PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DTP'den Küstah Öneri.....

bulletfromhell
25-09-2007, 20:36
DTP: Kürt gerçekliği anayasada yer alsın
İzmir Makine Mühendisleri binasında ÖDP İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda çıkarılması düşünülen ve çalışmaları devam eden yeni anayasanın nasıl olması gerektiği tartışıldı. ÖDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Çağdaş Hukukçular Derneği sözcüsü Avukat Mehmet Akdöl, Avukat Ergin Cinmen ve çok sayıda ÖDP üyesi katıldı.Yeni anayasayı AB sürecine yetiştirmek için acele edildiğini öne süren DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, “AKP bir şeyler yaptığını göstermeye çalışıyor. Yapılan anayasada bazı gerilim noktaları vardır. Bunlar laiklik, türban, farlılıklar gibi konulardır. Türban ısrarla anayasaya sokulmaya çalışılarak esas meseleler göz ardı edilmeye çalışılmaktadırlar. Bizim bayrak, sınır, dil gibi unsurlarla sorunumuz yoktur. Biz farklılıklarımızın anayasada yer almasını istiyoruz. Kürt gerçekliğini ve bütün azınlıkların gerçekliğini, farklılıklarını ve zenginliklerini saygıyla yaşatmaya anayasada yer vermelidirler” dedi. İmralı’da terörist başı Abdullah Öcalan’ın duruşmalarına katıldığını belirten Kaplan, “Eğer birisi ’Bir cümleyle dağdaki örgüte 2 ayda silah bıraktırırım, onları dağdan indirtiririm’diyorsa buna kulak verilmelidir. Dikkate alınmalıdır. anayasaya eklenecek bir cümle ile Türkiye’de tarih yazılabilir. Başımızda bulunan yöneticileri ve bu anayasayı hazırlayanları ciddiyete çağırıyorum” diye konuştu.

:devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv:

Simba
25-09-2007, 20:40
Aslında bu adamları nasıl meclise soktular anlamadım

kanmur
25-09-2007, 22:02
yavas yavas anayasayı kendileri istedigi gibi yapmaya basladılar.
bildigimiz gibi anayasanın ilk uc maddesi degiştirilemez ve degistirlmesi teklif bile edilemez.
bunu 4.madde ifade etmektedir.fakat 4.maddeyi koruyan baska bir madde yoktur.
uyanık akpliler ve onların adamı olan saygıdeger bilimadamları bu 4.maddeyi kaldırarak ilk uc maddenin savunmasını kırıp daha sonra ilk üç maddede yavas yavas oynama yapacaklar.
ilk ornegi 3.madde:turkiye cumhuriyetinin dili turkcedir yerine
turkiye cumhuriyetinin resmi dili turkcedir.

zabataygatör
25-09-2007, 22:22
suraya bakya birisi turban icin birisi kurtce icin anayasayla ugrasiyor ..ne hallere geldik

hayaliisim
25-09-2007, 22:24
Emrin olur, başka isteklerinide listele.Sizleri susturmanın tek yolu var bebek katilini Anıtkabirde Atamızın huzurunda asmaktır.Bu diğerlerinede ders olur.

KAON-TR™
25-09-2007, 22:25
Bunların haberleri vermek sadece bunlara prim yaptırır.Mantık basit reklamın iyisi kötüsü olmaz:stop:

kanaryam1950
25-09-2007, 22:26
sallandıracaksın:devilprv:

zabataygatör
25-09-2007, 22:34
Bunların haberleri vermek sadece bunlara prim yaptırır.Mantık basit reklamın iyisi kötüsü olmaz:stop:
evet haklisin..ama insan dayanamiyor

rewal
26-09-2007, 09:58
Her tavizi vermeye hazır brüksel sevdalılarının yerine TÜRKİYE sevdalıları gelmedikçe daha nelerle karşılaşacağız,yarın eyalet sistemi federasyon denilirse kimse şaşırmasın o zemin hazırlanıyor zaman gelincede uygulanacak korkarım.:yell:

Mehmet Kaynaklı
26-09-2007, 11:43
terör ve terörist düşünceler gene iyice hortladılar
allahu teala sonumuzu hayırlı kılsın

