PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Size göre Türkiye'nin ve Türk halkının en önemli yükümlülüğü nedir?

bulletfromhell
16-09-2007, 22:24
Size göre Türkiye'nin ve Türk halkının en önemli yükümlülüğü nedir??

ANKETİMİZ 7 GUN SÜRECEKTİR..

Simba
16-09-2007, 22:36
Anketimiz eklenmiştir.Tum uyelerimizin katılımlarını ve oylarını bekliyoruz..

bulletfromhell
16-09-2007, 22:39
bana göre kısa vadede ülkenin üniter yapısının korunması ve bunun devamı için uğraşılması,uzun vadede de kendi kendine yetebilen bi ülke haline gelebilmesi....

Simba
16-09-2007, 22:58
Bana görede Üniter devlet yapısının korunması ve devam ettirilmesi diyorum.Devlet yapısı ne kadar korunursa ve devam ettirilirsa iyi olacagı kanatindeyim

kucer06
16-09-2007, 23:06
Tabiki Üniter devlet yapısının korunması ve devam ettirilmesi.Üniter yapını koruyamadıktan sonra edindiğin zenginliği ve varlığı yedirirlermi zannediyorsunuz.Bizim avrupa birliğine ihtiyacımız yok.Biz içerimizdeki hainleri jöntürk'leri bir temizliyebilsek bizi kimse tutamaz.

ertex74
16-09-2007, 23:10
bende 1ci şıkkı üniter devlet yapısının korunmasından yanayım .....

COEMAR
16-09-2007, 23:31
bende 1ci şıkkı üniter devlet yapısının korunmasından yanayım .....
bende 1. şıkka katılıyorum ama bakalım bu şekilde nasıl ve nereye gideceğiz göreceğiz ilerde saygılar..

DEJAVU®42
16-09-2007, 23:41
bencede üniter devlet yapısının korunmasıdır devlet olmadan ekonomik istikrar bir işe yaramaz zaten

pencere77
16-09-2007, 23:44
1. şık

kanaryam1950
17-09-2007, 00:04
en aciliyetinden Üniter devlet yapısının korunması ve devam ettirilmesi

ülke elden gidiyor!!!!!!!!!!!!!!!

gacvokem
17-09-2007, 00:23
1. Şık tabiki+bana gore(Milli Sınırlar vede Cumhiriyetimizin korunması)

erdal05
17-09-2007, 00:53
ab uyum yasalarına devam diyorum ..çünkü,kendi içimize kapanık yaşarsak.....şu anda olduğu gibi bir arpa boyu yol alamayız...
artık,eski ceberrut devlet anlayışını bir tarafa koyup....demokrasiyi keşfetmeliyiz..
o zaman daha çok halkı ve devleti koruruz......

hallederiz
17-09-2007, 10:06
bencede üniter devlet yapısının korunmasıdır

mylife
17-09-2007, 10:27
Bana göre kısa vadede ülkenin üniter yapısının korunması ve bunun devamı için uğraşılması,uzun vadede de kendi kendine yetebilen bi ülke haline gelebilmesi....

trtamer
17-09-2007, 10:42
nerden çıktı bu saoru ne kadar gereksiz ve artniyetli bi soru çok saçma buldum bu soruyu ama üniter yapının korunması yönünde oy kullandım
(anlayan anladı)

