PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Islam Dünyasinin Tarkan'ini 50 Bin Kişi Izledi

pencere77
17-09-2007, 11:34
Amerikan Time dergisinin "İslam dünyasının en büyük rock yıldızı" ilan ettiği Azeri asıllı İngiliz şarkıcı Sami Yusuf, önceki akşam İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü'nce düzenlenen "Binbir İstanbul Uluslararası Feshane Ramazan Etkinlikleri" kapsamında hayranlarıyla buluştu.

İngiliz, Arap ve Azeri kültürünü bir araya getirerek oluşturduğu tarzıyla albümleri iki milyonun üzerinde satan, klipleri youtube'da ilgiyle takip edilen Sami Yusuf (27), İstanbul'da da büyük ilgi gördü. Feshane'ye geçen yıl da gelen ve ortamdan çok etkilendiğini vurgulayan sanatçının ücretsiz konserini yaklaşık 50 bin kişi izledi.

'Müslümanlar tek millet'

18 yaşında dünyanın en prestijli müzik kurumlarından Londra Kraliyet Müzik Akademisi'nden beste çalışmalarını devam ettirmesi için burs kazanan, piyano, keman ve ut gibi çok sayıda enstrümanı küçük yaşlardan itibaren başarıyla çalan Sami Yusuf, trafiğe takıldığı için programına bir saat gecikmeli olarak başladı.

Seyircileri "Selamünaleyküm" ve Türkçe "Hoş geldiniz" diyerek selamlayan Sami Yusuf, organizasyonu gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ederek "Türkiye ve İstanbul'da olmaktan mutluluk duyuyorum. Ben Müslümanların tek bir millet olduğu anlayışını tanıtmak istiyorum" diye konuştu.

Türk bayrağını öptü

Sami Yusuf, 1200 güvenlik görevlisinin görev aldığı konserine "Hasbi Rabbi" şarkısıyla başladı. Sanatçıya sevgi gösterisinde bulunan ve aralarında çarşaflıların da bulunduğu bazı hayranları başlarına "Sami Yusuf" yazılı bantlar taktı. Yoğun ilgi nedeniyle zaman zaman izdiham yaşanırken, Sami Yusuf, Türkçe, Arapça ve İngilizce ilahiler seslendirdi.

Sahneyi göremeyen seyirciler için Feshane bahçesine barkovizyonlar yerleştirildi. Sami Yusuf'un, eline aldığı Türk bayrağını öperek başına koyması izleyicilerden büyük alkış aldı. Sanatçıya konser sonrasında bir berat takdim edildi.
milliyet

Only the registered members can see the link