Kemal Turan
26-09-2007, 12:02
Hapisteki insanı meclise sokacak bir seçim sistemin olursa böyle konuşmaları normal. İt ürür kervan yürür.
Anayasa çalışmasına gelince salatalık profösörlerine verdiler parayı kendilerine anayasa hazırlıyorlar. Türkiyenin tonla önemli sorunları dururken teklif edilmesi dahi suç olan maddeleri milletin önüne atıyorlar ve kamuyu oyalayıp diğer sorunları unutturmaya çalışıyorlar. Açlıktan nefesi kokan memura 45 emekli işçilere 15-20 lira zam, kendi taifesine trilyonlar akıt.

ayhankeskin
26-09-2007, 12:24
Evet arkadaşlar, maalesef geldiğimiz durum ortadadır. Türkiye sahipsiz kalmıştır. Birileri (TSK)konuşmaya kalktı susturuldu. Tabi ki bunda halk olarak bizim de katkımız büyük. İstedikleri ortamı buldular ve konuşuyorlar. Hiç gocunmaya ve dövünmeye hakkımız yok diye düşünüyorum. Başa gelen çekilirmiş...

banshee8831
26-09-2007, 13:45
bunlar mecliste ne işi var :S

ahmeTTaşar
26-09-2007, 14:08
askerlerimiz dağlarda bunlarla uğraşırken bir tarafdanda siyasetimiz bunlara dokunulmazlık veriyor. eğer anayasada değişiklik yapılacaksa bunların içimize girmemesi için yapılsın.bizim Türk'lüğümüzle oynamasınlar...

f47xfenerli
26-09-2007, 14:32
Aslında bu adamları nasıl meclise soktular anlamadım

niye böyle düşündün sevgili kosovalı bu insanlar uzaydanmı geldi
kürt halkı gönderdi sonuçta meclise vaz geçelim lütfen artık bu ırkçı
kavramlardan bized asli unsuruz ve herkesin olduğu kadar o adamlarında
o mecliste hakkı vardır neyse çok üzüldüğümü belirtmek isterim sevgili
kosovalı ne yani fikirlerini başka yerdemi beyan etsinler selamlar