satelcom
17-09-2007, 11:06
ab uyum yasalarına devam diyorum ..çünkü,kendi içimize kapanık yaşarsak.....şu anda olduğu gibi bir arpa boyu yol alamayız...
artık,eski ceberrut devlet anlayışını bir tarafa koyup....demokrasiyi keşfetmeliyiz..
o zaman daha çok halkı ve devleti koruruz......ab nin bizi alacağını sanmak ahmaklıktır.çünkü tansu çillerin imzaladığı gümrükbirliği ile ab istediği herşeyi elde etmiştir.serbest dolaşımsız ve desteklerin sıfırlandığı ab ye üye olmanında hiçbir esprisi yoktur.devlet olmazsa aşiret durumuna düşeriz devlete ceberrut diye hitap etmek ve saldırmak için hangi ab fonlarından beyniniz yıkandı bilmiyorum ama bu ankete veriler oy oranları ile akp nin aldığı iddia edilen oy oranları arasındaki tezata dikkatinizi çekerim.norveç visviçre bütün davetlere rağmen niçin hiçbirşekilde ab ye girmiyor hiç düşündünüzmü acaba.ab ye evet demek vatanın bölünmesine-yabancılara toprak satışına-telkom-tüpraş-petkim-havaalanları-limanlar-çimento ve şekerfabrikaları-bankalar-maden ve petrolsahaları-şimdide nehirlerimiz-elektrik santrallarımız-barajlarımız ve göllerimiz in abd-ab-siyonist global sermayeye peşkeş çekilmesine evet demektir yani vatanın satılmasına evet demektir.mandacı global sermayenin işbirlikçisi iktidar partisi işte bu nedenle vatanı satıp ab ye giriyoruz görüşmeler sürüyor diye milleti uyutuyorlar.vatan namustur satılmaz.müslüman olan vatanını satarmı.her sakallıyı hacı sanmayın.papazların da sakalı var.bu gün bu emperyalist işbirlikçilerinin iktidarında maalesef vatandaşımız herçeşit medya ile (mütareke basını ile) iğfal edilmekte ve doğru düşünmeleri engellenmektedir.mhp ve chp de biz akp den daha iyi emperyalist işbirliği yaparız diyorlar.herkes gözünü iyi açsın ve düşünsün:acab tarihte bu güne kadar niye 16 türk devleti kuruldu ve nasıl neden yıkıldı.neymiş fert başına gelir artacakmış.ya bağımsızlık ve atatürk devrimleri ne olacak? en son olarak bir atasözü:ayıdan post;gavurdan dost olmaz. (ab yolunda bize zorluk çıkarmasın düşüncesiyle yunanistana yalakalık için 'yabancı damat' dizisini çevirten ve angut angut hiç rahatsız olmadan seyredenlere ithaf olunur). herkesi son 500 yıllık tarihimizi çok iyi okumaya ve düşünmeye davet ediyorum.

ekrem63
17-09-2007, 12:45
Evet Tabiki üniter Devlet Yapimizi ölünceye Kadar Koruyacağiz.bakin Avrupaya Onlar Dahi Bize Sattirip özelleştirdiler Ama Onlar Kendilerininkini Kamulaştiriyor. Yabanciya Satişi Yasakliyolar.

hayaliisim
17-09-2007, 14:38
AB uyum yasaları Türk'ün ve Türk devletinin yararına olmadığı ortada.Adamlar ortaçağın haçlı zihniyetini aynen devam ettiriyorlar.Amaçları bizi AB'ye almak değil,Türkiye'yi parçalamak ve Türk'ü yok etmektir.

banshee8831
17-09-2007, 16:12
oyumu ab için kullandım.şu an zaten birlik beraberlik içindeyiz.ne olursa olsun herşeye göğüs geriyoruz ve dimdik ayaktayız.zaten korunmuş olan sımsıkı bağ oluşmuş olan bir ülkede dahada sıkı tutmanın yararı olacağını düşünmüyorum.artık azda olsa ab işlerine girmeye çalışmalıyız.eski kafa ile düşünüp ab bizi yok edecek gibi bir düşünce ile yaşayamayız.o zaman avrupadaki bütün ülkeler girmezdi.ab demek en az 2 kat daha süper bir yaşam kaliteli hayat demektir bana göre...

ESES-58
17-09-2007, 16:55
Tabiki Üniter devlet yapısının korunması ve devam ettirilmesi.Üniter yapını koruyamadıktan sonra edindiğin zenginliği ve varlığı yedirirlermi zannediyorsunuz.Bizim avrupa birliğine ihtiyacımız yok.Biz içerimizdeki hainleri jöntürk'leri bir temizliyebilsek bizi kimse tutamaz.

aynen katılıyorum.hala abcileride anlamıyorum,neden ab ciler.şimdi ülkeyi kendimizle özdeşleştirelim.öyle veya böyle borçlarımız oluyor.bunları çalışarak veya kaynak oluşturarakmı ödüyoruz.yoksa maddi manevi ne varsa satar öderimmi diyoruz.

atacan35
17-09-2007, 17:04
arkadaşlar aslında biz ab ye değil onlar bizi muhtaç çünkü avrupa türkiyeyi yolunacak kaz gibi sömürüyor

