PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dunya Dışı Varlıklar Varmı?

Simba
17-10-2007, 23:50
Bu haftaki anketimiz Dunya Dışı Varlıklar Varmı? Mesela hep gundemde olmuştur ufolar,dünya dısı varlıklar yada uzayda hayat varmı diye.Yada birebir tanık olan herkesin yorumunu bekliyoruz..

Anketimiz 7 gun sürecektir..

Simba
17-10-2007, 23:52
Zamanında bu konuyu cok arastırmıştım ben ve ankete dökmek istedim herzaman siyaseti polemik anketleri bu konuda biraz ara vererek konuda siz sormak istedim .Ufoların var oldugu söyleniyor ama ele alınmış su an kadar hiç bir bulguya ben kendim rastlayamadım

Admin
17-10-2007, 23:54
Hem var hemde yok :)ikiside tahminlerimiz zorluyorum ama inanmak ve inanmamak arasında kalıyorum

hakanbek
18-10-2007, 00:22
bence yok ne ufosuymuş insanların çıkarması işte...

DEJAVU®42
18-10-2007, 00:24
valla bende varla yok arası dolaşıyorum bazen oyle şeyler ortaya konuyorki var diyorum bazende varsa nerde bunlar kardeşim diyorum sanırım cok utangac varlıklar bunlar bir türlü görünmediler

Simba
18-10-2007, 00:29
valla bende varla yok arası dolaşıyorum bazen oyle şeyler ortaya konuyorki var diyorum bazende varsa nerde bunlar kardeşim diyorum sanırım cok utangac varlıklar bunlar bir türlü görünmediler
Evet zamanında kanal 6 da ufo ile ilgili program vardı cok inanıyordum

ESES-58
18-10-2007, 01:27
ben evet dedim ama ufoya falan inanmam.vermemim sebebi gerek ilmi gerek dini söylemlerle mantığımı birleştirmem.insan yaradılmışların en üstünüdür ve tüm alemlerin rabbi gibi,kainatın oluşumu uzay denen sonsuz boşluk kavramı vs.evet vardır diyorum

tike®
18-10-2007, 01:30
Derin mevzu beni aşar:)

caglar684
18-10-2007, 08:53
Yok öyle şeyler inanmayın bunlara hurafe hurafe.

osmann
18-10-2007, 09:10
dünya dışı derken illa ufo ise kastedilen bence yoktur.
ama cinler den bahsediliyorsa vardır. peygamber efendimizde bunu doğrulamıştır.
ankete ben ikiside olabilir dedim. selametle.

gacvokem
18-10-2007, 09:17
bence olabilir alemlein rabbi onlarıda yaratmış olabilir

Lyon-1995
18-10-2007, 09:30
bence dünya dışı bir yaşam olabilir.hatta başıma gelen bir olayı anlatmak isterim.akşam saatleriydi saat 20,00-21,00 gibi.geçen sene uydu monte ediyordum.evin önündeki asma talvarına merdiven dayayıp demire bağlamaya çalışıyordum.açısal olarak 45 derecelik açıyla çanağın altında duruyordum.tam çanağı ayarlarken alev şeklinde bir şey gördüm.yere paralel gidiyordu.ama alevi çıkaracak bir cisim görünmüyordu.uçak olsa dedim ses gelirdi.ve o kadar alev gözükmezdi.yıldız kayması desem.yukarıdan aşağıya kayardı.o an donup kaldım.yaklaşık 3-5 saniye sonra kayboldu.yanımda yüzleri bana dönük olarak evin sahibi ve kardeşim vardı.onlarada söyledim inanamadılar.
bunu sizlerle dalga geçmek için yazmadığımı bilmenizi isterim.bütün ciddiyetim ve samimiyetimle söylüyorum.

ersinbilgic
18-10-2007, 10:32
bence olabilir arkadaşlar zaten eskilerimizinde dediği gibi dünyada görmediğimiz canlıları görecegiz derdi büyükbabam gerçekten akşam haberlerde ben barış mançoyum diyen çocuga ve hülya hanımın kendisinin karısı oldugunu idda eden çocuga bakınca insanın bir inanası birde öyle şey olur diyor insan içinden gerçekten belkide dünyanın sonu geliyo arkadaşlar

caglar684
18-10-2007, 10:44
dünya dışı derken illa ufo ise kastedilen bence yoktur.
ama cinler den bahsediliyorsa vardır. peygamber efendimizde bunu doğrulamıştır.
ankete ben ikiside olabilir dedim. selametle. :nono::

