PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 13/09/2007 Türkiye'de Neler oluyor

muzo
13-09-2007, 08:58
Damda yatarken kurşunla yaralandı

Adana'da bir kişi, evinin damında yatarken, tabancayla havaya açılan ateş sonucu yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Ziyapaşa Mahallesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'ndaki evinin damında yatan Hasan Soylar (57), nereden geldiği bilinmeyen bir kurşunla göğsünden yaralandı.

Yakınları tarafından Adana Numune Hastanesi'ne kaldırılan Soylar'ın ''yorgun kurşun'' diye tabir edilen havaya atılan merminin bir süre sonra yere düşmesiyle yaralandığı bildirildi.

Soylar'ın sağlık durumunun iyi olduğu ve olayla ilgili soruşturma
başlatıldığı kaydedildi.

muzo
13-09-2007, 09:02
kişinin katili parasızlıktan kaçamamış

Av tüfeğiyle 8 yakınını öldüren ve dün teslim olan Ömer Taşçı, "Üç gün mağarada aç susuz kaldım. İntihar edecektim, yapamadım" diyerek işlediği akıl almaz cinayetleri anlattı.

Only the registered members can see the link

Afyon'un Şuhut ilçesine bağlı Karacaören beldesinde av tüfeğiyle 8 yakınını öldürdükten 60 saat sonra dün gece teslim olan Ömer Taşçı, mağarada 3 gün aç saklandığını, kendisini arayan jandarma ve köpekleri görünce teslim olduğunu belirtti. Cinayeti işlediği tüfeği bir ay önce arkadaşından ödünç aldığı ortaya çıkan Taşçı tutuklanarak Afyon Cezaevi'ne konuldu.

Taşçı, yaşananlardan babası ve annesini sorumlu tutarak, "Asıl sorumlu babam Mahmut Taşçı'dır. Bize zulüm etti. Evlat ayırdı. Evi elimden almak için dava açıp kardeşi kardeşe düşman etti. En çok onun ağlaması gerek" diye konuştu.

YEĞENİM İYİ Kİ KAÇTI
Kemal Ertan'ı, 3 yıl önce verdiği 3 bin 500 YTL borç parayı geri alamadığı ve istediğinde kendisiyle alay ettiği için öldürdüğünü kaydeden Taşçı, "Ertan'ı ve ailesini öldürdükten sonrasını hatırlamıyorum. O an karşıma kim çıksa öldürürdüm" dedi. Taşçı kendisinden kaçarak kurtulan kardeşi Ahmet Taşçı'nın oğlu 13 yaşındaki Süleyan Taşçı ile ilgili olarak ise "Süleyman'ı bir ara Ertan'ın traktörünün römorkundan atlarken gördüm. Ben üzüm bağına doğru yürürken o da kaçıyordu. İyi ki kaçmış" diye konuştu.

PARA YOKTU KAÇAMADIM
Taşçı şöyle devam etti: "Bir mağarada oturup saatlerce yaptığımı düşündüm. Kendimi öldürmeyi istedim ama vazgeçtim. Cebimde 5 kuruş olmadığı içinde başka yere gidemedim. Cep telefonumu da kaçarken düşürmüşüm." Pişman olduğunu ve mağarada 3 gün aç yaşadığını anlatan Taşçı şunları anlattı: "Jandarma beni ararken ben de onları gördüm. Ama sesimi çıkarmadan gitmelerini bekledim. Bir gün sonra köpeklerle yine jandarma ekipleri aynı bölgeye gelince çemberin daraldığını anladım. Köpekler 100 metre kadar yaklaştılar ama bulamadılar. Açtım. Kurtuluşumun olmadığını anlayınca gece dağdan aşağı inip teslim oldum."

'Baba' diyen yeğenlerini vurdu

Cumhuriyet Savcısı Süleyman Özar tarafından ifadesi alınan Taşçı daha sonra tatbikat için Karacaören'e götürüldü. Jandarma vatandaşları cinayetlerin işlendiği alandan uzak tuttu. Taşçı öldürdüğü yeğenleri 19 yaşındaki Handan ve 8 yaşındaki Mahmut'un kendisine "baba" eşine ise "Ayşe anne" dediklerini söyleyerek, "'Baba yapma' dediler. Ama o an ne yaptığımı bilmiyordum, öldürdüm işte" dedi.

muzo
13-09-2007, 09:03
Dikkatsizlik faciaya neden oldu

Amasya'da, bir kamyon yolun kenarında park halindeki bir otomobile çarptı. Aynı yönden gelen bir başka kamyonun da karıştığı kazada 5 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Amasya'dan Taşova yönüne giden canlı tavuk yüklü
Celal Çetin yönetimindeki 65 DK 280 plakalı kamyon, Durucasu köyü
yakınlarında yolun sağ tarafında park halinde bulunan 60 HB 59 plakalı
otomobile arkadan çarpı. Bu sırada karşı yönden gelen koyun yüklü Sıddık Damar yönetimindeki 65 ED 630 plakalı kamyon da kaza yapan araçlarla çarpıştı.
Kazada, otomobilde bulunan Adem Yay ile Ali Orta, kamyon sürücüsü Sıddık Damar ve kimliği henüz belirlenemeyen 2 kişi öldü. Yaralanan diğer sürücüsü Celal Çetin, Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

AA

muzo
13-09-2007, 09:04
İnsan tacirlerine suçüstü

İzmir'in Konak ilçesinde yurda yasa dışı yollardan girdiği belirlenen 4 yabancı uyruklu ile bu kişilere para karşılığı yardım ettiği öne sürülen 4 kişi gözaltına alındı.

İzmir polisi, insan kaçakçılarına göz açtırmadı. Türkiye'ye kaçak olarak gelen yabancı uyruklu 4 kişi ile bu şahıslara yardımcı olan şahıslar nefes kesen operasyonla ele geçirildi. İkiçeşmelik Caddesi üzerinde ekiplerin "Dur" ihtarına uymayan 35 AL 1638 plakalı araç, hızla kaçmaya başladı. Bunun üzerine durumdan şüphelenen polis ekipleri, aracı takibe aldı. Konak Hasan Sağlam Öğretmenevi yakınlarında aracın önünü kesen polisler, araçta bulunan 4 kişiyi gözaltına aldı.

Panelvan tipi aracın içinde yapılan incelemede, yurda kaçak yollardan girdiği tespit edilen 2'si Filistinli ve 2'si de Somali uyruklu olmak üzere toplam 4 kişi gözaltına alındı. İnsan tacirliği yaptığı öne sürülen H.D. (34), İ.F. (38), R.A. (30) ve F.K (26) isimli şahıslar da Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı asayiş ekipleri tarafından yakalanarak, Basmane Polis Merkezi'ne götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma sürerken, resmi işlemlerinin ardından yabancı uyruklu kaçakların sınırdışı edilmek üzere İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Yabancılar Şubesi Müdürlüğü'ne teslim edilecekleri bildirildi