Editor
17-09-2007, 18:20
A Şıkkı benim tercihim

ayran
17-09-2007, 18:30
ekonomik istikrar şart ve ab uyum yasası hepsine katılmak olmaz

bulletfromhell
17-09-2007, 18:33
nerden çıktı bu saoru ne kadar gereksiz ve artniyetli bi soru çok saçma buldum bu soruyu ama üniter yapının korunması yönünde oy kullandım
(anlayan anladı)
paşam soruyu soran benim....art niyet vb. kelimeleri kullanacağın yer burası değil,kullanacağın kişide ben değilim...heralde istemeden maksadını aşmaışsın....:nono:: :nono:: :nono:: :nono::

ayran
17-09-2007, 18:47
bencede konu art niyet içerikli değil

emmi
17-09-2007, 19:53
Arkadaşlar bu emperyalist ülkeler bizden de devşirme beyinlerle hergün tvlerde milletin beynini özelleştirme iskrar diye yıkarken bunu diyenler acaba Fransa'ya niye sormuyorlar: " koca Fransa devleti utanmıyormusun sen, şu disneylandı devlet tarafından işletmeye" diye. Bırakın diğer işlettiklerini Fransız devletinin. Şimdi de utanmadan Türk Telekom dediğimiz hariri telekomdan Fransızlar hisse almak için görüşmelere başlamışlar ve sona yaklaşmışlar. Hem kimin istikrarı be kardeşim. Siftah yapmadan dükkan kapatan esnafın istikrarı mı? Tarlada ürünü kalan çiftçinin mi? % 2maaş artışıyla yaşamaya zorlanan memurun mu? Yoksa borsada oyun oynayan yabancı soyguncuların mı? Size bu konuda bir bilgi daha vereyim Türkiye'nin soyulmasına. İki gün önce durup dururken Merkez bankası faiz düşürdü. Acaba bunda yabancı iki bankanın etkisi oldumu? Çünkü bu bankalar borsada oynayıp döviz alıp satıyorlarda. Dünyadaki merkez bankaları faiz indirmeye yanaşmazken bizim bankanın durup duruken eniştem beni niye öptü misali faiz indirmesinin bir açıklamasınıda yapabilirler mi bu AB' ciler. AB ülkeleri üniter yapılarından vazgeçiyorlarmı ki biz vazgeçelim. Herkes aklını başına alsın. Vatan elden gitti gider bu işbirlikçiler marifetiyle. Hadi Irak'a getirin bakalım istikrarıda görelim ABD'nin ve AB'nin marifetini? Nihayet sonunda sosyal devletten sadaka devletinede dönüştürdüler ya! Bu beş yılın sonunda biriken borçları düşündükçe insanın aklı duruyor. Bu borçları alanlar değil bizler ödeyeceğiz. Hatta torunlarımızın torunları ödeyecek.
Vatnı olmayanın hiçbir şeyi olmaz arkadaşlar. Satarak zengin olsaydı Afrika ülkeleri bugün dünyanın en zengin halkları olurlardı. Petrol satan ülkelerin halklarının durumuna bir bakın. Satmayınan birkaç haramzade zengin olur ama halk sürünür. 1. şıkka sahip çıkınarkadaşlar.
Saygılar.

tracker1
17-09-2007, 19:54
Tabiki bölünüp parçalanmaktan yana deyilim üniter yapının korunması tabiidir
ancak.Halk üzerindeki baskıda son bulmalı tam demokrasi hedefimiz olmalı

bulletfromhell
17-09-2007, 21:38
Türk halkı üzerinde nasıl bi baskı var açıklarmısınız??kastettiğiniz başka bi halk ise o bizim ülkemizde yaşamıyor...bu ülkede yaşayan herkes Türktür...amacınız etnisite yada daha basitçe kafatasçılık ise onu burda yapma...Türklük etnik bi kavram değildir...milli bi kavramdır...tıpkı amerikanlık gibi...amerikan diye bir ırk yoktur,amerikan diye bi millet vardır...Türklük kavramını etnisiteye dökersen moğolistan,macaristan ve finlandiya yı da Türk kabul etmen gerekir ki hiç biri birbirinin uzağından geçmez ....
yok eğer bahsettiğin baskı halkı mahveden ekonomik baskı yada dini sömürerek milletin başına bela olanlaRın yarattığı baskı ise o konuda senin yanındayım..

