PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ıp Tv nizin başına geçin.Tüm Dünya kanalları ayağınıza gelsin(joost)detaylı anlatım

gacvokem
16-10-2007, 23:46
Only the registered members can see the link farkıyla Joost Tv

Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link

Forumda birdefa verilmiş ama ben açıklama gereği duydum

Davatiye ile çalışan joostu indirip sisteminize kurup kullanabilmeniz için önce davatiye başvurusu yapmanız gerekiyor.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) adresine girerek ''Get Joost'' linkini tıklıyoruz.Burda belirteceğimiz mail adresimize önce bir onay mesajı sonrada joostu indire bileceğimiz link gönderilir.Burdan joostu indirip kurduktan sonra programı kullana bilmek için bir kullanıcı adı almamız gerekiyor.Açılışta kullanıcı adını vede şifresini belirleyip joosta üye olduktan sonra programı çaliştiriyoruz.

Joostun bir oyunu andıran ara birimi gozünüzü korkutmasın ancak bu son derece basit bir mantığa sahip ara yüzü kullandıkça alışacaksınız.
Ekranın dort tarafına konumlandırılmiş öğeler programın kontrolünü sağlıyor.
Ana pencerenin solundaki Channel Catalo simgesini tıklayarak bir cok katagoride yayın yapan kanallara ulaşabilirsiniz.
Ekranın altında yer alan butonlarla izlediğiniz video üzerinde kontrolleri gerçekleştirebilirsiniz.
Altta bulunan ok tuşlarıyla kanallar arasında gezine bilirsiniz.
Ekranın sağkısmında joostun kullanım ayarlarını belirleyebileceğiniz my joost linki yer alır.

Şimdi joostun asıl önemli bölümüne değinelim
Channel Catalog ve my joost

Channel Catalog sayfasına geldiğimizde solda açılan panaelde kanal listesi yer alır,sağdaki pencerede ise soldan seçilen kanalın içeriği ile ilgili bilgiler görüntülenir.
New on joostu tıkladığımızda joosta yayına yeni başlayan kanalları görürüz.Joost izleyenlerin en fazla rağbet ettiği kanalları ise most populer i tıklayarak görebiliriz.
Staff Picks ise Joost ekibinin sizin için seçtiği kanalları gösterir.
Joosta yayın yapan tüm kanallar için all channele tıklayın.
GENERS başlığı altında kanalların içeriğine göre sınıflandırıldığı bir liste bulunuyor burdan seçim yaparak izlemek istediğiniz türden kanallara ulaşa bilirsiniz.
Bu bölümde en üstte yer alan arama kutusunu kullanarada kanallar arasında arama yapabilirsiniz.

Proğramın Genel Ayarları my joost menü)

my joosta tıkladıktan sonra sol alt köşede açilan widget menüye tıklayın burada ilk sırada yer alan news ticker e tıklayarak haber sitelerinde son gelişmelere ulaşılabilir.Burda ekrana gelen ilk kanab cnn dir eger ingilizceniz yoksa türkçe haber sitelerinin RSS beslemelerini için verdikleri adresleri buraya girerek joostun türkçe haber sunmasını sağlayabilirsiniz.
Bunun için configüre tıkladıktan sonra açılan pencerede add tıklayarak gelen kutuya RSS beslemesinin adresini giriniz.

Programın ikinci ozelliği anında mesajlaşmayı desteklemesi.Ama şimdilik sadece Gtalk ve jabber kulanıcıları bundan faydalanıyor widget menüyü tıklayarak açılan menüden ınstant messaging bölümüne girin burada kullanıcı adı ve şifre girerek anında mesajlaşa bilirsiniz.
Clocku tıkladığınızda joost analog saat olarak ekrana gelirbuda widgwtin ve diğerlerinin ekranda sürekli görünmesi için sağ üst köşedeki raptiye simgesine tıklayarak herzaman üstte (always on top)konumuna getirin.
İnvite friends bölümünden ise joost kullanmak isteyen arkadaşlarınıza davetiye ata bilirsiniz.
Invites statusa tıklayarak gönderdiğiniz davetiyelere verilen cevabı ve arkadaşınızın joost kullanıp kulanmadığını göre bilirsiniz.Rate ıd bölümümden kanal için favori oylaması yapıp oy vere bilirsiniz.
Channel chat ıle sızınle bırlıkte ızleyen kışılerle sohbet edebılırsınız.
Launch joost ile programı tam ekranmı yada pencere olarakmı çalışacağını ayarlayabilirsiniz.
When exiting joost bölümünden leave on standby secebegiyle programdan cıkarken yayını durdurup dononce kaldığınız yerden izleyebilirsiniz.

Enter pin ile küçüklerin izlemesini istemediğiniz kanallar için şifre koyabilirsiniz

Bu kadar umarım açıklama yeterli olmuştur valla parmaklarım koptu yaza yaza:))))))))))

emeğe saygı ARKADAŞLAR

(gacvokem):45:

pencere77
16-10-2007, 23:58
teşekkür

gacvokem
17-10-2007, 00:00
teşekkür

rica ederim

umuter
17-10-2007, 00:04
teşekkürler dostum program için

ayran
17-10-2007, 00:09
teşekürler paylaşımın için :wave:

gacvokem
17-10-2007, 01:01
rica ederim arkadaşlar

ruzgarm
17-10-2007, 09:35
Teşekkürler bende vardı kurdum tam bir verim alamadım ve sildim

ihsan15
17-10-2007, 10:59
selamlar ''Get Joost'' linkini bulamadım yardımcı olabilirmisiniz

07SARAY
17-10-2007, 11:18
selamlar ''Get Joost'' linkini bulamadım yardımcı olabilirmisiniz

Only the registered members can see the link

nasre
19-10-2007, 00:06
çok teşekkürler

gacvokem
19-10-2007, 22:17
rica ederim

kanberoğlu
19-10-2007, 23:15
paylaşım için teşekkürler iyi çalışmalar.

mehmetumar
20-10-2007, 13:44
teşekürler paylaşımın için

Kemal Turan
20-10-2007, 14:06
teşekkür gacvokem. kota yiyormu?

gacvokem
20-10-2007, 18:35
evet hemde nasıl kotalılar yanaşmasın:)))))))))