PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uyutuluyoruz

ayhankeskin
10-10-2007, 06:33
Arkadaşlar; hükümetimiz hem sınır ötesi harekat yapılamayacağı konusunda Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine imza atıyor, şimdi de en son yaşadığımız terör olaylarından sonra şehitlerimiz ile ilgili gelen tepkiler üzerine TSK ya teskere falan filan millete hoş gözükmek adına bir şeyler yapılmaya çalışılıyor. Hemen ardından, Irak ve Amerikadan gelen "Kendi başınıza birşey yapmaya kalkmayın" açıklamaları. Bunların olacağını biliyorlar ve millete hoş gözükmek adına numaradan tezkere çıkarıyorlar. Kimi kandırıyor bunlar, kendilerini kandırdıklarının farkında mıdırlar. Nereye gidiyoruz, ne oluyoruz, ülkemizin sonu ne olur bilinmez ama uyutulduğumuzun farkına varalım, uyanalım ey millet! Vatan elden gidiyor...

osmann
10-10-2007, 09:07
Bu terörün adresi Amerika ve İsrail

Terör örgütüne silah ve mühimmat desteğinin yanısıra lojistik takviye de yapan ABD, teröristlere silah eğitimi veren İsrail ile birlikte yangını körüklüyor.

Hep oyaladılar
Bir yıl boyunca Terörle Mücadele Koordinatörlüğü gibi bir mekanizma ile Türkiye’yi oyalayan ABD, en son geçen hafta Irak’taki kukla hükümet ile Türkiye arasında imzalanan ‘terörle mücadele anlaşması’ ile yeni bir oyalama sürecini başlattı. Ancak terör örgütünü taşeron olarak kullanan bu odakların önceki gün 15 şehit, bir hafta önce de Şırnak’ta 12 masum insanı katletmesi bardağı taşıran son damla oldu.

Kamuoyunda tepki büyük
22 Temmuz seçimlerinden hemen önce tırmanan bir seyir izleyen terör konusunda; artık gerçek muhatap olan ABD’ye karşı ciddi bir yaptırım ve uygulama beklentisi had safhaya çıktı. Halk, hükümetten stratejik müttefik ABD’ye açık bir tavır koymasını ve ilişkilerin ciddi şekilde bir kez daha gözden geçirilmesini istiyor.

EBUBEKİR GÜLÜM / ANKARA
Haziran ayından bu yana teröre verilen kurban sayısının 60’ı geçmesi, hem terör örgütünde kendi silahları çıkan hem de Türkiye’yi yıllardır oyalayan ABD’ye duyulan öfkeyi bir kat daha arttırdı. Bir yıl boyunca Terörle Mücadele Koordinatörlüğü gibi bir mekanizma ile Türkiye’yi oyalayan ABD, en son geçen hafta Irak’taki kukla hükümet ile Türkiye arasında imzalanan ‘terörle mücadele anlaşması’ ile yeni bir oyalama sürecini başlattı. Ancak terör örgütünün dün 15 şehit, bir hafta öncede Şırnak’ta 12 masum insanı katletmesi bardağı iyice taşırdı. 22 Temmuz seçimlerinden hemen önce tırmanan bir seyir izleyen terör konusunda; artık gerçek muhatap olan ABD’ye karşı ciddi bir yaptırım ve uygulama beklentisi had safhaya çıktı. Halk, hükümetten stratejik müttefik ABD’ye açık bir tavır konmasını ve ilişkilerin ciddi şekilde bir kez daha gözden geçirilmesini bekliyor.

