PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüzlerce yılan ve timsah telef oldu

muzo
14-09-2007, 18:55
Yüzlerce yılan ve timsah telef oldu

Dünyada soyları tükenmekte olan sürüngenlerin bulunduğu Antalya'nın Kemer ilçesindeki Ekopark'a gelen haciz yüzünden yüzlerce hayvanın öldüğü ileri sürüldü.

Only the registered members can see the link

Ekopark'ın kurucusu Selami Tomruk ölen yılanları ve kertenkeleleri göstererek ve ağlayarak "Beni bu hale getirenler betan pehlivanlarını kınıyorum. Kına yaksınlar" dedi.

Ekopark'ın kuruluşu sırasında bir bankadan 1 milyon dolar kredi çektiklerini belirten Tomruk, kredinin ödenememesi nedeniyle Antalya'daki icra mahkemesinin haciz kararı verdiğini, işlemlerin yapıldığını ve Ekopark'ta bulunan her türlü eşyaya, iğneye kadar haciz geldiğini söyledi.

Tarım Bakanlığı dahil her yerden olurunu aldığını ancak Turizm Bakanlığı'ndan Ekoparkın imar durumundan dolayı doğal bir park olması açısından beklediği yazıyı alamadığını anlatan Tomruk, "şöyle konuştu: "Aylardır bu yazıyı almak için uğraşıyorum. Ankara'da Başbakan'a kadar çıktım. Her yere bu konuyu ifade ettim. Ekopark'ta binlerce bitki ve hayvan türü barınıyor. Burası doğal bir fauna. Haciz kararı sonrası yüzlerce sürüngen yok oldu. Yüzlerce yılan ve kertenkele şu an hayatta değil. Onlar soyları tükenmekte olan canlılar. Ekopark dünyada çok önemli bir görevi yerine getiriyor. Bu canlıların yaşaması ve soylarının devam etmesi açısından burası adeta bir okuldu. üniversite öğrencilerine kadar burada çok sayıda öğrenci ders alıyordu."
Only the registered members can see the link

Ölen yüzlerce sürüngeni buzluktan çıkararak yere seren Tomruk, ağlayarak sözlerine şöyle devam etti: "Hükümete sesleniyorum. Burası dünyanın gözbebeği bir yer. Eğer burası satılırsa ve yok olursa, beton yığınına dönerse bunun hesabını zor verirler. Beklediğimiz ve aylardır kapısını çaldığımız bir yetkili bize istediğimiz belgeleri vermiyor. Eğer bu belgeleri alsaydım, şimdi AB'ye başvurmuş ve inanılmaz kredileri bu doğal yapıya kazandırmış olacaktım. Böylece de borcumu ödemiş olacaktım. Ama birileri burasının beton yığını olmasını istiyor."

Salı günü yapacağı basın toplantısından sonra sağ kalan yılanlar ile ölüm orucuna başlayacağını ifade eden Tomruk, ölüm çadırının hazır olduğunu söyledi. En zehirli 150 yılan ile ölüm orucuna başlayacağını belirten Tomruk, sözlerini şöyle tamamladı: "Belki de bu hayvanlarla öleceğim. Ama şunu açıkça söylüyorum, burasının beton yığını olmaması için sonuna kadar, canımı verene kadar çabalayacağım. Eğer ölürsem de kendimi adadığım sürüngenlerle ölmüş olurum. Beton kafalılar da rahat eder.

Bütün Avrupa ve dünyanın doğa koruyucularını buraya çağıracağım, Avrupa Birliği Doğa Koruma'ya da şikayet edeceğim. Kobra, kara mamba, çıngıraklı engerek, timsahlar ve tüm canlılarla birlikte ölüm orucuna yatacağız. Bu adam bizim arkamızdan 3 yıl koştu ama biz yardım etmedik. Oh olsun, dersiniz Hepinize teşekkür ederim. Siz yalnızca konuşmayı ve beton yapmayı bilirsiniz."

CABBARİ
14-09-2007, 20:24
gerçekten çok ilginç bir haber
ne acıki öyle bir parktan haberimiz bile yok!!!

umuter
14-09-2007, 20:33
haciz malı olarak yılanları verseydi adam da bak bi daha hacze gelirler mi!!
hayret yaw türkiyeden bürokrasi ne kadar gıcık bi şey biri izin verse diğeri vermiyo yok mu bu işleri düzeltecek başka bi sistem??

bulletfromhell
14-09-2007, 20:42
CABBARİ ağam başın sağolsun...inşallah senin çiftlikte telefat fazla yoktur....:puah: :puah: :puah:

pencere77
14-09-2007, 22:56
hayvanlara yazık olmuş

cetindeniz
14-09-2007, 23:44
haciz malı olarak yılanları verseydi adam da bak bi daha hacze gelirler mi!!
hayret yaw türkiyeden bürokrasi ne kadar gıcık bi şey biri izin verse diğeri vermiyo yok mu bu işleri düzeltecek başka bi sistem??

:yahoo: yani işi erbabında soracaksınız