DIGISAT
26-09-2007, 15:08
Bu memlekette bundan yıllarca evvel bçyle bir durum yoktu...O zamanlar;alevi,sünni,sağcı-solcu vardı...
Böylece birbirimizi kırdık,vurduk...O bölücülüktü...Kesin...Peki bu delilerin söylediği ne?
Yani meclis sorummluluğunun bilincinde olmayan bu bölücülerin?
Yazık!Ben şuna kaniyim;bunlara oy veren kardeşlerimiz,herşeyleriyle bunlardan farklılar bence...
Eğer ben ,diğeri,başkası da ırkının cinsini anayasada görmmek istersek ne olacağız...?
Bence kuzey ırak meclisine transfer edelim bunları...Ne de olsa seçilmişler.Ya da PKK'ya...Ne de olsa seçilmişler...
Bu adamlar hain olduklarını söyleme cesaretlerini gösterirler veya asıl PKK'nın meclisteki uzantısı olduklarını söylerlerse bence bunlara ANAYASADA MADDE HAZIRLAYALIM:HAİN maddesi...Bölücü Maddesi...Pkk'lı maddesi...Ve İDAMA MAHKUM maddesi...Hem de DİYARBAKIR-SİİRT-VAN-MUŞ-HAKKARİ velhasılı;nereden oy almışlarsa herkese kendi bölgesinde KELLE CEZASI...
Bu ülkede sadece KÜRT'ler yaşamıyor...Bu ülkede devletini sevgi tahtı sıralamasında;ALLAH'tan sonraya koyan milyonlarca aynı ekonomik ve sosyal durumu yaşayan ARAB,LAZ,ÇERKEZ,MÜHACİR vs. yaşamakta...Onnlar hain değil;tam aksine KÜRT KARDEŞLERİMİZİN meclise soktuğu bu adamlara DÜŞMAN,KAFASINI İSTEYEN ve hatta TÜRK ASILLI ARKADAŞLARIMIZDAN fazla bunu isteyen insanlar...Bu kadar ırk neden ırkının anayasada olmasını istemeyip;yek vücut olmayı tercih eder de hainlar ve ortakları bunu devamlı ister...
Bak fenerli dostum;Ben de fenerliyim...Gaza gelmemek iyi ama fazla gazsızkık da kötü...
Dolayısıyla bu forumda iyi niyetli kürt kökenli arkadaş,akraba vs. tenzih ederek diğer niyettekileri de hain ilan ediyorum...
Bu memleket hepimizin...Ne sadece benim dedeminn kanı,ne de sadece kürt birinin dedesinin kanı TEK OLARAK AKMAMIŞTIR GÜNEYDOĞUSUNDAN-KUZEY-BATISINA ve kısacası memleketimin dört bir yanında...
Nerede olmak istersen özgür değil misin?
beğenmiyorsan ALLAH BELANI VERSİN DERLER ADAMA!!!ALLAH BELANIZI VERSİN derler...
Öyle sümen altından senin yaptığın gibi sevgi-merhamet lafları yenmez artık...
Niyetleri ne bunların?Hakları ne?Zaten verilmeyen haklarını değil,kışkırmalara açık olayları istiyorlar...
Bakın;
Amerika ve patronu israel boşuna koltuk vermezler adama...Kucaklarına oturmayana koltuk vermezler...
Zamanında SADDAMı kucağa koydular ve istedikleri pozisyona girmeyince de herkes gördü...
Şimdii talabani ve barzani hainlerinde sıra..Kucaktalar ve aslında 5-10 yıl sonra onlarıda görmeyi ALLAH nasibeylesin;görenler haklı olduğumu anlayacaklar;istenen pozisyona girmediklerinde;kucaktan atılıp,kelle teslimi yapacaklar...
Çün ki VATAN HEDİYE İLE OLMAZ...HELE KUCAKLARDA VATAN YÖNETİLMEZ...O KUCAĞIN SAHİBİNE BAĞLI OLUR,KUCAKTAKİ!!!

osmann
26-09-2007, 17:18

fakat. böyle düşünmek kürt halkına karşı ırkçı duygularla hareket etmek değildir. Ben trakyalıyım. bir edirneli vekil "sayın öcalan" derse pkk ya "onlar kardeşlerimiz" derse onuda meclise sokmamalılar. sokmamakla kalmayıp derhal mahkemeye verilerek içeriye tıkmalılar. Sen hem teröristleri terörist olarak görme hemde çık o meclise hergün şehit veren analara hizmet et. bırak ın bu işleri. Kürtler kürtlük yapabilir ama bölücülük yapamaz. lazlarda lazlık yapılyor. bölücülük yapıyormu? ilk zamanlar ben dağdaki pkk lıları kandırılmış diyordum. Bunlar bütün kürtleri kapsamaz. ama şu an farklı düşünüyorum. eğer bir kürt ben vatanseverim derse şüphe ile yaklaşırım. hangi vatanı seviyor acaba diye düşünürüm. yani uzun lafın kısası artık kürtleri bu vatanın evladı olarak görmüyorum. göremiyorum. aradaki onbinlerce şehit ve bir okadarda yaralı varken ve hala bu savaş devam ederken "onlarda bizim kardeşlerimiz" diyenleri asla vatan sever görmem. asla türk evladı görmem vesselam. selametle...
Not: bu yazdıklarıma ırkçılık değil vatanseverlik denir. sadece vatana hainlik edenlere buğz ediyorum.

ESES-58
26-09-2007, 17:46

sevgili arkadaşım,bölücülükle,kan dökmekle, terörle birlikte olanlarla fikir beyan etmeyi karıştırıyorsun sanırım.meselede kürt meselesi değil hepimizin meselesi birlik beraberlik içinde dimdik olabilme meselesidir.bizleri birleştiren kavram,varolmamızı sağlayan kavram türk lkavramıdır.bu kavram adı altında asli unsur yedek unsur yoktur herkes birdir eşittir.

