PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Explorer Giriş Sayfanız Esir mi Alındı ? Üzülmeyin TIKLAYIN, çözüm burada

kucer06
02-09-2007, 15:36
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Explorer'imizin giriş sayfası yukarıdaki resimde görüldüğü gibi istenmeyen bir web adresi tarafından ele geçirilmiş ise, ve IE ayarlar menüsündeki ana sayfa giriş pencereleri yine bu istenmeyen web adresi tarafından yukarıdaki gibi kilitlenerek değiştirilemez konuma getirilmiş ise, hiç panik yapmanıza gerek yok. Aşağıda anlatılanları adım adım uygulayacak olursanız, explorer giriş sayfanızın yönetimini tekrar geri alabilirsiniz.

Sırasıyla Yapılması Gerekenler :

Öncelikle BAŞLAT menüsünden ÇALIŞTIR uygulamasını başlatınız.
Ardından açılan pencereye ''gpedit.msc'' yazarak ''Grup İlkesi'' isimli menüye geliniz. Daha sonra ''Kullanıcı Yapılandırması'' sekmesi altında bulunan aşağıdaki sekmeleri tek tek tıkla***** ''İnternet Explorer'' bölümüne kadar ulaşınız.

Yönetim şablonları
Windows bileşenleri
İnternet explorer

Tüm bunları yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir.
Bu menünün sağ tarafında bulunan '' Giriş Sayfası Ayarları Değişimini Devreden Çıkar'' seçeneğini mouse ile çift tıklatınız

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

'' Giriş Sayfası Ayarları Değişimini Devreden Çıkar'' seçeneğini tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki pencere çıkacaktır. O penceredeki ''Devre Dışı'' seçeneğini işaretleyip TAMAM butonuna tıkla***** ''Grup İlkesi'' menüsünden çıkınız.

Sonun'da görüldüğü gibi Explorer giriş sayfamızı kurtardık ve yine kendimizin tercihlerinden biri olan web adresini girerek durumu düzelttik. Hadi geçmiş olsun.

gacvokem
02-09-2007, 16:12
işe yaramadı dostum bır yahho illeti yapiştı browswre ne yaptıysam duzelmedi şaşılacak şey

pencere77
03-09-2007, 00:36
işe yaramadı dostum bır yahho illeti yapiştı browswre ne yaptıysam duzelmedi şaşılacak şey

@oldsman bununla ilgili prgram veya link mutlaka verir.bu konularda forumda 1 numara arkadaşımız

OLDSMAN
03-09-2007, 00:43

PC en son hangi programı yükledin veya hangi siteyi ziyaret ettiğinde ONAY kutusu çıktı.Reklamlı bir program yüklemişsiniz.Kurulum esnasında bunu size mutlaka sormuştur ama siz ES geçtiğiniz için fark etmediniz.Neyse program ekle kaldırdan YAHOO TOOL BAR kaldır.AD-AWARE programı ile dene

:stop:

ayran
06-09-2007, 15:02
genede kucer66 teşekürler

mutlu07
10-12-2007, 10:26
en iyisi sistemi 1 gün önceye geri yükle işlem tamamdır

mehmet07
10-12-2007, 11:11
ya sistemi geriye yükle virüs praogramı ile virüs sil o zöman düzeliyor bilgi çin tşk ler kucero6

ayran
03-02-2008, 00:47
teşekürler paylaşımın için
az önce Explorer giriş sayfam gitmişti'de :oops:
şimdi düzeldi sayende usta :45:

xcoco
09-06-2008, 02:37
Spy Emergency Setup (VİRÜS PROG.EKPOLERDE DEĞİŞİKLİĞİ YOK EDER)
antipeeper2 ( de VİRÜS PROG.EKPOLERDE DEĞİŞİKLİĞİ YOK EDER )
ilgilenen arkadaşlara... xcoco - Menemen'li