ayran
17-09-2007, 22:31
Türk halkı üzerinde nasıl bi baskı var açıklarmısınız??kastettiğiniz başka bi halk ise o bizim ülkemizde yaşamıyor...bu ülkede yaşayan herkes Türktür...amacınız etnisite yada daha basitçe kafatasçılık ise onu burda yapma...Türklük etnik bi kavram değildir...milli bi kavramdır...tıpkı amerikanlık gibi...amerikan diye bir ırk yoktur,amerikan diye bi millet vardır...Türklük kavramını etnisiteye dökersen moğolistan,macaristan ve finlandiya yı da Türk kabul etmen gerekir ki hiç biri birbirinin uzağından geçmez ....
yok eğer bahsettiğin baskı halkı mahveden ekonomik baskı yada dini sömürerek milletin başına bela olanlaRın yarattığı baskı ise o konuda senin yanındayım..

o kadar

Only the registered members can see the link

pencere77
17-09-2007, 22:31
türkiyede yaşayan herkes bu ülkede yaşıyorsa bu ülkede ekmek parası kazanıyorsa ülkesini koruyacak.ırkına diline .... bakmadan

cetindeniz
17-09-2007, 22:33
bana göre en büyük etken

Ekonomik istikrarın ve AB uyum yasalarının devamlılığının sağlanması

ergin7878
17-09-2007, 22:38
tabiki üniter devlet yapısının korunması
ab.ye bizden sonra katılan devletlere var bizi hala bekletip ,bizden taviz iştiyorlar
özelleştirme adı altında telekom,tupras,petkim havaalanları,nın hisseleri,nin buyuk çogunlugu yabancıların elinde,babalar gibi satarım,diyen bir zihniyet var
inşallah filistine dönmeyiz

bulletfromhell
17-09-2007, 22:49
bana göre en büyük etken

Ekonomik istikrarın ve AB uyum yasalarının devamlılığının sağlanması
gerekçeniz yada böyle olmasının gerektiğiyle ilgili fikrinizi destekleyecek olgular nedir ustam???

ESES-58
17-09-2007, 23:30

aynen

sigma
18-09-2007, 00:45
bizim ülkenin sorunu ikiside.fakat parçalanmış,kaos içindeki bir ülkede zaten ekonomiden söz edilemez.sanırım.

ayran
18-09-2007, 00:54
bizim ülkenin sorunu ikiside.fakat parçalanmış,kaos içindeki bir ülkede zaten ekonomiden söz edilemez.sanırım.

düşmeyen kalkmayan bir allah ha her devlet'te yaşanan bu gibi küçük sorunlar vardır ama bizler bu devleti dimdik ayakta nasıl teslim aldıysak bizden sonraki nesile bırakmak vazifemizdir ve en iyi şekilde

gezinti35
18-09-2007, 01:01
Devletimizin üniter yapısını koruyamadıktan sonra, AB' ye girsek ne olur, girmesek ne olur. Bağımsızlığımız bence herşeyden önemli. Ancak şu an tam bağımsız mıyız? O da şüpheli...

engin
18-09-2007, 11:55
1.şık bence

uzayelek
18-09-2007, 11:57
Ekonomik özgürlüğü olmayan milletler hiç bir zaman özgür değildir.Omanlının nasıl yıkıldığına bir bakın .kafatascılığa ve dinin siyasete alet edilmesine karşıyım.ne zaman okumuş bir millet oluruz o zaman bu ülke ilerler.ŞİMMDİKİ durumda bu ülkede iki tip insan var.1.cısı okur yazar olanlar.2cisi ise okumuş olanlar ne zaman herkes okumuş olur o zaman bir yerlere geliriz.bu millet ancak kendisi korur bize bizden başka yardım eden olmaz iyi okuyalım.AB istiyor diye değil, biz yasalarımızı kendimiz milletimizin iyi yaşamı için değiştirelim.benim kendi görüşümdür türk milletinden daha zeki bir millet yoktur...

satelcom
18-09-2007, 12:00
halkın üzerinde ne baskı var kardeşim.%10 seçim barajı olan ve siyasi partilerde lider diktatörlüğü olan dolandırıcı-çeksenet sahteciliği olam milletvekillerine bile dokunulmazlık verilen bir ülkede ne demokrasisinden bahsediyorsunuz?

satelcom
18-09-2007, 12:03
benim üzerimdeki enbüyük baskı bu iktidarın maliye bakanının 2004 model doblo arabamdan aldığı yıllık:800YTL vergi+130YTL vize harcı heryıl.millete sadaka ve rüşvet yandaşlara ise komisyon dağıtacaklar benim vergim ile.