f47xfenerli
26-09-2007, 17:51
fakat. böyle düşünmek kürt halkına karşı ırkçı duygularla hareket etmek değildir. Ben trakyalıyım. bir edirneli vekil "sayın öcalan" derse pkk ya "onlar kardeşlerimiz" derse onuda meclise sokmamalılar. sokmamakla kalmayıp derhal mahkemeye verilerek içeriye tıkmalılar. Sen hem teröristleri terörist olarak görme hemde çık o meclise hergün şehit veren analara hizmet et. bırak ın bu işleri. Kürtler kürtlük yapabilir ama bölücülük yapamaz. lazlarda lazlık yapılyor. bölücülük yapıyormu? ilk zamanlar ben dağdaki pkk lıları kandırılmış diyordum. Bunlar bütün kürtleri kapsamaz. ama şu an farklı düşünüyorum. eğer bir kürt ben vatanseverim derse şüphe ile yaklaşırım. hangi vatanı seviyor acaba diye düşünürüm. yani uzun lafın kısası artık kürtleri bu vatanın evladı olarak görmüyorum. göremiyorum. aradaki onbinlerce şehit ve bir okadarda yaralı varken ve hala bu savaş devam ederken "onlarda bizim kardeşlerimiz" diyenleri asla vatan sever görmem. asla türk evladı görmem vesselam. selametle...
Not: bu yazdıklarıma ırkçılık değil vatanseverlik denir. sadece vatana hainlik edenlere buğz ediyorum.

konu üzerinde polemik yapmak istemiyorum ama bu ülkede genel
başkanlık yapan ve halla yapmakta olan insanlarda sayın öcalan
diyor örnek doğu perinçek örnek fatih altaylı neyse hasas bir konu
ayrıca senin bir kürde güvenip güvenmemen senin sorunun şunu
da belirteyim bir kürdü ne kadar seviyorsam bir türk arkadaşımı
da bir o kadar seviyorum ve ve kürt doğdum kürt ölecem inşallah
bu dili birinden çalmadık yaradan dan ötürü bu ve gurur duydum
hep mevzular derin sayın kardeşim sen ne kadarını bilebilirsinki
medyanın provakator davranışından başka neyse allah herkesein
sofrasına hayırlı bir nasip versin biz bütün insanları seviyoruz
yaradan dan ötürü selametle

ESES-58
26-09-2007, 17:55
saygıdeğer arkadaşım sözlerinde haklılık payın çok ama yinede tenzih ederim.komple kapsama yapman ayrıca kardeşimiz diyenlerede kızman biraz aşırı bir tepkiidr. rahmetli başbuğ Alparslan TÜRKEŞ ne demişti,ben ne kadar türksem onlarda okadar türk,onlar ne kadar kürtse bende o kadar kürüdm.selametle

ozay_74
26-09-2007, 18:12
“Eğer birisi ’Bir cümleyle dağdaki örgüte 2 ayda silah bıraktırırım, onları dağdan indirtiririm’diyorsa buna kulak verilmelidir. Dikkate alınmalıdır. anayasaya eklenecek bir cümle ile Türkiye’de tarih yazılabilir. Başımızda bulunan yöneticileri ve bu anayasayı hazırlayanları ciddiyete çağırıyorum” diye konuştu. ''Biz farklılıklarımızın anayasada yer almasını istiyoruz''

Yokya ne farkınız var anlıyamadım sizler sadrazamın sol ...... mısınız nesiniz. İyi ya bu anayasa çoçuk oyuncağına döndü , isteyen istediği gibi değiştirmek istiyor.
Yani ne demek istiyorsunuz bu ülkede yaşayan her millet için ayrı ayrı kanun çıkartalım isterseniz.Hatta eyaletlere bölelim siz kendi kafanıza göre hareket edin.istediğinizde bu zaten. Bizler bunu istiyoruz yoksa terör devam eder deyip Türkiye yi tehdit mi ediyorsunuz.Çok korktuk şimdi.Bu kadar kan boşa mı aktı zannediyorsunuz, gerekiyorsa yine akacaktır, öyle üç beş küruşa toprak verilmez.'' Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır, toprak uğrunda ölen varsa Vatandır''. :nono::
Saygılar