Perde arkasında ABD var
Terör örgütünün arkasında olduğu defalarca belgeleriyle ortaya çıkan ABD, tüm Türkiye’yi yasa boğan son baskından sonra tamamen hedef tahtasına oturdu. Terör örgütünü kendi menfaatleri doğrultusunda kullanan ABD, yıllardır Türkiye’yi oyalıyor.
2006’nın Ağustos ayında icat edilen üç taraflı terörle mücadele koordinatörlüğü bir yıl içinde iflas etti. PKK ile mücadele etmek için; Türkiye, ABD ve Irak ile birlikte oluşturulan özel koordinatörlükte, ABD'den eski NATO Başkomutanı emekli Org. Joseph Ralston, Türkiye'den eski İkinci Ordu Komutanı emekli Org. Edip Başer ve Irak'tan Sünni-Arap bir general olan Amir Amet Hassun yer aldı.

“Oyalanıyoruz”
Türkiye’nin oyalandığını düşünen Edip Başer, daha sonra "Bu mekanizma artık bitti. Bir kapı kaldı, onu da açıp Haziran’da ayrılıyorum” deyince hükümet tarafından görevden alındı. Ve bu süreçle, Türkiye’nin Kuzey Irak’a yönelik muhtemel bir harekâtı tam bir yıl boyunca oyalandı.
ABD’nin yine terörün tırmandığı son 3 aylık süreçte, sürekli gündeme getirilen Kuzey Irak’a yönelik sınır ötesi operasyon baskısını yumuşatmak için geçtiğimiz hafta Irak ile Türkiye arasında ‘Terörle Mücadele İşbirliği Anlaşması’ imzalandı. ‘Sıcak takip’ konusunun yer almadığı anlaşma, klasik metinlerin ötesine geçmedi. Türkiye’yi belli bir süre daha oyalama taktiği olacağı daha ilk günden ortaya çıkan anlaşma, iki ülkenin kendi topraklarının üs olarak ve terör saldırılarında kullanılmasını önlemekle yükümlü hale getiriliyordu.

Anlaşmanın hükmü kalmadı
Ancak anlaşmadan bir hafta önce Şırnak’ta yol kesen teröristler minibüs tarayarak Beşağaç mevkisinde 12 masum insanı katletti. Anlaşmadan bir hafta sonra ise, Gabar Dağı’nda 13, Şırnak’ta 1 ve Lice’de 1 olmak üzere 15 şehit verildi. Terör ateşini azaltacak anlaşmanın daha şimdiden bir hükmü kalmadı.
Öte yandan yıllardır ABD’nin gizli şekilde PKK ile temasta olduğu iddiaları hep gündeme getirildi. Ancak son dönemde Irak’ta kaybolan binlerce silahın teröristlerin eline geçtiği ileri sürülüyor. Özelikle ele geçirilen ölü teröristlerin yanında bulunan USA patentli silahlar, bu iddiaların gerçekliğini ispatlıyor.
Irak’ta direnişçilerle mücadele için gönderilen 125 bin 163 tabancadan, 2006'da 13 bin 180’i kaybolmuş durumda. Türkiye’deki cinayetlerde kullanılan ünlü Glock marka silahların terör örgütünün eline geçtiği ileri sürülüyor. Yine 2004–2005 yılları arasında Irak'ta kaybolan 190 bin silahın, büyük bir bölümün PKK’nın eline geçtiği tahmin ediliyor.

istismar
10-10-2007, 09:31
Arkadaşlar; hükümetimiz hem sınır ötesi harekat yapılamayacağı konusunda Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine imza atıyor, şimdi de en son yaşadığımız terör olaylarından sonra şehitlerimiz ile ilgili gelen tepkiler üzerine TSK ya teskere falan filan millete hoş gözükmek adına bir şeyler yapılmaya çalışılıyor. Hemen ardından, Irak ve Amerikadan gelen "Kendi başınıza birşey yapmaya kalkmayın" açıklamaları. Bunların olacağını biliyorlar ve millete hoş gözükmek adına numaradan tezkere çıkarıyorlar. Kimi kandırıyor bunlar, kendilerini kandırdıklarının farkında mıdırlar. Nereye gidiyoruz, ne oluyoruz, ülkemizin sonu ne olur bilinmez ama uyutulduğumuzun farkına varalım, uyanalım ey millet! Vatan elden gidiyor...
her seyı sız bılıyorsunuz halkın %50 oyunu almıs olanlar bılmıyorlar deılmı bır dahakı secımlerde sız gelınde kurtarın bu vatanı

muzo
10-10-2007, 10:01
arkadaşlar lütfen işi siyasetleştirmeyelim

ayhankeskin
10-10-2007, 19:37
her seyı sız bılıyorsunuz halkın %50 oyunu almıs olanlar bılmıyorlar deılmı bır dahakı secımlerde sız gelınde kurtarın bu vatanı

