PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polisten kaçan araçtan uzun namlulu silah çıktı

muzo
29-09-2007, 11:01
Polisten kaçan araçtan uzun namlulu silah çıktı

Florya'da seyir halindeki bir otomobili kovalayan polis, yakaladığı araç içerisinde uzun namlulu silah buldu.

Florya'da seyir halindeki bir otomobili kovalayan polis, yakaladığı araç içerisinde uzun namlulu silah buldu. Silahın, girdiği silahlı çatışma sonrası bir kişinin ölümüne yol açan firari bir işadamına ait olduğu belirtildi. Polis, konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Edinilen bilgiye göre, Aziz Özsürer yönetimindeki 34 K 4203 plakalı Peugeot marka araçta uzun namlulu silah bulunduğu ihbarını alan polis, söz konusu aracı Bakırköy Sahilyolu kuzey istikametinde takibe aldı. Şüpheli araca dur ihtarında bulunan polisler, araç durmayınca merkezi arayarak, yol üzerinde tertibat aldırdı. Aracı takip etmeye devam eden polis ekipleri, şüpheli aracı Yeşilköy-Florya yolu üzerinde kıstırarak durdurdu. Aracı olay yerinde didik arayan polisler, otomobilin içerisinde M 16 model uzun namlulu silah ele geçirdi. Basın mensuplarının "Uzun namlulu silahla ne yapacaktınız?" sorusunu cevapsız bırakan Özsürer, sorgulanmak üzere Yeşilköy Polis Merkezi'ne götürüldü. Özsürer karakola götürülürken, kullandığı araç da polis ekipleri tarafından detaylı bir şekilde incelenmek üzere polis merkezine götürüldü.

Söz konusu silahın ruhsatlı ve işadamı Halis Karaoğlu'na ait olduğu, Özsürer'in de Karaoğlu'nun şoförü olduğu belirtildi. Polis konuyla ilgili soruşturma başlattı.

İşadamı Karaoğlu, Beşiktaş Kuruçeşme'de sosyetenin uğrak yeri olan Sea House Balık Restaurant'ta 27 Temmuz 2007 tarihinde önceden aralarında husumet bulunan şahıslarla tartışmış, çıkan kavgada Karaoğlu'nun kavga ettiği iki kişiden biri, aldığı kurşunların etkisiyle hayatını kaybetmişti. Karaoğlu, sözkonusu olaydan sonra kayıplara karışmıştı.

ayran
29-09-2007, 11:56
adaletten kaçamaz kim olursa olsun
teşekürler paylaşımın için :)

bulletfromhell
29-09-2007, 12:22
anlayamadığım bi mevzu var...M16 tipi uzun namlulu bir silaha ne tip bir adamın ihtiyacı olabilir???bunlar askeri silahlardır ve sivillerin kullanmasının kesinlikle yasak olduğu silahlardır.....bu tip bi silaha nasıl olurda ruhsat verilebilir...bilen varsa bi zahmet açıklasın....:devilprv:

ayran
29-09-2007, 12:31
anlayamadığım bi mevzu var...M 16 tipi uzun namlulu bir silaha ne tip bir adamın ihtiyacı olabilir???bunlar askeri amaçlı üretilmiş silahlardır ve sivil kullanımı kesinlikle yasak olan silahlardır bildiğim kadarıyla..... bu tip bi silaha nasıl olurda ruhsat verilebilir...bilen varsa bi zahmet açıklasın....