f47xfenerli
26-09-2007, 18:13
saygıdeğer arkadaşım sözlerinde haklılık payın çok ama yinede tenzih ederim.komple kapsama yapman ayrıca kardeşimiz diyenlerede kızman biraz aşırı bir tepkiidr. rahmetli başbuğ Alparslan TÜRKEŞ ne demişti,ben ne kadar türksem onlarda okadar türk,onlar ne kadar kürtse bende o kadar kürüdm.selametle

sevgili eskişehirli anlatmaya çalıştığım bu zaten şövmet milyetçilik
yapmak çok kötü bir şeydir bu ülkede 35 yıldır bu kirli savaş devam ediyor
madem çok büyüğüz neden bitirmiyoruz? konuyu düşün lütfen ayrıca
eşim öz ESKİŞEHİRLİ selaetle

f47xfenerli
26-09-2007, 18:26
lütfen hep birlikte dur diyelim bu kirli savaşa niceleri
geldi geçrti kim ne yaptı bizim için ölen bizim çocuklarımız
yanı yoksul fakır hayatında eli sileh milah görmemiş sözün özü
bu pis ve birilerinin yılardır kanımız üzerinden rant sağladığı
ismine ne derseniz deyin dur diyelim dur diyelim

Mehmet Kaynaklı
26-09-2007, 19:13

düşüncelerinden ve tartışma saygından dolayı vede aşırı olmayışından tebrik ediyorum
sizin gibi düşünenlere ihtiyacımızvar allah selamet versin :present:

seyitcan
26-09-2007, 19:22

sevgili kardesim guzel dusunuyorsun ulkemizin demokrasiye ihtiyacı var:clap2:: :clap2::

Mehmet Kaynaklı
26-09-2007, 19:27

sevgili kardesim guzel dusunuyorsun ulkemizin demokrasiye ihtiyacı var:clap2:: :clap2::
bu ülkenin sanada ihtiyacı var :juggle:

bulletfromhell
26-09-2007, 19:30
konu üzerinde polemik yapmak istemiyorum ama bu ülkede genel
başkanlık yapan ve halla yapmakta olan insanlarda sayın öcalan
diyor örnek doğu perinçek örnek fatih altaylı neyse hasas bir konu
ayrıca senin bir kürde güvenip güvenmemen senin sorunun şunu
da belirteyim bir kürdü ne kadar seviyorsam bir türk arkadaşımı
da bir o kadar seviyorum ve ve kürt doğdum kürt ölecem inşallah
bu dili birinden çalmadık yaradan dan ötürü bu ve gurur duydum
hep mevzular derin sayın kardeşim sen ne kadarını bilebilirsinki
medyanın provakator davranışından başka neyse allah herkesein
sofrasına hayırlı bir nasip versin biz bütün insanları seviyoruz
yaradan dan ötürü selametle
paşam bize ne senin etnik kimliğinden...anneni babanı sen seçmedin ya....mesele kişilerin etnik kimliği değildir...etnisiteyi kullanarak bölücülük yapanlar bizim meselemizdir....etnik kökeninden dolayı kendini bölücülere yakın hisseden birileri varsa onların bu ülkede aldığı her nefes haramdır...yok eğer bizler gibi bu ülkenin birliğini ve üniter yapısını hangi etnik kökten olursa olsun savunuyorsa onlarda bizim kardeşimizdir,dostumuzdur,bizim insanımızdır....fenerbahçeli olsalar bile...:puah: :puah: :puah: :puah: :puah:

zabataygatör
26-09-2007, 19:47
meclise giren parti pkk bizim arka bahcemiz diyorsa kosovali gibi herkes hakli.bir tane tek parca turkiye var icinde kurt te cerkezde yasar ama kimse boluculuk yapamaz.kurt turk kardes laflari boluculukten gecmez..bu adamalar pkk nin bir kolu.. amam istedikleri olmuyacak..mecliste kurt olabilir ama boluculuk yapani istemeyiz