Sevgili kardeşim sen ve senin gibiler uyumaya devam edin, ama ben ve benim gibiler hep uyanık kalacaklardır. Bir zamanlar Osmanlı Devleti de aynı gaflet içindeydi ve bir güneş gibi doğdu büyük önder ATATÜRK.. Bir gün yine bir güneş doğacaktır. Kimbilir belki yarın belki yarından da yakın.....

emmi
10-10-2007, 20:09

Arkadaşım hükümet yalakalığı yapacağına şu PKK denen çakal sürüleriyle seçim zamanı yaptığınız propagandayı bir açıklasanda şu forum milletide öğrense diyorum. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yapılan propagandayı bilmiyorsan ben söyleyimde o övündüğünüz % 47 yi nasıl aldınızı öğren baride öyle konuş. Propaganda: PKK= Oyunuzu dilinize verin, dilinize vermiyorsanız dininize verin. Propaganda: AKP= Oyununuzu dininize verin, dininize vermiyorsanız dilinize verin. İşte Pkk ve Akp'nin seçim işbirliği. Gerisini anlatmaya gerek yok. Bilip bilmeden ortaya atılmayın kardeşim. Benim vergilerimle dağıtılan AKP erzaklarının görüntüleri TV lerin arşivlerinde duruyor. O çok bildiğini söylediğin adamlar ABD'nin ve AB'nin ağızlarının içine bakıyorlar acaba bir emirleri var mı diye? Emirleri dün akşam üstü ABD'den aldılar. Sınır ötesi bir harekat yapmayın. Buna ne dersin % 50 almış çok bilenlerin savunucusu arkadaşım. AKP'nin yalakalığını yapabileceğin başka forumlar var git siyasi yazılarını orda yaz. Burası bir uydu formu. Bilmem anlatabildim mi?
Saygılar. :nono::

umuter
10-10-2007, 20:41
var ya bu irana helal olsun adamlar geçenlerde girdi kuzey ırak a pkk denen pislikleri bombaladı ve döndü geri gitti hiç kimseden de izin alma ihtiyacı bile duymadılar bizde ki bu aman şu kırılmasın aman bu üzülmesin aman ortaklığımız bozulmasın mantığı ve hoşgörüsü olduğu sürece daha çok evlatlarımız gider

ne bu kardeşim yaa adama geliyo senin vatanına sızıyo sızmakla kalmıyo askerini polisini masum vatandaşını öldürüyo ve sonra defolup gidiyo geri kuzey ıraka ve bizde oturup başlıyoruz düşünmeye acaba girersek abd bi şey der mi acaba girersek komşularla kötü olur muyuz diye,

hani nerde bizlerde osmanlı dedelerimizden miras kalan "OSMANLI RUHU"???ruhsuzlaşıyoruz gibime geliyor artık iyice pasif bir duruma düşüyoruz böyle yaptıkca "YA İSTİKLAL YA ÖLÜM!!!!" denmiyor artık bunu birileri çıkıp demeli bence