bulletfromhell
18-09-2007, 16:10
benim üzerimdeki enbüyük baskı bu iktidarın maliye bakanının 2004 model doblo arabamdan aldığı yıllık:800YTL vergi+130YTL vize harcı heryıl.millete sadaka ve rüşvet yandaşlara ise komisyon dağıtacaklar benim vergim ile.
yorum güzel ama işi lütfen bireysel baza dökmeyin....o şahıs ve diğer saz arkadaşları hakkındaki yorumlarımızı başka ankette yaparız inşallah....:D :D

satelcom
18-09-2007, 18:26
oyumu ab için kullandım.şu an zaten birlik beraberlik içindeyiz.ne olursa olsun herşeye göğüs geriyoruz ve dimdik ayaktayız.zaten korunmuş olan sımsıkı bağ oluşmuş olan bir ülkede dahada sıkı tutmanın yararı olacağını düşünmüyorum.artık azda olsa ab işlerine girmeye çalışmalıyız.eski kafa ile düşünüp ab bizi yok edecek gibi bir düşünce ile yaşayamayız.o zaman avrupadaki bütün ülkeler girmezdi.ab demek en az 2 kat daha süper bir yaşam kaliteli hayat demektir bana göre...ab için yani akp ye oy verdin öylemi?borç kıçından akan kredi kartı sahipleri de faizler yükseliverir korkusuyla istikrara yani akp ye oyverdiler... bu durumu ben şöyle özetliyorum:cehalet ve hıyanet kolkola. ayrıca bir çok ünlü yazarımız (s.duman) da şöyle demiş:öküzün aptalı kasabın bıçağını yalar. bizler esnaf olarak sabahtan akşama kadar istikrar içinde oturuyoruz siftahsız, memur ve emekli %2+2 lik maaş zammı ile istikrar içinde yaşıyor. merkez bankasına göre 2.200.000 lira olması gereken dolar baskı ile 1.200 lerde süründürülerek ülkemizde çinmalları ve ithal malları patlaması ile sahtede olsa cennet yanıyor.dış ticaret açığı ve dış borçlar patlamış.yaşasın istikrar ve ab.işyerime gelen en az 250 müşterimle sohbet edip sordum kime oy verdiniz diye.akp ye oy verdim diyebilen sadece 11 kişi çıktı.son derece istikrarlı bir sonuç.hepinize selamlar ve ramazanınızı kutlarım.

satelcom
18-09-2007, 18:30
yorum güzel ama işi lütfen bireysel baza dökmeyin....o şahıs ve diğer saz arkadaşları hakkındaki yorumlarımızı başka ankette yaparız inşallah....:D :D
herşeyi satacağım babalar gibi satacağım,parasını versinler çanakkale şehitliğini bile satarım diyen bu bacak kosti emperyalist uşağı ve siyonist global sermaye yalakasına ve onun partisine ve onlara oy verenlere ...... en iyi dileklerimi mi sunayım.

bulletfromhell
18-09-2007, 18:41
herşeyi satacağım babalar gibi satacağım,parasını versinler çanakkale şehitliğini bile satarım diyen bu bacak kosti emperyalist uşağı ve siyonist global sermaye yalakasına ve onun partisine ve onlara oy verenlere ...... en iyi dileklerimi mi sunayım.
merak etme kardeş...yeri gelince onlara sunacağım iyi !!!! dileklerimle sen dahil kimse yarışamaz....:D :D ...onun için şimdilik mevzunun sınırını o zata taşırmayalım ki kalkıpta bize yok konu amacından saptı yok şu oldu bu oldu demesinler....

emmi
18-09-2007, 21:47
Satelcom kardeş seni gayet iyi anlıyorum. Yukarıda arkadaşın dediği gibi olayı kişiseleştirmeden yorumlarımızı yaparsak daha iyi olur kanısındayım. Senin bahsettiklerin küresel emperyalizmin Türkiye taşeronları. Bu Plan taaa 1946 yılından bu yana oynanıyordu. Sonuçları yeni yeni su yüzüne çıkmaya başladı. Natoya girişimizden bu yana marşal yardımlarıyla filan bu ülkeyi borca alıştırarak bugünkü batağa saplandık. ABD ve AB diyen arkadaşlara koca Osmanlının son zamanlarını bir incelesinler de bir imparatorluğun nasıl yıkıldığını öğrensinler. O zamanki Galata Bankerleride Osmanlıyı boyunca borca sokmuş ve sonunda da batırmışlardı. O borçları Rahmetli Menderes zamnına kadar Türkiye ödemişti. Şimkileride torunlarımızın torunları dahil ödetecekler. Hemde aynı yöntemi kullanarak. Koca Türkiye Cumhuriyetini bölüp parçalayarak. Şimdilik bunlar bizler gibilerin paranoyaları oluyor galiba.
Saygılar.