Arkadaşım yorum yaptık ama konu başka tarafa kaydı ben ufolar hakkında yorum yaptım. Cin yok falan demedim bak yanlış anlaşılmasın lütfen. :smiles22: :smiles22: :smiles22:

hagiwatt
18-10-2007, 11:12
bence dünya dışı varlıklar vardır cinler melekler şekilden şekile girebilirler
artı şeytan

ekrem956
18-10-2007, 11:16
Zamanında bu konuyu cok arastırmıştım ben ve ankete dökmek istedim herzaman siyaseti polemik anketleri bu konuda biraz ara vererek konuda siz sormak istedim .Ufoların var oldugu söyleniyor ama ele alınmış su an kadar hiç bir bulguya ben kendim rastlayamadım

selam bu konuda size ışık vereceğini düşündüğüm için bilgi kitabını okumanızı tavsiye ederim ön yargısız olarak bu konuya bakışınız değişebilir. bilginize

Saygılarımla

ekrem956
18-10-2007, 11:48
arkadaşlar sonsuz kainatta biz gökyüzünü ve yıldızları güzel görelim diyemi yaratmış allah derinlemese bir düşünün derim.
soruya benden yanıt evet uzayda bizden başka yaşamlar var ama bizim gibi yada farklı görünümde bu varlıklar kendi yaşam ortamlarına uygun fiziksel özellik kazanmış olabilir.
bizim burada yaşanmaz dediğimiz bir ortamda kendi fiziksel yapılarıyla yaşanıyo olabilir
sadece geniş düşünmek yeterli diyorum.Saygılarımla.

ekrem956
18-10-2007, 11:54
bence olabilir arkadaşlar zaten eskilerimizinde dediği gibi dünyada görmediğimiz canlıları görecegiz derdi büyükbabam gerçekten akşam haberlerde ben barış mançoyum diyen çocuga ve hülya hanımın kendisinin karısı oldugunu idda eden çocuga bakınca insanın bir inanası birde öyle şey olur diyor insan içinden gerçekten belkide dünyanın sonu geliyo arkadaşlar

arkadaşım bunda şaşıcek bir şey yok
bakara - 28 ci ayet- şöyle der sizler ölmüş idiniz sizleri tekrar dirilttik yer yüzüne gönderdik allaha şükredesiniz diye.

cetindeniz
18-10-2007, 12:00
olurda olmazda

erdnky
18-10-2007, 13:08
bide suradan bakmak lazım allah kainatta hiçbirşeyi nedensiz yaratmamıştır.bu kadar gezegen ve ışık sistemi sadece biz boş zmanlarımızda teleskopla inceleyelim diye yaratılmamıştır.herhalde cok guzel bır konu açılmış.

TARANTİNO
18-10-2007, 14:11
Bencede var...olmaması mümkün değil...

Ayrıca ben dünya dışında yaşayanların,dünya dışında hayatların olduğunuda inanıyorum...

Not : Ammada çok şeye inanıyormuşum...sanada inanıyorum...:)

goknay
18-10-2007, 14:43
Insanlik nerden gelmiski yolsa bizi baskasi icat eti ?Oyle mi deilmi yorum yapalim

f47xfenerli
18-10-2007, 15:08
Hem var hemde yok :)ikiside tahminlerimiz zorluyorum ama inanmak ve inanmamak arasında kalıyorum

aynen katılıyorum ustama çok derin mevzular bunlar allah bilir ancak

pencere77
18-10-2007, 15:33
yorum yok bu soruda

banshee8831
18-10-2007, 15:50
ben kesinlikle inanıyorum.paranormal,parapsikoloji, psişik gibi kavramları biraz kurcalayınca gerçektende var diyebilirsiniz.bana göre ufo da var,uzaylıda var,hayalette var,ruhe peri cin de var,kısacası dünya dışı bazı şeylerin döndüğüne katılıyorum.beni buna inandırmayı beceren ise discovery channel'in pazar gecelerki sunduğu programdı ve çokta güzel olayları anlatıyordu...

