PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hakikaten Kabak Tadı Verdi....

bulletfromhell
23-09-2007, 17:24
KABAK TADI VERDİ.

Başbakan Erdoğan ve bakanlarının Irak’ın kuzeyinde barınan terör örgütü PKK’ya ilişkin açıklamaları rutinleşti. Dışişleri Bakanı Babacan, ABD’de “Sınırları zorlamak istemiyoruz, gerekirse de yaparız” dedi.

Amerika’da bulunan Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Chicago Üniversitesi Şarkıyat Enstitüsü’nde Türk dış politikasını anlattı, katılımcıların sorularını cevapladı. Türkiye’nin ABD’nin güvenilir ve stratejik ortağı olduğunu savunan Babacan, iki ülkenin dış politikada pekçok konuda ortak hedefleri paylaştığını öne sürdü. Irak’ı “bir pandora kutusu” olarak niteleyen Babacan, “Eğer Irak bütünlüğünü koruyamaz ve bölünürse şu anda yaşanan olayların daha da kötüsünün yaşanması mümkün. Irak’ın bölünmesi bir çözüm olamaz” dedi.

Kabul edilemez
Babacan, kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’nın serbestçe hareket ettiğini ve sınırı geçerek Türkiye’ye saldırılar düzenlediğini hatırlatarak bunun kabul edilemez bir durum olduğunu ve Türkiye’nin bu konuda hem ABD hem de Irak hükümetinden somut adımlar atmasını beklediğini dile getirdi. Babacan, bir soru üzerine Türkiye’nin terörden dolayı çok şehit verdiğini, iki gün önce kendisinin de yakın akrabasını kaybettiğini belirtti.

Gerekirse!..
Kuzey Irak’ta PKK terör eğitim kampları bulunduğunu anlatan Babacan, ABD’nin Meksika sınırından geçip kendisine saldıran teröristlerin Meksika’da olmalarına göz yumamayacağını, aynı şekilde Türkiye’nin de Irak’taki bu durumu kabul edemeyeceğini belirtti. Babacan bu konuda Türkiye’deki yeni hükümetin hem Irak hükümetinden hem de ABD’den “somut ve güçlü destek ve yardım” beklediğinin altını çizdi. Babacan “Tek başına birşeyler yapmamızın sınırları var, bu sınırları zorlamak istemiyoruz, ancak bunu yapmamız gerekirse de yaparız” dedi. Babacan Kerkük’te yapılması öngörülen referandumla ilgili bir soruya ise Türkiye’nin Irak’ta yaşayan pekçok akrabası olduğunu, Irak’ta ölen insanlardan dolayı Türk halkının derin üzüntü duyduğunu dile getirdi. “Biz Irak’ın bütünlüğünü destekliyoruz,” diyen Babacan, ülkenin kaynaklarının tüm Iraklılar’a ait olduğunu vurguladı.

Sabrımızın sınırı var
Başbakan Erdoğan yaptığı açıklamalarla “Kuzey Irak’a sınırötesi operasyon” mesajı vermiş ancak devamı gelmemişti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ağrı İl Kongeresi’nde, terör örgütü konusunda hep beraber mücadele edilmesi gerektiğini belirterek şöyle demişti: “Yarın sabah yapacağımız toplantı ve ardından yapacağımız Bakanlar Kurulu toplantısı çok şeye gebedir.” Başbakan Erdoğan, The Times gazetesine verdiği röportajda ise “Sabrımızın bir sınırı var. Gereken yapılmazsa Türkiye uluslararası yasalara göre başka ülke-ler gibi kendini korur” demişti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de dışişleri bakanı olduğu dönemde Başbakan Erdoğan ile paralel açıklamalarda bulunmuştu.

kucer06
23-09-2007, 19:11
Daha fazla ne beklenebilirki.Laf ola beri gele.Adet yerini bulsun diye konuşuyorlar.

ahmeTTaşar
23-09-2007, 19:38
zaten artık lafına güvenilmez bir hale geldik.5 yıldır aynı laflar.merak ediyorum sabrının sınırı ne zaman gelecek.

ESES-58
23-09-2007, 19:44
tavşana kaç,tazıya tut misali.yağmasanda gürle,uykudan önve millete anlatılan masallar.uyu yavrum uyu mışıl mışıl uyu nasılsa yorgan gider kavga biter.yazıklar olsun.doluyum ben doluyum ama nasıl olur bilemiyorum.şimdide semirtilmiş beygir imralıda saçımı yakıyorlar diyor adamlarda platform yapıp ağzına geleni söylüyor.arkadaşlar anlayalım biz bölünmeyiz bölünmedik diyoruz onlar bizden sizene biz bölündük diyorlar.Atam bilge kağandan liderimiz Atatürk'e birliğin ,dirliğin bozulduğunu görseler kemikleri sızlar.vah çanakkaleler,sarıkamışlar,sakaryalar

bulletfromhell
23-09-2007, 20:09
yaw arkadaşlar üç aşağı beş yukarı inceledim,bu tip konuları açan ya ben oluyorum,ya ahmettaşar,ya eses yada kucer...ismini unuttuğum kardeşlerim kusura bakmasın lakin ne hikmetse hadi bırakın konu açmayı yorum yapmaktan bile imtina eden %47.8 lik bir delikanlı kesimi var...ne hikmetse onları bu platformda göremiyoruz....hoş onlar yorum yapıp bizde cevap verince konu kapatılıyo....ne iştir çözemedim...bilen varsa bi zahmet açıklasın....:49: :49: :49:

ESES-58
23-09-2007, 20:34
kardeş şu an yüzümde acı bir tebessüm var,tespitlerin yerinde.millet bu konulara maalesef delikanlıca yaklaşmıyor nerede ülke bütünlüğünü bozan bir tehdit var,nerde milliyetçilere yapılan bir saldırı var sessizlik.bziler partizanlık yapmıyoruz,birilerinin sözcüsüde değiliz ama bu vatanın gözcüsüyüz kaygılar var bunu herkes biliyor ama çoğunluğun çoğunluğu pişman sessiz kalıyorlar herkes konuşsun bütünleşsin zaten iş işten geçiyor. yüce ALLAH bu milletin yar ve yardımcısı olsun,hiyanet içindekileri bertaraf etmemizi nasib etsin.

bulletfromhell
23-09-2007, 20:47
kardeş şu an yüzümde acı bir tebessüm var,tespitlerin yerinde.millet bu konulara maalesef delikanlıca yaklaşmıyor nerede ülke bütünlüğünü bozan bir tehdit var,nerde milliyetçilere yapılan bir saldırı var sessizlik.bziler partizanlık yapmıyoruz,birilerinin sözcüsüde değiliz ama bu vatanın gözcüsüyüz kaygılar var bunu herkes biliyor ama çoğunluğun çoğunluğu pişman sessiz kalıyorlar herkes konuşsun bütünleşsin zaten iş işten geçiyor. yüce ALLAH bu milletin yar ve yardımcısı olsun,hiyanet içindekileri bertaraf etmemizi nasib etsin.
amin...Allah hepimizin yardımcısı olsun....

zabataygatör
23-09-2007, 21:11
arkadaslar gecenlerde bir konu actim.actigim konu mehmetcigin bir operasyon goruntuleriydi ama vahset ve kan yoktu..actigim konu kapatildi ve sebebi senin sevindigine baskalari uzulebilir dendi ve siyaset oldugu soylendi ve gunah dendi ....ben daha neyazayim

ertex74
23-09-2007, 21:25
arkadaslar gecenlerde bir konu actim.actigim konu mehmetcigin bir operasyon goruntuleriydi ama vahset ve kan yoktu..actigim konu kapatildi ve sebebi senin sevindigine baskalari uzulebilir dendi ve siyaset oldugu soylendi ve gunah dendi ....ben daha neyazayim

sizi anlıyoruz anlamaya çalışıyoruz ama konular rayından çıktıgı zaman herkesin selameti için muhadele kaçınılmaz oluyor çogu zaman ....

aslında hiç bir forumda olmadıgı kadar özgürce yazıyorsunuz ama yazarkenden
agzımızdan ne çıktını bilmeliyiz konular medeni ölçüler içinde tartışılırsa sorun çıkmaz ve konular kilitlenmez dikkat edelim arkadaşlar rastt gelsin...

ESES-58
23-09-2007, 21:38

sende haklısın arkadaşım, maalesef durum bu

ahmeTTaşar
23-09-2007, 22:44
yaw arkadaşlar üç aşağı beş yukarı inceledim,bu tip konuları açan ya ben oluyorum,ya ahmettaşar,ya eses yada kucer...ismini unuttuğum kardeşlerim kusura bakmasın lakin ne hikmetse hadi bırakın konu açmayı yorum yapmaktan bile imtina eden %47.8 lik bir delikanlı kesimi var...ne hikmetse onları bu platformda göremiyoruz....hoş onlar yorum yapıp bizde cevap verince konu kapatılıyo....ne iştir çözemedim...bilen varsa bi zahmet açıklasın....:49: :49: :49:

arkadaşım sana katılmamak elde değil inanırmısın bende 3 yıldır bu %47.8 partiye o kadar çok güvenmiştim ki ben bunlardan başka oy verecek kimse yok diyordum yani o kadar ki kendimi kaptırmıştım (tabi ki basının etkiside çok büyük bizim basını biliyorsunuz zaten)ama o cumhurbaşkanlığı seçimleri, askere sergilenen tavırlar ve AB hayranlığı bana doğru yolda olmadığımı gösterdi kendimede hala şaşıyorum ben o zamanlar nasıl kanmışım diye.yani anlatmak istediğim işin içinde arkadaşım ESES-58'in de belirtiği gibi partizanlık olsa bende bu %47.8 lerden olurdum. ama biz kendi bildiğimiz doğrular üzerine görüş belirtiyoruz. ve bencede herkesin bu gözle bakması gerektiğine inanıyorum kendi şahsi çıkarlarımızı bırakıp ülke çıkarlarını düşünmeliyiz.Allah'a şükür ki ben bu yanlış yolu sezip döndüm darısı diğerlerine..

ESES-58
23-09-2007, 22:50
arkadaşım sana katılmamak elde değil inanırmısın bende 3 yıldır bu %47.8 partiye o kadar çok güvenmiştim ki ben bunlardan başka oy verecek kimse yok diyordum yani o kadar ki kendimi kaptırmıştım (tabi ki basının etkiside çok büyük bizim basını biliyorsunuz zaten)ama o cumhurbaşkanlığı seçimleri, askere sergilenen tavırlar ve AB hayranlığı bana doğru yolda olmadığımı gösterdi kendimede hala şaşıyorum ben o zamanlar nasıl kanmışım diye.yani anlatmak istediğim işin içinde arkadaşım ESES-58'in de belirtiği gibi partizanlık olsa bende bu %47.8 lerden olurdum. ama biz kendi bildiğimiz doğrular üzerine görüş belirtiyoruz. ve bencede herkesin bu gözle bakması gerektiğine inanıyorum kendi şahsi çıkarlarımızı bırakıp ülke çıkarlarını düşünmeliyiz.Allah'a şükür ki ben bu yanlış yolu sezip döndüm darısı diğerlerine..

:clap2:: :clap2:: :clap2::