Mehmet Kaynaklı
26-09-2007, 20:01
meclise giren parti pkk bizim arka bahcemiz diyorsa kosovali gibi herkes hakli.bir tane tek parca turkiye var icinde kurt te cerkezde yasar ama kimse boluculuk yapamaz.kurt turk kardes laflari boluculukten gecmez..bu adamalar pkk nin bir kolu.. amam istedikleri olmuyacak..mecliste kurt olabilir ama boluculuk yapani istemeyiz

okkadar
bölücülük ayrımcılık yapanı istemeyiz :45:

f47xfenerli
26-09-2007, 20:37

sevgili kardeşim senin dediklerini doğru var sayarak
şunu belirtmem gerek yılardır hep aynı tezi savunmadıkmı
peki sonuç sonucu ben söyliyim gene aynı acı evlatlarımız ölüyor beyler birileride insan hayatı üzerine rant peşinde ve bu ülkede tirilyoner oluyor
eğerki gücümün yeteceğini bilseydim isim de verilebilir ama biz yoksul
insanların onlar karşısında kanunen de yaptırım gücümüz yok ağlayan kim biliyormusun senin anan benim anam onlar bu acıyı hiç yaşamadı ki bilemezler
gelin hep beraber biz bu ülkenin kulanılan insanları hep beraber anaların
acılarını gencecik çocuklarımızın ölmesine bur diyelim ateş düştüğü yeri yakar
seneye benim de oğlumun vatani görevi geliyor bu piskolojiyi evlat sahibi
olmayan bilemez laf olsun diye söylemiyorum biz kardeşiz ama birileri istemiyor bunu şite bizib yanıldığımız nokta bu biz o kişilere alet oluyoruz
onlar keyif çatarken biz evlatlarımızı kaybediyoruz çok şey söylenebilir
ama her şeyde söylenmiyor slametle bu mubarek ramazanda allahım bu acıya bir çare verir inşallah

zabataygatör
26-09-2007, 20:57
sevgili kardeşim senin dediklerini doğru var sayarak
şunu belirtmem gerek yılardır hep aynı tezi savunmadıkmı
peki sonuç sonucu ben söyliyim gene aynı acı evlatlarımız ölüyor beyler birileride insan hayatı üzerine rant peşinde ve bu ülkede tirilyoner oluyor
eğerki gücümün yeteceğini bilseydim isim de verilebilir ama biz yoksul
insanların onlar karşısında kanunen de yaptırım gücümüz yok ağlayan kim biliyormusun senin anan benim anam onlar bu acıyı hiç yaşamadı ki bilemezler
gelin hep beraber biz bu ülkenin kulanılan insanları hep beraber anaların
acılarını gencecik çocuklarımızın ölmesine bur diyelim ateş düştüğü yeri yakar
seneye benim de oğlumun vatani görevi geliyor bu piskolojiyi evlat sahibi
olmayan bilemez laf olsun diye söylemiyorum biz kardeşiz ama birileri istemiyor bunu şite bizib yanıldığımız nokta bu biz o kişilere alet oluyoruz
onlar keyif çatarken biz evlatlarımızı kaybediyoruz çok şey söylenebilir
ama her şeyde söylenmiyor slametle bu mubarek ramazanda allahım bu acıya bir çare verir inşallah
benim yazdiklarim dogru yanlis birsey yok .yillardir ayni seyi konusmammiz normal ..turkiyenin sinirlari var kanunlari var benim hakkim gibi seninde hakkin var ama bazilari boluculuk yapiyor .yillardir kallesligi pkk yapiyor silahli propaganda yapiyor...harita ciziyorlar icine topraklarimizi katmislar ..benim anlatmak istedigim kurt ler degil terore destek verenler..lanet olsun onlara

f47xfenerli
26-09-2007, 22:28
benim yazdiklarim dogru yanlis birsey yok .yillardir ayni seyi konusmammiz normal ..turkiyenin sinirlari var kanunlari var benim hakkim gibi seninde hakkin var ama bazilari boluculuk yapiyor .yillardir kallesligi pkk yapiyor silahli propaganda yapiyor...harita ciziyorlar icine topraklarimizi katmislar ..benim anlatmak istedigim kurt ler degil terore destek verenler..lanet olsun onlara

