayasanın değişimi ile beraber hepimiz yaşayacağız.
Artık o zaman gülüm benimi mi söyleriz,Yinede şahlanıyor aman kolbaşının yandımda kır atı'nı mı dinleriz hap beraber göreceğiz.

neden olumsuz
senin ahmet necdet sezer den demi kötü yapar
solcularin islerine gelmeyene demokrasi islerine gelince bosver
ya oldugun gibi görün ya görpndügün gibi ol
biz nasil ahmet necdeti cumhurbaskani olarak kabul ettiysek
örümcek beyinlilerde kabul edecek ya edecek
ya seve seve ya seve seve
bunun lami cimi yok

hallederiz
31-08-2007, 20:39
ben olumlu buluyorum

TEKNİSYEN101
31-08-2007, 20:41
Vatana Millete Hayirli Olsun

umuter
31-08-2007, 20:56
yıllardır tanınan bilinen ve sevilen bir siyasetçidir kendisi neden bu kadar cumhurbaşkanı olmasından korktular anlamak mümkün değil ama herkes yanıdığını görecek fakat inatlarından yine de bu yanılgılarını kabul etmiyecekler tıpkı akp ya karşı çıkanların adamlar baa gelince korktukları hiç bi şeyi yapmadığın görüp te kabul emedikleri gibi

murat gümüş
31-08-2007, 21:11
altına imzamı atarım...

:present:altına imzamı atarım

:present:altına imzamı bende atarım

bulletfromhell
31-08-2007, 21:19
ülkemiz çoğunluk demokrasisi esasına göre yönetilir....beğenelim yada beğenmeyelim şu an için birçok dünya ülkesinde bu sistem hakimdir...her zaman sağlıklı sonuç verirmi bu sistem???kesinlikle hayır...sayın gül'de çoğunluk demokrasisi sisteminin getirdiği hatalardan biridir...meclis bu kararı verdi,genel seçim sonuçlarını esas alırsak halkta seçseydi aynı sonuç olacaktı....dolayısıyla bunu kabullenmek durumundayız...ancak saygı duymak yada tasvip etmek gibi bir zorunluluğum yok...1000 yılda geçse dini siyasete alet edenleri siyasette görmek istemiyorum....:devilprv::devilprv::devilprv: :devilprv: :devilprv:

iocaktan
31-08-2007, 21:22
allah.başımızdan.eksik.etmesin

bulletfromhell
31-08-2007, 21:25
allah.başımızdan.eksik.etmesin
yok daha neler...bide peygamber,mesih,derviş falan ilan edin adamı olsun bitsin....bu kadarda olmaz yaw....:devilprv::devilprv::devilprv::devilprv:

TEKNİSYEN101
31-08-2007, 21:30
ülkemiz çoğunluk demokrasisi esasına göre yönetilir....beğenelim yada beğenmeyelim şu an için birçok dünya ülkesinde bu sistem hakimdir...her zaman sağlıklı sonuç verirmi bu sistem???kesinlikle hayır...sayın gül'de çoğunluk demokrasisi sisteminin getirdiği hatalardan biridir...meclis bu kararı verdi,genel seçim sonuçlarını esas alırsak halkta seçseydi aynı sonuç olacaktı....dolayısıyla bunu kabullenmek durumundayız...ancak saygı duymak yada tasvip etmek gibi bir zorunluluğum yok...1000 yılda geçse dini siyasete alet edenleri siyasette görmek istemiyorum....:devilprv::devilprv::devilprv: :devilprv: :devilprv:

arkadaşım herkesin kendine göre görüşü var bu senin düşüncen,

egzantrik1453
31-08-2007, 21:33
çok iyi oldu......

bulletfromhell
31-08-2007, 21:34
arkadaşım herkesin kendine göre görüşü var bu senin düşüncen,
e heralde benim düşüncem...mesajı başkası yazdıda yanında bulletfromhell yazıyo değil....ben yazdım ve benim fikrim....

TEKNİSYEN101
31-08-2007, 21:37
ancak saygı duymak yada tasvip etmek gibi bir zorunluluğum yok...1000 yılda geçse dini siyasete alet edenleri siyasette görmek istemiyorum...

yazdığın bu cümleden bahsediyorum ,sen böyle düşünüyorsun diye herkes böyle düşünecek değil,

CEBERUS
31-08-2007, 21:40
Sn.Abdullah gül yıllarca siyaset yapmış biri ve ben hiç bir negatif tarafını görmedim...Laik Atatürkçü bir insanım sırf eşi başörtülü diye açıkçası isyan bayrağı çekmeye gerek yok en nihayetinde eşide bir Türk vatandaşı ve Laik Atatürkçü bir insan... Gayet olumlu karşıladım...

bulletfromhell
31-08-2007, 21:45
ancak saygı duymak yada tasvip etmek gibi bir zorunluluğum yok...1000 yılda geçse dini siyasete alet edenleri siyasette görmek istemiyorum...

yazdığın bu cümleden bahsediyorum ,sen böyle düşünüyorsun diye herkes böyle düşünecek değil,
e heralde...herkes benim gibi düşünseydi herkesin adı bulletfromhell olurdu....:puah::puah::puah:

TEKNİSYEN101
31-08-2007, 21:47
e heralde...herkes benim gibi düşünseydi herkesin adı bulletfromhell olurdu....:puah::puah::puah:

çogunluk benimgibi düşündüğü için benden başka kimsenin adı teknisyen101 olmadı:8[1]::8[1]::8[1]:

TUNCAY YILDIRIM
31-08-2007, 21:51
Şimdiye kadar söylenenler söylendi, şimdiden sonra saygı duymak hayırlı olsun demekden başka bişey denmez, denmeside doğru olmaz, sonuçta T.C devleti cumhurbaşkanı

banshee8831
31-08-2007, 21:52
çok güzel oldu ama inşallah tayyip başbakanlıkta yaptığı gibi tahtı 1-2 ay sonra devir almaz.eğer böyle olursa halimiz kötü olur.ama genel olarak abdullah gül haketmişti ve gerçekten güzel oldu.ülkemizin durumunun çok çok iyi olacağını ümit ediyorum...

bulletfromhell
31-08-2007, 21:52
çogunluk benimgibi düşündüğü için benden başka kimsenin adı teknisyen101 olmadı:8[1]::8[1]::8[1]:
farkeden bişey yokki,hepiniz aynı ağızdan çıkma basma kalıp lafları konuşuyorsunuz....önemli olan düşünce olarak özgün bi isim kazanabilmektir...forumdaki nick ismini kastetmemiştim ben....

TEKNİSYEN101
31-08-2007, 21:54
farkeden bişey yokki,hepiniz aynı ağızdan çıkma basma kalıp lafları konuşuyorsunuz....önemli olan düşünce olarak özgün bi isim kazanabilmektir...forumdaki nick ismini kastetmemiştim ben....

kardeş sana kolay gelsin, herkesin görüşüne saygı duymak lazım,

kolay gelsin
:45:

Nakkus
31-08-2007, 21:58
Konuyu polemiğe ve karşılıklı tartışmaya dönüştürmeyelim lütfen..!

eyupergelen
31-08-2007, 22:04
Only the registered members can see the link
Kim ne derse desin her şeyi ile mükemmel bir insan
ülkemize hayırlı uğurlu olsun..

BLADE01
31-08-2007, 22:09

doğru söylemişsin teknisyen101 çoğunluk senin gibi düşünüyor kardeş sonuna kadar seni destekliyorum
vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olsun saygılar:clap2:::45::present:

TEKNİSYEN101
31-08-2007, 22:26
doğru söylemişsin teknisyen101 çoğunluk senin gibi düşünüyor kardeş sonuna kadar seni destekliyorum
vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olsun saygılar:clap2:::45::present:

:45::45::45::45::45::present::present::present:

Şimdiye kadar söylenenler söylendi, şimdiden sonra saygı duymak hayırlı olsun demekden başka bişey denmez, denmeside doğru olmaz, sonuçta T.C devleti cumhurbaşkanı

:45::45::45::present::present::present:

1970divrigi
31-08-2007, 22:34
Gayet olumlu buluyorum.Tabiiki geldiği yeri ve düşünceyi unutup,70 milyonun Cumhurbaşkanı olması gerektiğini unutmaması gerekir.

