PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başbuğ'dan Sert Uyarı

ahmeTTaşar
24-09-2007, 18:00
Ve Ordu'nun sabrı taştı: ABD oyalıyorsun

Only the registered members can see the link

Türkiye, terör örgütü PKK (Only the registered members can see the link) konusunda adım atmamakla eleştirdiği ABD (Only the registered members can see the link)'ye karşı üslubunu sertleştiriyor. Son uyarı Genelkurmay cephesinden geldi. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, ''Türkiye, Irak'taki gelişmeleri engelleyebilecek ve maliyetleri artırabilecek güce sahiptir'' dedi. Bu uyarı, ABD (Only the registered members can see the link)'nin Irak'tan Türkiye topraklarını kullanarak çekilme senaryoları yaptığı bir dönemde geldi

ABD (Only the registered members can see the link) SADECE SÖZ ÜRETİYOR

Türkiye 1984'ten beri terörle adeta tek başına mücadele ediyor. Bu mücadelede yalnız bırakıldık. Bu mücadelede artık söz değil eylem bekliyoruz. Türkiye'nin Irak'la ilgili kaygı ve sorunları Türkiye-ABD (Only the registered members can see the link) ilişkilerini etkilemektedir. ABD (Only the registered members can see the link) zamanın söz söyleme değil eylem zamanı olduğunu görmelidir. Türkiye'nin desteğini almayan bir çözüm Irak için kalıcı bir çözüm olmayacağını ve Kuzey'deki bölücü terör örgütünün varlığının Türkiye için hayati bir tehdit oluşturduğunu, zamanın söz söyleme değil eylem zamanı olduğu anlamalı ve görmelidir.

DTP (Only the registered members can see the link)’YE SERT ELEŞTİRİ

Türkiye'de bir kısım militanlar terörün yok edilmesi güvenlik alanındaki mücadele ile olmaz başka alanlarda tedbirler alınması ve çözümler üretilmesi gerekmektedir diye düşünmektedir. ilk bakışta doğru olarak düşünülecek bu yaklaşım aslında yanlış ve eks****. Elbette terörün yok edilmesi yalnız güvenlik alanındaki mücadele ile olmaz. Ekonomik sosyo-kültürel ve psikolojik harekat alanında paralel ve eşzamanlı olarak hareket edilmelidir. Ancak burada kastedilen güvenlik alanında mücadele etmeyelim diğer üç alanda mücadele edelim ise bu zaten bölücü terör örgütünün savunduğu yaklaşımın ta kendisidir.

KUZEY IRAK’TAKİ KÜRTLER TARİHİ GÜÇ KAZANDI

Irak'ın kuzeyindeki oluşum ve gelişmelerin bu bölgedeki Kürtlere tarihte hiç olmadığı kadar siyasal, hukuki, askeri ve psikolojik güç kazandırdığı da diğer bir gerçektir. Ayrıca bu durumun vatandaşlarımızın bir kısmı üzerinde aidiyet modeli yaratabileceğine de dikkat edilmelidir.

Alıntı..

bulletfromhell
24-09-2007, 23:50
ilker paşa kendini istediği kadar paralasın...amerikan uşağı,emperyalist yalakası,siyonizm maşası bu iktidar var olduğu sürece yapacakları her işte silahlı kuvvetlerin önüne engel çıkartılacak ve terör örgütünün varlığı asla sonlandırılmayacak...varsa aksini iddia eden buyursun....:devilprv: :devilprv: :devilprv:

ESES-58
24-09-2007, 23:59
ilker paşa kendini istediği kadar paralasın...amerikan uşağı,emperyalist yalakası,siyonizm maşası bu iktidar var olduğu sürece yapacakları her işte silahlı kuvvetlerin önüne engel çıkartılacak ve terör örgütünün varlığı asla sonlandırılmayacak...varsa aksini iddia eden buyursun....:devilprv: :devilprv: :devilprv:

katılıyorum aynen.ama anlamadığım hala şerefli ordumuzu maziden atiye allah'ın izniyle varolmamızın temitanı hepimizin gerektiğinde bir elemanı olduğu bu kurumu,sanki siyasi bir partiymiş gibi muameleye tabi tutup yıpratmaya çalışıyorlar.çoğu insanımızında asker'in ve türk ordusunun anlamını unutup silahlı kuvvetlere karşı bir tavır sergilemesi yine siyasi ve medya denen satılıkların gayretleriyle olmaktadır.

bulletfromhell
25-09-2007, 00:12
katılıyorum aynen.ama anlamadığım hala şerefli ordumuzu maziden atiye allah'ın izniyle varolmamızın temitanı hepimizin gerektiğinde bir elemanı olduğu bu kurumu,sanki siyasi bir partiymiş gibi muameleye tabi tutup yıpratmaya çalışıyorlar.çoğu insanımızında asker'in ve türk ordusunun anlamını unutup silahlı kuvvetlere karşı bir tavır sergilemesi yine siyasi ve medya denen satılıkların gayretleriyle olmaktadır.
zaten bu emperyalistlerin taktiği...Türkiye'de silahlı kuvvetleride dejenere edip,dediğiniz gibi siyasi ortamın bi parçası haline getirmeden bu ülkeyi rahatça ele geçiremeyecekler...uğraştıkları mesele bu...delikanlılarda emperyalistlerin en büyük destekçisi...bakalım...ben şanlı ordumuzun bu delikanlı tayfasına ve satılık medya hokkabazlarına fırsat vereceğini düşünmüyorum....

zabataygatör
25-09-2007, 00:26
askerimiz terorle ugrasirken pkk bizim arka bahcemiz diyen dtp meclise giriyor.hukumet her firsatta askerle yaris icinde nerden yok edicen bunlari.. abd de herzamanki gibi isine geldigi gibi yapiyor

ercanakman
25-09-2007, 00:34
bir harbiyeli olarak ilker paşama güveniyorum ve şunada sonsuz derecede inanıyorum yeri ve zamanı geldiğinde sanırım gerekli olan yapılacaktır.