bulletfromhell
18-09-2007, 23:50
Satelcom kardeş seni gayet iyi anlıyorum. Yukarıda arkadaşın dediği gibi olayı kişiseleştirmeden yorumlarımızı yaparsak daha iyi olur kanısındayım. Senin bahsettiklerin küresel emperyalizmin Türkiye taşeronları. Bu Plan taaa 1946 yılından bu yana oynanıyordu. Sonuçları yeni yeni su yüzüne çıkmaya başladı. Natoya girişimizden bu yana marşal yardımlarıyla filan bu ülkeyi borca alıştırarak bugünkü batağa saplandık. ABD ve AB diyen arkadaşlara koca Osmanlının son zamanlarını bir incelesinler de bir imparatorluğun nasıl yıkıldığını öğrensinler. O zamanki Galata Bankerleride Osmanlıyı boyunca borca sokmuş ve sonunda da batırmışlardı. O borçları Rahmetli Menderes zamnına kadar Türkiye ödemişti. Şimkileride torunlarımızın torunları dahil ödetecekler. Hemde aynı yöntemi kullanarak. Koca Türkiye Cumhuriyetini bölüp parçalayarak. Şimdilik bunlar bizler gibilerin paranoyaları oluyor galiba.
Saygılar.
tabii torunlarımız üzerinde yaşayabilecekleri bi vatan bulabilirlerse....gidişat öyle görünüyor...

ESES-58
18-09-2007, 23:58
tabii torunlarımız üzerinde yaşayabilecekleri bi vatan bulabilirlerse....gidişat öyle görünüyor...

biz buldukta torunlarımızmı kaldı.biz yaşıyormuyuz sanki dostum.yiyiyonuz,içiyonuz,bak burdada kafanıza göre paranoya üretiyonuz,gül bahçesinde diken olmayın diyorlar zahir.yok aga bu böyle gitmez.gidersede gitmez.bakalım hayırlısı

bulletfromhell
19-09-2007, 00:03
biz buldukta torunlarımızmı kaldı.biz yaşıyormuyuz sanki dostum.yiyiyonuz,içiyonuz,bak burdada kafanıza göre paranoya üretiyonuz,gül bahçesinde diken olmayın diyorlar zahir.yok aga bu böyle gitmez.gidersede gitmez.bakalım hayırlısı
hadi bizi boşver...ben dayanmışım 30 yaşına,siz dayanmışsınız 40 yaşına...ama yeni doğan sebi sübyanın ne günahı var bu işte...Allah'ın en güzel lütfu olan yeni doğan bebekler öyle bi ülkede dünyaya geliyolarki;doğar doğmaz borç batağının içinde,boynunda emperyalist boyunduruğu....uff yaOnly the registered members can see the link düşündükçe içim kararıyo....

ESES-58
19-09-2007, 00:11
hadi bizi boşver...ben dayanmışım 30 yaşına,siz dayanmışsınız 40 yaşına...ama yeni doğan sebi sübyanın ne günahı var bu işte...Allah'ın en güzel lütfu olan yeni doğan bebekler öyle bi ülkede dünyaya geliyolarki;doğar doğmaz borç batağının içinde,boynunda emperyalist boyunduruğu....uff yaOnly the registered members can see the link düşündükçe içim kararıyo....

allah büyüktür.içimiz kararıyor.inşallah dışımız. geleceğimiz,bebelerimiz aydınlığa garkolur

banshee8831
19-09-2007, 00:18

akp mi.akp kim ki ona oy veriyim ben.ben akp ye oy versem ab ye nie girmek isteyim.akp ile girilecek ab hiç girmesin daha iyi.burda sadece öylesine bir anket yapılmış.200 kadar oy varsa 50 tane ab oyu var ama benden başka kimse ab ye girek dememeiş.dememki bazıları oyu veriyor ama vermedim diyor.burdada hali ile tek ben görükünce akp sinirinizi benim üzerimde boşaltmaya çalışmışsınız ama akp ile işim fln yok benim yanlış tahmin yapmışssınız...