paradox2
18-10-2007, 17:13
BENCE UFO AMERİKALILARIN DÜNYADAKİ DİĞER İNSANLARI OYALAMA TAKTİĞİ ZATEN UFO OLSADA ONLAR GÖRÜR ONLAR YAKALAR ONLAR DÜNYAYI KURTARIR. :8[1]::49: :45: :present:

bilgin
18-10-2007, 18:21
bence bunlar bizi aşan konular arkadaşlar biz kendi işimize bakalım saygılar...:wave: :wave:

ESES-58
18-10-2007, 18:49
:8[1]: :8[1]: :present: :present:
BENCE UFO AMERİKALILARIN DÜNYADAKİ DİĞER İNSANLARI OYALAMA TAKTİĞİ ZATEN UFO OLSADA ONLAR GÖRÜR ONLAR YAKALAR ONLAR DÜNYAYI KURTARIR. :8[1]::49: :45: :present:

hallederiz
18-10-2007, 19:21
no coment

Simba
18-10-2007, 20:21
bide suradan bakmak lazım allah kainatta hiçbirşeyi nedensiz yaratmamıştır.bu kadar gezegen ve ışık sistemi sadece biz boş zmanlarımızda teleskopla inceleyelim diye yaratılmamıştır.herhalde cok guzel bır konu açılmış.
Teşekkur ederim.Anker acarken amacımız bilindik bir anket acmak degilfarklı konularda anketten öte yorumlar çok guzel anketler hep bana kalıyor :) anket acan olmadıgı için :wave:

TARANTİNO
18-10-2007, 20:30
Teşekkur ederim.Anker acarken amacımız bilindik bir anket acmak degilfarklı konularda anketten öte yorumlar çok guzel anketler hep bana kalıyor :) anket acan olmadıgı için :wave:Anketci başı ilan ediyorum seni...dur anketim geldi deme hemen...:D

yargıç_1
18-10-2007, 20:30
yoktur dünya dışı derken zaten ölümden sonra ahiret yani gerçek dünya vardır zaten ordada nevar neyok hepimiz biliyoruzdur.

TARANTİNO
18-10-2007, 20:32
yoktur dünya dışı derken zaten ölümden sonra ahiret yani gerçek dünya vardır zaten ordada nevar neyok hepimiz biliyoruzdur.Hiç gitmişliğim yok...ben bilmiyorum valla...ne var ne yok oralarda...

yargıç_1
18-10-2007, 20:40
Hiç gitmişliğim yok...ben bilmiyorum valla...ne var ne yok oralarda...

benimde gitmişliğim yok ama hepimizin gideciğiyer belli gidince sende görürsün bende hepimiz görücez senuçta.ne olduğunu

kanberoğlu
18-10-2007, 20:44
bende bu inançla yokların arasındayım. inanmıyorum var olduğuna. saygılar.ç

spil45
18-10-2007, 20:55
Arkadaşlar dünya dışında Cinler Melekler ve bizim bilmedigimiz Allah'ın yarattıgı bircok varlık vardır bunlarda nasılki biz insanlar dünyada yasamak üzere yaratılmışsak onlarda bulundukları yerin sartlarına göre bir hayat sürdürmektedirler Hepimiz Allah'ın yarattıgı birer varlıgız

Admin
18-10-2007, 21:03
bence dünya dışı bir yaşam olabilir.hatta başıma gelen bir olayı anlatmak isterim.akşam saatleriydi saat 20,00-21,00 gibi.geçen sene uydu monte ediyordum.evin önündeki asma talvarına merdiven dayayıp demire bağlamaya çalışıyordum.açısal olarak 45 derecelik açıyla çanağın altında duruyordum.tam çanağı ayarlarken alev şeklinde bir şey gördüm.yere paralel gidiyordu.ama alevi çıkaracak bir cisim görünmüyordu.uçak olsa dedim ses gelirdi.ve o kadar alev gözükmezdi.yıldız kayması desem.yukarıdan aşağıya kayardı.o an donup kaldım.yaklaşık 3-5 saniye sonra kayboldu.yanımda yüzleri bana dönük olarak evin sahibi ve kardeşim vardı.onlarada söyledim inanamadılar.
bunu sizlerle dalga geçmek için yazmadığımı bilmenizi isterim.bütün ciddiyetim ve samimiyetimle söylüyorum.

