PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlkokulda türban ortaya çıktı

kucer06
24-09-2007, 20:11
Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nusret Aras üniversitelerde türbanın serbest bırakılmasının liselerde de benzer talepleri getireceğini söylediği gün, Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki törende türbanlı ilköğretim öğrencileri ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Cumhuriyet Eğitimleri çerçevesinde Doğu ve Güneydoğu Bölgeleri'nden Çanakkale'ye gönderdiği bin 120 öğrenciden ikisi türbanlıydı. Türbanlı iki kız öğrenci Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in de bulunduğu törende yer aldı. Hatta Çelik, türbanlı kız öğrencilerle birlikte fotoğraf da çektirdi.

Ankara Üniversitesi Rektörü Aras, üniversitenin 2007-2008 eğitim-öğretim yılının açılışında yaptığı konuşmada "Sonraki aşamada 'liselerde bulunan kız öğrenciler de isterlerse başlarını örtebilir' talepleri gelebilir. Ayrıca diğer bir şekilde 'eğitimin ana-babanın inançlarına uygun şekilde yapılması hakkı' da ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında türbanlı öğrencilerin bulunmasını da ortaya çıkarabilir" görüşünü dile getirdi.

pencere77
24-09-2007, 20:17
bazı insanlar başörtüsünden neden bu kadar çok korkuyorlar anlamıyorum.insanın başındaki eşarp konşmaya teknolojiye engel mi?

bulletfromhell
24-09-2007, 23:45
bazı insanlar başörtüsünden neden bu kadar çok korkuyorlar anlamıyorum.insanın başındaki eşarp konşmaya teknolojiye engel mi?
senin zihniyetin bu ülkenin önündeki en büyk engel...çocukmu kandırıyorsunuz?yoksa bizi gerizekalı falanmı zannediyosunuz??...olayın çok basit bir şekilde sırf dini inançları sebebiyle başını örtmek olmadığını adınız gibi biliyorsunuz...bugün türkiyede oynanan oyunun tek adı vardır...oda İRTİCA'dır...kimse hikaye anlatmasın bana....hitler zamanında nasılki SS subayları ve nazi partisi üyeleri gamalı haç işareti takıyorlardı,sizlerde türbanı (başörtüsü değil) gamalı haç gibi simge olarak kullanıyorsunuz.....kimse yutmaz bu numarayı...sonunuz hitlerden beter olacak ama umarım o gün geldiğinde yardım isteyeceğiniz emperyalist yada siyonist dostlarınız da size sağlam bi tekme atacaklar...:devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv:

zabataygatör
25-09-2007, 00:28
ilkokul cocugunun turbanla neisi var .velileri siyaset yapiyor..meydan bosaldi nasil olsa

yusufcuk
25-09-2007, 01:08
benim annem akşamları okula okuma yazma kursuna gidiyor hiç kimse başı örtülü olduğu için

okula almamazlık yapmıyor baş örtüsü islamın doğuşundan beri siyasi simge değildide şimdimi oldu anlamsız buluyorum

erdal05
25-09-2007, 01:29
başörtüsüyle uğraşacak kadar gözü dönmüş keaynaklar.......türk halkı son seçimde tokatlamadımı sizi...
okumak isteyipte okuyamayan kızların göz yaşlarından mutluluk duyan kalpsizler.....onların göz yaşların da boğulacaksınız.....
siz.......vicdanlı bir insan olamazsınız......
siz.......ahlaklı bir dünya görüşüne de sahip olamazsınız...
siz.......zaten demokrasi nedir bilmeddiğiniz gibi....demokrat ta olamazsınız.....
yazık size ki....sizi hangi dünya görüşü besliyo acep...?
hangi başörtülü kız ,başörtüsüz arkadaşına başını kapat demiş.......

söyleyecek sözünüz kalmadığı için.....ceberrut zihniyetinizi açığa vurun...nasıl olsa yedeğinizde çokk sevdiğiniz "darbeleriniz" var.....

oturup ağlayın halk artık bu kokuşmuş hikayelerinizi yutmuyo...türk halkı sizden fersah fersah ilerde....hayatınız boyunca bir kez olsun halka saygılı olun......

muzo
25-09-2007, 10:40
senin zihniyetin bu ülkenin önündeki en büyk engel...çocukmu kandırıyorsunuz?yoksa bizi gerizekalı falanmı zannediyosunuz??...olayın çok basit bir şekilde sırf dini inançları sebebiyle başını örtmek olmadığını adınız gibi biliyorsunuz...bugün türkiyede oynanan oyunun tek adı vardır...oda İRTİCA'dır...kimse hikaye anlatmasın bana....hitler zamanında nasılki SS subayları ve nazi partisi üyeleri gamalı haç işareti takıyorlardı,sizlerde türbanı (başörtüsü değil) gamalı haç gibi simge olarak kullanıyorsunuz.....kimse yutmaz bu numarayı...sonunuz hitlerden beter olacak ama umarım o gün geldiğinde yardım isteyeceğiniz emperyalist yada siyonist dostlarınız da size sağlam bi tekme atacaklar...:devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv:

sayın bulletfromhell kardeş bu kadar birbirimize karşı kırıcı olmayalım lütfen sadece yorumlarımızı yazalım

muzo
25-09-2007, 10:42
konu yine siyasi kavgaya dönüşmeye başladığı için kapatılmıştır