emmi
19-09-2007, 20:30
akp mi.akp kim ki ona oy veriyim ben.ben akp ye oy versem ab ye nie girmek isteyim.akp ile girilecek ab hiç girmesin daha iyi.burda sadece öylesine bir anket yapılmış.200 kadar oy varsa 50 tane ab oyu var ama benden başka kimse ab ye girek dememeiş.dememki bazıları oyu veriyor ama vermedim diyor.burdada hali ile tek ben görükünce akp sinirinizi benim üzerimde boşaltmaya çalışmışsınız ama akp ile işim fln yok benim yanlış tahmin yapmışssınız...

Arkadaşım sende haklısın. Baksanıza etrafınıza bir Allah'ın kulu ben AKP'ye verdim diyor mu? O zaman bu ikinin biri kim aceba? Yoksa ben miyim? Evet, evet benim canım. Yoksa o %47 nasıl olurdu değil mi?
Saygılar.:8[1]:

tracker1
21-09-2007, 18:56
ne zaman kendinizi deyilde ülkenizi düşünürseniz o sizin üzerinizdeki vergi yükü kendiliyinden ortadan kalkacaktır.benim bahsettiğim baskı yanılmıyorsam genel olarak anlaşıldı fakat dalgaya alındı bahsetmiş oldugum baskı'yı sayın eski genel kurmay başkanı açıklamıştı.Askeri darbe baskısı bir ülke düşününki halka gidelim deniliyor halka gidiliyor halk öyle bir tokat atıyorki hepsi sersem tavuk gibi dolaşıyor kendilerine gelincede hemen halkın karşısına Asker'i dikmekten utanmıyorlar ve işin acı tarafı bu darbe çıgırtkanı entel takımı gazete ve üniversite çevresinden çıkıyor vah benim ülkem vah özgürlüğün kalesi olan üniv rektör ve dekanları tarafından darbe çagrısı yapılıyor

tracker1
21-09-2007, 19:11
Arkadaşım sende haklısın. Baksanıza etrafınıza bir Allah'ın kulu ben AKP'ye verdim diyor mu? O zaman bu ikinin biri kim aceba? Yoksa ben miyim? Evet, evet benim canım. Yoksa o %47 nasıl olurdu değil mi?
Saygılar.:8[1]:

O %47 İçinde ben varım ülkemin geçmişini ahmakça idolojik kaos'tan çıkararak önü açık ve aydınlık Muasır medeniyetler seviyesine çıkaracagına inandıgım Ak Parti'ye oyumla destek verdim
AB ye karşı olmamın nedeni inanmadıgım için samimi bulmadıgım için onların hrıstıyan kulubü oldugu için

emmi
21-09-2007, 20:38
ne zaman kendinizi deyilde ülkenizi düşünürseniz o sizin üzerinizdeki vergi yükü kendiliyinden ortadan kalkacaktır.benim bahsettiğim baskı yanılmıyorsam genel olarak anlaşıldı fakat dalgaya alındı bahsetmiş oldugum baskı'yı sayın eski genel kurmay başkanı açıklamıştı.Askeri darbe baskısı bir ülke düşününki halka gidelim deniliyor halka gidiliyor halk öyle bir tokat atıyorki hepsi sersem tavuk gibi dolaşıyor kendilerine gelincede hemen halkın karşısına Asker'i dikmekten utanmıyorlar ve işin acı tarafı bu darbe çıgırtkanı entel takımı gazete ve üniversite çevresinden çıkıyor vah benim ülkem vah özgürlüğün kalesi olan üniv rektör ve dekanları tarafından darbe çagrısı yapılıyor

Seni kınıyorum arkadaşım. Burda fikrlerini açıklayabilirsin ama AKP oy vermeyenleri " sersem tavuğa" benzetmeni aynen sana iade ediyorum. Yazacaksan adam gibi yaz. Ona buna hakaret etme yeri değil burası.
Esas askeri darbeyi bu gidişle o çok beğendiğin AKP getirecek darbeyi, ülkenin başına bela olarak, bu gidişle. Bu yazılarını sana o zaman sorarlar.
Lütfen yazılarımızı daha dkkatli ve özenli yazalım.:nono::
Saygılar.

