PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DTP'li belediye askere su vermedi

kucer06
06-09-2007, 14:09
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Cizre'nin DTP'li Belediyesi Hisar Tabur Komutanlığı'nın, içme suyu talebini geri çevirdi..

ŞIRNAK’ın Cizre İlçesi'nde DTP'li Belediye su isteğini geri çevirdiği Hisar Tabur Komutanlığı'nın, ilçe merkezine Çağlayan Köyü'nden gelen içme suyunu hattına kaçak bağlantı yaptığını ileri sürdü.
Cizre Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Eliş, ilçenin içme suyu ihtiyacının yüzde 80'ini sağlayan ana su şebekesine, 90 santimlik boru eklenmesi ile kaçak hat döşendiğinin tespit ettiklerini söyledi. Eliş, Hisar Tabur Komutanlığı'nın kendilerine su için daha önce başvurduğunu, ancak askeri yetkililere ilçeye gelen suyun yetersiz olduğunu söyleyerek olumsuz yanıt verdiklerini anlattı.
Başkan Yardımcısı Eliş, yaklaşık bir hafta boyunca ilçeye içme suyunun yetersiz gelmesi üzerine ekipleri Çağlayan su hattına gönderdiklerini belirterek, şu iddialarda bulundu:
“Yapılan incelemede hattın delindiği ve 90’lık polieten boru eklenerek su hattı bağlandığı ve suyun Hisar Tabur Komutanlığı'na gittiği tespit edildi. Askeri yetkililer, su sorununu çözmek için Köy Hizmetleri'ne ihale verdiklerini söylediler. Köy Hizmetleri'nin de ihaleyi başka bir müteahhit firmaya verdiğini öğrendik. 31 Ağustos’ta avukatımız nezdinde yetkili mercilere müracaatta bulunduk. Mahkeme heyeti ile beraber iki gün önce keşfe gidecektik. Ancak Hisar Taburu'na yakın bir yerde güvenlik gerekçesi nedeni ile askerler tarafından geri çevrildik.'' İçişleri Bakanlığı'nca ‘örgüt propagandası’ yaptığı gerekçesiyle görevden alınan Cizre eski Belediye Başkanı DTP'li Aydın Budak ise, 100 bine yakın insanın yaşadığı ilçede askerlerin belediyeden izin almadan kendilerine su hattı çekmelerini doğru bulmadıklarını söyledi. Nevruz kutlamaları sırasında yaptığı konuşmada ‘İmralı'ya selam, nevruzun kutlu olsun’ dediği için hakkında açılan davada bir üsre tutuklu kalan Budak, ilçede yaşayanların mağdur olmaması için su sorununun çözümlenmesi gerektiğini söyledi.

Özgür Erge
06-09-2007, 14:20
haber için teşekkürler herkese su var askere su yok ulan vatanımızı koruyan onlar acımasızlık yapılan yine onlar anlamak zor bu adamı valla :(:(::(

BEKOSAT
06-09-2007, 14:39
vatan hainlerinden ne beklenir ki

pencere77
06-09-2007, 15:47
askere su verilmez mi ya.yazık çok yazık bu adamlara.umarım bu vicdansızlar hakkettiklerini bulurlar:mad2:
vatanımızı koruyan askerlere gerekli saygı ve yardımı göstermeliyiz

leventizmir
06-09-2007, 17:41
hainlerin başları şu anda yüce meclisimizde ve biz onlara maaş ödüyoruz kalleşlik yapsınlar diye vahim olan asıl budur

zabataygatör
06-09-2007, 18:03
askerle ugrasiyor teroristler..daha bakalim neler gorucez

pencere77
06-09-2007, 18:10
gereken yapılmıştır (umuter)

OLDSMAN
06-09-2007, 18:18
Akşam akşam ağzımı bozduracak bu ş......'ler.ALLAH bildiği gibi yapsın

:mad2::rip::mad2::rip::mad2::rip::angry8::bangin:

zabataygatör
06-09-2007, 18:31
:devilprv:
senin ne amacla yazdigin belli .bizde askerlik yaptik.askerler nedemek bildim bileli hirsiz..senin yasadigin bireysel bi olay olabilir onada pek inanmadim.sana soylucek cok sozum var ama burasi musait degil..

yakupyurt
06-09-2007, 18:35
hırsız belki sen olabilirsin ama diğer askerleri karıştırma

yakupyurt
06-09-2007, 18:38
işte örnek bir devlet kurumu askere su vermesse bu devlet gücünü yitirmiş demektir

