PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eşine Türban Taktır,Devletten İş Al......

bulletfromhell
22-09-2007, 18:08
Eşi türbanlı müteahhit devletten iş alır

Only the registered members can see the link

AKP'li vekilden tartışma yaratacak sözler: İşadamı eşlerinin ihale için örtünmesi normal, iş alacaklarsa kendilerine çekidüzen verecekler

AKP Kütahya Milletveki Hüseyin Tuğcu, son dönemde bazı işadamlarının ihale almak için eşlerinin başını örtmeye başlaması ile ilgili olarak, “Evet tabii ki bunlar olabilir. İş alacaksa kendine çeki düzen verecektir” dedi.

AKP’nin kurucu üyelerinden olan Tuğcu, gazeteci Nuray Başaran’a verdiği röportajda türban sorunuyla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. Referans Gazetesi’nde yayınlanan röportajda konu ile ilgili soru ve yanıtlar şöyle:

Sizi partiye Tayyip Bey kendisi mi davet etti?

Evet tabii ki başbakanımız kendisi davet etti.

Teklifin size gelmesinin nedeni Alevi olmanızdan dolayı mı?

Sadece Alevi olmam değil. Alevilikle ilgili yapmış olduğum çalışmalar, en önemli nokta bu tabii ki.

Müslümanlar da sağcıdır deniliyor...

Evet bu çok garip, yanlış maalesef. Ben daha önceki konuşmalarımda bunu söyledim, normalde Türkiye’deki Aleviler merkez sağdır. Bırakın merkez sağı, sağın merkezindedir Aleviler.

Son dönemde, devletten iş alacak müteahhitlerin eşlerinin örtünmeye başladığı, hükümetin bu tür uygulamalarında da söz edilen iddiaalar var bunlara ne diyorsunuz?

Evet tabii ki bunlar olabilir, insanın olduğu her yerde her şey mümkün. Bu olabilir buna bir şey demiyorum. Elbette iş alacaksa, iş yapacaksa kendine çeki düzen verecektir insan. Bu yönetimin durumuna göre şekillenecektir.

Yani iş alan müteahhidin kendine çeki düzen mi vermesi gerekiyor. Eşi kapalı olmazsa, olmaz mı?

Hayır o anlamda değil. İnsan bir şey yapacaksa, bir şey becerecekse, bazı konularda uyuma kendini hazırlamak zorundadır. Yani düşünün bir öğrenci üniversite mezunu iş için bir yere başvurduğunda, en azından oraya kravat takması, düzgün gitmesi, konuşması onun işe alınıp alınmasını etkiliyecektir. Tabii bu anlamda insan da gittiğinde, o işi alması ve sonuçlandırması için başarılı olabilmesi için karşısındaki insana göre kendisine çeki düzen verecektir bu anlamda söylüyorum çeki düzeni.

Bir okulun bir eğitim sisteminin belli bir giyim tarzı kuşamı standardı olmamalı mıdır?

Olmalıdır ama bunun türbanla ilgisi yoktur. Bikini tarzında gelen öğrenciler yok mu bunu herkes biliyor güzel sanatların bölümleri var hepimizin bildiği çırılçıplak soyuyorsunuz. Buna sanat diyorsunuz, bunu sanat altında yapıyorsunuz. Yani bu mu sadece sanat?

Kimi soyuyorlar?

Öğrenciyi soyuyorsunuz veya dışardan getirdiğiniz bir kişiyi soyuyorsunuz. Diyorsunuz ki, bunun resmini yap başka bir şey yok başka bir özellik yok sadece o.

bulletfromhell
22-09-2007, 23:08
heralde aramızda bu yolla iş bağlayanlar var...baksanıza bi çok kişi görmezden gelmiş haberi...

kucer06
22-09-2007, 23:24
Bu Türban ne kadar güçlü bir şeymiş şaşırdım.Bu türban'daki güç dünyanın hiç bir süper ülkesinde yoktur.Bu bez parçasına harcadığımız emeği başka işlere harcsaydık neler yapardık neler.Bu türban denen şeyle(dikkat edin baş örtüsü demiyorum)bu kadar zamandır uğraşmamız ne kadar feodal bir toplum olduğumuzu gösteriyor.