BLADE01
31-08-2007, 22:36
:present: :present: :present: :present: :present: :present: :present: :present: :present: :present: :present:

kardeş öncekilerinide gördük
vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olsun:clap2:::8[1]::45::present:

akrep5
31-08-2007, 22:37
altına imzamı atarım...

aynen katılıyorum. geçmişi ne çabuk unutan bir millet olduğumuz bariz ortada. sonuna kadar haklısınız. uyanmalıyız artık
:45:
bende imzamı atarım altına.

bulletfromhell
31-08-2007, 22:40
kardeş öncekilerinide gördük
vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olsun:clap2:::8[1]::45::present:
yanlış anlaşıldı heralde...arkadaşın fikrini değil,düşündüğünü korkusuzca ,bodoslama söylediği için alkışladım onu...cesareti için..böyle bodoslama konuşan insanları severim ben...yoksa sayın gül için öyle bir iddiada bulunmam,bulunamam,çünkü herhangi bir kanıtım yok....

hüseyin
31-08-2007, 22:44
aslında icraatın başına bütün bu öfkeler yani hükümete yani tayyip erdoğana fakat zılgıtı yiyen abdullah gül..nedeni %47 gibi halkın oyuyla ikinci kez başbakanlık koltuğuna oturan rte'ye artık söylenecek bir hakaret bulamayan devletten geçinen mahluklar,başbakanlık koltuğundan sonra c.başkanlığı koltuğunuda akp'ye kaptırma telaşıyla haftalardan beri yaptıkları yaygara hakaret küfürün nedeni,aslında hepsi biliyorki eleştirdikleri abdullah gül gibi birinin kendi aile efratında bile zor bulunan bir kişilik olduğu..ağızlarına sakız yapıp aylarca söyledikleri laiklik cumhuriyet atatürk değerlerinin arkasına gizlenip çıkarları uğruna çeşitli entrikalar çeviren kesimlerin foyaları meydana çıkacak telaşı olmasın bu....bu ülkeyi 80 yıldır biz atatürkçüyüz biz laikiz biz cumhuriyetçiyiz diyenler yönetti takdir sizlere ait varsın 10 yılda dinci dediğiniz kesim yönetsin....

kendimbuldum
31-08-2007, 22:53
Adi üstünde Sadece Ve Sadece Gül Insan çpk Sevdiği Ve Değer Verdiği Birine Gül Alir Buda O Gülden Işte Ahmet Necdet Sezerd'en Daha Iyi Olacaği Halki Kucaklayacaği Kesin.ve Halkin % 47 Oyla Gelen Bir Iktidarin Dişişleri Bakani Olduğunu Unutmayin Lütfen.bu ülkede Demokrasiden Bahsediyorsak Halkin Iradesine Saygi Duymaktan Başka Bir Alternatif Yok."hayirli Olsun Gül Bize"

seyitcan
31-08-2007, 22:56
bence en doğrusu

A.SÜLEYMAN
31-08-2007, 23:05

tracker1
31-08-2007, 23:08
demokrasi geliyor galiba canım vatanıma
Abdullah Gül layıkı ile yapacaktır cumhurbaşkanlıgını
Vatana Millete hayırlı olsun

cetindeniz
31-08-2007, 23:23
çok olumlu bir karar oldu ama akparti bünyesinde kalmadığı sürece

demir2768
31-08-2007, 23:23
Bir İnatçılık Abidesi olarak orada durur. Buda Sadce AKP nin Cumhurbaşkanı olduğunu ilk uygulaması ile gösterdi o akşam sadece akp liler ile köşkte kutlama yaparak onayladıç

arkaşım ben akp li degilim ama abdullah gül de yakışıyor cumhurbaşkanlıgına şuna inatçılık demeyelim de halkın kazanalımı diyelim bence:present::present:

ustuni
31-08-2007, 23:30
istesekte istemesekte cumhur başkanımız oldu ama onaylamıyorum çünkü akp den kopamaz ve hiç inandırıcı değiller sözlerinin arkasında durmuyorlar uzlaşmacı olucaz diyorlar ama dayatmacılıktan vaz geçemiyorlar cumhuriyetle oynuyorlar inşallah benim gibi düşünenler yanılır hayırlı olsun ne diyelim

f47xfenerli
31-08-2007, 23:34
demokrasi varsa ve demokrasiyi kabul ediyorsak sevsekte sevmesekte kim olursa olsun kabulenmemiz lazım unutmayınki demokrasi yarın yine herkese lazım
şahsa hürmetimiz yoksada makamına hürmet etmekle zorunluyuz bu, yaşama kuralıdır.
toplumun bir arada düşüncelerini beğensek de meğnmesekde
kimsenin giyimi kuşamı bir başkasının tekeli altında olmamalıdır
insanlarımız pılajda gezer gibi sokakta çarşıda orda burda gezer
kimsenin gıkı çıkmaz ama özümüz olan dinimiz olan yaradanın
kuralları gibi giyinen insanlarımızı bazı kendini bilmezler bizden değil bu insanlar
diyebilme cesaretini buluyorlar neyse okadar çok kendini inkar eden varki ne demeli allah islah
etsin hepsini selamlar

ta4bx
31-08-2007, 23:39
olumlu buldum insanlıga hayırlı olur
insallah

cikko
31-08-2007, 23:48
ALLAHIN izniyle hersey cok iyi olacak cok daha iyi gunler gelecek

bulletfromhell
31-08-2007, 23:52
şahsa hürmetimiz yoksada makamına hürmet etmekle zorunluyuz bu, yaşama kuralıdır.
toplumun bir arada düşüncelerini beğensek de meğnmesekde
kimsenin giyimi kuşamı bir başkasının tekeli altında olmamalıdır
insanlarımız pılajda gezer gibi sokakta çarşıda orda burda gezer
kimsenin gıkı çıkmaz ama özümüz olan dinimiz olan yaradanın
kuralları gibi giyinen insanlarımızı bazı kendini bilmezler bizden değil bu insanlar
diyebilme cesaretini buluyorlar neyse okadar çok kendini inkar eden varki ne demeli allah islah
etsin hepsini selamlar
külliyen yanlış bi teori......sizin dinimizin gereği dediğiniz kıyafet stili arap-emevi karışımı bir safsatanın ürünü olan zorbalığın dayatmasıdır....yıllardır o arap-emevi uydurmasını din diye yutturmaya çalışanlar bugün maalesef iktidarda ve köşkte....bana göre bilgilerinizi yeniden gözden geçirmeli ve daha çok islam bilginini okumalısınız...iyi akşamlar...

saridagli
31-08-2007, 23:55
hak yerini buldu diyorum

sedatb
01-09-2007, 00:22
yok daha neler...bide peygamber,mesih,derviş falan ilan edin adamı olsun bitsin....bu kadarda olmaz yaw....:devilprv::devilprv::devilprv::devilprv:

Turkiyenin cogunlugu musluman ,maalesef simdiye kadar vatanimizi yonetenler hic inancli degillerdi,ve turkiyenin durumunu herkes biliyor ,gordu.osmanli neden yok oldu biliyormusunuz?
cunku ne zaman inanc ,allah korkusu kalkti o zaman imparatorluk elden gitti.
simdiye kadar gecmis hukumetler ne yapti?
turkiyeyi batirip gittiler,hortumladilar.
ama bu hukumette Allah korkusu var, bu insanlardan zarar gelmez,gerceklere saygi gosterelim lutfen.
ama gorunuyorki inanclari olmayan kisimin zoruna gidiyor.
bunuda hic unutmayalim ,kurtulus savasinda halk camilerde toplanip cepeye gidiyordu vatan icin . savasta ALLAH ALLAH deyipte savasiyordu sehitlerimiz.
ama belli bir kisimda saklanip dusmanla is yapiyordu.
bugun o kisimin torunlari cikip vatan bizim diyorlar.
neredeydi dedeleriniz kurtulus savasinda.
muslumanlar carpisti dusmanla ,ama siz gelip koltuga oturdunuz.bugunde zorunuza gidiyor,suna bakin.
unutmayalimki ilk mecliste imanlar ,dindar insanlar oturuyordu,ama nedense meclis fes edildi.kusura bakmayin ama o donende dedelerimiz kopruyu gecene kadar dayiydi ama bakmisin ayi oldular.
yine muslumanlarin dugalarini Allah kabul ettide bu insanlar basa geldi .

hakkinizi hellal uzmussem

Özgür Erge
01-09-2007, 00:40
hayırlısı olsun milletimize hep beraber görcez ya kötü olacak yada daha iyi olacak

sedatb
01-09-2007, 00:47
külliyen yanlış bi teori......sizin dinimizin gereği dediğiniz kıyafet stili arap-emevi karışımı bir safsatanın ürünü olan zorbalığın dayatmasıdır....yıllardır o arap-emevi uydurmasını din diye yutturmaya çalışanlar bugün maalesef iktidarda ve köşkte....bana göre bilgilerinizi yeniden gözden geçirmeli ve daha çok islam bilginini okumalısınız...iyi akşamlar...

sen galiba Islami ve Kurani bilmiyorsun,ve dinimize hakaret ediyorsun. ben seni Allah a havale ediyorum.
bilmemek ayip degil ama ogrenmemek ayip.
herkes senin ne oldugunu anladi,saygisizlik yapma lutfen
saygilarimla :stop:

tezcan
01-09-2007, 01:12
beyler bence olumsuz oldu ancak bu duum abdullah gülün kendi şahsıyla alakalı değil yani diğer partilerden veya dışarıdan abdullah gül aday olsaydı bu kadar yankı getirmezdi ve bence herkeste kabul ederdi ancak diretircesine yapılması inanların bazısını çok fazla yorum yapmaya itti. birde olumsuzluğu gördüğümüz kadarıyla askeri kesimide etkiledi ve tavır aldılar bu yüzden olumsuz bir hava oluştu tehlikeli durumların ortaya çıkması açıkçası beni karkutuyor inşallah abdullah gü bu durumların hepsinin üstesinden gelir ve herkezi şarşırtır. yapcak birşey yok vatana ve millete hayırlı olmasını dilemekten başka anketi yapmanızdan dolayı herkeze teşekkürler.

tanmurat
01-09-2007, 01:13
ben olumlu buluyorum. az buçuk tarih okuyan her insan inançsız toplumların nasıl yok olduğunu bilir. inşallah yanlış düşünen insanların temennileri gerçekleşmez

