PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bilgisayarınıza format atma yöntemi(windows 98 için)

Hakan Gül
21-01-2006, 23:53
1.adım:format atmak için bize lazım olanlar 1 adet windows 98 hazırlık disketi , 1 adet windows 98 cd'si ve windows 98'in şifresi.

2.adım:ilk önce makinaya 98 cd'si takılır,sonra hazırlık diski takılır.

3.adım:makina kapatılır ve yeniden açılır, makina açılınca ilk önce normal bilgileri göstermeye başlar daha sonra A sürücüsündeki hazırlık diskini okur ve biraz bekledikten sonra karşınıza 3 seçenek çıkar siz burada 1.'sini seçeceksiniz yani bilgisayarı cd rom desteği ile başlatı seçeceksiniz bunu seçip ntere bastıpınızdan birkaç dakika sonra bilgisayar A sürücüsüne düşer.

4.adım:bilgisayar A sürücüsüne düştükten sonra yapmanız gereken formatc: yazmak,bu komutu yazdıktan sonra size C direktöründeki tüm bilgiler silinecektir onaylıyormusunuz diye bir uyarı gelir siz bu aşamada Y cevabını seçip entere basacaksınız silinme işlemi bittiğinde format işlemide bitmiş demektir

ramon
22-01-2006, 00:13
Eline sağlık Hakan44 arkadaşım,güzel bir çalışma olmuş,teşekkürler.

Hakan Gül
22-01-2006, 00:30
Eline sağlık Hakan44 arkadaşım,güzel bir çalışma olmuş,teşekkürler.
önemli değil arkadaşım görevimiz

umsado
22-01-2006, 00:39
Hakan kardeşim aferin eline sağlık.Bu yolda çalışmaya devam et.Senden daha iyi şeyler bekliyoruz.Sen bunları yapabilecek kapasitedesin.Sevgiler.

kemal09
23-01-2006, 15:49
xp içinde aynımı? format atma...

Hakan Gül
23-01-2006, 17:46
xp içinde aynımı? format atma...
hayır değil
onuda yakında bulunca vereceğim

MaTRaK
24-01-2006, 11:30
1.adım:format atmak için bize lazım olanlar 1 adet windows 98 hazırlık disketi , 1 adet windows 98 cd'si ve windows 98'in şifresi.

2.adım:ilk önce makinaya 98 cd'si takılır,sonra hazırlık diski takılır.

3.adım:makina kapatılır ve yeniden açılır, makina açılınca ilk önce normal bilgileri göstermeye başlar daha sonra A sürücüsündeki hazırlık diskini okur ve biraz bekledikten sonra karşınıza 3 seçenek çıkar siz burada 1.'sini seçeceksiniz yani bilgisayarı cd rom desteği ile başlatı seçeceksiniz bunu seçip ntere bastıpınızdan birkaç dakika sonra bilgisayar A sürücüsüne düşer.

4.adım:bilgisayar A sürücüsüne düştükten sonra yapmanız gereken formatc: yazmak,bu komutu yazdıktan sonra size C direktöründeki tüm bilgiler silinecektir onaylıyormusunuz diye bir uyarı gelir siz bu aşamada Y cevabını seçip entere basacaksınız silinme işlemi bittiğinde format işlemide bitmiş demektir

anlattıkların doğru ama yeni başlayan arkadaşlar için birazdaha ayrıntıya girmen lazım bu nedenle eklemek istediklerim var.

1. 98 kurmak için zaten kullandığın 98 cd'si boot özelliği içermektedir o nedenle ayrı bir disket hazırlamana gerek yok..
2. başlangıç için bios ayarlarına girip "first boot device"x seçeneğini cd-rom olarak göstermen gerekiyor.
3. açılış işlemi bitiminde "format c:" dedikten sonra daha hızlı bir kurulum için ve tekrar tekrar cd sormaması için tanıtımlarda aşağıdaki komutla cd kopyalamalıyız. tabi cd sürücünün içinde win98 klasörünün içindeyken.

md c:\win98
copy *.* c:\win98

sonra bu işlem bitince "cd c:\win98" yazıp kur dememiz kurulum için yeterlidir..

Saygılar....:bye bye:

nikk
25-11-2006, 10:18
yukarıdaki yazılanlar win 98 için herzaman geçerli değildir.
beos ayarlarına dirip bilsayarı cd romdan başlar deriz önce
sonrada 1 adat 98 cd si buluruz
cd yi cd roma takarız
sonra karşınıza 1 duşa basın diyte 1 yazıgelecek
enter a basın
birinci aşama tamam
bilgisayarı cd rom desteği ile başlatı
ondan sonrada
bilgisayarı cd rom dan başlat seçiyoruz
karşımızı siyah 1 ekran geliyorcd rom unuz adı neyseonuyazarız
e:/ yazarız şimdi pc cd yi gördücd
sonra cd win98 yazarız
cye mi format atacak
tamam format c:/yazarız
hızlı olsun derseniz format c:/q yazarsınız
formadıda attık şimgi wim 98 si kuralım değilmi evet
setupcor yazıyoruz ve windowws kuruluyor
bu da en kolay yol bence

edem
25-11-2006, 11:03
kardeş birde xp yi anlatırsan memnun olurum

®adakoglu
25-11-2006, 11:42
kardeş birde xp yi anlatırsan memnun olurum

Bios dan X-P kurmak için CD rom sürüçüsünü boot yaptırmak için öne alıp x-p cd sini cdrom takmanız yeterlidir.

pckolok
25-11-2006, 11:55
Xp yüklemek kolayda 98 zor onu herkes yapamaz Bilgi İçin Teşekkürler...!

Eboscro
25-11-2006, 14:17
sağol. istek varsa resimli xp formatını kurulumunu anlatalım