Gerçekten ilginç Özellikle akdeniz taraflarında ufoları gören cok kişi iddaa ediyordu

Mehmet Kaynaklı
18-10-2007, 21:10
bence ofo mufoooooo yok :loco:

Simba
18-10-2007, 21:12
bence ofo mufoooooo yok :loco:
Belgesi varmı :)

bulletfromhell
18-10-2007, 21:12
bilmiyorum belki bu konudan daha önce bahsetmiş olabilirim ama başlık açılmış mademki tekrar dahi olsa bahsetmekte fayda var....hoş olay CABBARİ 'nin de ilgi alanına girer:puah: :puah: ama biz yinede dilimiz döndüğünce anlatalım...mısırdaki piramitleri hepiniz biliyorsunuzdur....muhteşem bir yapıt...piramidi oluşturan taşların herbirinin ağırlığı 100 tondan fazla....piramitlerin olduğu bölgeye taş getirilebilecek en yakın taş bulunan bölge yüzlerce kilometre ötede....piramitlerin içi korkunç labirentlerle dolu...labirentlerin en sonundada firavun ramsesin mumyası var....ramsesin boynunda da uranyum bir kolye var....binlerce yıl önce yapılmış olan bu muhteşem yapıt insan işi olabilir diyorsanız saygı duyarım...ama en azından ramsesin boynuna uranyum kolye takabilenler kesinlikle insan olamaz,çünkü uranyum ölümcül bir radyoaktif elementtir....

Alfa2
18-10-2007, 21:15
ALEMLER KELİMESİ İLE İLGİLİ AYETLER:

Kuran a baktığımızda birden çok alem var..
durum böyle olunca dini yönden dünya harici bir çok alem mümkün görünüyor..
işte kuran da alemler ile ilgili ayetler...

Hamd* Alemlerin Rabbi'nedir. (FATİHA SURESİ / 1)

Ey İsrailoğulları, size bağışladığım nimetimi ve sizi (bir dönem) alemlere üstün kıldığımı hatırlayın. (BAKARA SURESİ / 47)

Ey İsrailoğulları, size bağışladığım nimetimi ve sizi (bir dönem) alemlere muhakkak üstün kıldığımı hatırlayın. (BAKARA SURESİ / 122)

Rabbi ona: "Teslim ol" dediğinde (O) "Alemlerin Rabbine teslim oldum" demişti. (BAKARA SURESİ / 131)

Böylece onları, Allah'ın izniyle yenilgiye uğrattılar. Davud Calut'u öldürdü. Allah da ona mülk ve hikmet verdi; ona dilediğinden öğretti. Eğer Allah'ın, insanların bir kısmı ile bir kısmını def'i (engellemesi) olmasaydı, yeryüzü mutlaka fesada uğrardı. Ancak Allah, alemlere karşı büyük fazl (ve ihsan) sahibidir. (BAKARA SURESİ / 251)

Gerçek şu ki, Allah, Adem'i, Nuh'u, İbrahim ailesini ve İmran ailesini alemler üzerine seçti; (AL-İ İMRAN SURESİ / 33)

Hani melekler: "Meryem, şüphesiz Allah seni seçti, seni arındırdı ve alemlerin kadınlarına üstün kıldı," demişti. (AL-İ İMRAN SURESİ / 42)

Orada apaçık ayetler (ve) İbrahim'in makamı vardır. Kim oraya girerse o güvenliktedir. Ona bir yol bulup güç yetirenlerin Ev'i haccetmesi Allah'ın insanlar üzerindeki hakkıdır. Kim de inkâr ederse, şüphesiz, Allah alemlere karşı muhtaç olmayandır. (AL-İ İMRAN SURESİ / 97)

Bunlar sana hak olarak okumakta olduğumuz Allah'ın ayetleridir. Allah, alemlere zulüm isteyen değildir. (AL-İ İMRAN SURESİ / 108)

Hani, Musa kavmine (şöyle) demişti: "Ey kavmim, Allah'ın üzerinizdeki nimetini anın; içinizden peygamberler çıkardı, sizden yöneticiler kıldı ve alemlerden hiç kimseye vermediğini size verdi." (MAİDE SURESİ / 20)

"Eğer beni öldürmek için elini bana uzatacak olursan, ben seni öldürmek için elimi sana uzatacak değilim. Çünkü ben, alemlerin Rabbi olan Allah'tan korkarım." (MAİDE SURESİ / 28)

Allah demişti ki: "Şüphesiz ben bunu size indireceğim. Artık sonra sizden kim inkâr ederse, ben onu gerçekten alemlerden hiç kimseyi azablandırmayacağım bir azabla azablandıracağım." (MAİDE SURESİ / 115)