YANSIMA_38
01-09-2007, 03:17
[BVatanna mıllete hayırlı ugurlu olsun fazla dıyecek bısey yok bırılerı yırtınıp duruyo ama konussunlar halk ıstedı ve oldu[/B]

aydogan
01-09-2007, 08:50
DEMOKRASİ=DEMOKRASİ.................:yahoo:

ffgul
01-09-2007, 09:47
AZİZ NESİN USTAYI rahmetle anıyorum.Ne güzel söylemiş usta bu ülkenin %75 i ..... dır.Demişti sonuna kadar katılıyorum.Adam olmaz bu millet.Belki bir asırda gelecek bir Dahiye bile sahip çıkmakta aciz bu millet.
Ve demiş ki içeride ve dışarıda dahili betbahların olacak... ŞAHANE BİR KELİME.Sanki bugünleri görmüş 1919 larda.Bu sefer kurtaracak Biriside çıkmassa bu ülke yandı Arkadaşlar yandı.
Sonu hiç ama hiç iyiye gitmiyor.
Size birkaç uygulama anlatayımda ufkunuz genişlesin;Avrupada en iyi özelleştirmeyi
yapan o somürgeci ingilizler ve sadece kamunun zarar eden kısmından %27 sini satmışlardır.
TÜRKİYE CUMHURİYETİ BU akp hükümetiyle tarihinin en büyük özelleştirmelerini yaptı(adına ben peşkeh diyorum) Ve burası önemli kamunun %78 ini satmış durumda.Ayrıca buda yetmezmiş gibi yabancılara toprak satışı had safhada.örnek mi:alanya-->almanlara,örnekmi:fethiye--> fransızlara,örnek mi:antalya--> ruslara,örnek mi;hatay-->suriyelilere...evet liste uzayıp gidiyor.
Şimdi yukarıda lehte yazan arkadaslara soruyorum.Çanakkalede ve diğer cephelerde şehit olan insanlarımız yaşasalar şu anda,sizce ne düşünürlerdi.YAZIK YAZIK.ÇOOOK YAZIK.
Evet böyle bir gerçek var ortada ve çok üzülerek söylüyorum ülke çok kritik bir döneme girdi bu gidiş hiç iyi değil.Ne yazıkki bunu akp yaptı.özalın popilist anlayışını 1000 kat daha fazlasını yaparak.O nedenle Aziz Nesini sonuna kadar katılıyorum.
Ayrıca her zaman çoğunluğun dediği doğru demek değildir.1923'te koca bir ulus padişahlığa ve halifeliğe devam etmek istedi yalnızca bir kişi sistemi aklı ve ileri düşüncesiyle doğru sistemi kabul ettirdi.

bekocu66
01-09-2007, 09:50
s.a ya arkadaslar benim anlayamadıgım bişi var !
bana bi soleyin yaf bu ulke musluman layik demoktart bi ulkemi? pekala musluman lazyık demokrat bi ulkeyse niye bu adam secilince bole bi kaus havası yaratılmaya calısıyor? neden ? bence burada solcu gecinen pilastık solcular olayda gaza geliyorlar dis guclerinde bu işine geliyor abarttıkca abartıyorlar hem bu damın secilmesinden rahatsız olanlara bakın hep koministolanlar !!! niye karınları agrıyo ? bu ............. (siz anlayın noktalardan) biz musluman bi ulkedeyiz ve ulkemele gurur duyuyorum !!! ve bi cumhur baskanın esinin bası kapalı bu adam namaz kılıyor yok bi sene hapis yattı diye ortalıgı ververiye verenler sizce kim ler? ben sahsen oyda verdim akp ye helal olsun ben inanclı insandan zarar gelecegine inanmiyorum ve secilmesinden mutluyum allaha c.c bu ortalıgı velveliye verenlere gerekekni yapar insallah (AMİN)

özzeko
01-09-2007, 10:05
***********************.....

Bir kere cok büyük terbiyesizlik yaptıgınız ne adına olursa olsun.sevmeye bilirsiniz sevmek zorunda degilsiniz amma bu şekilde ne siyaset nede vatandaşlık yapılır.her kes fikrini söylemekte özgür sizde söyleye bilirsin fakat kişilere halkın sectigi devlet büyüklerine hakaret bilmedigin konuda konuşmak.işte bu olmadı senin ve senin gibi düşünenlerin sayısı belli bu memlekette vatanını bayragını sırf sizmi seviyorsunuz vatan bayrak namus babanızın tapulu malımıda size miras kaldı sizden başkası sevemiyor.ben TC vatandaşı türküm diyen herkes milleti dini inancı meshepi ırkı ne olursa olsun bu ülkenin evladıdır.bundan gayrısı ayrımcılık ırkcılık yapan herkes bu memleketin ilerlemesine takoz olan halk tarafından sevilmeyen olarak ilan edilecektir.demokrasi budur.anlaya bilene

CABBARİ
01-09-2007, 10:18
arkadaşlar sınırları zorlamayalım
sadece yorum yapalım eleştiri dozunu vede sataşmayı bırakalım
selametle

TEKNİSYEN101
01-09-2007, 10:35
sen galiba Islami ve Kurani bilmiyorsun,ve dinimize hakaret ediyorsun. ben seni Allah a havale ediyorum.

bulletfromhell ortalığı sen karıştırıyorsun ,önce millete saygılı olmayı ögren dinimiz hakkında yazı yazarken daha dikkatli ol :devilprv::devilprv:

VDOGAN
01-09-2007, 10:37
olumlu buluyorum demekrasi nihayet işlemeye başladı....

bir şeyi unutmamak lazım ya seve seve kabulleneceksin yada sevmeye sevmeye kabulleneceksin....sonuç aynı................

TEKNİSYEN101
01-09-2007, 10:38

sedatb arkadşım sana gereken cevabı vermiş:45:

bulletfromhell ortalığı sen karıştırıyorsun ,önce millete saygılı olmayı ögren dinimiz hakkında yazı yazarken daha dikkatli ol :devilprv::devilprv:

engin
01-09-2007, 10:58
hayırlı olsun beklenen sonuçtu allah yolunu açık etsin sayın gülün

serefguler
01-09-2007, 11:13
of be dunya varmis isimiz gucumuz gul cumhurbaskani olsunmu olmasinlami gececekti yazik adamcagiz illede olacam diye agladi durdu birak olsun yav bir de su hakan sukur de rekorlari kirmak icin gerekli olan bir kac golu atsa da ondan da kurtulsak ne bu yav bir gul bir sukur

bulletfromhell
01-09-2007, 11:19
of be dunya varmis isimiz gucumuz gul cumhurbaskani olsunmu olmasinlami gececekti yazik adamcagiz illede olacam diye agladi durdu birak olsun yav bir de su hakan sukur de rekorlari kirmak icin gerekli olan bir kac golu atsa da ondan da kurtulsak ne bu yav bir gul bir sukur
helal olsun kardeş valla...hakkaten çok güzel özetlemişsin durumu...nedir kardeşim şu takunyacılArdan çektiğimiz yaw.....:8[1]::8[1]::8[1]:

CABBARİ
01-09-2007, 11:23
sevgili bulletfromhell lütfen!!!!
problemlerimizi pm yoluyla halledelim
burası bir anket ve konunun dışına çıkıyor!!

tunc akbay
01-09-2007, 11:30
dışişlerindeki başarısı çok uzun yıllar sürmüş bürokratlığı duruşu kişiliği demokratik kimliği laik ve özgürlükçü demokrasiyi savunucu ve uygulayıcı kimliği ile mükemmel birisi

Son Osmanli
01-09-2007, 11:32

nerdeyse yüzde elli mega oy almis bir parti muhalefetin desdekledigi birine aday etmesine beklemiyordunuz.Sadece ülkede sorun üretmek icin var olan bir muhalefetin kendi icindeki sorunlarina cözsün bu güzel ülkemize daha faydali olur.Artik eski zamanlar gecti ülkede herkes oyunu partiye degil calisana veriyor.eskiler bitti yasasin yeni siyasetci gencler

western32483
01-09-2007, 11:38
ülkemize hayırlı olmasını temenni edererim.

baygin
01-09-2007, 12:21
bütün kalbimle katılıyorum hiç bir zaman benim cumhur başkanım olmayacak asla

.............
polemiğe yol açmayalım

mekici2006
01-09-2007, 12:38
ülkemize hayırlı uğurlu olsun o makamın gereğini tam anlamıyla yerine getireciğinden hiç kuşkumyok tabi bazı medya organaları ortalığı karıştırmadığı sürece çünki onlar halkın verdiği oylarada saygı duymadıkları gibi sandıktan çıkanı hazmedemiyorlar

satelcom
01-09-2007, 12:52
devlet bütün organlarıyla mandacıların ve abd-ab-siyonist sermaye işbirlikçisi vatanı satan(limanlar-bankalar-havaalanları-telkom-petkim-tüpraş-elektrik santralları-seka-şeker ve çimento fabrikaları-sümerbank ve daha neler neler) bir zümrenin eline geçmiştir.bu zümrenin tek hedefi milleti uyutup türkiyeyi ab-abd nin uydusu bir eyalet haline getirmektir.