Only the registered members can see the link

av tüfeğine giridiği için ruhsatı veriliyor artık bu tip silahlar piyasada eskiden 8 fişek alan av tüfeği yarı otomatik çılışır ama arkadaşın verdiği M 16 tipi uzun namlulu yukardaki silahtır yalnız kulanmadığım için bilmiyorum ama zannedersem tam otomatik olacak.:49:

bulletfromhell
29-09-2007, 12:52

av tüfeğine giridiği için ruhsatı veriliyor artık bu tip silahlar piyasada eskiden 8 fişek alan av tüfeği yarı otomatik çılışır ama arkadaşın verdiği M 16 tipi uzun namlulu yukardaki silahtır yalnız kulanmadığım için bilmiyorum ama zannedersem tam otomatik olacak.:49:
yaw zaten cinayet orada....tam otomatik bir silahı av silahı kapsamına almak tam bir cinayet...üstelik M16'nın askeri amaçlı üretildiğini dünya alem biliyor...birileri bu tip silahlara ruhsat alabilmek için iyi bi tezgah kurmuşlar ve müthiş çorbalar dönmüş bu işte....yakında birileri G3 bulundurursa evinde ruhsatlı av silahı olarak hiç şaşırmam....:devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv:

ayran
29-09-2007, 13:11
yaw zaten cinayet orada....tam otomatik bir silahı av silahı kapsamına almak tam bir cinayet...üstelik M16'nın askeri amaçlı üretildiğini dünya alem biliyor...birileri bu tip silahlara ruhsat alabilmek için iyi bi tezgah kurmuşlar ve müthiş çorbalar dönmüş bu işte....yakında birileri G3 bulundurursa evinde ruhsatlı av silahı olarak hiç şaşırmam....:devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv:

usta G3 tarih oldu adamlar artık öyle silahlar kulanıyor ismini daha bilmediğimiz silahlar bulunduruyorlar'ki insan şarır ve ruhsat konusuda av tüfeğin ruhsatı üzerinde 5 tane daha çıkarta bilirsin değişik markalarda ve tam veya yarı otomatik ve cinayet aleti fark etmez kesici dürtücü silah olsun ne varsa hepsi tehlike kapsamına girer can güvenliği için insan elindeki ipi bile silah haline getirir ve türkiyemizde öyle silahlar varki askeriyede yok neden sıkı denetim yok neden torpil var neden para konuşur daha önce eğitim öğretim konusunda açıklamam vardı bu düzen düzelmezse halimiz ortada geç olmadan ve her geçen zaman lehimizedir ya usta :frown:

bulletfromhell
29-09-2007, 13:58
usta G3 tarih oldu adamlar artık öyle silahlar kulanıyor ismini daha bilmediğimiz silahlar bulunduruyorlar'ki insan şarır ve ruhsat konusuda av tüfeğin ruhsatı üzerinde 5 tane daha çıkarta bilirsin değişik markalarda ve tam veya yarı otomatik ve cinayet aleti fark etmez kesici dürtücü silah olsun ne varsa hepsi tehlike kapsamına girer can güvenliği için insan elindeki ipi bile silah haline getirir ve türkiyemizde öyle silahlar varki askeriyede yok neden sıkı denetim yok neden torpil var neden para konuşur daha önce eğitim öğretim konusunda açıklamam vardı bu düzen düzelmezse halimiz ortada geç olmadan ve her geçen zaman lehimizedir ya usta :frown:
biliyorum kardeş....G3'ü örnek olsun diye söyledim zaten...tam manasıyla öldürme amacına hizmet eden bir silah çünkü...dediğimiz gibi bu işlerde büyük çorbalar döndüğü için süper yeni ve tam manasıyla cinayet amaçlı silahlar silahlı kuvvetlerin elinde bile yokken birilerinin elinde 'av tüfeği' olarak bulunabiliyor...Allah sonumuzu hayretsin...:rip:

ayran
29-09-2007, 14:16
biliyorum kardeş....G3'ü örnek olsun diye söyledim zaten...tam manasıyla öldürme amacına hizmet eden bir silah çünkü...dediğimiz gibi bu işlerde büyük çorbalar döndüğü için süper yeni ve tam manasıyla cinayet amaçlı silahlar silahlı kuvvetlerin elinde bile yokken birilerinin elinde 'av tüfeği' olarak bulunabiliyor...Allah sonumuzu hayretsin...:rip:

amin