Böylece zulmeden topluluğun kökü kurutuldu. Hamd, alemlerin Rabbi olan Allah'adır. (EN'AM SURESİ / 45)

De ki: "Bize yararı ve zararı olmayan Allah'tan başka şeylere mi tapalım? Allah bizi hidayete erdirdikten sonra, şeytanların ayartarak yerde şaşkınca bıraktıkları, arkadaşlarının da: "Doğru yola, bize gel" diye kendisini çağırdığı kimse gibi topuklarımız üzerinde gerisin geri mi döndürülelim?" De ki: "Hiç şüphesiz Allah'ın yolu, asıl yoldur. Ve biz alemlerin Rabbine (kendimizi) teslim etmekle emrolunduk." (EN'AM SURESİ / 71)

İsmail'i, Elyasa'yı, Yunus'u ve Lut'u da (hidayete eriştirdik). Onların hepsini alemlere üstün kıldık. (EN'AM SURESİ / 86)

İşte Allah'ın hidayet verdikleri bunlardır; öyleyse sen de onların bu hidayetlerine uy. De ki: "Ben bunun için sizden bir ücret istemiyorum. O (Kur'an), alemlere bir 'öğüt ve hatırlatmadan' başkası değildir." (EN'AM SURESİ / 90)

De ki: "Şüphesiz benim namazım, ibadetlerim, dirimim ve ölümüm alemlerin Rabbi olan Allah'ındır." (EN'AM SURESİ / 162)

Gerçekten sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arşa istiva eden Allah'tır. Gündüzü, durmaksızın kendisini kovalayan geceyle örten, güneşe, aya ve yıldızlara kendi buyruğuyla baş eğdirendir. Haberiniz olsun, yaratmak da, emir de (yalnızca) O'nundur. Alemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir. (A'RAF SURESİ / 54)

O "Ey kavmim, bende bir 'şaşırmışlık ve sapmışlık' yoktur; ama ben alemlerin Rabbinden bir elçiyim." dedi. (A'RAF SURESİ / 61)

(Hud) "Ey kavmim" dedi. "Bende 'akıl yetersizliği' yoktur; ama ben gerçekten alemlerin Rabbinden bir elçiyim" dedi. (A'RAF SURESİ / 67)

Hani Lut da kavmine şöyle demişti: "Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasız-çirkinliği mi yapıyorsunuz? (A'RAF SURESİ / 80)

Musa dedi ki: "Ey Firavun, gerçekten, ben alemlerin Rabbinden (gönderilme) bir elçiyim." (A'RAF SURESİ / 104)

"Alemlerin Rabbine iman ettik" dediler. (A'RAF SURESİ / 121)
"O sizi alemlere üstün kılmışken, ben size Allah'tan başka bir ilah mı
arayacağım?" (A'RAF SURESİ / 140)

Oradaki duaları: "Allah'ım, Sen ne yücesin"dir ve oradaki dirlik temennileri: "Selam"dır; dualarının sonu da: "Gerçekten, hamd alemlerin Rabbi olan Allah'ındır." (YUNUS SURESİ / 10)

Bu Kur'an, Allah'tan başkası tarafından yalan olarak uydurulmuş değildir. Ancak bu, önündekileri doğrulayan ve kitabı ayrıntılı olarak açıklayandır. Bunda hiç şüphe yoktur, alemlerin Rabbindendir. (YUNUS SURESİ / 37)

Oysa ki sen buna karşı onlardan bir ücret de istemiyorsun. O, alemler için yalnızca bir 'öğüt ve hatırlatmadır.' (YUSUF SURESİ / 104)
Onu ve Lut'u kurtarıp içinde, alemler (insanlık) için bereketler kıldığımız yere (ülkeye) çıkardık. (ENBİYA SURESİ / 71)

Biz seni alemler için yalnızca bir rahmet olarak gönderdik. (ENBİYA SURESİ / 107)
Alemlere uyarıcı olsun diye, kuluna Furkan'ı indiren (Allah) ne yücedir. (FURKAN SURESİ / 1)

"Gecikmeksizin Firavun'a giderek deyin ki: Gerçekten biz, alemlerin Rabbi'nin elçisiyiz," (ŞUARA SURESİ / 16)

Firavun dedi ki: "Alemlerin Rabbi nedir?" (ŞUARA SURESİ / 23)

(Ve) "Alemlerin Rabbine iman ettik" dediler. (ŞUARA SURESİ / 47)

"İşte bunlar, gerçekten benim düşmanımdır; yalnızca alemlerin Rabbi hariç" (ŞUARA SURESİ / 77)

"Çünkü sizi (yalancı olanları) alemlerin Rabbiyle eşit tutuyorduk. (ŞUARA SURESİ / 98)

De ki: "O, her şeyin Rabbi iken, ben Allah'tan başka bir Rab mi arayayım? Hiç bir nefis, kendisinden başkasının aleyhine (günah) kazanmaz. Günahkar olan bir başkasının günah yükünü taşımaz. Sonunda dönüşünüz Rabbinizedir. O, size hakkında anlaşmazlığa düştüğünüz şeyleri haber verecektir." (EN'AM SURESİ / 164)

"Buna karşılık ben sizden bir ücret istemiyorum; ücretim yalnızca alemlerin Rabbine aittir." (ŞUARA SURESİ / 180)
Gerçekten o (Kur'an), alemlerin Rabbinin (bir) indirmesidir. (ŞUARA SURESİ / 192)

Oraya gittiğinde, kendisine seslenildi: "Ateş (yerin)de olanlar da, çevresinde bulunanlar da kutlu kılınmıştır. Alemlerin Rabbi olan Allah yücedir. (NEML SURESİ / 8)

Ona: "Köşke gir" denildi. Onu görünce derin bir su sandı ve (eteğini çekerek) ayaklarını açtı. (Süleyman) Dedi ki: "Gerçekte bu, saydam camdan olma düzeltilmiş bir köşk-zemindir." Dedi ki: "Rabbim, gerçekten ben kendime zulmettim; (artık) ben Süleyman'la birlikte alemlerin Rabbi olan Allah'a teslim oldum." (NEML SURESİ / 44)

Derken oraya geldiğinde, o kutlu yerdeki vadinin sağ yanında olan bir ağaçtan: "Ey Musa, Alemlerin Rabbi olan Allah benim;" diye seslenildi. (KASAS SURESİ / 30)

Kim cihad ederse, yalnızca kendi nefsi için cihad etmiş olur. Şüphesiz Allah, alemlerden müstağnidir. (ANKEBUT SURESİ / 6)

İnsanlardan öylesi vardır ki, "Allah'a iman ettik" der; fakat Allah uğruna eziyet gördüğü zaman, insanların (kendisine yönelttikleri işkence ve) fitnesini Allah'ın azabıymış gibi sayar; ama Rabbinden 'bir yardım ve zafer' gelirse, andolsun: "Biz gerçekten sizlerle birlikteydik" demektedirler. Oysa Allah, alemlerin sinelerinde olanı daha iyi bilen değil midir? (ANKEBUT SURESİ / 10)

Böylece biz onu ve gemi halkını kurtardık ve bunu alemlere bir ayet (kendisinden ders çıkarılacak bir olay) kılmış olduk. (ANKEBUT SURESİ / 15)

Lut da; hani kavmine demişti: "Siz gerçekten, sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı 'çirkin bir utanmazlığı' yapıyorsunuz." (ANKEBUT SURESİ / 28)

Kendisinde şüphe olmayan bu Kitabın indirilişi alemlerin Rabbi tarafındandır. (SECDE SURESİ / 2)

Alemler içinde selam olsun Nuh'a. (SAFFAT SURESİ / 79)

"Alemlerin Rabbi hakkındaki zannınız nedir?" (SAFFAT SURESİ / 87)

Ve âlemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun. (SAFFAT SURESİ / 182)

"O (Kur'an), alemler için yalnızca bir zikir (öğüt ve hatırlatma)dir." (SAD SURESİ / 87)

Melekleri de arşın etrafını çevirmişler olarak Rablerini hamd ile tesbih ettiklerini görürsün. Aralarında hak ile hüküm verilmiştir ve: "Alemlerin Rabbine hamdolsun" denilmiştir. (ZÜMER SURESİ / 75)

Allah, yeryüzünü sizin için bir karar, gökyüzünü bir bina kıldı; sizi suretlendirdi, suretinizi de en güzel (bir biçim ve incelikte) kıldı ve size güzel-temiz şeylerden rızık verdi. İşte sizin Rabbiniz Allah budur. Alemlerin Rabbi Allah ne yücedir. (MÜ'MİN SURESİ / 64)

O, Hayy (diri) olandır. O'ndan başka ilah yoktur; öyleyse dini yalnızca kendisine halis kılanlar olarak O'na dua edin. Alemlerin Rabbine hamdolsun. (MÜ'MİN SURESİ / 65)

De ki: "Bana apaçık belgeler gelince, sizin Allah'tan başka taptıklarınıza kulluk etmekten kesin olarak menedildim ve âlemlerin Rabbine teslim olmakla emrolundum." (MÜ'MİN SURESİ / 66)

De ki: "Gerçekten siz mi yeri iki günde yaratanı inkâr ediyor ve O'na birtakım eşler kılıyorsunuz? O, alemlerin Rabbidir." (FUSSİLET SURESİ / 9)
Andolsun, Biz Musa'yı, Firavun'a ve onun 'önde gelen çevresine' ayetlerimizle gönderdik. O da, dedi ki: "Gerçekten ben, alemlerin Rabbinin elçisiyim." (ZUHRUF SURESİ / 46)

Andolsun, biz onları bir ilim üzere alemlere üstün kıldık. (DUHAN SURESİ / 32)
Andolsun, biz İsrailoğullarına Kitap, hüküm ve peygamberlik verdik, onları temiz ve güzel şeylerle rızıklandırdık ve onları alemlere üstün kıldık. (CASİYE SURESİ / 16)

Şu halde hamd, göklerin Rabbi, yerin Rabbi ve alemlerin Rabbi Allah'ındır. (CASİYE SURESİ / 36)

Alemlerin Rabbinden indirilmedir. (VAKIA SURESİ / 80)

Şeytanın durumu gibi; çünkü insana "İnkâr et" dedi, inkâr edince de: "Gerçek şu ki, ben senden uzağım. Doğrusu ben, alemlerin Rabbi olan Allah'tan korkarım" dedi. (HAŞR SURESİ / 16)

Oysa o (Kur'an), alemlere bir zikr (öğüt, hatırlatma, hüküm ve üstün bir şeref)den başka bir şey değildir. (KALEM SURESİ / 52)

Alemlerin Rabbinden bir indirilmedir. (HAKKA SURESİ / 43)

O (Kur'an), alemler için yalnızca bir zikirdir; (TEKVİR SURESİ / 27)

Alemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz. (TEKVİR SURESİ / 29)

İnsanların, alemlerin Rabbi için kalkacağı günde. (MUTAFFİFİN SURESİ / 6 )

Simba
18-10-2007, 21:18
bilmiyorum belki bu konudan daha önce bahsetmiş olabilirim ama başlık açılmış mademki tekrar dahi olsa bahsetmekte fayda var....hoş olay CABBARİ 'nin de ilgi alanına girer:puah: :puah: ama biz yinede dilimiz döndüğünce anlatalım...mısırdaki piramitleri hepiniz biliyorsunuzdur....muhteşem bir yapıt...piramidi oluşturan taşların herbirinin ağırlığı 100 tondan fazla....piramitlerin olduğu bölgeye taş getirilebilecek en yakın taş bulunan bölge yüzlerce kilometre ötede....piramitlerin içi korkunç labirentlerle dolu...labirentlerin en sonundada firavun ramsesin mumyası var....ramsesin boynunda da uranyum bir kolye var....binlerce yıl önce yapılmış olan bu muhteşem yapıt insan işi olabilir diyorsanız saygı duyarım...ama en azından ramsesin boynuna uranyum kolye takabilenler kesinlikle insan olamaz,çünkü uranyum ölümcül bir radyoaktif elementtir....

İlginç bir yaklaşım bazı seyler benimde aklım hayalim ötesi ermiyor cogu pilot ufolara rastladıgı yonunde bilgi vermişlerdir. Ufo ile ilgili yapılan programda.Amerikada hatta nasa uzaylı bulup bunu tum dunyadan gizlemişler ve sonradan ortaya cıkmış gibi

Buda Only the registered members can see the link sitesinde alınma resim

Only the registered members can see the link

Simba
18-10-2007, 21:22
“Gözlemlerde ve filme alınan görüntülerde genellikle bu ışıklı cisimlerin sayılarının bazen 1 bazen de 3, 7, 10, 15’e kadar çıkabildiğini” iddia eden Akdoğan, dünya “UFO” literatüründe zaman zaman görülmüş olan çoklu UFO filolarına Türkiye’de de ilk defa tanık olunduğunu belirtti.

