PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Astsubay Öcalan'a telefon götürmek istedi

kucer06
14-10-2007, 18:52
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Cep telefonu ile şarj aletini Öcalan'ın bulunduğu İmralı adasına sokmak isteyen bir
Bir astsubayın botlarının içine sakladığı iki cep telefonu ile bir şarj aletini Öcalan'ın bulunduğu İmralı adasına sokmak isterken yakalandığı ortaya çıktı.
Gazeteport'un haberine göre, Görüntü ve ses kaydı yapabilen cep telefonları, x-ray cihazından geçerken fark edildi. Astsubay açığa alındı. Marmara ve Boğazlar Sahil Güvenlik Komutanlığı Komutası'ndaki TCSG-71 Sahil Güvenlik Botu'nda görevli astsubay A.A, İmralı Adası'na görevli olarak gönderildi. A.A, adaya girişi esnasında x-ray cihazından geçti. X-Ray cihazının sinyal vermesi üzerine A.A'nın üzeri arandı.

EMRE İTAATSİZLİK

Yapılan aramada A.A'nın çantasında bir adet Nokıa 5110 cep telefonu bulundu. A.A'nın sağ botunda bir adet 6600 cep telefonu bulunurken, sol botunun içinden de bir tane Nokia şarj makinesi çıktı. Telefonların görüntü ve ses kaydetme özelliklerinin de bulunduğu tespit edildi. A.A'nın İmralı Adası'na cep telefonları sokmak istemesi üzerine Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Askeri Savcılığı tarafından hakkında dava açıldı. Savcılık, A.A'nın “Kendisine tebliğ edilen emirlere rağmen, görüntü ve ses kaydı yapma imkanı bulunan cihazları birliğe sokmaya çalışarak emre itaatsizlik suçunu işlediği gerekçesiyle yargılanmasını istedi.

AÇIĞA ALINDI

A.A'nın Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Askeri Mahkemesi'nde yargılanmasına başlanırken, Milli Savunma Bakanlığı da astsubayın “açığa alınmasını” kararlaştırdı. A.A, açığa alınmasına yönelik kararın iptali için Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'ne başvurdu. Davaya bakan AYİM 3'üncü Dairesi, TSK Personel Kanununa göre, MSB'nin hakkında emre itaatsiz suçundan dava açılan personeli açığa alabileceğini belirtti. Daire, kararında şöyle denildi : “TSK Persenol Kanuna göre açığa alıp almama Milli Savunma Bakanlığı'nın takdir yetkisindedir. Davacının yargılandığı suçun vasıf ve mahiyeti ve özellikle işlendiği yer dikkate alındığında Milli Savunma Bakanlığı'nın subjektif olarak yetkisini kullandığını söylemek mümkün değildir.

Simba
14-10-2007, 19:55
Daha neler duyacaz ya

lordlordleon
14-10-2007, 19:59
yazıklar olsun mu helalmı olsun anlayamadım vardır aponun cep tlfnuda değiştirmek istemiştir kesin paylaşım için sağol

Simba
14-10-2007, 20:15
Adam imralidan pkk yı yonetiyor ya helal olsun daha ne diyeyim.Bir asamadık gitti

bulletfromhell
14-10-2007, 20:52
esas o astsubayıda asmak lazım onun yanında....var o işte bi numara ama çözemedim....

alksoft
15-10-2007, 00:55
Bence bu adam vatanı satanlardan,duyunca şok oldum,bunlar assubay olurken vatanımı ve milletimi koruyacağım diye yemin etmiyorlarmı?
Lanet olsun böyle insanlara diyeceğim.

OLDSMAN
15-10-2007, 01:15
Asıl düşmanı zaten içimizde barındıyoruz.
1 sonra aynı tas aynı hamam

:mad2: :devilprv:

SexymanTR
15-10-2007, 01:31
İletişim cihazı normal olarak askeri hudutlarda yasaktır.!!!Olay yeri stratejik hassaslığı ile bilinen önemli bir yer olduğundan, bu astsubayın nizama aykırı davranışının yanında yabancı istihbahrat birimlerinin bağlantısı vardır...!!! Sadece açığa almakla değil soruşturma açılması önemlidir.soruşturmanın selameti içinde genelkurmaydan yada milli savunma bakanlığından detaylı açıklama henüz yapılmadığı kanatındayım.zaten bu tip özel bilgilerde basına kolay verilmez...!!!

muzo
15-10-2007, 09:52
aslında o astsubayıda onun yanına koyocan görecek

koparkok
15-10-2007, 10:12
çok haklısınız arkadaşlar bunları beraber asmak lazım ibret olsun diye

CABBARİ
15-10-2007, 10:59
bu astsubaylar gibi neleri var içimizde hemde taaaa en başlarda bile ama devletin menfaatleri gereği herkes susmayı tercih ediyor
selametle

osmann
15-10-2007, 12:32

f47xfenerli
15-10-2007, 13:19
çok büyük rantlar var bu işte milyar dolarlar havada uçuşuyor. tv ekranlarında bazen gördüğümüz ama sıksık ismini duyduğumuz gravatlı saygınlar bu pkk illetinden nemalanmakta. hemde ne nema...o astsubay kadronun en küçük adamı. çok daha yüksek rütbeli subaylarda var bu işin içinde. çok çok yüksek rütbeli.hatta en yükseği diyeyim ki anlayın. bürokrasideki adamlarıda en etkili köşeleri tutmuşlar. adamlar süper para kazanıyor. İstanbul son 4 senedir türk mafyasından alınarak kürt mafyasına hediye edilmiştir. "sayın!!!" içişleri bakanı a.aksu tarafından. Herifler örgüte başta kapkaç uyuşturucu ve kadın pazarlayarak milyar dolar gelir sağlamakta. birde silah pazarı var tabii. uzun lafın kısası kimse öyle söylendiği gibi "BEN VATANSEVERİM, ATATÜRKÇÜYÜM LAİKİM, VATAN MİLLET SAKARYA" edebiyatına bakarak bizden sanmasın. bizden değiller. bunlar vatan hainidir. çok zor ama bellemek gerek.bilmek gerek. Şuda bir gerçek pkk nın vekilleri sadece dtp de değil. diğer partilerdede var. yaaa... allah bize ferasetli düşünebilmeyi ve siyaset yapabilmeyi versin. devletimize milletimize zeval vermesin. hainleride önce rezil rüsvay sonrada kahretsin.selametle kalınız.

ben onlardan değilim deyip herşeyi söyleme hakına sahibiz mi diyorsun
şimdi sen ne yi savunuyorsun mafyayı türklerden almışlarda kürtlere vermişlerde ne demek bu mafya yı savunur gibi söylemler doğrusu
size tavsiyem uslubunuzu gözden geçirin insanları sözlerinizle kışkırtmayın
geneleme yaparsanız olmadı şimdi sayın aksu ile ilgilide elinizde kanıt varsa
o zaman saygı duyalım size yoksa böylesine mesnetsin söylemler yakışmıyor
sırf kürt olduğu için söyliyorsan onuda açıkla bilelim

Mehmet Kaynaklı
15-10-2007, 13:23
6600 götürmüş enayi zaten bi işe yaramıyorki :D

Mehmet Kaynaklı
15-10-2007, 13:27
çok büyük rantlar var bu işte milyar dolarlar havada uçuşuyor. tv ekranlarında bazen gördüğümüz ama sıksık ismini duyduğumuz gravatlı saygınlar bu pkk illetinden nemalanmakta.

bu ülkenin dönen çarkı mafyayla dönmüyor ne o türk kürdü gene ayırmışsın mafya ondan alınıp ona verilmiş :rant:

aliharbiye
15-10-2007, 13:49
şerefsiz pkk lideri insan katilini asmadılar gitti ya asmak için daha neyi bekliyorlar anlamadım kursunlar idam sehpasını ipide çekemiyorlarsa beni çağırsınlar ben çekerim bunca ölen şehitlerin hesabını nasıl verecekler....

osmann
15-10-2007, 13:50
ben onlardan değilim deyip herşeyi söyleme hakına sahibiz mi diyorsun
şimdi sen ne yi savunuyorsun mafyayı türklerden almışlarda kürtlere vermişlerde ne demek bu mafya yı savunur gibi söylemler doğrusu
size tavsiyem uslubunuzu gözden geçirin insanları sözlerinizle kışkırtmayın
geneleme yaparsanız olmadı şimdi sayın aksu ile ilgilide elinizde kanıt varsa
o zaman saygı duyalım size yoksa böylesine mesnetsin söylemler yakışmıyor
sırf kürt olduğu için söyliyorsan onuda açıkla bilelim

Aslında demek istediğim şu idi. Bu pkk örgütüne bir çok kişiler destek veriyor. kürt mafyasıda destek veriyor. Bu desteği en enkili şekilde verebilmesi için istanbulun onlara teslim edilmesi iyi olurdu. ve öyle yapıldı. yoksa türkün de kürdünde lazında çerkezinde mafyalığı kötüdür, günahdır. çirkindir. savunmam. ama haklısın ilk yazdığım gibi okunduğunda sanki onları savunuyormuşum gibi geldi. Aksarayda çıkan çatışmada yaralanarak yakalanan bir pkk lının üzerindeki silah a.aksu imzası ile verilmiş. sence neden vermiştir bu silahı sayın aksu?
kanıtı gazetelerde çıktı. tarihini şimdi hatırlamıyorum. hatta sedat peker mahkemede bu adam hakkında bikaç şey söylemiş falan. şimdi sen söyle bakalım. ben kürtler hakkında bişey söylemeyip sürekli pkk dan bahsettim. kaynaklarını bildiğim kadar açıklamaya çalıştım. neden rahatsız oldun? ama lütfen kardeşlikten dem vurma. somut bişeyler söyle...seni rahatsız eden cümlem hangisi?

Mehmet Kaynaklı
15-10-2007, 14:00
Aslında demek istediğim şu idi. Bu pkk örgütüne bir çok kişiler destek veriyor. kürt mafyasıda destek veriyor. Bu desteği en enkili şekilde verebilmesi için istanbulun onlara teslim edilmesi iyi olurdu. ve öyle yapıldı. yoksa türkün de kürdünde lazında çerkezinde mafyalığı kötüdür, günahdır. çirkindir. savunmam. ama haklısın ilk yazdığım gibi okunduğunda sanki onları savunuyormuşum gibi geldi. Aksarayda çıkan çatışmada yaralanarak yakalanan bir pkk lının üzerindeki silah a.aksu imzası ile verilmiş. sence neden vermiştir bu silahı sayın aksu?
kanıtı gazetelerde çıktı. tarihini şimdi hatırlamıyorum. hatta sedat peker mahkemede bu adam hakkında bikaç şey söylemiş falan. şimdi sen söyle bakalım. ben kürtler hakkında bişey söylemeyip sürekli pkk dan bahsettim. kaynaklarını bildiğim kadar açıklamaya çalıştım. neden rahatsız oldun? ama lütfen kardeşlikten dem vurma. somut bişeyler söyle...seni rahatsız eden cümlem hangisi?

yorumunda sorunda yanlış sen türklerden alınıp kürtlere verildi dedin sence yanlış burda değilmi başka mana aramayalım :nono:

f47xfenerli
15-10-2007, 14:51

konuyu bilmeden yazı yazıyon bilader bir ülkene kime verilirse verilsin
silah ruhsatı iç işleri bakanı araştırma yapmaz gerekli merciler yapar
ve onaya sunulur onay merci de onaylamak zorundadır eyerki hangi ilden
alınmışsa o ilin emniyeti bu işi araştırıp sabıka kaydı olmadığına kani olmuşsa
dünyanın her yerinde iç işlerine imza için gider ve onay alır neyse birşey daha demişin kardeşlikten bahsetme diye kimliği kültürü doğduğu yer ne olursa olsun bütün aşırı milyetçilik olmadığı sürece müminler benim kardeşimdir seni sıkıyorsa seni muaf tutum
öküzün altında aranan deve de olsa adaletil davranmak gerekir

osmann
15-10-2007, 17:25
yorumunda sorunda yanlış sen türklerden alınıp kürtlere verildi dedin sence yanlış burda değilmi başka mana aramayalım :nono:

Yazdıklarımın Nasıl anlaşıldığını anlamaya çalışıyorum. Ben istanbulda eskiden var olan mafyanın türk mafyası olduğunu (pekerler,şahinler, nurişler,çakıcılar vs.)daha sonra bunun yerine kürt mafyası (pkk nın)getirildiğini söyledim. hala aynı şeyi söylüyorum. "Eskiden var olan türk mafyası iyi idi " demiyorum. "eskisi gitti yenisi geldi" diyorum. eskisi vurup kırıyordu. adam öldfürüyordu. çalıp çırpıyordu. Keşke güvenlik güçleri bunların tamamını kıskıvrak yakalayabilse idi. ama bazılarını yakaladı. Şimdikide kırıp biçiyor. adam öldürüyor. ama "ALDIKLARI PARALARI PKK YA AKTARIYOR" diyorum. kapkaç ın bir sektör olduğunu ve bu sektör bahsettiğim mafya ya ait olduğunu paraların bu yolla örgüte aktarıldığını söylüyorum. Bu adamların istanbula hakim olabilmesini devletteki bazı bakan ve bürokratların arkalaması ile olduklarını söylüyorum. Anlaşılmayan nedir? başka mana aramıyorum. assubay cep götürüyormuş. sadece assubay yok bu işte diyorum. isteyen istediği gibi anlasın. polemik için demiyorum. selametle

temel50
15-10-2007, 17:53
asubayda galibapekeke asılması gerekiyor kim asçak hepsine ölüm

osmann
15-10-2007, 17:53
konuyu bilmeden yazı yazıyon bilader bir ülkene kime verilirse verilsin
silah ruhsatı iç işleri bakanı araştırma yapmaz gerekli merciler yapar
ve onaya sunulur onay merci de onaylamak zorundadır eyerki hangi ilden
alınmışsa o ilin emniyeti bu işi araştırıp sabıka kaydı olmadığına kani olmuşsa
dünyanın her yerinde iç işlerine imza için gider ve onay alır neyse birşey daha demişin kardeşlikten bahsetme diye kimliği kültürü doğduğu yer ne olursa olsun bütün aşırı milyetçilik olmadığı sürece müminler benim kardeşimdir seni sıkıyorsa seni muaf tutum
öküzün altında aranan deve de olsa adaletil davranmak gerekir

Sana yazdıklarımın hangisi seni rahatsız etti dedim. farklı farklı şeyler hakkında bişeyler yazmışsın. adam imza atıyorsa bundan mesul değilmi? o imza için silsile yolu ile hangi mercilere gitti ise dosya, bütün merciler sorumludur. en baştaki imza a.aksun unsa baş sorumlu odur. dünyanın heryerin de bu böyledir değilmi?Bu mesele öküzün altında kalan bir meselede değil afedersin.. A.aksu nun pkk yı arkaladığı söylentileri ayyuka çıkmıştı. Tabi bu sadece a.aksuyu değil akp nin tamamınıda bağlar. Onların adamı. Benim anlattığım meselede alelacele kapanan-kapatılan bir mesele idi. Ben vatanseverim. vatanıma hainlik edenlere buğzederim. bana mümin edebiyatı yapma lütfen. beni sıkan, hainleri savunanlar. biz memlekette atatürkçü diyerek voleyi vuranları, biz kardeşiz diyerek askere kurşun sıkanları görüyoruz hergün.. Ben vatana hainlik edenleri ve onları destekleyenleri herşeyden muaf tuttum. aşırı milliyeyetçilikmiş. sevsinler. türküm türk....herkese selametle...sen hariç...

ayhankeskin
15-10-2007, 19:16
Arkadaşlar bildiğim kadarıyla orada görevli asker kişilerin telefon getirmeleri yasak, belki kendisi için sokmak istemiştir. Hemen yargısız infaz etmemek lazım. Oraya göreve seçilen askerler de iğnenin deliğinden geçen kişilerdir. Böyle bir ihaneti yapacak bir asker olacağını ben düşünemiyorum bile.. Eğer öyleyse size katılırım. Ama benim yazdıklarım da olabilir değil mi? Hem emre itaatsizlikten yargılanmış diyorsunuz, hem de Apoya telefon götürüyormuş diyorsunuz.. Bunda bir tezat var bence. Apoya götürecek olsa vatana ihanetten yargılanması gerekmez miydi?

bulletfromhell
15-10-2007, 20:01
İletişim cihazı normal olarak askeri hudutlarda yasaktır.!!!Olay yeri stratejik hassaslığı ile bilinen önemli bir yer olduğundan, bu astsubayın nizama aykırı davranışının yanında yabancı istihbahrat birimlerinin bağlantısı vardır...!!! Sadece açığa almakla değil soruşturma açılması önemlidir.soruşturmanın selameti içinde genelkurmaydan yada milli savunma bakanlığından detaylı açıklama henüz yapılmadığı kanatındayım.zaten bu tip özel bilgilerde basına kolay verilmez...!!!
dedim ya var işin içinde bi numara ama çözemedim...bu bahsedilen olay olabilir....

f47xfenerli
15-10-2007, 21:17
Sana yazdıklarımın hangisi seni rahatsız etti dedim. farklı farklı şeyler hakkında bişeyler yazmışsın. adam imza atıyorsa bundan mesul değilmi? o imza için silsile yolu ile hangi mercilere gitti ise dosya, bütün merciler sorumludur. en baştaki imza a.aksun unsa baş sorumlu odur. dünyanın heryerin de bu böyledir değilmi?Bu mesele öküzün altında kalan bir meselede değil afedersin.. A.aksu nun pkk yı arkaladığı söylentileri ayyuka çıkmıştı. Tabi bu sadece a.aksuyu değil akp nin tamamınıda bağlar. Onların adamı. Benim anlattığım meselede alelacele kapanan-kapatılan bir mesele idi. Ben vatanseverim. vatanıma hainlik edenlere buğzederim. bana mümin edebiyatı yapma lütfen. beni sıkan, hainleri savunanlar. biz memlekette atatürkçü diyerek voleyi vuranları, biz kardeşiz diyerek askere kurşun sıkanları görüyoruz hergün.. Ben vatana hainlik edenleri ve onları destekleyenleri herşeyden muaf tuttum. aşırı milliyeyetçilikmiş. sevsinler. türküm türk....herkese selametle...sen hariç...

saçmalamaya başladın kim sana birileriyle zorla kardeş ol demiş
dahası a kadir aksunun imzası varsa pkk silahı üzerinde
git gerekli mercilere bildir o kadar eminsen niye burada horozlanıyon
birileri seni mi engelliyor ayrıca konuyu saptıran sensin ben birokrasının
nasıl çalıştığını ifade ettim