jesus
01-09-2007, 12:55
sen öyle san bu ülkenin %50 sinin oyunu alan ak partinin seçtiği birc.b ve bundan daha iyisi bir daha Türkiye'ye gelmez kimle yapacaktı kutlamayı elbetteki kendi partili arkadaşlarıyla yapacak yoksa gidip meclise girmeyen milletin iradesini hiçe sayan halkımıza ağır ithamda bulunan akılları yok diyen bir partinin m.v ilemi kutlama yapacaktı ne kadar mantıksız ve tutarsız konuştuğunuzun farkındamısınız sizinki körü körüne gitmek duvarada tosladınız ama hala anlamış değilsiniz nereye varmak istiyorsunuz bu ülkeye bunlardan daha iyi yönetecek kimse varmıki yok olamazda zaten.

jesus
01-09-2007, 13:03
devlet bütün organlarıyla mandacıların ve abd-ab-siyonist sermaye işbirlikçisi vatanı satan(limanlar-bankalar-havaalanları-telkom-petkim-tüpraş-elektrik santralları-seka-şeker ve çimento fabrikaları-sümerbank ve daha neler neler) bir zümrenin eline geçmiştir.bu zümrenin tek hedefi milleti uyutup türkiyeyi ab-abd nin uydusu bir eyalet haline getirmektir.

sizlerin hangi medya gurublarını okuduğunuz belli böyle saçma sapan sallıyorsunuz onlar gibi devlet tarihine bakarsanız kimlerin neleri ne kadar sattığını görürsünüz bu ülke bu geçen 4.5 yıllık zamandaki büyümesi kadar başka hangi dönem büyümüş biliyormusunuz hala konuşuyorsunuz bide be demekki ne dediğinizin farkında değilsiniz anca haybeden sallıyorsunuz eğer dediğiniz gibi olsaydı bu ülkede yaşayan insanların her ikisinden biri bu partiye ve bu muhteşem insanlara oy vermezdi değilmi yoksa herkes uyumuş siz uyanıksınız öylemi maalesef öyle değil işte herkes uyanık ama siz hala uyuyorsunuz hala hülyalardasınız sizin derdiniz ülkenin iyiye gitmesi değil sizin derdiniz hep gerginlik olsun hep kargaşa olsun bizde o oarada atımızı rahat rahat koşturalım kesemizi dolduralım derdinizdesiniz ama bundan sonra biraz zor be artık bitti piliniz artık hiç bişe yapamayacaksınız istediğiniz kadar da konuşun söylenin millet artık uyandı kardeşim işte o kadar..

TARANTİNO
01-09-2007, 13:33
sizlerin hangi medya gurublarını okuduğunuz belli böyle saçma sapan sallıyorsunuz onlar gibi devlet tarihine bakarsanız kimlerin neleri ne kadar sattığını görürsünüz bu ülke bu geçen 4.5 yıllık zamandaki büyümesi kadar başka hangi dönem büyümüş biliyormusunuz hala konuşuyorsunuz bide be demekki ne dediğinizin farkında değilsiniz anca haybeden sallıyorsunuz eğer dediğiniz gibi olsaydı bu ülkede yaşayan insanların her ikisinden biri bu partiye ve bu muhteşem insanlara oy vermezdi değilmi yoksa herkes uyumuş siz uyanıksınız öylemi maalesef öyle değil işte herkes uyanık ama siz hala uyuyorsunuz hala hülyalardasınız sizin derdiniz ülkenin iyiye gitmesi değil sizin derdiniz hep gerginlik olsun hep kargaşa olsun bizde o oarada atımızı rahat rahat koşturalım kesemizi dolduralım derdinizdesiniz ama bundan sonra biraz zor be artık bitti piliniz artık hiç bişe yapamayacaksınız istediğiniz kadar da konuşun söylenin millet artık uyandı kardeşim işte o kadar..Türkiyenin dış ve iç borçları ne kadar olmuştur son 4.5 yıldır...???

Terör olayları ne kadar artmıştır son 4.5 yıldır...???

İşsizlik oranı ne kadar olmuştur son 4.5 yıldır...???

sasuska
01-09-2007, 13:48
herkes bişey düşünür ama ortada olan te şey eğer ellerini allaha acıp ben doğru yaptim diyor ise ve obür dünyaya gönül rahatlğıyla gidecegim diyorsa ozamanoldu

hagiwatt
01-09-2007, 14:43
en son cumhurbaşkanı olacak kişilerden biriydi ama malum arkasındaki destekçiler sayesinde oldu
ben onaylamıyorum

tamer38
01-09-2007, 15:03
vatana millete hayırlı ugurlu olsun. olumlu buluyorum.

metin1001
01-09-2007, 15:27
Meclis dışından,halkın sevdiği saydığı biri olması daha şık olurdu..

kucer06
01-09-2007, 17:00
dışişlerindeki başarısı çok uzun yıllar sürmüş bürokratlığı duruşu kişiliği demokratik kimliği laik ve özgürlükçü demokrasiyi savunucu ve uygulayıcı kimliği ile mükemmel birisi

Kim bu söylediğiniz Mesut Yılmazmı:puah::8[1]::puah:

ESES-58
01-09-2007, 18:08
Turkiyenin cogunlugu musluman ,maalesef simdiye kadar vatanimizi yonetenler hic inancli degillerdi,ve turkiyenin durumunu herkes biliyor ,gordu.osmanli neden yok oldu biliyormusunuz?
ama bu hukumette Allah korkusu var, bu insanlardan zarar gelmez,gerceklere saygi gosterelim lutfen.
bunuda hic unutmayalim ,kurtulus savasinda halk camilerde toplanip cepeye gidiyordu vatan icin . savasta ALLAH ALLAH deyipte savasiyordu sehitlerimiz.
muslumanlar carpisti dusmanla ,ama siz gelip koltuga oturdunuz.bugunde zorunuza gidiyor,suna bakin.
unutmayalimki ilk mecliste imanlar ,dindar insanlar oturuyordu,ama nedense meclis fes edildi.kusura bakmayin ama o donende dedelerimiz kopruyu gecene kadar dayiydi ama bakmisin ayi oldular.

sevgili arkadaşlar,konu a.gül ün cumhurbaşkanlığı,sapla samanı karıştırmayalım,ELHAMDÜLİLLAH müslümanım vede türk olarak yaradılmışım.sayın gül akp ninmi üyesi ,yoksa sanki dinin çok önemli bir temsilcisimi,nasıl laiklik söylemleriyle din ve millet düşmanları varsa böylede halkın temiz dini duygularını malzeme yapan sahıslarda var birbirlerinden farkı yok.siyaseti dine ,tarihimize mal etmeyelim.yorumlar bu yönde konu ne şahsın olumlu yada olumsuz olması.eğer başımızsa saygı duyacağız sevelim veya sevmeyalim.ama seçildi diye teslimiyetçide olmayacağız.şükür müslümanız,türk olarak yaradılmışız dinimizi,tarihimizi,mazimizi biecek seviyeye sahibiz.geleceğimizi yönlendirecek gücede haiziz.ne din nede türklük kimsenin tekelinde değildir herkesin taşıyabiliyorsa özünde ve mayasındadır.kimsenin kimseyi kırmaya vede hakarete gerek yoktursaygılar.(bu sadece yukarıdaki paragrafa değil bir kaç karşılıklı yazışmaya icabendir)

osman061
01-09-2007, 18:51
demokrası dersı verenler erbakanın nıye sıyeset yapamadığına baksınlar
.onu engelleyen neydı.ışledıklerı suçlar aynı erbakan hukum gıydı.abdullah gul cumhur başkanı oldu,gerısını sız değerlendırın demokrası adına

.

umuter
01-09-2007, 20:14
*******;)
dostum anket sorusunda diyor ki: ABDULLAH GÜL ÜN CUMHURBAŞKANI SEÇİLMESİNİ NASIL BULUYRSUNUZ ?? yoksa adamın adıyla dalga geçin demiyor o zaman bütün abdulah isimliler abd hayranı mı oluyo yani:mad2::mad2::devilprv:

muhtar59
01-09-2007, 20:59
hayirli olsun yalniz cok zorladilar olmasin diye yalniz demokrasi kazandi en iyiside budur

alksoft
01-09-2007, 21:35
Yorum yapmıyacagım hayrlı olsun.
saygılar.

tike®
01-09-2007, 21:38
Bu mesajdan sonra isim ile dalga gecen,şahsa ait hakaret eden veya saygı ve sevgi çercevesini aşan mesajlar atan üyelerimiz için gereken yapılacaktır.Lütfen forum ve kişi hakları kurallarına uyalım birbirimize karşı saygılı olalım!!!

Mehmet Kaynaklı
01-09-2007, 23:36
hayırlı olsun baya olumluydu

sakir
02-09-2007, 00:15
Sürekli değişime uğrayanlara güvenemem, dün dündür bugün başkadır demek bir kaos'tur.

eminim
02-09-2007, 00:17
Bu millet bu kadar niye korkuyor anlamıs değilim. Bence Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül Bu mevkiyi hakederek glmiştir. insanlar neden önüne taş koymaya çalışıyorlar hala anlamıyorum. Buncan önceki Cumhur başkanlarında ortaya çıkmayan maddeler kanunlar bunlarda ortaya çıktı. herkes keser gibi rabbena hep bana diyorlar. biraz testere gibi olalim (biraz sana biraz bana). Seçim dediler hüsrana ugradilar. Referandum dediler Giderayak Basbakana Cumhurbaskanı Sezer Aman referandumu Çekelim, dedi Başbakan hayır bunu siz istediniz bizde halka sunacağız Dedi. Bence Abdullah Gül Görevnin layikiyle yürütecektir. Sonuna kadar Yanınızdayiz. Allah Yar ve yardımcısı olsun

burda korkan millet diil ki korkan belli kesimler. millet zaten seçimlerde kararını bildirdi.kendine yediremeyenler korkuyor.