:( sana iştirak ediyorum aması var bu vahim olaya artık seyirci kalınmamalı
ülkenin gencecik evlatlerı ölmesin artık madem büyük ülkeyiz durdursunlar madem yalan hemde koca bir yalan işierine gelmiyor kardeşim rant var
rant insan hayatı üzerine birileri nemalanıyor çok üzgünüz ama üzülmek bir şeye çare olmuyor keza laf üretmekte konu açıp bu kirli savaşa dur diyelim en azından bunu yapabiliriz başka ne gelir elimizden
bu ülke için dua ediyorum allahım yar ve yardımcımız olsun:praying:

ESES-58
26-09-2007, 22:45
arkadaşlar,şimdi şöyle diyelim.pkk denen örgüt bölücü bir örgüttür ve ermenidir öncelikli bilgi bu. kürtlük ağza veriliş şekli bölme planının adı,devletin zaman içinde sahip çıkamadıklarına bölücüler sahip çıkıyor.zamanında, entel dantel geçinen,vatanın yıpranmasını sosyalizm zanneden kendilerini rejimin hamisi gibi görüp,rejimin ve milletin bir nolu düşmanı olan bazıları,pamuklar, yamuklar, ermeniyiz diye bağıran ,satılmış medya soysuzları geçmişte pkk ya ılımlı bakarken şimdi ne değişti.her marksist örgüt gibi sindirmek için köyleri basan bebeleri kurşunlayan,askerimin polisimin ve çeşitli görevlilerimizin kanını döken temelinde ermenilik olan bu örgütün siyasallaştırılan kolu yüce meclisimise girecek ve cumhuriyetin temelindeki bu kutsal yapıda fikir beyan edecek denilecek ve bu soysuzlar bölünmenin,emperyalist uşaklığının adınıda kürt halkı koyacak.yok öyle yağma herkes bunu bilsin birlik beraberlik bir bayrak,bir devlet,bir millet adı altındadır.gerisi ise bölücülük ve vatan düşmanlığıdır.vatana ihanettir.

pencere77
26-09-2007, 23:06
bazıları ülkedeki huzuru istemiyorlar.yazık çok yazık.

cetindeniz
26-09-2007, 23:10
Bunu bilir bunu söylerim devletinde tutumu dtp ninde tutumu yanlış bana göre bunca yıllar süren çatışmalar vede ölümlere artık bir nokta bulmak lazım . bir anlaşmazlık varsa ardında yatan neden insanları cahil bırakan işsizliktir vede ilgisizliktir . Bunlar olmadımı göründüğü gibi ortaya devamlı afet görüşlerde meydana gelebiliyor

bulletfromhell
27-09-2007, 00:55
Bunu bilir bunu söylerim devletinde tutumu dtp ninde tutumu yanlış bana göre bunca yıllar süren çatışmalar vede ölümlere artık bir nokta bulmak lazım . bir anlaşmazlık varsa ardında yatan neden insanları cahil bırakan işsizliktir vede ilgisizliktir . Bunlar olmadımı göründüğü gibi ortaya devamlı afet görüşlerde meydana gelebiliyor
katılmıyorum....dtp nin kuruluş amacı tamamen bölücülüktür...devlet hangi konuda yanlış yapmıştır????sakın ola kalkıpta bana 'yatırım yapmamış vb' muhabbetleri anlatmayın...devlet hiç bir yere doğru düzgün yatırım yapamıyoki...merak eden gidip bakabilir...izmirin öyle köyleri varki güneydoğudan daha geri durumda...adamlar fakirlik içinde kıvranıyo...altlarında oturacakları minderleri yok...ama adamlar şunu söylüyo 'Allah devlete zeval vermesin...hiç değilse hür biçimde yaşıyoruz'....o adam dağa çıkmıyo....eline silah alıpta asker öldürmüyo...peki bu dtpliler ve temsil ettikleri sözde misyonun derdi ne??etnisiteyi,ekonomik gerekçeleri vb. olayları kullanarak bölücülük yapmak...yok öyle yağma...bu platformda devletin yanlışlarını en acımasız biçimde eleştiren kişiyim ancak bu konuda devletin g.doğuya kasıtlı olarak yapmadığı bir hizmet yoktur,g.doğunun ekstradan alabileceği bir hizmette yoktur çünkü diğer şehirlerinde durumu -türkiyenin büyük şehirleriden biri olan izmirde dahil olmak üzere-yukarıda anlattığım gibidir..o zaman herkes dağa çıkmak için kendine gerekçe bulur...terörizmin hiç bir ekonomik yada sosyolojik yada etnik gerekçesi olamaz....birileri terörden korkuyorsa,ve bunun çözümünü bunun yolunu devletin teröristlerle uzlaşma yoluna gitmesi gibi bi yaklaşımda buluyorsa onlara söylenecek tek bir söz vardır...devlet korkak değildir...devlet teröristlerle uzlaşmaz...ancak onların kafasını ezmekle yükümlüdür ve de terörizmin kafası mutlaka ezilecektir...selametle