bulletfromhell
22-09-2007, 23:28
Bu Türban ne kadar güçlü bir şeymiş şaşırdım.Bu türban'daki güç dünyanın hiç bir süper ülkesinde yoktur.Bu bez parçasına harcadığımız emeği başka işlere harcsaydık neler yapardık neler.Bu türban denen şeyle(dikkat edin baş örtüsü demiyorum)bu kadar zamandır uğraşmamız ne kadar feodal bir toplum olduğumuzu gösteriyor.
tabiiki kardeş...başörtüsü başkadır türban başkadır...başörtüsünü insanlar dini inançları yada örfi nedenlerle kullanırlar...türbanı ise kendilerini işaretlemek ve ayrımcılığa sebep olmak için takarlar...türban siyasi bir simgedir...aksini söyleyen hikaye okur.....

halil07
22-09-2007, 23:30
bu kelimeyi lütfen kendi şahsınız için kullanınız:
Feodal toplumun siyasi örgütlenişi, koruyan-korunan (süzeren-vassal) ilişkisine dayanan hiyerarşik bir örgütleniştir. Merkezî otorite zayıftır, yerellik görülür. Feodal ekonomi ise, kendi kendine yeterlik üzerine kuruludur.

ayran
22-09-2007, 23:31
resmi kurumlarda hariç diğer sosyal yaşamda isteyen giyebilir isteyen giymez.Milletvekili kendinden bahsediyor

halil07
22-09-2007, 23:32
daha başka yerlerde ve başka manalarda da kullanılıyor ama bu kadarı yeterli sanırım bilmeyenler için....!!!

bulletfromhell
22-09-2007, 23:37
resmi kurumlarda hariç diğer sosyal yaşamda isteyen giyebilir isteyen giymez.Milletvekili kendinden bahsediyor
tabiiki öyle...Allah'a hamd olsunki bizim ülkemizde kimsenin kendi sosyal yaşamında ne giydiğine karışılmıyor...CABBARİ bi ara bahsetmişti....eşiyle tunusa gitmiş...yenge hanım başörtülü olduğu için zırt pırt polis tarafından durdurulmuşlar...meğerse tunusta sokakta başörtüsü takmak yasakmış...abartmışlar yani resmen...bırak insan kendi özel hayatında ne yapıyosa yapsın...resmi kurumlarda çalışanlarda bi zahmet kılık kıyafet yasasına uysunlar....bu kadar basit...

bulletfromhell
22-09-2007, 23:42
Feodal toplumun siyasi örgütlenişi, koruyan-korunan (süzeren-vassal) ilişkisine dayanan hiyerarşik bir örgütleniştir. Merkezî otorite zayıftır, yerellik görülür. Feodal ekonomi ise, kendi kendine yeterlik üzerine kuruludur.
aslında kucer haklı...güneydoğu anadolunun tamamı ve doğu anadolunun doğu kesimleri bu sistemle yönetiliyor...adına ağalık de veya aşiret de...belki bizlere göre 'nasıl olur' vb tepkiler oluşturur ama gerçek bu...hoş büyükşehirlerdede aynı durum var...falanca yerliler mahallesi,falanca köylüler sokağı gibi oluşumlar üç büyük şehirde de var...çünkü maalesef halkımızın bi çoğu bu yönteme alışmış...kopamıyo ağasından,hemşerisinden,kendisi olamıyo,birey olamıyo...bunlar gerçekler....

ayran
22-09-2007, 23:42
tabiiki öyle...Allah'a hamd olsunki bizim ülkemizde kimsenin kendi sosyal yaşamında ne giydiğine karışılmıyor...CABBARİ bi ara bahsetmişti....eşiyle tunusa gitmiş...yenge hanım başörtülü olduğu için zırt pırt polis tarafından durdurulmuşlar...meğerse tunusta sokakta başörtüsü takmak yasakmış...abartmışlar yani resmen...bırak insan kendi özel hayatında ne yapıyosa yapsın...resmi kurumlarda çalışanlarda bi zahmet kılık kıyafet yasasına uysunlar....bu kadar basit...

