PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teknolojinin Hızlı İlerlemesi Size Göre Nasıl?

Admin
30-09-2007, 17:31
Bu haftaki anket konumuz gunumuz teknolijisinin hızla ilerlemesi Hakkında.Teknolijinin size göre olumlulu yoksa olumsuzmu ?

Bu haftada bunu tartışalım arkadaşlar. Anket 5 gun surecektir.

Admin
30-09-2007, 17:34
Benim düşüncem cok ilerlemesinin zararının cok olacagı kanatindeyim.Artık bazı seyleri cok cabuk harcak olduk bundan 7 yıl önce cep telefonu sadece konusmaya yarıyorken şimdi neredeyse herişte kullanılıyor.Ve heryeni cıkan birşey milli servete zarar veriyor düşüncesindeyim

umuter
30-09-2007, 18:11
ben olumlu olarak oy kullandım ama anket sonuçları açılmadan yarı yarıya çıkar diye düşündüm aynen de öyle başabaş gidiyor çünkü teknolojinin gelişmesi hayatımız kolaylaştırırken aynı zamanda o teknolojiye ulaşmamız için çok paralar harcamamıza neden oluyo yani zaruri harcamaların yanında fuzuli harcamalarınızda fazla oluyo o yüzden

hayro62
30-09-2007, 19:04
teknolojinin ilerlemesi iyide ilerde duygusu olan robotlar ve daha kotu şeyler olucak duygusu olan robotlarmı :( Bunlar Kontrolden Kaçarlarsa Dunyayı ele geçirmeye kalkmasınlar ???

Simba
30-09-2007, 19:08
teknolojinin ilerlemesi iyide ilerde duygusu olan robotlar ve daha kotu şeyler olucak duygusu olan robotlarmı :( Bunlar Kontrolden Kaçarlarsa Dunyayı ele geçirmeye kalkmasınlar ???
İlerlemesine karsıyım bu kadarı yeter artık bence .Her ilerleyiş maddi olanaka dönuşuyor.Ve aldıgımız seyleri birer birer yok ediyoruz

halil07
30-09-2007, 19:10
bence da çok olumlu

hayro62
30-09-2007, 19:20
İlerlemesine karsıyım bu kadarı yeter artık bence .Her ilerleyiş maddi olanaka dönuşuyor.Ve aldıgımız seyleri birer birer yok ediyoruz

Teknoloji Okadar İlerleyecekki Gelecek Yıl Denen Şey Kalmıcak prof.lar ilerde teknolojinin yaptıgı şeylerle istediğimiz Yıla Götürebileceğini düşünüyor
Bence Teknoloji Seviyeli olsun yer yıl durmadan ilerliyor[biri bunu durduramayacak mı?]

hallederiz
30-09-2007, 19:29
bence da çok olumlu
eğer ihtiyacımıza göre harcadıktan sonra hiç kimseye zararı olmayacağı gibi çok faydası olacaktır

hayro62
30-09-2007, 19:30
bence da çok olumlu
eğer ihtiyacımıza göre harcadıktan sonra hiç kimseye zararı olmayacağı gibi çok faydası olacaktır

Katılıyorum:sad:

OLDSMAN
30-09-2007, 20:00
Bence çok faydalı ancak bu teknolojiyi doğru ve iyi yönde kullanan kaç kişi var.
Bilgisayarı ne için kullanırsınız işiniz için birşeyler öğrenmek için ama çoğu insan
bunu olmadık şeyler için yani benim tabirimle aptalca şeyler yaparak kullanıyorlar.
MSN adresi çalmak bunların başında geliyor.Çok büyük marifet yapıyorsunuz.Ayrıca birde oyun delileri var bunları saymıyorum.ONLİNE OYNANAN OYUNLAR zaman öldürmek adına en büyük kayıp bunu birşeyler öğrenmek için kullansalar acaba eğitim seviyemiz nasıl olurdu.

bulletfromhell
30-09-2007, 21:29
zamanın akışına karşı duramayız...bana göre bize düşen buna uyum göstermektir...ancak şu gerçeğide unutmamalıyız...teknoloji demek maliyet demektir...teknoloji hayatı kolaylaştırır,insanlara vakit kazandırır ancak her zaman için kişinin maliyetlerini arttırır...

ayran
30-09-2007, 21:29
teknoloji bambaşka ama doğru şekilde kulanılırsa kötü amaçla değil

mertcan25
30-09-2007, 22:16
Iyi Gidiyoruz Allah Sonumuzu Hayrellesin

pencere77
30-09-2007, 22:39
olumlu oy verdim fakat normalde zararı çok gibi geliyor bana

