PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Milli Takımın Moldova Karşısında İlk Onbirini Siz Seçin...

ruzgarm
11-10-2007, 12:37
Moldova - Türkiye 13 Ekim 2007
Bu kritik maçlar öncesinde Sporx.com olarak siz ziyaretçilerimizin, Moldova maçında sahaya çıkacak ilk 11'imiz hakkında görüşlerinizi tüm kamuoyuna, doğal olarak da Teknik Direktörümüz Fatih Terim'e duyurabilmenizi istedik. Ama aynı zaman da size hoşça vakit geçirtmeyi... Yapmanız gereken ise önce sahaya diziliş şeklini seçmek, ardından ilk 11'de görmek istediğiniz futbolcuları seçmek... Bakalım Fatih Terim'in düşünceleri size ne kadar yakın olacak...

Türkiye kadrosunu seçmek için tıklayın
Only the registered members can see the link

kanaryam1950
11-10-2007, 19:10
teşekkürler

ruzgarm
11-10-2007, 20:41
Benim Kadrom Bu Arkadaşlar

Türkiye

Formasyon 3-5-2

1. Hakan Arıkan
1. Volkan Yaman
2. Gökhan Zan
3. Mehmet Topuz
4. Mehmet Aurelio
4. Emre Belözoğlu
4. Tuncay Şanlı
4. Arda Turan
4. Gökdeniz Karadeniz
4. Ümit Karan
4. Gökhan Ünal

TEKNİSYEN101
11-10-2007, 21:37
Benim seçimimde bu

Türkiye

Formasyon 4-4-2

1. Hakan Arıkan
1. Yasin Çakmak
2. Gökhan Zan
3. Emre Aşık
4. Mehmet Topuz
5. Mehmet Aurelio
5. Emre Belözoğlu
5. Hüseyin Çimşir
5. Arda Turan
5. Mehmet Yıldız
5. Gökhan Ünal

f47xfenerli
13-10-2007, 23:07
:devilprv: :devilprv: :devilprv: evlere şenlik milli takım gerçekleri görmemize izin vermeyen zihniyete
yazıklar olsun bu mubarek bayramda kahır ettiniz bizi pohpoh lamayla bir yere kadar
işte gerçek ben büyüğüm diyenlerin sonu bosnada norveç te maltada moldovyada
hatta türkiyede macar maçında hakemin katkılarıyla almıştık ama yürümedi KRAL çiplak
beyler ben büyüğüm demeyle büyük olunmuyor amel nerede yazıklar olsun
kendimi zor tutuyorum :( neyse

f47xfenerli
13-10-2007, 23:12
hele bir kaleci vardı beşiktaş tan kovulmak üzere sen en hayati maçında
neyi ispat etmeye çalışıyon da terim bey ilk onbirde sahaya sürüyon
sürersin tabi hesap soran yok çünkü herşeyi de sen biliyon ya

ESES-58
13-10-2007, 23:17
maalesef şanlı mazisini ileriye taşıyamiyan ve günümüze ayak uyduramıyan fatih terim kedine has üslub ve egosuyla milli takımı imha etmiştir.ersun yanalın oturtmaya çalıştığı pozitif gelişmeleretahammül edemeyenler fatiihin lobisi karşısında milli takımı intihar ettirmiştir.kimse iddalıyız ,bir- iki kötü sonuç demesin,şu gruba bakalım ona göre konuşalım yazık...

bulletfromhell
13-10-2007, 23:22
bu iş bitmiştir arkadaşlar...geçmiş olsun...

f47xfenerli
13-10-2007, 23:22
:devilprv: :devilprv: :devilprv: evlere şenlik milli takım gerçekleri görmemize izin vermeyen zihniyete
yazıklar olsun bu mubarek bayramda kahır ettiniz bizi pohpoh lamayla bir yere kadar
hatta türkiyede macar maçında hakemin katkılarıyla almıştık ama yürümedi KRAL çiplak

bulletfromhell
13-10-2007, 23:25
maç bitti arkadaşlar...hep beraber sevindik...hepsi güzel ,hoş...ancak lütfen kendimizi kandırmayalım....bugünde çok kötü oynadık...63. dakikada iskoç hakemin yanlış kararıyla aleyhimize çalınması gereken penaltı verilmedi ve macarların en önemli gol silahı olan zoltan gera haksız bi biçimde oyundan atıldı...peki hakem doğru karar verseydi noolacaktı???kuvvetle muhtemel macaristan 1-0 öne geçecekti ve biz yüklendikçe emre aşık(bu adam nasıl kadroya alındı hala hayretler içerisindeyim) ve servet gibi iki tane ağır adamın arkasına attıkları her kontra topla bizi duman edeceklerdi...dolayısıyla bu galibiyet fatih terim hakkındaki fikirlerimde en küçük bir sapmaya yol açmamıştır...bu iş fatih terimle yürümez...norveç bizi duman eder haberiniz ola...ya fatih terim kalan maçlarda kendini toparlayacak yada çekip gidecek...başka seçenek yok....hatta ben federasyonda yetkili olsam işi bu noktalara bırakmadan çoktan fatih terimi gönderirdim...fatih hoca şu an birazcık üzerindeki baskıyı hafifletmiş gibi görünüyorsa yatsın kalksın iskoçyalı hakeme dua etsin....

macaristan maçı sonrası bunları yazmıştım....amma velekin sayın terim maaş olarak aldığı ayda 140000 YTL 'nin karşılığını maalesef verememektedir...forum yönetimide izin verirse eğer federasyona fatih terimin görevden alınması için e-mail hazırlayıp gönderelim...

wetin
13-10-2007, 23:30
bu hocaylan butakımla anca bukadar bence fatih terim artık bu işi bıraksın türk futbolu için en hayırlısı bu

selcuk
13-10-2007, 23:31
mubarek bayramda rezil olduk.ya benım annamadıgım sey bunlar kazanırken prımlerı alıyorlarda.yenılınce nıye bunlardan alınmıyor.Hemde mıllı takım yaaa ne prımı yaa.:devilprv: :devilprv: :devilprv:

bulletfromhell
13-10-2007, 23:34
birader ben derimki bu mucizeyi yaratan kişi-yada kişilere- 1 kilo kına alıp gönderelim...onlar ne yapacaklarını iyi bilirler....:puah: :puah: :puah:

Mehmet Kaynaklı
13-10-2007, 23:40
top yuvarlaktır 10 kilo kınada alsan çözüm olmassın :warn:

TEKNİSYEN101
13-10-2007, 23:43
konular birleştirlmiştir

bulletfromhell
13-10-2007, 23:44
top yuvarlaktır 10 kilo kınada alsan çözüm olmassın :warn:
ustacığım heraldeki futbolda aslolan şey topun yuvarlak olduğudur...ancak sen doğruları yap,gereken herşeyi yap,olmazsa olmaz....o zaman derizki 'yaw herşey harikaydı ama top bugün bizimkileri istemedi'...e burada bariz hata yapanlar ve işini ciddiye almayıp savsaklayanlar varken top yuvarlaktır demek biraz fazla iyimserlik olmazmı???

TEKNİSYEN101
13-10-2007, 23:48
arkadaşlar önümüzde 3 maç kaldı artık kendi kaderimizi kendimiz belirleyeceğiz, ne olursa olsun son maça kadar şansımız devam ediyor, bende bugün maçta saç baş yoldum ama ne yapalım, çok bariz hatlardan basit goller yiyoruz, ama defans olarak bu gün iyi oynadık

zabataygatör
13-10-2007, 23:49
fatih terim gectigimiz haftalarda ben ders almam ders veririm diyordu...bize ne dersi verdi simdi????

zabataygatör
13-10-2007, 23:50
topu ileri ortala adamlarin kucagina...boyle nereye kadar zaten

TEKNİSYEN101
13-10-2007, 23:53
ibrahim üzülmezi kaç maçtır izliyorum adam 1 tane adrese teslim orta yapamadı, adamda sol ayaktan başka bir şey yok, sağ ayağını hiç kullanamıyor, dikkat ederseniz topun etrafında 360 derece dönüyor.

f47xfenerli
13-10-2007, 23:53
[quote=bulletfromhell;222238]macaristan maçı sonrası bunları yazmıştım....amma velekin sayın terim maaş olarak aldığı ayda 140000 YTL 'nin karşılığını maalesef verememektedir...forum yönetimide izin verirse eğer federasyona fatih terimin görevden alınması için e-mail hazırlayıp gönderelim..

sana tamamen katılıyorum yanalı çağdaş fotbol oynatıyor
diye linç etmeye kalkan zigniyete tekrar yazıklar olsun

f47xfenerli
14-10-2007, 00:09
konular birleştirlmiştir

keşke konu terim olsaydı usta onun için açtım konuyu
ustacım hızımı alamadım kıncımı dicem ama siz arkadaşlarıma
saygızızlık olur diye demiyorum bu adam kafayı yedirdi ya bu
kaçıncı maç bir hatırlasanıza 1 norveç rezalet futbol 2 bosna
rezalet fotbol 3 malta rezalet futbol 4 macar maçı 12 ci adamımız
hakem vardı rezalet futbol 5 moldova geçmişte 7- 8 yediğimiz zamanda bile
bu kadar rezileri oynamadık bu ülkede lobiler herşeyi yapıyor hal böyleyken
ersun yanalın ne günahı vardı çağdaş futbol oynatmakmı yazıklar olsun
bu zihniyete

f47xfenerli
14-10-2007, 00:15
yalnız dikkatinizi kardeşimiz bosnaya çeviriyim evinde sadece maltayı
yenmiş bosna tabi birde bizi yenmişler kardeşlerimiz? bakalım
bosna hersek çarşamba norveçe karşı ne yapacak?

TEKNİSYEN101
14-10-2007, 00:18
yalnız dikkatinizi kardeşimiz bosnaya çeviriyim evinde sadece maltayı
yenmiş bosna tabi birde bizi yenmişler kardeşlerimiz? bakalım
bosna hersek çarşamba norveçe karşı ne yapacak?

umarım norveçide yenerler, ama dahada önemlisi işi kimselere bırakmadan bizim halletmemiz lazım, son 3 maçı alıp gruptan çıkmalıyız

bulletfromhell
14-10-2007, 00:21
biz bu kafayla son 3 maçta madara olmadan sahadan çıkarsak öpüp başımıza koyalım...yunanistandan o kadar çekinmiyorumda norveç bizi duman eder gibi bi his var içimde...

f47xfenerli
14-10-2007, 00:25
umarım norveçide yenerler, ama dahada önemlisi işi kimselere bırakmadan bizim halletmemiz lazım, son 3 maçı alıp gruptan çıkmalıyız

usta çok doğru söyliyon ama çok kötü oynuyoruz
yani hiç bir ışık yokki dahası var kalan rakiplerimiz
çok daha güçlü ve gerçek rakiplarimiz yani çok
zor allah yardımcımız olsun yoksa bu futbol la
olmaz olmaz olmaz:(

TEKNİSYEN101
14-10-2007, 00:28
biz bu kafayla son 3 maçta madara olmadan sahadan çıkarsak öpüp başımıza koyalım...yunanistandan o kadar çekinmiyorumda norveç bizi duman eder gibi bi his var içimde...

aslında maç yorumcularınında dediği gibi rakibimiz olmayan malta-moldava vb takımlara karşı konsantre olamadığımızdan bu sonuçları aldık, Milli takımımız büyük maçların takımıdır, kalan son 3 maç bütün takımların kaderini belirleyecek olduğundan en azından 2 galibiyet 1 beraberlikle bu gruptan çıkarız, tabiki norveç maçını kesin almamız lazım, şu an itibari ile rakibimiz norveç

TEKNİSYEN101
14-10-2007, 00:30
yunanistan büyük ölçüde garantiledi, 1 galibiyet adamlara yetiyor,

TEKNİSYEN101
14-10-2007, 00:32
"ZOR DA OLSA BAŞARACAĞIZ"

Moldova ile 1-1 berabere kaldığımız maç sonrası açıklama yapan teknik direktör Fatih Terim, hesap etmedikleri puan kayıpları yaşadıklarını belirtti. Yunanistan maçına da değinen Terim, Ali Sami Yen'de bir çok zaferi olduğunun altını çizerek, "Zor olsa da başaracağımıza inanıyorum" dedi.

Terim: "Avantajlarımızı yitiriyoruz maalesef. Ender görülecek bir gol yedik.Böyle gollerle 1-0 geriye düşmek kolay değil. Sonra oyunun hakimi bizdik. İlk yarı beraberliği bulamadık. İlk yarı beraberliği bulmak başka 60'larda bulmak başka. Yarış devam ediyor ve amansız devam ediyor. Yunanistan da önde. Artık kendi aramızda maçlar var ve sonucu aramızdaki maçlar tayin edecek. Kolay dediğimiz maçlar kolay değil. Ben çocuklarıma güveniyorum. Zor dediğimiz maçlar bizim için daha rahat oluyor.
İnşallah Yunanistan'ı da evimizde yeneceğiz sonra da Norveç'e bakacağız. Yunanistan bize gelecek sonra en son Malta var. 25'i garanti gibi ama hiçbir şey belli olmaz. Bu golü net göremedik zaten olması da normal değil. Kampa geri dönünce bakacağız. Normalde uzun gelirse kalecimiz çıkar ama olsu Türk Milli Takımı bunun altından kalkar. Kritik anlarda morali ve skoru lehimize alacağımız anlarda goller kaçırdık. Sonuç olarak 1-1 berabere kaldık. Şimdi, Yunanistan maçını kazandığımız zaman Norveç'a avantajlı gideceğiz. Hesap etmediğimiz puanlar kaybetmemize rağmen hala tabeleda ikinciyiz.
Ben zor olsa da başaracağımıza inanıyorum. Yunanistan ile yapılan maçlar zaten özel maçlar. Yunanistan da garantilemediği için en az bir puan alarak bizi kendisinden uzaklaştırmak ister. Benim Ali Sami Yen'de de başka yerlerde de bir çok zaferim var. Türk ulusunun heryerde zaferleri var. Ali Sami Yen'de bizi yalnız bırakmayın. İhtiyacımız var.
Asker selamı çolcukların içinden geldi. Herkesin bir duruşu vardır. Bizimkiler de böyle bir karar verdi. Bizim kültürümüzde hazırolda durmak vardı ve bence çok da hoş durdu

kaynak:ajansspor

f47xfenerli
14-10-2007, 00:32
aslında çok şanslı başladık bir yunan maçında kalecinin hediyesi keza norveç
maçında kaleci mihre nin hatalarıyla bir macar maçında hakemin on ikinci
adamımız gibi davranıp macar futbolcuyu oyundan atıp bize tenaltı vermesi
bir takıma dünyada ancak bu kadar şans gelir bunu da değerlendiremiyorsan
ne söylenebilir ki artık boşuna hayal perez gibi davranıyoruz malesef

f47xfenerli
14-10-2007, 00:37
aslında maç yorumcularınında dediği gibi rakibimiz olmayan malta-moldava vb takımlara karşı konsantre olamadığımızdan bu sonuçları aldık, Milli takımımız büyük maçların takımıdır, kalan son 3 maç bütün takımların kaderini belirleyecek olduğundan en azından 2 galibiyet 1 beraberlikle bu gruptan çıkarız, tabiki norveç maçını kesin almamız lazım, şu an itibari ile rakibimiz norveç

alakası yok ustacım niye dersen bize allah ve kaleciler yardım etti
rakibimiz olan takımlara karşı oynadığımız maçlarda

aslında çok şanslı başladık bir yunan maçında kalecinin hediyesi keza norveç
maçında kaleci mihre nin hatalarıyla bir macar maçında hakemin on ikinci
adamımız gibi davranıp macar futbolcuyu oyundan atıp bize tenaltı vermesi
bir takıma dünyada ancak bu kadar şans gelir bunu da değerlendiremiyorsan
ne söylenebilir ki artık boşuna hayal perez gibi davranıyoruz malesef

bulletfromhell
14-10-2007, 00:40
haklısın f47x fenerli....norveç maçından sonra sanki çok büyük bi iş başarmışız gibi zafer çığlıkları atanlara biz myhre'nin hediyesidir dediğimiz zaman bizi çarmıha gerdiler...e yani o gün bile kötü oynuyoduk...şimdi rezil oynuyoruz...o norveç maçından sonra radikal bi karar alıp fatih terimi kovsalardı şimdiye biz çoktan garantilerdik euro 2008'i...kalan maçlarıda yeni oyuncu denemek için kullanırdık...