Hakan Gül
02-09-2007, 12:07
Bekleyin ve görün ;) Bugün zil takıp oynayanlar yarın ağlamaz inşallah ;)

umuter
02-09-2007, 12:13
Sürekli değişime uğrayanlara güvenemem, dün dündür bugün başkadır demek bir kaos'tur.
ama zaman hızla değişiyor asıl önemli olan bu değişime ayak uydurabilmektir aksine hiç değişmeyenler daha tehlikelidir bence
çünkü artık dünya küçüldü küçük bir köy haliini aldı herkes heryere anında ulaşabiliyor en uzak bi noktada olan bi olaydan anında bilgimiz oluyo ve zaman ekonomi zamanı ekonomi herşeyin önüne geçiyor büyük bi hızla ekonomik gücün varsa her yerde borun ötüyo yüzden kuru kuru tartışmalar yerine boş işlerle uğraşmak yerine herkesin bu ülkenin kalkınması ve ilerlemesi için çalışması lazım

her 10 sene de bir yapılan darbeler yüzünden bu kadar geriye gitmiş bir ülkeyiz ve hala bugün bile askeri kışkırtıp darbe yapsın diye teşvik edenler doluu anlamıyorum ki bu işten ne çıkarları olacak?!?!?!?:smiles22::smiles22:

bulletfromhell
02-09-2007, 12:23
ama zaman hızla değişiyor asıl önemli olan bu değişime ayak uydurabilmektir aksine hiç değişmeyenler daha tehlikelidir bence
çünkü artık dünya küçüldü küçük bir köy haliini aldı herkes heryere anında ulaşabiliyor en uzak bi noktada olan bi olaydan anında bilgimiz oluyo ve zaman ekonomi zamanı ekonomi herşeyin önüne geçiyor büyük bi hızla ekonomik gücün varsa her yerde borun ötüyo yüzden kuru kuru tartışmalar yerine boş işlerle uğraşmak yerine herkesin bu ülkenin kalkınması ve ilerlemesi için çalışması lazım

her 10 sene de bir yapılan darbeler yüzünden bu kadar geriye gitmiş bir ülkeyiz ve hala bugün bile askeri kışkırtıp darbe yapsın diye teşvik edenler doluu anlamıyorum ki bu işten ne çıkarları olacak?!?!?!?:smiles22::smiles22:
değişime karşı esnek olmak başkadır,ben değiştim demek başkadır....herkes ,her fikir,her ideoloji zaman içerisinde ,günün şartlarına göre belli oranda esneyebilir,zamanı geldiğinde de o fikir,o ideoloji yok olur gider...iktidardakiler ben değiştim diyorlarsa ya yalan söylüyorlar yada bunların hocası olan necmettin erbakan'ın dediği gibi 'metamorfoz geçirdi bunlar...dün böyle konuşmazlardı...siyonizmin uşağı oldular'gibi bir durum söz konusudur...ikiside birbirinden rezalet bir durum...yoksa zaman içinde belli oranda esnemeler tabiiki onlardada oldu...yoksa özünde hepsi aynı....kendilerini ağır şekilde eleştiren hocaları gibi bunlarda arka planda dini sömürüyorlar hala daha.....:devilprv::devilprv::devilprv::devilprv: :devilprv:

umuter
02-09-2007, 12:34
ben zaten yazımda belirttim "hiç değişmeyenler daha tehikelidir"diye 70 milyona yakın nüfusu olan ülkemizde yaşayan insanlar salak ya da aptal olmadıklarına göre değişimleri çok iyi farkedebiliyorlar ve buna göre oy kullanarak seçimlerini yapıyorlar eğer böyle olmasaydı hocaları baraj sınırının altında kalıren talebeleri barajı geçemez di ve bunun gibi bir çok parti de lider ya da kadro değiştirmelerine rağmen baraja takılmazlardı demek ki bu insanlar bi şeyleri görüyorlar değerlendiriyorlar ve ona göre karar veriyorlar bu demek değildir ki başa getirdiklerini geri indirmezler !! onu da yeri geldiğinde aynen yaparlar

bulletfromhell
02-09-2007, 12:38
amenna...ancak kesin olan şu ki bunlarda değişmediler.....hala aynı kafadalar....

pencere77
02-09-2007, 13:29
Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı olması gayet olumlu.Sayın Ahmet necdet Sezer'in 7 yıllık görev süresinde hiç dış ülkelere gidip ziyarette bulunduğunu görmedim.hep Türkiye'de durdu.
Abdullah Gül ise daha aktiftir benc.hem dış işleri bakanlığı yapmış biri.

mertcan25
02-09-2007, 17:43
bundan iysi şamda kaysı aksini idda etmeyin beyler :yahoo:

radikal
02-09-2007, 21:47
her toplum layık olduğu şekilde yönetilir

uufuk
02-09-2007, 21:48
olumsuz görüyorum.inşallah yanılmış olurum.

kirikali
03-09-2007, 08:36
şu anketi biran önce bitirsek artık olan olmuş hayırlı olsun bu neyin anketi yahu

osmann
03-09-2007, 09:23
1-düne kadar tsk nın yanında başbakanlık.tbmm başkanlığı cumhur başkanlığı ve anayasa mahkemelerinide duyuyorduk. şu an size göre (bize göre değil) sadece tsk kaldı dimi??? darbe yapar olur biter yanii??? demokrasiciler sizi :)
ayrıca tsk sadece senin dediğin gibi atatürk ilke ve inkılapları ile var olmamıştır. şu an o düşünceyi benimsemiş olabilir ama 2000 yıllık tarihe sahiptir. büyük türk hükümdarı mete nin türk ordusunu kurduğu tarihe kadar uzanır. bu asırlık güzelliği 80 yıla indiripte bizi kahretme.
2-tsk ya dil uzakmak allah nezdinde günahmıdır? günahdır...
faiz allah nezdinde günah mıdır??? günahdır...
içki allah nezdinde günahmıdır??? günahdır...
namaz kılmamak allah nezdinde günahmıdır? günahdır... (yada farz olan bir şeyi yapmadığın için borçlusundur)
kadınların başlarını ve vicutlarını örtmemesi günahmıdır? elbette günahdır...
doğrumu arkadaşım??? bazı günahları alıpta diğerlerini almaz eksik bırakırsan yararıda eksik olur.
bu saydıklarımı genel olarak düşünürsen lafın nereye gittiğini anlarsın. yani bir kişi yada kuruma laf etmek günah ama o kişi ve kurumun laf etmesi bazı ideolojik görüş adı altında allahın emir ve yasaklarına aykırı davranması ve davranılması yönünde zorlama yapmasıda günah. kamusal alan hikayeleri ile milletin dindar evlatlarının vergileri ve kanları ile yapılan binalara sokulmaması ikinci sınıf vatandaş statüsüne sokulması da günah.bunlardan bahsediyorum.
3-şu anki anayasa 80 darbesi ile ordu tarafından yazılmış anayasadır. sivil iktidarın bunu değiştirmesinden doğal bir şey olamaz. chp başa geçse idide o değiştirseydi. ama kısmet şimdikine imiş.
Not: Ben oyumu akp ye vermedim. kimse beni akp ci sanmasın. ben milli görüşçüyüm. erbakancı yanii.ama demokrasi gereği halkın bir kısmının seçilen partiyi hor görmesi hatta seçen kişileri bile halktan saymamasına katlanamam. O beğenmediğiniz halk akp ye değilde sizin partinize oy verse idi o zamanmı değerli olacaktı?? Milletin senin gibi düşünmemesi gayet normal. Bak benim gibi de düşünmemişler. Biz %2 de kaldık. milletin %98 i benim gibi düşünmüyor diye bende onlarımı halktan saymamayım. demokrasiyi savunan biri bunu hazmetmek zorunda. savunmayanlar demokrasiden dem vurmasın vesselam. gül iyimi kötümü bunu zaman gösterecek. İyi olursa sevinir kötü çıkarsa kahroluruz. vatan bizim vatan. sonunda zararlı isede hepimize karlı isede hepimize. allah hayırlı uğurlu bereketli eylesin. devlete millete zeval vermesin. amin.