umuter
21-09-2007, 21:18
arkadaşlar konuyu kesinlikle siyasi tarafa çekmeyin anket başlığını ve soruyu dikkatlice okuyun ve ona göre yorum yapın lütfen!!!!
aksi halde siyasi partilerle ilgili olan tüm mesajlar silinecektir bilginiz olsun !!

bulletfromhell
21-09-2007, 23:22
edep dışı bu yorumundan dolayı seni kınıyorum...sen hangi hakla başta benim şahsım olmak üzere buradaki birçok vatansever arkadaşımıza 'kendinizi değilde ülkenizi düşünürseniz' diyebilecek cüreti buluyorsun....kimsin sen???künyen nedir?? bizden dahamı fazla vatanseversin??esas olarak sen bölücülük yapıyorsun...aklın sıra ilk mesajında ayrımcılık yapacaktın,baktın yemiyor,şimdi kıvırdın silahlı kuvvetler öyleymişte böyleymişte....ne yapacaktı peki bu insanlar???hepsi de teslimmi olacaktı siyonizm ve emperyalizm uşağı olan hükümet yalakalarına???yok öyle yağma:mad2: :mad2: :mad2: :devilprv: :devilprv: :devilprv:

tracker1
22-09-2007, 04:55
edep dışı bu yorumundan dolayı seni kınıyorum...sen hangi hakla başta benim şahsım olmak üzere buradaki birçok vatansever arkadaşımıza 'kendinizi değilde ülkenizi düşünürseniz' diyebilecek cüreti buluyorsun....kimsin sen???künyen nedir?? bizden dahamı fazla vatanseversin??esas olarak sen bölücülük yapıyorsun...aklın sıra ilk mesajında ayrımcılık yapacaktın,baktın yemiyor,şimdi kıvırdın silahlı kuvvetler öyleymişte böyleymişte....ne yapacaktı peki bu insanlar???hepsi de teslimmi olacaktı siyonizm ve emperyalizm uşağı olan hükümet yalakalarına???yok öyle yağma:mad2: :mad2: :mad2: :devilprv: :devilprv: :devilprv:

benim kim oldugumun aslında çokda önemi yok ama madem sordunuz izah edeyim. ben Erzurum'luyum Elhemdülillah MÜslüman Bir oguz Türkü'yüm ve orjinal Türk'üm karışıklık olmadan.Askerliğimi 1990 yılında Mardinde yaptım pkk'ya karşı savaştım bu ülke için canım feda umarım buraya kadar anlaşmışızdır.ayrıca senin benden daha fazla vatansever oldugunu düşünmüyorum.Kıvırma kelimesini aynen iade ediyorum ben kıvırmadım ve kıvırmam kurallar çerçevesinde yazmaya fikirlerimi anlatmaya çalışıyorum.Bende beni kınayanları kınıyorum.benim burada asıl belirtmek istediyim es geçilerek konu farklı yönlere çekildi.Burada asıl konu demokrasi demokrasilerde insanlar gelişir ve zenginleşir demokrasi olmassa bir dönem yapıldıgı gibi saltanatlarını saglamlaştırmak için etkili ve yetkili olanlar halka karne ile ekmek verirken diğer taraftan binlerce ton tahılı denize dökerler demokrasi olmaz ise devlet içinde kadrolaşma mayfalaşma hırsızlık bozgunculuk ayyuka çıkar ülkenin ülkesini seven insanları birbirine kırdırılır 1980 12 eylül darbesinden önce 20 bin vatan evladı öldürüldü ama sag ama sol onların hepsi vatanını seviyordu buna inanıyorum. soruyorum şimdi ne olduda 1 günde bu ülkede terör bitti düşünün ve araştırın bakalım altında ne bulacaksınız. Bu gün yapılmaya çalışılan oyuna hep beraber alet olmamaya bakalım müslüman laik çatışmasına çekilmeye çalışıtıgın görmüyormusunuz birilerinin.Akıllı olalım öyle yada böyle bizler bu ülkenin insanlarıyız bizlerin dedeleri öldü Çanakkale'de Sakarya'da Erzurum'da Maraş'ta Antep'te Akıllı olalım Irak'a dönmeyelim kardeşin kardeşi katlettiği 70 li yıllara dönmeyelim
saglıcakla kalın

Admin
22-09-2007, 13:17
Ankette tartışmalar oldugunu Konu kapanmıştır..