zabataygatör
27-09-2007, 01:03
evet devlet boluculuk yapanlarla baris adi altinda pazarlik yapmaz..baris isteyen oturur evinde bizim gibi ..turkiye 30bin kusur sehit veren savunmada olan bir millettir barisi bozanlar daga cikanlar...bikere baris isteyen pkk partisine oy vermez

osmann
28-09-2007, 12:36

Dtp li kadın millet vekili dağdaki silahlı teröristler için "Kimse bizden kardeşlerimize terörist dememizi beklemesin" Dedi. teröristlerden bahsediyorum. Silahlı teröristlerden. Kürtlerden değil. ....bütün kürtlere karşı benim bir tavrımı eleştirebilirsiniz. ama elimde değil. Aksarayda 2 yıl taksicilik yaptım. Can ciğer arkadaş olduklarım leyla zana ve diğerleri hapisten çıkınca korna çalarak aksarayda konvoy yaptılar. Şaştım kaldım. Ne düşünmeli idim? Onlarda kardeşlerimizmi demeliydim? Olsun mu demeliydim?

osmann
28-09-2007, 12:45
evet devlet boluculuk yapanlarla baris adi altinda pazarlik yapmaz..baris isteyen oturur evinde bizim gibi ..turkiye 30bin kusur sehit veren savunmada olan bir millettir barisi bozanlar daga cikanlar...bikere baris isteyen pkk partisine oy vermez

sonuna kadar katılıyorum. barış isteyen o partiye oy vermez. süper....
selametle.

yakupyurt
28-09-2007, 13:06
arkadaşım size katılıyorum bu ülkede yaşanan olağan üstü şeyler hükümetin beceriksizliğini ortaya koymuştur törörüstle pazarlık olmaz tüm yetkilerini kullanıp dağdaki piç kurularını ve şehirdeki yardahcılarını haddini bildirip devlet olduğunu ispat edicen devletmi güçlü medyamı yada ?meclisteki 22 kendini bilmez dtpli ermeni kırıntılarımı

osmann
28-09-2007, 13:46
f47xfenerli ' ye
Anladağım kadarı ile kürt kökenlisin. Seviyeli mesajlarında bizi kullanıyorlar-birbirimizi kırdırıyorlar- oyuna gelmeyelim-kardeşiz, mesajları veriyorsunuz. Güzel.... Peki ne yapmalı?
Yada biz ne yapıyoruz?
-Teröristleri kınıyoruz
-haindirler diyoruz.Çünkü memleketin evlatlarını şehit ettiler.
-o hainlere sempati duyan da destekleyende haindir diyoruz
-O hain ve sempatizanlarının şiddetle cezalandırılmasını istiyoruz
-Hatta vatan hainlerinin cezalarının idam olmasını istiyoruz.
bizim dediklerimiz bunlar. sen ise barış diyorsun? kardeşlik diyorsun?
Bizim dediklerimizden hangisi seni rahatsız ediyor?eden varmı daha doğrusu? (yada benim diyeyim. bizim diyerek başkalarınıda bağlamak istemem)
sen somut olarak ne diyorsun?
Birde şu var. kürt kimliği falan istiyorsunuz? söylermisin bu memlekette benim sahip olup ta senin sahip olamadığın bir hak varmı? bunu somut bir şekilde söyle lütfen. Varsa bende seninle birlikte hakkını savunacağım. ama Benim sahip olamadığım bir hakkı istersen külahları değişiriz? cevabını bekleyeceğim. selametle.....