PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tigana: Daha fazla seçenek gerek

umsado
23-01-2006, 18:46
Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, “Birkaç ekstra oyuncum olsaydı, bu benim için daha iyi olurdu” dedi. Ailton'un gidip gitmemesiyle ilgili olarak da Fransız teknik adam, "Sadece bir tek oyuncuya değil, birçok oyuncuya ihtiyacımız var. Ailton gitse de yerine oyuncuya ihtiyacımız var" dedi.

Tigana, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, daha fazla seçeneğe ihtiyaçları olduğunu belirterek, ”Birkaç ekstra oyuncum olsaydı, bu daha iyi olabilirdi benim açımdan. Daha rahat olurduk. 4 oyuncumuz gitti. Belki 5. veya 6.'sı da gidecek. Bazı oyuncularım mutlu değiller. Bu futbolcu topluluğunu bu durumda idare etmek lazım. Sakat oyuncularımız var. Bu nedenle çok fazla seçeneğim olmadığını söylüyorum” diye konuştu.
Kayseri Erciyesspor beraberliğine üzüldüğünü kaydeden Tigana, ”Özellikle ikinci yarı konusunda çok üzgünüm. İkinci yarı oyunun hakimi değildik. Sonlarda gol bile yiyip mağlup olabilirdik. Çalışmamız gereken çok konu var. İstediğimiz seviyeye ulaşmak için daha çok çalışmalıyız” dedi.

AILTON GİDECEK Mİ?

Brezilyalı futbolcu Ailton'a Almanya Birinci Lig takımlarından Hamburg'un talip olduğunun hatırlatılması üzerine Fransız teknik adam, ”Bunu yöneticilere sormanız lazım” derken, “Hamburg yöneticilerinin Başkan Demirören ile anlaştığı, sizin yanıtınızın beklendiği söyleniyor. Bu konuda ne diyorsunuz” sorusuna, “Siz konuya çok fazla uzak değilsiniz. Sadece bir tek oyuncuya değil, birçok oyuncuya ihtiyacımız var. Ailton gitse de yerine oyuncuya ihtiyacımız var” diye yanıt verdi.

“Ailton'un gitmesine sıcak bakmıyor musunuz” sorusu üzerine ise Tigana, “Beni geçin, oyuncu kalmak istemiyor. O gittiği zaman, yerine koyabileceğim bir oyuncum yok. Ailton'un fizik kondisyonu iyi olabilse daha iyi olurdu” dedi.
Ailton konusunda net yanıt vermekten kaçınan Tigana, “Eğer Ailton gitmek istiyorsa bugün 23 Ocak” derken, “Yani acele etmesi mi lazım” sorusuna “Çok zamandan beri bunu söylüyorum, belki de Türkçem yeterli değil” diye yanıt verdi.

YÖNETİM TRANSFERE PARA MI AYIRMADI?

Tigana'nın genç oyuncuları, özellikle Fransa'dakileri yakından takip ettiğinin hatırlatılması ve ara transferde oyuncu bulamadıkları için mi, yoksa yönetimin transfere para ayıramadığı için mi futbolcu alamadıklarının sorulması üzerine de Fransız teknik adam, “İyi bir soru, ama soruya cevap verecek miyim bilmiyorum. Unutmayın ki Fransa'da başarılı gençleri hiçbir kulüp bırakmak istemiyor. Bırakmalarını istiyorsanız finans konusunu ön plana çıkarmalısınız. Eğer elimdeki kadronun seviyesinde olamayacak gençleri almak söz konusu ise gerek yok. Ben ilk etapta genç Türk oyuncu istedim” şeklinde konuştu.

'BURADA MUTLUYUM'

Fransız teknik adam, sezon sonunda Beşiktaş'tan ayrılacağı ve Fransa'nın Marsilya takımına gideceği yönünde haberlerin bulunduğunun hatırlatılması üzerine de şunları söyledi: “Burada çok mutluyum. İnanılmaz güzel çalışma şartları ve imkanları var. Henüz yazıldığı gibi karar almış değilim. Hiçbir kulüple geleceğe dair anlaşmam olmadı. Önceliğim her zaman Beşiktaş. Yöneticilerimizden sözleşmemin uzatılması konusunda güzel bir teklif geldi. Benim de baktığım bazı olaylar var. Kaybetmeyi seven birisi değilim. Her zaman kazanmak istiyorum ve bir şeyler ortaya çıkarmak istiyorum. Şimdiye kadar yönetimden hiçbir şekilde çok büyük paralara patlayabilecek büyük oyuncular istemedim. Galatasaray, Fenerbahçe'ye karşı mücadele edebileceğimiz bir kadro için bir şeyler istedim. Bir şeyler yaratabileceğimi gördükten sonra imzalayacağım. Bir şeyler yaratabilirsem neden kalmayayım.”

TRANSFER OLACAK MI?

Transferin bitmesine az bir süre kaldığını, bu süre içinde transfer yapılmasına inancı olup olmadığı sorusuna Tigana, “Bu konuda emin değilim. Oyuncuları takip etmek lazım. 2-3 sene takip edilip alınan oyuncular vardır. Mantalite uyar mı, uymaz mı. Bir transferin tamamına erdirilmesi için uyulması gereken kurallardır. Gerard Houllier, Hırvat bir oyuncuyu almak istiyordu ve 5 yıldır izliyor futbolcuyu. Öyle kolay değil bu işler. Ben gençlerden konuşuyorum” diye cevap verdi.

'KALLON SON 8 AYDA NE YAPTI BİLMİYORUM'

Muhammed Kallon'un transfer edilip edilmeyeceği konusuna da değinen Tigana, “Son dönemlerde ne kadar oynadı oynamadı bilmiyorum. Futbolcu olarak tanıyorum ama 8 ay öncesini biliyorum. Son 8 ayda ne yaptı bilmiyorum” dedi.

Alıntı hurriyet.com.tr

CABBARİ
23-01-2006, 18:52
bence tigana çok şey istiyor
kendisi bile bu takım için çok lüks..
selametle...