mustafam
03-09-2007, 09:40
cumhurbaşkanını demokrasi geregine göre secildimi bence evet çünki tek başın iktidar var ben oyvermedim akp ye ama genede helalolsun diyorum çünki bu siyasetciler demekki iş yapnış kardeş adamlar bileginin hakkını alıyor alacakda cumhurbaşkanı nasıl biri benim görüşüm mütevazi biri ama siyasetin gerekenini ve ayrımcılık yapmayacagını sanıyorum çünki o bir cumhurbaşkanı baş komutan ayrım kayrım olmaması lazım eger isteseydi tayyip bey de olabilirdi ama o mevkiyi abdullah bey e uygun gördü ve desteklediler oldu inşallah türkiyenin üzerine bir kara bulutlar çökmez de ferahlık içinde hayatımız sürer ama ben biraz zor diyorum şu avrupa birligi sevdasından vaz geçmezsek allah yar ve yardımcımız olsun tüm müslüman aleminin

serefguler
03-09-2007, 11:56
:clap2::yuuppppppiiiiiiiiiiiiiii tayyip tekrar basbakan gul en sonunda reis-i cumhur ve saban da dun en sonunda rekoru kirdi of be dunya varmis butun karin agrilari gecti simdi bayram zamani kurulsun halaylar calsin sazlar oynasin kizlar :8[1]:

osmann
03-09-2007, 12:10
milletine uzak,nasıl yaşadığını bilmeyen,mukaddessatlarını anlamayan,laiklik paranoyasına girmiş,sadece bulundukları mevki ve rantı düşünen,daraldıklarındada liderimiz yüce ATATÜRK'ün arkasına saklanan,sivil hayattaki bazılarına inat olumlu buluyorum amma velakin A.Gül'ün ve partisinin söylemlerine bakınca,mili,maddi,manevi değerlerimize bakınca,TSK nın çekincelerine ve onun zamanında(dışişleri bakanı) askerimin başına çuval geçirildiğini,şehitlerin gözyaşı seliyle defnedildiğini,tam bağımsızlığın milli duygulardan yoksun bir şekilde ipotek edildiğini görünce olumsuz buluyorum

İçimdeki duyguların tamamını bir nefeste anlatmışsın. Kutlarım. katılıyorum. destekliyorum. Bunu bir milli görüşçü olarak yapıyorum. saygılar...

gs78
03-09-2007, 12:17
herşey ii güzelde ben anketlere katılmak istemiyorum iki günde bir bişi ile ilgili anket yapıyorsunuz sayfayı açıyorum kocaman bi anket böle zırt pırt anket yapılmazki ....

osmann
03-09-2007, 12:25
istesekte istemesekte cumhur başkanımız oldu ama onaylamıyorum çünkü akp den kopamaz ve hiç inandırıcı değiller sözlerinin arkasında durmuyorlar uzlaşmacı olucaz diyorlar ama dayatmacılıktan vaz geçemiyorlar cumhuriyetle oynuyorlar inşallah benim gibi düşünenler yanılır hayırlı olsun ne diyelim
söylermisin ahmet nejdet sezer chp den kopukmuydu?
Elini vicdanına koyda söyle ama... ayrımcılık yaptımı yapmadımı? başıörtülü anaları resepsiyonuna davet ettimi etmedimi? o anaların evlatları şehit düştümü düşmedimi?.. chp %46 alsa idi, uzlaşmacımı olurdu yoksa bildiğinimi okurdu? yapmayın böyle komik oluyor.belki iyi bir cumhurbaşkanlığı yapamayabilir ama seçilmesi gayet normal.hatta başkası olsa idi anormal olurdu. Bence halka rağmen o olmadı denirdi.

Nakkus
03-09-2007, 12:27
her ii güzelde ben anketlere katılmak istemiyorum iki günde bir bişi ile ilgili anket yapıyorsunuz sayfayı açıyorum kocaman bi anket böle zort pırt anket yapılmazki ....

Üyelerin anketlere katılma gibi zorunluluğu yok.. beğenmiyorsanız katılmazsınız olur biter..!

osmann
03-09-2007, 12:32

senin giydiğin blue jean kimin dayatması acaba? :)
Dinen illede şunu giyeceksin diye bir kural yok. erkekler dizlerinin üstü belinin aşağısını kapatacak, kadınlarda el bileklerinden ayak bileklerine kadar birde saçları gözükmeyecek şekilde başını kapatacak.(vücut hatlarını ortaya çıkarmayacak şekilde) bunu ister arap-emevi kıyafeti ile yap.ister bayıldığın avrupa kıyafetleri ile yap. istersen hintlilerin kıyafetleri ilede yapabilirsin. nasıl istiyorsan öyle yap. kimse sana illede arap kıyafeti giyeceksin diye dayatmıyor. o dayatmalar kılık kıyafet devriminde olmuş. artık geçti.:)

satelcom
03-09-2007, 12:37
akp nin aldığı oylara ve abdullah gül'ün cumhurbaşkanlığını olumlu karşılayanların çokluğuna bakınca aziz nesin'in milletimiz için söyledikleri aklıma geliyor ve acı acı bir gülümsemeyle ne kadar da haklıymış diyorum.

osmann
03-09-2007, 12:51

sonuna kadar katılıyorum.destekliyorum. doğru söze diyecek yok.

omni
03-09-2007, 13:11
olumsuz...yorumsuz...zaman gösterecek...

CABBARİ
03-09-2007, 13:24
herşey ii güzelde ben anketlere katılmak istemiyorum iki günde bir bişi ile ilgili anket yapıyorsunuz sayfayı açıyorum kocaman bi anket böle zırt pırt anket yapılmazki ....

biz zırt pırt anket yaparız ama siz katılmayabilirsiniz kimseyi zorlamıyoruz isteyen oy verir istemeyen vermez
biraz daha duyarlı olalım lütfen!!!

osmann
03-09-2007, 13:27
Bu ülkede laiklik kavramı ile ilgili bir problem vardır. Sadece laiklik değil atatürkçü düşünce, kemalizm vs. Bunu açıkça dile getirmesekte var kardeşim bu problem.
Niye kendimizi kasıp saklıyoruz ki? Ha açıkça söylersen kanun gereği hapsi boylarsın. ama ben hakaret etmeden tarifini yapmak istiyorum. nedenini anlatmak istiyorum. Gül iyimi kötümü? akp iyimi kötümü??? bu sürüp gider.
1-Kemalist düşünce denilen sistem islama uygunmudur?
2-Laiklik islama uygunmudur?
3-Atatürk ilke ve inkılapları islama uygunmudur?

4-islamın şartı laikliğe ve atatürkçü düşünce sistemine uygunmudur?
5-imanın şartı laikliğe ve atatürkçü düşünce sistemine uygunmudur?
6-İslam dini için farz ve sünnetlerin tamamı laikliğe ve atatürkçü düşünce sistemine uygunmudur?

bu sorulara evet cevabı verebildiğimiz takdirde gülüde baykalıda tayyipi de gönül rahatlığı içerisinde cumhur başkanı yapar hep beraber destekleriz. chp nin merkezine ziyarete gidip çay içeriz. chp lilerde akp ile beraber mangala gidebilirler. kimse diğerine kafir , takunyalı gibi laflar etmez.
Eğer bir sistem 80 küsür yıl boyunca kendini korumak için hala alarm vaziyetinde ise, hala şüpheleri var ise o sistemde sorun vardır arkadaş. 80 yıl önceki nesiller artık yok. üzerinden kaç nesil geçti. şimdiki nesilde hala o sistemi eleştiriyor sıkıntılar çekiliyorsa bir bakmak lazım. öyle değilmi? yeni bir araba yapıyorsun ama araba habire tekliyor. sürücüsüni değiştiriyorsun ama yine tekliyor. ee artık kaputu açıp içine bakmak gerekmezmi? isteyenin istediği gibi anlaması dileği ile allaha emanet olunuz. Her zaman derim. bu vatan bizim. başımıza ırak gibi bir gaile gelirse (ki allah korusun) mevzilerde sırtımızı birbirimize dayayacağız. ben milli görüşçü osman sırtımı bir chp li ekreme ve ya akp li sedata dayayacağım. çünkü onun kaybetmesi benim, benim kaybetmem onun kaybetmesi olacak. o şayet sırtına bana değilde vatan evlatları dışında başkalarına dayarsa işte o zaman herkes kaybeder.hoşçakalınız.

sercan10
03-09-2007, 13:40
beyler ya cumhuriyet rejimi ve laiklik yada abdullah gül tercihinizi yapın, herşeyde demokrasinin arkasına sığınmayın, işinize gelince demokrasi gelmeyince demokrasi yanlış oooooh ne güzel valla,körü körüne cumhur başkanını buldu ya da hayırlı olsun falan gibi saçma sapan laflar söylemeyin, ahmet necdet sezer cumhur başkanı değilmiydi, en iyilerinden biriydi hatta, PEK DEĞERLİ SAYYYYYYYYYYYIN TAYyip in fakire fukaraya verdiği iki kilo bulgura sattınız oylarınızı, adamın hükümeti boyunca hep eldeki yendi devlet kuruluşları satıldı ve paraları yendi, şimdi de gül başa geçti tam oldu, artık istediğiniz gibi at koşturabilirsiniz ama er geç anlaycaksınız nasıl bi yanlış içinde olduğunuzu umarım çok geç olmaz bu, saygılarımla

ilyas3333
03-09-2007, 14:14
olumlu buluyorum arkadaşımızın biri türkü söylemeden bahsediyor bence o arkadaşımız yanılacak ve görecek vatana ve millete hayırlı ve uğurlu olsun saygılarımla

tavlusun
03-09-2007, 14:44
çok güzel oldu halkın içinden biri bu memlekette sadece chp liler yaşamıyor bundan önceki
cumhur başkanı sezer hiç bir zaman halkla iç içe olmamıştır daha doğrusu akpnin iktidar olmasını içene sindirememeştir ama millet öle söylemedi bu seçimlerde ne yazıyor mecliste egemenlik kayıtsız şartsız milletindir herkes buna saygı duyarsa hiç bir poroblem olmaz bu ülkede

yukselertekin
03-09-2007, 15:06
satelcom arkadaşım biraz ayıp olmuymu insanlara hakaret etmek kimsenin hadine degil ne sana nede senin gibilere insanlar hür irade ile oy kullanmış ve seçmiştir.senin gibi düşünmeyenler hemen karalayın ayıptır ayıp. yarın seninle aynı düşüncede olan insanlar iktidara gelince sana karşı olanlarda aynı benzetmeyi yaparlar konuşamazsın.

