PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gazete Okumanın'da Cezası Var KAldırımda Gazete Okurken Dikkat Edin Ceza Yemeyin...

ruzgarm
06-10-2007, 12:16
Gazete okumanın da cezası var?
Kaldırımda oturup gazete okuyan emekliye para cezası verildi.

Hatay’ın Yayladağı Kaymakamı Süleyman Çelebi, kaldırımda oturup gazete okuyan emekli 45 yaşındaki Halil Demirci’ye ‘yaya yolunu işgal ettiği’ gerekçesiyle 58 YTL para cezası kestirdi.

Önceki gün sıcaktan bunalan Milli Eğitim'de hizmetli memur olarak çalışırken ayağındaki sakatlık nedeniyle malulen emekli olan Halil Demirci, Tutlubahçe Mahallesi Atatürk Caddesi’ndeki evinin karşısında, kaldırımdaki çınar ağacının altına sandalye koyup, gölgesinde gazete okumaya başladı. İddiaya göre bir süre sonra 3 çocuk babası Demirci'nin yanına gelen Kaymakam Süleyman Çelebi, “Burada oturamazsın, kaldırımı işgal ediyorsun” dedi. Ardından, polise haber verip, Kabahatler Kanunu’nun 38’inci maddesine göre Demirci’ye 58 YTL para cezası kestirdi. Ceza, polis memurları Mustafa Eser ve Murat Kımırtı tarafından düzenlenen ceza tutanağı ile Demirci’ye tebliğ edildi.

Kaymakamın ayrıca kendisine hakaret ettiğini ileri süren Halil Demirci, cumhuriyet savcılığı’na suç duyurusunda bulunarak, “Böyle düzen mi olur? Türkiye’de ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Ben satıcı değilim, kaldırımı da işgal etmiyordum. Bu keyfi bir uygulamadır” dedi. Kaymakam Çelebi ise cezanın kaldırım işgali nedeniyle kesildiğini söylemekte yetindi.

Kaldırımların işgaline karşı uygulanacak cezayı içeren Kabahatler Kanunu’nun 38’inci maddesinde “Yetkili makamların açık ve yazılı izni olmaksızın meydan, cadde, sokak veya yayaların gelip geçtiği kaldırımları işgal eden veya buralarda mal satışa arz eden, inşaat malzemesi yığan kişiye idari para cezası verilir” deniyor.

DHA

Mehmet Kaynaklı
06-10-2007, 12:20
kaymakamın adama gıcık olduğu belliii:D

ayran
06-10-2007, 14:01
kaymakamın adama gıcık olduğu belliii:D

vay be daha neler olur bakalım ya sabur ya allah..:smiles22: eğer okumak öğrenmek bilgi edinmek yasak olursa vay halimize :frusty: gereken asıl işlem kaymakamın üzerinde yapılması gerek o kaymakamın ruh hastanesine bir göründürmek gerek:der:

bulletfromhell
06-10-2007, 14:08
al işte....tam bir baltazarlık örneği....o kaymakam işgalden şikayet ediyorsa önce kendi şehrinde ve ilçesinde harıl harıl arazi satın alan israillilerle ve suriyelilerle mücadele etsin...kaldırımda oturan vatandaşla değil....:mad2: :devilprv: :mad2: :devilprv:

şevki
06-10-2007, 14:14
kaymakam olmuş ama adam olamamış............... bana o hikayeyi hatırlatı

kucer06
06-10-2007, 14:19
Biraz daha okuyup ormancı olsaymış iyiymiş.:8[1]: :puah: :8[1]: