PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinir ötesi Operasyonu Hedefleri Belirlendi

ultra-mehmet
11-10-2007, 12:01
Hedef belirlendi

İlk olarak Hakurk, Amadiya - Batufa ve Kandil’deki kamplar vurulacak

İlk olarak Hakurk, Amadiya - Batufa ve Kandil’deki kamplar vurulacak

TSK’nın olası bir sınır ötesi operasyonunda öncelikle teröristlerin Türkiye’ye geçmeden önce toplandıkları Batufa-Amadiya bölgesi ile Hakurk’taki kamplar ve ana karargah olarak kullanılan Kandil Dağı vurulacak

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın Genelkurmay’a ‘Gerekirse Irak’a girin’ emri vermesinden sonra namlular PKK kamplarına çevrildi. Olası bir sınır ötesi harekatta ilk hedefin terör örgütünün Hakurk, Amadiya - Batufa ve Kandil’deki kampları olacağı öğrenildi. Gabar-Cudi-Kato dağlarında devam eden operasyonda teröristlerin Kuzey Irak’a kaçmalarını engellemek için İkizce Taburu ile özel Harekat timleri, Gümüştepe noktasında termal kameralarla bölgeyi 24 saat tarıyor.

KUŞ UÇURTULMUYOR

GÜNEYDOĞU’DA konuşlanan 200 bin asker ile yüzlerce tank bölge bölge operasyonlarını sürdürürken 200 kadar tank da sınırın sıfır noktasında konuşlandırıldı. Obüs toplarının da bulunduğu bölgede stratejik noktalara yerleştirilen termal kameralarla sürekli sınır kontrol altında tutuluyor. Cudi, Gabbar, Kato, Küpeli ve İncebel dağlarında aralarında köy korucuları, jandarma özel harekat timlerinin de bulunduğu yaklaşık 20 binin üzerinde askerin operasyon bölgesinde bulunduğu öğrenildi. Operarasyon bölgesi dışında kalan bölgelerde de yaklaşık 30 bin kadar askerin sürekli hareket halinde olduğu bilridildi. Şırnak ve Hakkari’de her an uçuşa hazır sürekli 10 Kobra helikopteri bekletilirken F-16 ve Sikorsky’ler sürekli devriye geziyor. Sınır ötesi emri verilmesi halinde ilk hedeflerden olan Şemdinli yakınlarında Hakurk’taki PKK’nın eğitim kampında sayıları 600 ila bin arasında değişen terörist bulunuyor. 1992 ve 1995 sınır ötesi harekatlarında havadan bombalanan kamptakı teröristler bölgedeki mağaralarda gizlenerek kurtulmuştu. PKK’nın komuta kademesinin bulunduğu Kandil Dağı’ndaki kamp ana karargah olarak kullanılıyor. İran ve Irak sınırında bulunan Kandil kampı eğitim amaçlı olarak kullanılıyor.

TOPLANMA NOKTASI

DİGER bir hedefte Türkiye sınırına yakın olması nedeniyle örgütün önemli bir güç bulundurduğu Haftanin, Kanimasi, Batufa bölgesi. Örgüt Türkiye’ye sızmaları bu bölgeden yapıyor. Şırnak ve Hakkari bölgesinde bulunan Cudi ve Kato dağlarından Irak topraklarına giren örgüt elemanları

Kandil ve Hakurk kamplarına gidiyor. Bu arada PKK’nın Kandil’deki ana karargahında ve Kuzey Irak’taki 9 kampında 3 bin 500 civarında terörist bulunduğu bildiriliyor. Bunların dışında Zap, Metina ve Gare Dağları’nın yer aldığı kuşakta 25-30 kişilik grupların barındığı seyyar kamplar bulunuyor. Kamplar arasında ise yerleşik milislerin ve sempatizanların bulunduğu 60 köy ile yaklaşık 200 mezra yer alıyor. Bir ilk yardım hastanesi, radyo istasyonu ve Zap Suyu üzerinde bir mini elektrik santralinin de bulunduğu kampların isimleri ise şöyle: Zele, Dole Goke, Şehit Harun, Şehit Rojhat, Şehit Ayhan, Kala Tukan, Kani Cenge, Surade ve Hınerek.

STINGER FÜZESİ VAR

KANİ Cenge, Şehit Harun ve Hınerek kampları da örgütün en büyük kamplarını oluşturuyor. Hınerek kampında örgütün keskin nişancılarının yetiştirildiği kaydediliyor. Surade kampında ise ideolojik eğitim veriliyor. Ana karargahta Mahsun Korkmaz Akademisi ve Haki Karer Enstitüsü adı verilen eğitim merkezleri var. Bu kamplarda ABD menşeili bir çok silahın yanı sıra Stinger füzelerinin bulunduğu belirtiliyor.

Suriye bir teröristi teslim etti

GENELKURMAY Başkanlığı Suriye’nin güvenlik güçleri tarafından yakalanan bir teröristin Hatay Cilvegözü Kapısı’nda Türk güvenlik güçlerine teslim edildiğini duyurdu. Öte yandan Siirt Pervari’nin dağlık kesiminde teröristlerce araziye döşenmiş antipersonel mayınları bulunduğu bildirildi. :present:

vendeta
11-10-2007, 14:35
bence iranlada işbirliği yapılmalı nede olsa iran da bizim gibi pkk dan cekıyor

zabataygatör
11-10-2007, 15:14
guzel haberler.basaricaz

mumu
11-10-2007, 15:27
Allah bizim askerlere yardim etsin
insallah bunlarin kokunu keserler
Gucumuzu gostermenin zamani geldi

lordlordleon