f47xfenerli
14-10-2007, 00:44

usta okadar olandan kendimizi maçlardan önce büyük gösteriyoruz ki
yemin ederim içimden söylemek gelmiyordu ama öylesine derin bir his vardı
ki maç başlayınca yenileceğiz diyordu içim bana neyse nelere kaldık ya
herşeyde böyleyiz hep olandan farklı gösteriyoruz kendimizi hem
medya olarak hemde millet olarak

TEKNİSYEN101
14-10-2007, 00:52
çarşambagünü dananın kuyruğu %50 kopacak , inşallah hayırlısı olur

f47xfenerli
14-10-2007, 00:55
haklısın f47x fenerli....norveç maçından sonra sanki çok büyük bi iş başarmışız gibi zafer çığlıkları atanlara biz myhre'nin hediyesidir dediğimiz zaman bizi çarmıha gerdiler...e yani o gün bile kötü oynuyoduk...şimdi rezil oynuyoruz...o norveç maçından sonra radikal bi karar alıp fatih terimi kovsalardı şimdiye biz çoktan garantilerdik euro 2008'i...kalan maçlarıda yeni oyuncu denemek için kullanırdık...
evet ustacım ya adam her maçta beş altı değişik oyuncuyla sahaya
çıkıyor anlamak gerçekten imkansız madem böyle yanlaın ne günahı vardı
adam ileriye dönük birde çağdaş futbol oynatıyordu yenilsek bile zevk
veriyordu ama adamın fatıh bey gibi derin güçler yoktu arkasında
hadi git dediler sen turk milli takımını başarıya ulaştırırsın senin bu takımda
işin yok dediler öylesine söylediğimi sanmayın sakın bu ülkenin gerçekleri
bunlar birde medya var tabi insanı dar ağacına götürüyorlar ya usta piskolojim bozuldu valla ya

Simba
14-10-2007, 00:57
Turkiyede katılamayacak sanırım bu gidişle:(

bulletfromhell
16-10-2007, 00:02
Turkiyede katılamayacak sanırım bu gidişle:(
evet...çünkü sayın terim dün başlattığı ulvi kampanya ile sallanan koltuğunu garantiye aldı....yanlış anlamayın,amacım terimin kampanya başlatmasını eleştirmek değil...sadece durum tesbiti....

f47xfenerli
16-10-2007, 00:47
evet...çünkü sayın terim dün başlattığı ulvi kampanya ile sallanan koltuğunu garantiye aldı....yanlış anlamayın,amacım terimin kampanya başlatmasını eleştirmek değil...sadece durum tesbiti....

çok haklısın ama malesef türkiyenin gerçekleri bunlar
güçlü olananın yanında gerçekler mum ışığı gibi sönük kalıyor:(
yarın yunanistanı yenelim herşeyi bir anda gömerler sanki o rezil
futbolu hiç oynamamışız gibi davranır herkes başta medya
ama olsun inşallah kazanırız buna çok ihtiyacımız var doğrusu
belki norveçi de geçeriz tıpkı fenerin intermilanı yendiği gibi
nasıl olsa takım güven vermiyor bizde dua ederiz:praying: :praying: selamlar

yusufcuk
16-10-2007, 01:49

YAW KARDEŞİM KİMİN KOLTUĞU GARANTİ YARIN ÖLMEMEYE GARANTİN VARMI BANA SÖYLESENE

BU İŞİ ÇIKIPDA DTP GENEL BAŞKANI AHMET TÜRKMÜ YAPACAKTI SAÇMALAMA
ZAMANINDA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLURKEN OYNAYAN FUTBOLCULAR BAŞKA ÜLKENİN FUTBOLCUSU İDİ

mumu
16-10-2007, 10:05
Bence bizim belimiz duvarda bundan sonra bu maci aliriz ve devam ederiz yada tutunuruz ve kaliriz bu hale geldik. Mahlasef bizim takim iyi organize degil çok bosluk, bana gore orta sahayi guclu tutmali. Hayirlisi neyse o olur............