Özgür Erge
06-09-2007, 18:40
yazmış olduğunuz yazı bizi üzmüştür askeriye ileilgili bu tarz düşünceleriniz nedeniyle 1 hafta kadar forumda yoksunuz umarım bi daha böle laflar sarf etmezsiniz:devilprv::nono::

pencere77
06-09-2007, 18:42
işte örnek bir devlet kurumu askere su vermesse bu devlet gücünü yitirmiş demektir

belediye başkanı dtp li.heralde anlamışsındır.:angry8::nono::

mehmet07
06-09-2007, 18:45
bizde ne susuzluk gördük arkadaşlar belediyenin itfaiye araçalrı ile su geldi bzlere bu suyu vermeyenler aslında kim oldukları belli olmayan kanı bozuk insanlardır

satelcom
06-09-2007, 18:46
way
ben bu arkadaşa ---- len puşt diıyecektim ama modlarımız benden önce davranıp banlamışlar.askere saldıran böylelerinin ne mal oldukları belli.bunlar amerikan emperyalizminin uşağı pkk terör örgütünün sempatizanları.bu emperyalist uşaklarının bütün derdi tc ye ve Atatürk'e cumhuriyete ve onun yılmaz bekçisi TSK' ya saldırmaktır.hiç düşünmezler ve bilmezlerki emperyalist uşağı ermeniler sadece van ve çevresinde 1915 te 250000 kürt ile 450000 Türk ü katletmişlerdir.türk ve kürt isteselerde istemeselerde aynı ırkın aynı kaderi paylaşan çocuklarıdır.aramıza nifak sokan ve sokmak isteyen emperyalist uşağı(abd+ingiltere+fransa) pkk lılara lanet olsun.kardeş kanı döktüren emperyalistlere ve onların yerli işbirlikçilerine lanet olsun.şan ve şerefle dolu tarihe sahip asil ve şerefli TÜRK milletinin bir mensubu olmak en büyük şereftir.biz türkler onurumuzun-insanlığımızın-şerefimizin zekatını verseydik dünya üzerinde soykırımcı ve şerefsiz emperyalist (ingiliz-fransız_alman-belçika-ermenistan-ispanya-portekiz ve diğerleri) millet ve ülke kalmazdı.

Özgür Erge
06-09-2007, 18:47
forumda küfür yasaktır arkadaşımıza kızıyosunuz biliyorum ama küfür vs edmeye devame derseniz sizi de uzaklaştırmak zorunda kalırım ona göre

yakupyurt
06-09-2007, 18:48
ne kadar aşağılık bir insanlar var bu dünyada hiç kimse vatanımızı sahip çıkan askerlerimize hiç bir konuda söz söyleyemez buna hakkı yoktur

pencere77
06-09-2007, 18:51
ben bu arkadaşa ---- len puşt diıyecektim ama modlarımız benden önce davranıp banlamışlar.

sakin ol kardeş :nono:::nono::
bizde kızıyoruz.gerekeni modlar yaptı zaten

satelcom
06-09-2007, 19:12
forumda küfür yasaktır arkadaşımıza kızıyosunuz biliyorum ama küfür vs edmeye devame derseniz sizi de uzaklaştırmak zorunda kalırım ona göreanlaşıldı sn. adminim ancak bu üyenin süresiz olarak forumdan banlanmasını-atılmasını talep ediyorum.saygılarımla.

pencere77
06-09-2007, 19:27
anlaşıldı sn. adminim ancak bu üyenin süresiz olarak forumdan banlanmasını-atılmasını talep ediyorum.saygılarımla.

bence de en az 1 ay olmalı.1 hafta kısa.
genede son karar yönetimin.
saygılar...:wave::wave:

eraybal
06-09-2007, 20:07
terorıstler meclısde daha ne olsun..idam sehpasında olacakları yere ülke yönetiminde bu aşağılık ..... insan demeye utandığım kişiler..imralıdaki soysuzu asmadıktan sonra bu ülke ben daha bise demiyorum her şey olur..krallar gibi beslesinler o soysuzu adada..

bulletfromhell
06-09-2007, 20:16
ülen üzüldüğünüz şeye bakın....o adi yaratıkların verdiği su içilirmi...o şerefsizlerin vereceği suyu içeceğime susuzluktan çatlarım daha iyi..o ahlaksızlare her türlü zehiri katabilirler suya......şırnak'ın tamamı zaten pkk lı ve sempatizanı...aksini iddia eden varsa en az 20 tane o bölgede görev yapmış değişik rütbeden şahit gösteririm...herkeste aynı şeyi söylüyor...şırnak'ın köyünden o teröristlerin sempatizanlarından su içeceğime gider dağın başında susuzluktan ölürüm şerefimle....

umuter
06-09-2007, 21:40
türk ordusu askerini hayatta susuz yemeksiz bırakmaz gerekirse tankererle oraya su taşır yine de böyle kanı bozuk şerefsizlere muhtaç etmez

ahmeTTaşar
06-09-2007, 23:16
bu insanlar kadar gerizekalı görmedim o askerler bu vatanı korumasa ıraktan daha beter oluruz.asker olmasa şöyle bir etrafına baksalar hangi ülke dost valla asker olmasın kendilerini de (teröristleri savunanlar) yok edip amerikan ve ingiliz sömürgeleri buraları kaparlar zaten.
unutmayın vatan namustur ve namusunuzu da koruyan askerdir.

pencere77
06-09-2007, 23:55
Türk askeri şereflidir