okadar
Only the registered members can see the link

kucer06
22-09-2007, 23:53

Merkezi otoritenin ne olduğunu ve nasıl işlediğini belki bu forumda en iyi bilenlerden birisi benim.O feodal lafını'da bile bile söyledim.Yirmi iki senelik meslek hayatımın on yılını doğuda dağlarda ve dağ köylerinde geçirdim.Feodalitenin ve feodal düşüncenin ne olduğunu en iyi yaşıyanlardan birisiyim sadece okuyanlardan değil.

halil07
22-09-2007, 23:59
Merkezi otoritenin ne olduğunu ve nasıl işlediğini belki bu forumda en iyi bilenlerden birisi benim.O feodal lafını'da bile bile söyledim.Yirmi iki senelik meslek hayatımın on yılını doğuda dağlarda ve dağ köylerinde geçirdim.Feodalitenin ve feodal düşüncenin ne olduğunu en iyi yaşıyanlardan birisiyim sadece okuyanlardan değil.
:smiles22: :smiles22: :smiles22:
Arkadaşım siz oralarda o kelimeyi anlamıyla yaşadıgınız için bizdemi aynı tecrübeleri yaşamak zorundayız...ben kendimi o kelimenin anlamının dışında tutuyorum..Şükürler olsun ki o tip yaşama biçimine muhatap olmadım

bulletfromhell
23-09-2007, 00:02
Arkadaşım siz oralarda o kelimeyi anlamıyla yaşadıgınız için bizdemi aynı tecrübeleri yaşamak zorundayız...ben kendimi o kelimenin anlamının dışında tutuyorum..Şükürler olsun ki o tip yaşama biçimine muhatap olmadım
iyide üstadım siz niye kendi üzerinize alındınız onu çözemedim....kucer'in söyledikleri doğru...sizinle alakası ne onuda açıklayın bari....

halil07
23-09-2007, 00:06
iyide üstadım siz niye kendi üzerinize alındınız onu çözemedim....kucer'in söyledikleri doğru...sizinle alakası ne onuda açıklayın bari....

üstadım ben üzerime alınmadım açıkcası ama olay şu bu konuyu okuyup kelimenin anlamını bildigim için tepki verdim..

kucer06
23-09-2007, 00:09

O zaman kendin adına konuşacaksın Türkiye adına değil.Demekki sen elit bir azınlıksın.Türkiyedeki aydınlar sınıfına giriyorsun.

bulletfromhell
23-09-2007, 00:12
üstadım ben üzerime alınmadım açıkcası ama olay şu bu konuyu okuyup kelimenin anlamını bildigim için tepki verdim..
kelime anlamı olarak sizin bilginiz doğru...ancak maalesef yaşanan gerçeklerde belli...tabiiki feodalite bütünü kapsayan bi tanımlama değil,olamazda,ancak iktidara ve özellikle DTP'ye en çok oy çıkan bölgelerde de bu feodalitenin varlığını inkar etmek mümkün değil...

halil07
23-09-2007, 00:15
O zaman kendin adına konuşacaksın Türkiye adına değil.Demekki sen elit bir azınlıksın.Türkiyedeki aydınlar sınıfına giriyorsun.

Sizde okuma ve anlama zorlugu var galiba ben zaten kendimi o sınıfın dışında tuttugumu belirttigim için bunları yazdım

kucer06
23-09-2007, 00:19
Ben'de Size Demedim Zaten.siz üzerinize Almayin.ben Okuduğumu Gayet Iyi Anlarim.

halil07
23-09-2007, 00:22
Ben'de Size Demedim Zaten.siz üzerinize Almayin.ben Okuduğumu Gayet Iyi Anlarim.

Ortak görüşe geldigimiz için teşekkür ederim

cetindeniz
23-09-2007, 01:54
tabiiki kardeş...başörtüsü başkadır türban başkadır...başörtüsünü insanlar dini inançları yada örfi nedenlerle kullanırlar...türbanı ise kendilerini işaretlemek ve ayrımcılığa sebep olmak için takarlar...türban siyasi bir simgedir...aksini söyleyen hikaye okur.....
:nono::