satelcom
03-09-2007, 16:47
kimseye hakaret etmek için değil nitelemek için yazdım.kör'e kör demek hakaret etmek değildir.insanlarımızın düşünmeden muhakeme etmeden veya akp tayfasından rüşvet alarak(kömür-altın-gıda-cep telefonu) verdikleri oylar ile bu gün vatan elden gidiyor.ben insanların sorumsuzca ve düşüncesizce hareketleri karşısında bir vatansever-milliyetci olarak isyan ediyorum.kaldıki sözlerimin hakaretmi yoksa gerçekmi olduğunu irdeleseniz daha iyi olurdu.

satelcom
03-09-2007, 17:28
seçimlerden bu yana 200 den fazla müşterimle konuştum anket yaptım kime oy verdiniz diye sordu.200 kişiden sadece 7 kişi akp ye oy verdim diyebildi.hiçbir seçim kurulu ve hiçbir anket bana akp nin %46-47 oy aldığını kabul ettiremez.Atatürk'ün dediği gibi (cebren ve hiyle ile bütün kaleleri zaptedilmiş......)

satelcom
03-09-2007, 17:38
söylermisin ahmet nejdet sezer chp den kopukmuydu?
Elini vicdanına koyda söyle ama... ayrımcılık yaptımı yapmadımı? başıörtülü anaları resepsiyonuna davet ettimi etmedimi? o anaların evlatları şehit düştümü düşmedimi?.. chp %46 alsa idi, uzlaşmacımı olurdu yoksa bildiğinimi okurdu? yapmayın böyle komik oluyor.belki iyi bir cumhurbaşkanlığı yapamayabilir ama seçilmesi gayet normal.hatta başkası olsa idi anormal olurdu. Bence halka rağmen o olmadı denirdi.
beyler lütfen gözünüzü açık ve olayları iyi tahlil edin.mhp+chp+akp+bbp hepsi ülkeyi satmak+özelleştirmek+yabancıya toprak satmak+ab ve abd'ye manda olmak yani ülkemizi ab+abd nin eyaleti yapmak hususunda uzlaşmışlardır.mesele başörtüsü türban meselesi değildir.dış borçlar 150 milyardolardan 450 milyar dolara çıkartıldı.telkom-tüpraş-petkim-seka ve şeker fabrikaları-erdemir-limanlar-havaalanları-bankalar ve daha neler neler satıldı.vatana ihanetin açık vesikası petrol yasası çıkartıldı.velhasılı bütün bu olanlara chp ve mhp ile bbp de evet diyor vatan satılıyor.son 5 yılda yabancılara satılan toprakların yüzölçümü 2 kıbrıs büyüklüğünde.neymiş müslüman-dindar cumhurbaşkanı imiş.müslüman vatanını satarmı?allah rızası için futbol takımı tutar gibi parti tutmayalım.benim gördüğüm gerçekler bunlar.

conax71
03-09-2007, 21:42
Türkiye Gül'lle gülecek ve O'nunla gurur duyacak

cengo
03-09-2007, 21:45
Nedendir bilmem ama bizim insanlarimiz cok sukur muslumaniz derler ve bununlada gurur duyarlar ama cugu kisiler dini vecibelerini yerine getirmezler ve getirenlerede yobaz yada gerici gozuyle bakarlar. Sayin Erdogan ve Gul de dini vecibelerini yerine getiren insanlardan biriler ustelik okumus insanlar simdi bu inancli ve okumus insanlar TC nin basindalar bazi kesimler (elhamdulillah muslumaniz diyenler) bundan son derece rahatsiz ve endiseli. Simdi soruyorum, turkiyedeki son donemin yonetimini halkin cogunlugu begenipte bu insanlari yeniden acikara oylarla basa getirmedilermi? Ataturk ilkelerine bagli isek eger Egemenlik kayitsiz sartsiz milletindir ilkesine gore bu insanlari millet kendi iradesi ile secti saygi duymak lazim degilmi?

cetindeniz
03-09-2007, 22:17

umarım dediğin gibi güllük gülistanlık olur

pencere77
03-09-2007, 23:03

İnşallah:present::present:

merakliadam
04-09-2007, 00:34
Önemli olan Kimin seçildiği değil Seçilenlerin ne yapacağı. Bunun değerlendirmesini 7 sene sonra yaparsak daha doğru olur...

bulletfromhell
04-09-2007, 00:34
Nedendir bilmem ama bizim insanlarimiz cok sukur muslumaniz derler ve bununlada gurur duyarlar ama cugu kisiler dini vecibelerini yerine getirmezler ve getirenlerede yobaz yada gerici gozuyle bakarlar. Sayin Erdogan ve Gul de dini vecibelerini yerine getiren insanlardan biriler ustelik okumus insanlar simdi bu inancli ve okumus insanlar TC nin basindalar bazi kesimler (elhamdulillah muslumaniz diyenler) bundan son derece rahatsiz ve endiseli. Simdi soruyorum, turkiyedeki son donemin yonetimini halkin cogunlugu begenipte bu insanlari yeniden acikara oylarla basa getirmedilermi? Ataturk ilkelerine bagli isek eger Egemenlik kayitsiz sartsiz milletindir ilkesine gore bu insanlari millet kendi iradesi ile secti saygi duymak lazim degilmi?
paşam bea...Allah aşkına şu basma kalıp AKP matbaasından çıkan sözleri burda sarfetmeyin yaw...Allah rızası için kendinizdende bişeyler koyun...yemin ediyorum şurda 100 küsur tane mesaj var...inan bana bi çoğu birbirinin fotokopisi gibi....Allah aşkına aynı şeyleri yazmayın....çok rica ediyorum....

yılmazturker
04-09-2007, 08:22
ben 51 yılda 15 başbakan o kadar da cumhurbaşkanı gördüm ne sözler verdiler fakir fukara nın karşısınaeğilerek geldiler dimdik ve kendi insanını sömürerek gittiler hep zenginlerin kuklası oldular ey zengiler ve c h p liler bırakında biz fakir köylü
insanlarin cumhurbaşkanı olsun saygılar

tracker
04-09-2007, 08:48
Gariban sessiz çoğunluğa gül yeter malum kesim kendine göre birini seçsin
O makama bir adamada bu kadarmı yakışır.

osmann
04-09-2007, 09:26
seçimlerden bu yana 200 den fazla müşterimle konuştum anket yaptım kime oy verdiniz diye sordu.200 kişiden sadece 7 kişi akp ye oy verdim diyebildi.hiçbir seçim kurulu ve hiçbir anket bana akp nin %46-47 oy aldığını kabul ettiremez.Atatürk'ün dediği gibi (cebren ve hiyle ile bütün kaleleri zaptedilmiş......)
üstadım seçimlerde benim kayınçom dyp için müşahid oldu. O senin gibi söylemedi. akp silip süpürmüş... nitekimde öyle oldu.

osmann
04-09-2007, 09:45
paşam bea...Allah aşkına şu basma kalıp AKP matbaasından çıkan sözleri burda sarfetmeyin yaw...Allah rızası için kendinizdende bişeyler koyun...yemin ediyorum şurda 100 küsur tane mesaj var...inan bana bi çoğu birbirinin fotokopisi gibi....Allah aşkına aynı şeyleri yazmayın....çok rica ediyorum....