Simba
30-09-2007, 22:43
olumlu oy verdim fakat normalde zararı çok gibi geliyor bana
Bencede cok.Ramazan ayındayız ama hiç bana bu aydayız gibi gelmiyr artık nerede o eski ramazanlar diyorum:( Teknoliji ilerledikçe insanlar birbirini unutmaya başladı bence

koparkok
30-09-2007, 23:11
ben şahsımca bu kadar hızlı ilerlemesini tehlikeli buluyorum sonumuz hayırlı olsun

@DrAgOn
30-09-2007, 23:28
teknoloji olumlu saten hızına yetişilmiyor

saygı ve hürmetlerimle

@DrAgOn

engin
30-09-2007, 23:44
olumlu

talipygt
01-10-2007, 00:02
arkadaşlar teknolojiden korkmıyalım bunu kullanacak olan da bizleriz hem içat edip hemde korkmak bana biraz ters geliyor. Hatta insanlar ışınlanarak gidecekleri yerlere ilerde belkide gide bilecekler ozaman ilerde bu ve buna benzer teknolojik yenilikleri görenler bizler için adamlar arabayla yolculuk yapıyorlarmış nekadar sıkıntı içindeymişler eskiler demiyeceklermi? Bizler bizden öncekilere kağnıyla düvenle sabanla pullukla orakla tırpanla iş yaparken nekadar zorlukla işlerin görüldüğünü bilerek yazık o insanlar nekadar sıkıntı çekmişler diyoruz.O yüzden bence teknolojiden korkmıyalım ne çıkacaksa bizim zamanımızda çıksın bizlerde görelim daha iyi olmazmı:45:

cafi
01-10-2007, 00:22
şu anda olumlu ama ileride ne olur bilemem tabiki olumsuz yanlarıda var bir zamanlar ölü gezegen diye bilim kurgu roman okumuştum fabrikalarda robotlar çalışıyordu işsizlik cığ gibi büyüyordu insandan ayırt edilmiyen robotlar vardı fabrikalarda bunlar calışıyordu insanların işlerini elerinden aldıkları için tanındımı işçiler tarafından parçalanıyordu bu boyutu tehlikeli

cetindeniz
01-10-2007, 00:38
Ben olumsuz buluyorum teklonoji ilerledikce insanlarda okadar vahşileşiyor

tirekar
01-10-2007, 00:38
teknoloji ilerledikçe dünya elden gidiyor ,bilmem farkındamısınız?

Simba
01-10-2007, 00:39
teknoloji ilerledikçe dünya elden gidiyor ,bilmem farkındamısınız?
:45: :45:

adam1957
01-10-2007, 00:56
Ben 1957 doğumluyum. Benim çocukluğumda sadece bie lambalı radyomuz vardı. İnanın buzdolabımız bile yoktu. TV ilk çıktığında büyük bir heyecan duymuştum. Telefon bir mahallede 1 kişide olursa oluyordu. Birilerine telefon edebilmek için PTT lerde sıra beklerdik. Doğrusunu isterseniz bilgisayarı, neti hayal bile edemiyorduk. İlk bilgisayarım bir Amiga 500 dü. Doğrusu o bile beni çok mutlu etti. Sonra aldığım 500 plus a 500 MB lık HD. ki takışımı hiç unutamıyorum. 500 MB bir HD 450 dolardı ve ucuza almıştım. Teknoloji insanın hayatını kolaylaştırıyor. Eskiden bir 3D resime texture kaplama yaparken gece başlatıyorduk sabah bitiyordu. 1 MB bellekleri bile hayal edemiyorduk. Gerek bilimsel çalışmalar yönünden, teknik yönden, mutfaktan işyerine kadar her alanda teknoloji hayatımızı kolaylaştırıyor. Eskiden burunlu otobüslerle rahatsız koltuklarda seyahata gidişimi hiç unutamıyorum. Tek zararı sosyal hayatı yok ediyor. Sanırım sosyal hayatın yok olmamasını sağlamakda bizim elimizde.

Doktorkadir
01-10-2007, 09:33
bence olumlu dıyen arkadaşlar yanılıyorlar sıyah beyaz tv.ler kaçyıl kullanıldı sorarım,renklı
tv.ler kaçyıl kullanıldı sorarım size duz kere tv.ler kaçyıl kullanıldı sorarım size pekı hergun lcd veya plazma değiştirmenın mantığı nedır dıye sorarım cevap szde saygılar

