PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gül'den Orhan Pamuk'a övgüler

ahmeTTaşar
27-09-2007, 13:34
Sezer tebrik bile etmemişti, Gül göklere çıkardı

Only the registered members can see the link

75. Dil Bayramı'nın açılış töreninde konuşan Cumhuraşkanı Abdullah Gül, yazar Orhan Pamuk'un Nobel ödülü almasını örnek gösterdi.

Cumhurbaşkanı Gül, Türkçe'nin zenginliğini anlatırken Pamuk'u örnek gösterdi ve "Bir romancımız Nobel'e layık görülmüştür" dedi..

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Türkçe'nin tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar geniş bir coğrafyada kullanıldığını belirterek, "Bu tablonun sonucu olarak Türkçe yazan bir romancımız geçen yıl Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülmüştür" dedi.

Gül'ün dünkü programı iptalle başladı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 1'inci Ordu Komutanlığı'na yapacağı ziyaret, Orgeneral İsmail Koçman'ın annesinin vefatı nedeniyle Sakarya'nın Karasu ilçesine gittiği için iptal edildi. Gül daha sonra Türk Dil Kurumu tarafından düzenlenen 75'inci Dil Bayramı'nın açılış törenine katıldı. Son yıllarda edebiyatta roman türü kitaplarda patlama yaşandığına dikkat çeken Gül, Türkçenin bu güne kadar, tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar geniş bir coğrafyada kullanıldığına dikkat çekti. Avrupa ülkelerinde göz ardı edilmeyecek kadar Türkçe konuşan nüfus olduğuna dikkat çeken Gül, Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk'u kastederek de, "Hatta kanaatimce tüm bu tablonun sonucu olarak Türkçe yazan bir romancımız geçen yıl Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülmüştür" dedi.

Alıntı..

ayran
27-09-2007, 13:41
o bir devlettir ne yaptığını ve ne söylediğini bilmekte hepsi kayıt altına alınır bekleyelim görelim bilgin için teşekürler

ahmeTTaşar
27-09-2007, 13:48
o bir devlettir ne yaptığını ve ne söylediğini bilmekte hepsi kayıt altına alınır bekleyelim görelim bilgin için teşekürler

söylediklerine katılıyorum ama bir önceki cumhurbaşkanımızda devlet değilmiydi.

ayran
27-09-2007, 14:04
söylediklerine katılıyorum ama bir önceki cumhurbaşkanımızda devlet değilmiydi.

dostum devir onların devri oldu yeterince anlatım galiba

eski cumhurbaşkanı hiç bir faliyetini görmedik ne yut içi ne yurt dışı ha devletine milletine ve TÜRKİYE olan aşkı taktir ediyorum ve bu sayede ilgi odağı yani medyaya fazla yansımadı gene başımızda yeri vardır gene cumhurbaşkanı olsa yine Ahmet Necdet Sezer oyumu veririm

ahmeTTaşar
27-09-2007, 14:09
dostum devir onların devri oldu yeterince anlatım galiba

eski cumhurbaşkanı hiç bir faliyetini görmedik ne yut içi ne yurt dışı ha devletine milletine ve TÜRKİYE olan aşkı taktir ediyorum ve bu sayede ilgi odağı yani medyaya fazla yansımadı gene başımızda yeri vardır gene cumhurbaşkanı olsa yine Ahmet Necdet Sezer oyumu veririm

sende haklısın ne diyeyim.

yakupyurt
27-09-2007, 14:30
kardeşim anlamadım gitti bu ülkede sevilmek sayılmak için vatan hainimi olmak gerekiyor bence bu adam bunamış ne dediğini bilmiyor ayrıca köşküde ona yakıştıramıyom orhan pamuk malum herkes tarafından biliniyor bu adam övülmez dövülür benim fikrim saygılar

banshee8831
27-09-2007, 14:37
kardeşim anlamadım gitti bu ülkede sevilmek sayılmak için vatan hainimi olmak gerekiyor bence bu adam bunamış ne dediğini bilmiyor ayrıca köşküde ona yakıştıramıyom orhan pamuk malum herkes tarafından biliniyor bu adam övülmez dövülür benim fikrim saygılar

hop dostum ağır ol sonuçta yandaşçısı deilim ama türkiye cumhuriyetinin başına geçmiş bir insan.CUMHURBAŞKANI!!! sen bu büyük kişi kim olursa olsun hakaret edersen seni süründürüler valla ben uyarıyım.bence forumdaki yetkili arkadşalarda görmeden mesajını sil eğer devletten biri görürse başın gerçekten belaya girer...