Mesajlarının hepsini okudum. Baştan kendi düşüncesidir dedim ama ortaya bir şey koymadan kendi tezini söylemeden karşı çıkıyorsun. Hadi karşı çıkmanıda anlıyacağım ama milletin dinini inancını küçümseyerek hatta imalı olarak hakaret vari bir uslupla yazı yazıyorsun? söylermisin sen şu yukarıdaki yazına kendinden ne koydun? Millet gülün cumhur başkanı olmasından dolayı duygularını dile getirmiş. senin gibi düşünmek zorundamı? senin doğru düşündüğünün kanıtı nedir? evvela onu söyle? bunlar ülkeyi sattı mı diyorsun. anlat göster... neresini sattı? bunlar israille işbirliği içindemi diyorsun?? bunuda göster? yılmaz zamanında kıvrıkoğlu paşa "bazıları doğarken yahudi düşmanı olarak doğuyor"diye dincileri suçlamıştı. haberin varmı bundan?? bende hiç hoşnut değilim israille saf tutmaktan. ama bu halkın iradesini kabullenmemek anlamına gelmez. millet istemişmi kardeşim? istemiş. öyle ise paşa paşa hazmedip gülü alkışlayacağız. ve hayırlı işler yapabilmesi için duacı olacağız. o kadar. GÜL yerine baykal seçilse idi-ki günahım kadar sevmem-onuda hazmedip onada dua cı olacaktık. senden ricam mesajlarında insanların dinlerini rencide etmeden yazılar yazmandır. sen inanmazsan inanma. seninki sana benimki bana. ben sana laf ediyormuyum sen şöyle inanıyorsun diye? sende laf etme. Siyasi düşüncelerini söyle.yaz. paylaşalım. selametle...

babadostu
04-09-2007, 11:47
Bende olumsuz buluyorum.Bu bazı gurupların cumhuriyete karşı güc gösterisine döndü.Çok yazık Benim CUMURBAŞKANIMIN şaibesiz olmasını isterdim.Cumhuriyerin devrimlerine ödünsüz inanmasını ve uygulamasını isterdim.O makamda siyaseti asla istemem.Bu temennilerim iyi niyete kalıyor.o kadar.

avarem
04-09-2007, 14:09
hayırlı olsun

çavdar
05-09-2007, 11:57
türkiyem gücünü gösterdi artık top atsalarda yıkılmaz

tek01
05-09-2007, 12:04
her millet hakettiği gibi yönetilir. ama bu cumhur başkanlığı seçimi de milletvekilleri seçimi gibi ülke genelinde referandrumla yapılmalıydı bu demokrasi yarım demokrasi milletin temsilcisinin diil de kendisinin seçmesi tam doğru olurdu. ben olumsuz buluyorum yönetim tamamen akpye geçmesi ülkenin başına gelen en büyük beladır bence.

osmann
05-09-2007, 12:19
kimseye hakaret etmek için değil nitelemek için yazdım.kör'e kör demek hakaret etmek değildir.insanlarımızın düşünmeden muhakeme etmeden veya akp tayfasından rüşvet alarak(kömür-altın-gıda-cep telefonu) verdikleri oylar ile bu gün vatan elden gidiyor.ben insanların sorumsuzca ve düşüncesizce hareketleri karşısında bir vatansever-milliyetci olarak isyan ediyorum.kaldıki sözlerimin hakaretmi yoksa gerçekmi olduğunu irdeleseniz daha iyi olurdu.

köre kör dersen hakaret olur bal gibi. "a m a" diyeceksin. :)
fakat burada kör olan taraf senin bahsettiğin tarafmı bilinmez. çünkü o tarafta senin ve senin gibi düşünenleri kör zannediyor. sende benim sözlerimin hakaretmi yoksa gerçekmi olduğunu irdele lütfen. saygılar...

Kemal Turan
05-09-2007, 12:46
Abdullah Gül senelerdir dişişleri bakanlığı görevini yaptı. Ve bu dönem zarfında Dişişleri politikamızda hangi başarıya imza atmıştır? Kıbrıs politikası iflas, AB politikası iflas, Irak politikası iiflas, Türkmen politikası iflas v.s iflas. Dış politikamız onun döneminde yerle bir olmuştur. Na hazindirki onun bu başarısız politikaları yüzünden ( bunda AKP ninmde payıvar) kıçı kırık Gürcüstan bile bizden toprak talebinde bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ikiz kuzenlerinin yıldızı AKP iktidarı
ile birlikte parladı.
1995 yılında Vakıflar Bankası'na müfettiş yardımcılığı ile göreve başlayan Serhat ve Serdar Satoğlu kardeşler 2002 yılında iktidara gelen AKP'nin o dönemki Başbakanı Abdullah Gül sayesinde kariyelerinde 10 basamak birden çıktılar.
Müfettiş yardımcılığı görevinden sonra yükseldiği müfettişlikten Vakıf Yatırım A,Ş'ye Genel Müdür olarak atanan Serdar Satoğlu aynı kurumda yönetim kurulu üyesi oldu. Kardeşi Serhad Satoğlu ise sonra Vakıfbank'ın New York şubesi genel müdür yardımcılığı görevine getirildi.
Satoğlu kardeşler gerek bankada gerekse Vakıf Yatırım A.Ş'deki görevlendirmeler sayesinde birçok yerden maaş alıyorlar.

murat23351
05-09-2007, 16:31
ÇANKAYA hiç kimsenin şahsi malı değildir. Geçmiş cumhurbaşkanlarından ne farkı var bence artıları daha fazla. VATANA MİLLETE HAYIRLI OLSUN.

pusan
05-09-2007, 22:49
Abdullah Gül senelerdir dişişleri bakanlığı görevini yaptı. Ve bu dönem zarfında Dişişleri politikamızda hangi başarıya imza atmıştır? Kıbrıs politikası iflas, AB politikası iflas, Irak politikası iiflas, Türkmen politikası iflas v.s iflas. Dış politikamız onun döneminde yerle bir olmuştur. Na hazindirki onun bu başarısız politikaları yüzünden ( bunda AKP ninmde payıvar) kıçı kırık Gürcüstan bile bizden toprak talebinde bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ikiz kuzenlerinin yıldızı AKP iktidarı
ile birlikte parladı.
1995 yılında Vakıflar Bankası'na müfettiş yardımcılığı ile göreve başlayan Serhat ve Serdar Satoğlu kardeşler 2002 yılında iktidara gelen AKP'nin o dönemki Başbakanı Abdullah Gül sayesinde kariyelerinde 10 basamak birden çıktılar.
Müfettiş yardımcılığı görevinden sonra yükseldiği müfettişlikten Vakıf Yatırım A,Ş'ye Genel Müdür olarak atanan Serdar Satoğlu aynı kurumda yönetim kurulu üyesi oldu. Kardeşi Serhad Satoğlu ise sonra Vakıfbank'ın New York şubesi genel müdür yardımcılığı görevine getirildi.
Satoğlu kardeşler gerek bankada gerekse Vakıf Yatırım A.Ş'deki görevlendirmeler sayesinde birçok yerden maaş alıyorlar.

hahaha birisi hemen herseye VETO ederse ne yapsinlar garibanlar.....

özzeko
06-09-2007, 10:05
AZİZ NESİN USTAYI rahmetle anıyorum.Ne güzel söylemiş usta bu ülkenin %75 i ..... dır.Demişti sonuna kadar katılıyorum.Adam olmaz bu millet.Belki bir asırda gelecek bir Dahiye bile sahip çıkmakta aciz bu millet.
Ve demiş ki içeride ve dışarıda dahili betbahların olacak... ŞAHANE BİR KELİME.Sanki bugünleri görmüş 1919 larda.Bu sefer kurtaracak Biriside çıkmassa bu ülke yandı Arkadaşlar yandı.
Sonu hiç ama hiç iyiye gitmiyor.
Size birkaç uygulama anlatayımda ufkunuz genişlesin;Avrupada en iyi özelleştirmeyi
yapan o somürgeci ingilizler ve sadece kamunun zarar eden kısmından %27 sini satmışlardır.
TÜRKİYE CUMHURİYETİ BU akp hükümetiyle tarihinin en büyük özelleştirmelerini yaptı(adına ben peşkeh diyorum) Ve burası önemli kamunun %78 ini satmış durumda.Ayrıca buda yetmezmiş gibi yabancılara toprak satışı had safhada.örnek mi:alanya-->almanlara,örnekmi:fethiye--> fransızlara,örnek mi:antalya--> ruslara,örnek mi;hatay-->suriyelilere...evet liste uzayıp gidiyor.
Şimdi yukarıda lehte yazan arkadaslara soruyorum.Çanakkalede ve diğer cephelerde şehit olan insanlarımız yaşasalar şu anda,sizce ne düşünürlerdi.YAZIK YAZIK.ÇOOOK YAZIK.
Evet böyle bir gerçek var ortada ve çok üzülerek söylüyorum ülke çok kritik bir döneme girdi bu gidiş hiç iyi değil.Ne yazıkki bunu akp yaptı.özalın popilist anlayışını 1000 kat daha fazlasını yaparak.O nedenle Aziz Nesini sonuna kadar katılıyorum.
Ayrıca her zaman çoğunluğun dediği doğru demek değildir.1923'te koca bir ulus padişahlığa ve halifeliğe devam etmek istedi yalnızca bir kişi sistemi aklı ve ileri düşüncesiyle doğru sistemi kabul ettirdi.

O senin aziz nesin ustan ve onun gibi düşünenler bu memleketin %20 si bile degil kendi gibi düşünmiyen insanlar için onu demiş.oda milletin %75 degil %80 ni akıllı ve düşünüyor şer odaklarının piyonu olmuyor.ingiltereyide iyi oku dünyada hiç bir kamu yönetiminin satmadıgı demir yollarını ingiltere satmıştır.devlet sırtından gecinen asalakların barındıgı bankamatik memurları ve işcilerini bu millet daha ne kadar bakacak şişirilmiş kadroların türkiyeye faturası ne haberin varmı onları araştırda milliyetciligini görelim.yoksa onlardan birimisin yada akrabanmı var o avantacılardan ne adına bagırıyorsun.???tutturmuşunuz birde her zaman cogunlugun dedigi dogru degildir lafı azınlıkta olsan tek başınada olsan yaptıgının dogrulugunu ispat etmen şart.sonra korkma cüneyt abin var vatanı kurtarır %80 nin elinden verir %20 yönetsin böylesi daha demokratik olur degilmi

Admin
06-09-2007, 11:17
Anketmiz sona ermiştir. Katılan tum uyelerimize teşekkurler