Simba
01-10-2007, 11:52
bence olumlu dıyen arkadaşlar yanılıyorlar sıyah beyaz tv.ler kaçyıl kullanıldı sorarım,renklı
tv.ler kaçyıl kullanıldı sorarım size duz kere tv.ler kaçyıl kullanıldı sorarım size pekı hergun lcd veya plazma değiştirmenın mantığı nedır dıye sorarım cevap szde saygılar
Yani cok haklısınız herşeyi bir cırpıda elden cıkarıyoruz:frown:

osmann
01-10-2007, 12:12
Teknoloji insanların işlerini kolaylaştırdığı su götürmez gerçektir. ama bütün hepsinin yararlı olduğunu düşünmüyorum. Ben çocukken evde tv yoktu. (73 doğumluyum) ya bize birileri gelir ya biz giderdik. Mangal üzerinde çay demlenir muhabbet edilirdi. Herkeste bir muhabbet bir samimiyet. Yedikulede herkes birbirini tanır birbirine giderdi. şimdi yok öyle bişey. Uzaklaştık.Bazılarımıza göre bu ne kadar önem taşır bilmem ama bence çok önemli. eski türk filimlerindeki gibi mahalle samimiyeti vardı. Şimdi nerde?Ben teknolojiye karşı değilim ama bu yönünü düşünerek hayır dedim vesselam. selametle.

osmann
01-10-2007, 12:18
arkadaşlar teknolojiden korkmıyalım bunu kullanacak olan da bizleriz hem içat edip hemde korkmak bana biraz ters geliyor. Hatta insanlar ışınlanarak gidecekleri yerlere ilerde belkide gide bilecekler ozaman ilerde bu ve buna benzer teknolojik yenilikleri görenler bizler için adamlar arabayla yolculuk yapıyorlarmış nekadar sıkıntı içindeymişler eskiler demiyeceklermi? Bizler bizden öncekilere kağnıyla düvenle sabanla pullukla orakla tırpanla iş yaparken nekadar zorlukla işlerin görüldüğünü bilerek yazık o insanlar nekadar sıkıntı çekmişler diyoruz.O yüzden bence teknolojiden korkmıyalım ne çıkacaksa bizim zamanımızda çıksın bizlerde görelim daha iyi olmazmı:45:

atom bombasını icad eden kişinin bomba patladıktan sonra "tanrım ne yaptım ben" dediği rivayet olunur. Kesin söyledimi bilmiyorum. söylemişse o zat teknolojiden korkmuş. selametle...

CABBARİ
01-10-2007, 14:53
ben olumsuz olarak görüyorum neticesinde faidesi oldugu kadar insanlığa ve gelecegede bir o kadar zararı var
insanlık bilgisiyar denilen şeye teslim olmuş durumda herşeyi bilgisayardan bekliyoruz üretimimiz durdu seviyemiz düştü
bence teknolojinin bu denli hızlanması gelecek açısından endişe verici
selametle

banshee8831
01-10-2007, 15:01
Bencede cok.Ramazan ayındayız ama hiç bana bu aydayız gibi gelmiyr artık nerede o eski ramazanlar diyorum:( Teknoliji ilerledikçe insanlar birbirini unutmaya başladı bence

sana katılıyorum dostum eski ramazanlar nerde şimdikiler nerde.ben çok eskileri bilmiyorum ama büyüklerden duyduklarım kadarıyla çok çok daha iyiymişti.telefon televizyon radyo çok nadirmişti.insanlar teknolojiyi kullanacaklarına birebir görüşürlermişti.çok daha manevi bir boyutu olurmuştu.

ancak teknolojinin günümüze göre gelişmeside lazım.çok değil 1-2 seneye kadar önceye bakınca adsl ne boyuttaydı şu an ne boyutta.arada en az 4 katlık bir fark var.bence gelişmesi ilerlemesi iyi.her ne kadar hiç bir şey eskisi kadar ilkel ama daha güzel olmasada bunu yaşamak zamana ayak uydurmalıyız...

engina81
01-10-2007, 15:06
Benim düşüncem cok ilerlemesinin zararının cok olacagı kanatindeyim.Artık bazı seyleri cok cabuk harcak olduk bundan 7 yıl önce cep telefonu sadece konusmaya yarıyorken şimdi neredeyse herişte kullanılıyor.Ve heryeni cıkan birşey milli servete zarar veriyor düşüncesindeyim

Aynen katılıyorum, hepsinin para tuzağı olduğunu düşünüyorum:45:

Editor
01-10-2007, 15:10
Bendeolumsuz buluyorum malesef

atasu
01-10-2007, 17:03
çok hızlı ileliyo evet faydası var ama biraz ince bakarsak zararıda çok teknolojinin bu kadar hızlı gelişmesinden dolayı bir çok meslek grubu işini kaybetti bir çoğuda can çekişiyor yarın öbürgün hepimiz iş bulmakta zorlanacağız bence gün geçtikçe insan gücüne ihtiyaç azalıyor.Sonumuz hayrolsun

osmann
01-10-2007, 17:10
buraya mesaj yazanların çoğu olumsuz düşünüyor ama istatistik olumlu bulanları gösteriyor.

Mehmet Kaynaklı
01-10-2007, 17:41
bence fazla ilerlememiş çift işlemciler çıktı oradan çıkarak yorumlar yapmayalım :D

hayro62
01-10-2007, 17:50
Mehmet Kaynaklı herşeyin İyisini Düşürünr :):D