PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şok.1.

Kemal Turan
25-09-2007, 12:40
Gül, Merrill Lynch’le Görüştü Mü?

ATV ve Sabah’la ilgilenenler birer birer ortaya çıkmaya başladılar.
Şimdilik şartname alanların çoğu yabancı.
15 Ekim’e kadar başka hevesliler de çıkar.
Şartname alan yabancıların çoğunun Türk partnerleri hazır bile. Onlar şartname bile almazlar. En geç ihale günü kim kiminle ortak görürüz. Benim yazacağım o değil.
Ben bambaşka bir iddiayı seslendirmek istiyorum.
İngiliz bankası Merrill Lynch ihale süreciyle yakından ilgileniyor.
Zaten geçen yıl Sabah’ın gerçekleşemeyen halka arzında da danışman banka olarak yer almışlardı.
Orada elde ettikleri “inside information”ı şimdi pazarlıyorlar.
Biliyorsunuz, Ekonomiden Sorumlu Bakan Mehmet Şimşek eski bir Merrill Lynch çalışanı.
O Türkiye’ye gelip bakan olunca, yerini Abdullah Gül’ün oğluna bıraktı. Şimdi Merrill Lynch’de küçük Gül çalışıyor.
Ve geçtiğimiz günlerde Merrill Lynch’ten bir grup yönetici Türkiye’ye gelerek Sabah ve ATV’nin satışıyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmüşler.
Bu iddia son derece ciddi ve saygın kişiler tarafından gündeme getirilen bir iddia.
Bu eğer doğruysa vahim bir durum.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, bir medya grubunun satışıyla ilgili olarak yabancı bir bankayla görüşüyor.
Abdullah Gül’ün buna vereceği her türlü yanıtı burada aynen yayınlayacağım.
Tabii cevap verirse.

İnternet gazetesinden alıntıdır.

rewal
25-09-2007, 13:09
ya sabır:rtfm:

eraybal
25-09-2007, 13:15
daha neler neler göreceğiz..daha ne satışlar olacak bu ülkede el altından yabancılara.abd ve ab hayranı bir hükümet ve o hükümetin cumhurbaşkanı olduktan sonra her şey olur ben şaşırmam.

ahmeTTaşar
25-09-2007, 13:36
gerçekten doğruysa çok vahim bir durum..

ertex74
25-09-2007, 14:14
beyler yorumlarınıza dikkat edelim olaylarda olaylar oluşmadan ön yargılı konuşmayalım yoksa konu sapıyor işler rayından çıkıyor kimseyi zan altında bırakmıyalım

HCakir
25-09-2007, 14:17
Gül, Merrill Lynch’le Görüştü Mü?

ATV ve Sabah’la ilgilenenler birer birer ortaya çıkmaya başladılar.
Şimdilik şartname alanların çoğu yabancı.
15 Ekim’e kadar başka hevesliler de çıkar.
Şartname alan yabancıların çoğunun Türk partnerleri hazır bile. Onlar şartname bile almazlar. En geç ihale günü kim kiminle ortak görürüz. Benim yazacağım o değil.
Ben bambaşka bir iddiayı seslendirmek istiyorum.
İngiliz bankası Merrill Lynch ihale süreciyle yakından ilgileniyor.
Zaten geçen yıl Sabah’ın gerçekleşemeyen halka arzında da danışman banka olarak yer almışlardı.
Orada elde ettikleri “inside information”ı şimdi pazarlıyorlar.
Biliyorsunuz, Ekonomiden Sorumlu Bakan Mehmet Şimşek eski bir Merrill Lynch çalışanı.
O Türkiye’ye gelip bakan olunca, yerini Abdullah Gül’ün oğluna bıraktı. Şimdi Merrill Lynch’de küçük Gül çalışıyor.
Ve geçtiğimiz günlerde Merrill Lynch’ten bir grup yönetici Türkiye’ye gelerek Sabah ve ATV’nin satışıyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmüşler.
Bu iddia son derece ciddi ve saygın kişiler tarafından gündeme getirilen bir iddia.
Bu eğer doğruysa vahim bir durum.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, bir medya grubunun satışıyla ilgili olarak yabancı bir bankayla görüşüyor.
Abdullah Gül’ün buna vereceği her türlü yanıtı burada aynen yayınlayacağım.
Tabii cevap verirse.

İnternet gazetesinden alıntıdır.

Arkadaşım imzanıızı bi gözden geçir forum kuralları gereği benim ekranı kaplıyor ! :ty:

Kemal Turan
21-12-2007, 17:45
Konu güncelliğini kaybettiğinden kapatılmıştır.