DEJAVU®42
23-09-2007, 09:21
burası türkiye burda bişeyler yaptırmak icin muhakak bişeyler yapılması lazım bugun türban takmak gerekiyorsa dün maonun chenin leninin yada kızıl bayrakları taşımak bilmem ne rosetleri iş yaptırıyordu bu ülkede bir iş yapmak icin yeterlilik yada yapabilirmi yapamazmı söz konusu degildir adamın abin dayın varmı yada bizdenmisin karşı taraftanmısın gibi degerlendirmeler sonucu iş yaparsın işte onun icin biz hala avrupa birliginde degiliz işte onun icin biz hala gelişmekte olan ülkeler arasındayız yani gelişmiş sanayileşmesini tamamlamış ülkeler arasına hic bir zaman giremeyecegiz heryerde tekeleşme heryerde adam kayırmaca sanayinde egitimde saglık kurumlarında her yerde bunlar gecerli oludugu surese sizin feodalite tartışmanınız havada kalır feodolite sadece doguda dag köylerindemi var inin bakalım büyük şehirlere meslek gurubları icinde bile feodalite hüküm sürüyor neden hep biz siz yada siyasi argumanlar sonucu oluşan kutuplaşmalar bakalım nere kadar bunlar

felekmest
23-09-2007, 11:24

türban deyimini icad edenler kimlerdir hiç araştırdın mı
ben söyleyeyim .ona siyasi simge iftirasını atanlar.
türbanı siyasi amaçlarına hortumlamalarına perde yapanlar kimler
onun üzerinden toplumu ezmek isteyenler.
türbanın bu şekilde suistimaline yol açanlar kimler acaba
onun üzerinde bir tepki oluşup sempati oluşmasını sağlayanlar
hem zaten ne türbandır
ne de batılılardan ingilizceden çevirme (headscraf) başörtüsüdür
bunun karşılığı islamın emrettiği örtünmedir aslolan.:hat:

bulletfromhell
23-09-2007, 11:40
türban deyimini icad edenler kimlerdir hiç araştırdın mı
ben söyleyeyim .ona siyasi simge iftirasını atanlar.
türbanı siyasi amaçlarına hortumlamalarına perde yapanlar kimler
onun üzerinden toplumu ezmek isteyenler.
türbanın bu şekilde suistimaline yol açanlar kimler acaba
onun üzerinde bir tepki oluşup sempati oluşmasını sağlayanlar
hem zaten ne türbandır
ne de batılılardan ingilizceden çevirme (headscraf) başörtüsüdür
bunun karşılığı islamın emrettiği örtünmedir aslolan.:hat:
fanatizm kokan bu açıklamaya verecek cevabım yok...çünkü fanatiklerle muhatap olmam...hadi selametle....

felekmest
23-09-2007, 11:57
fanatizm kokan bu açıklamaya verecek cevabım yok...çünkü fanatiklerle muhatap olmam...hadi selametle....

fikre fikirle cevap verilir yok şu kokan yok bu kokan diye cevap verilmez.
cevabın varsa verirsin.
o zaman bir başkası da sizin dediklerinize çetecilik kokan hortumculuk kokan
bu sözlere cevap verniyorum derse doğru söylemiş olur.
sorun şu denilenler doğru mu yanlış mı?
ha ben senin gibi düşünmekten mahrumlarla muhatap olur muyum hayır.
zaten sen hariçten giriyorsun seni muhatap olan zaten yoktu.

bulletfromhell
23-09-2007, 12:01
fikre fikirle cevap verilir yok şu kokan yok bu kokan diye cevap verilmez.
cevabın varsa verirsin.
o zaman bir başkası da sizin dediklerinize çetecilik kokan hortumculuk kokan
bu sözlere cevap verniyorum derse doğru söylemiş olur.
sorun şu denilenler doğru mu yanlış mı?
ha ben senin gibi düşünmekten mahrumlarla muhatap olur muyum hayır.
zaten sen hariçten giriyorsun seni muhatap olan zaten yoktu.
beni muhatap almıyosan mesajıma alıntı yapmıyosan...bana yakıştırdığın sıfatları ispatlayamazsan mahkemede hesabını soracağım...o kadarda uzun boylu değil...herşeyinde bir sınırı vardır...hadi selametle...

Nakkus
23-09-2007, 12:04
Madem tartışmayı bilmiyorsunuz..! bir daha polemik oluşturacak siyasi konular açmayın..

KONU KAPANMIŞTIR..