bulletfromhell
10-10-2007, 20:50
hayırdır arkadaşlar...birden gözlerim yaşardı...nerdeyse 1 yılı geçkin süredir forum üyesiyim..yaklaşık 7 aydırda aktif katılım yapıyorum...aşağı yukarı bu süreçte bu dediklerinizi misli misline ben yazdım,hemde herkesten daha önce...duymadığım hakaret ,aşağılama kalmadı..üzülmüştüm o dönemlerde bunlara maruz kaldığım için ama yapacak bişey yok...Allah'a şükür ben bunları ilk yazan kişi olmanın gururunu yaşıyorum....hoş bazı arkadaşlarımız her zaman bana destek çıktılar,benim yazmadığım şeyleri bu platforma ilk onlar taşıdılar...onlarıda alkışlamak gerekir......diğer arkadaşlarımızında geç te olsa bu gerçeklerin farkına varmış olması beni fazlasıyla mutlu ediyor...selametle

ayhankeskin
10-10-2007, 21:01

Sakın ha ağzını bir daha açmaya kalkma, bu ağızla konuşursan, nice Mustafa Kemal' ler sana en sert şekilde yanıtını verecektir. Altından kalkamazsın sonunda... Her gün vatanın bir parçası yabancılara satılmıyor mu, kiliseler yapılıp açılmıyor mu, misyonerlik faaliyetleri yapılmıyor mu, misyonerlik yapıldığı bazı TV kanalları (STV) tarafından haber kanalında yalanlanmıyor mu, şehitlerin ardından askerlik yatma yeridir denmedi mi vs..vs.... Uyanın artık, uyanın kendinize gelin, özünüze dönün......

emmi
10-10-2007, 21:02
hayırdır arkadaşlar...birden gözlerim yaşardı...nerdeyse 1 yılı geçkin süredir forum üyesiyim..yaklaşık 7 aydırda aktif katılım yapıyorum...aşağı yukarı bu süreçte bu dediklerinizi misli misline ben yazdım,hemde herkesten daha önce...duymadığım hakaret ,aşağılama kalmadı..üzülmüştüm o dönemlerde bunlara maruz kaldığım için ama yapacak bişey yok...Allah'a şükür ben bunları ilk yazan kişi olmanın gururunu yaşıyorum....hoş bazı arkadaşlarımız her zaman bana destek çıktılar,benim yazmadığım şeyleri bu platforma ilk onlar taşıdılar...onlarıda alkışlamak gerekir......diğer arkadaşlarımızında geç te olsa bu gerçeklerin farkına varmış olması beni fazlasıyla mutlu ediyor...selametle

Bana mı dediniz? Anlamadım.

bulletfromhell
10-10-2007, 21:08
Bana mı dediniz? Anlamadım.
haydaaaaa....bu nerden çıktı şimdi???...ustacığım benim adım bulletfromhell....ben kimseye kinayeli laf etmem...diyeceğim varsa direkt söylerim....dolayısıylada size söylemediğimi anlamışsınızdır heralde...kime söyledin diyecek olursanız genel olarak tüm forum katılımcılarına....en basitinden kosavalı kardeşimizin açtığı 'şehitlerimize bir şeyler yazalım' bölümüne 25000 üyesi olan bir forumda sadece 31 tane mesaj yazılması yazdığım yazıdaki haklılığımı ortaya çıkarmazmı???selametle

emmi
11-10-2007, 05:49
Ortam fazla gerildiği için sana biraz takılayım dedim. Ciddiye almışsın. Dediklerinde çok haklısın. Umursamaz, uyuşuk ve pısırık bir millet olup çıktık vesselam. 25000 bin üyemiz var diye öğünüyoruz ama dediğin gibi mesaj sayısı otuzu zor geçiyor. Anlık tepkilerle günü kurtarıyoruz o kadar. İki gün sonra bunuda unutacağız arkadaşım. Şimdi sen bunları boşverde D+ların yeni şifreleri geldi mi? Nolcek bu TV CABO'nun hali? TPS'leri çözen yazılımlar ne zaman çıkacak? Bu sen bunlardan haber ver. Çünkü bunlar daha çok möhim değil mi?
Saygılar.

tike®
11-10-2007, 10:40
Konu açmadan önce biraz araştırma yapın. Only the registered members can see the link

Konu Kapatılmıştır...