Akdoğan, gece ve gündüz saatlerinde çekilen film ya da fotoğraflarda görünen cisimlerin hareket ettiklerini, sağa, sola, aşağı ve yukarı manevralar yaptıklarını belirterek, zaman zaman değişik rotalarda hareket eden ve birleşip ayrılan bu cisimlerin hiçbir şekilde ses çıkartmadıklarını söyledi.

Gece ve gündüz çekilen görüntülerde maddesel formları ve şekilleri çok net ortaya çıkan bu cisimlerin kanat ve kuyruğu bulunmayan, oval, disk veya puro şeklindeki cisimler olduklarını ifade eden Akdoğan, bu cisimlerin karakteristik özelliklerinin ve yaptıkları manevraların konvansiyonel teknolojiyle açıklanamadığını iddia etti.

Haktan Akdoğan, bu cisimlerin “UFO” oldukları hususunda, Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Derneği olarak görüşlerinin kesinlik kazandığını söyledi.

Akdoğan, cisimlerin görüldükleri bölgelere değinirken, “UFO’lar genellikle askeri üslerde, nükleer santrallerin olduğu bölgelerde, uranyum, altın, bor gibi yeraltı kaynaklarının bulunduğu yerlerde sıklıkla gözlemleniyor” dedi.

Buda gecen agustosda bir yazı

Yorumlarda bunlar

onur hunuma - İstanbul 30 Eylül 2007, Pazar 16:52
bence ufolar var.bazı insanlar inanmayabilirler ama ben inanıyorum.hatta ıfolarla ilgili internetten araştırma yapıyorum.meraklıları ufo yazıp ufo dosyası-1 kısmına basın orda ufolarla ilgili herşey var.
ZULAL DENİZ ASLANELİ - İzmir 09 Eylül 2007, Pazar 14:40
Bence ufolar var.ama annem bana inanmıyor.ufoların sadece filmlerden ibaret olduğunu sanıyor.ama bende mu yüzden kararsız kaldım.annem gördüğüm fotorafların bilisayarda yapıldığını söylüyor.üstelik herkez ufolar hakkıda başka şey sölüylüyor. LÜTFEN BANA BU KONUDA YARDIM EDİN..
gönül baykal şahin - İzmir 04 Eylül 2007, Salı 18:14
25/08/2007 cumartesiyi pazara bağlayan gece 01.30 sularında teyzeme ait burhaniye/iskeledeki evimizde balkonda teyzem ben ve 12 yaşındaki kızım oturuyorken zaten günlerdir çok sayıda bazen grup olarak bazen tek tek genellikle 22.30 sıralarında kaz dağları tarafından çıktığını gözlemlediğimiz UFOlarla ilgili konuşuyorken,acaba gezegenimizdeki yangınları bunlar mı çıkarıyor dedim ve inanması zor ama ufolar tarafından yumurta saldırısına uğradık.halüsinasyon değildir.3 kişiydik.şu an evimizdeyiz izmirde ama hala şoktan kurtulamadık...ALLAH kimseye böyle bir olay yaşatmasın.

yalcinticaret
18-10-2007, 21:25
ufo var arkadaşlar hemde boy boy

9 12 23 30 luk olarak ben mağazamda satıyorum :)

Mehmet Kaynaklı
18-10-2007, 21:33
Belgesi varmı :)

yoktır
peki olduğuna dair belge varmı

Mehmet Kaynaklı
18-10-2007, 21:34
ufo var arkadaşlar hemde boy boy

9 12 23 30 luk olarak ben mağazamda satıyorum :)

:45: :puah: :juggle:

wetin
18-10-2007, 22:34
yok kardeşim bunların hepsi uydurma

ayran
18-10-2007, 22:53
inanmıyorum olsaydı şimdiye kadar bir ispatı çıkardı.

nasre
18-10-2007, 23:43
arkadaşlar benim bu konudaki görüşüm dünya dışı varlıkların olduğuna inanıyorum rabbim evreni okadar büyük ve bi okadarda mükemmel yaratmış ışık hızıyla giden bir araçla yıllarca uzayda yolculuk yapsak mutlaka biz insan oğlunun ulaşamayacağı binlerce galaksi ve güneş sistemimiz gibi sistemler vardır kısacası arkadaşlar hiç bir zaman ulaşamayacağımız sistemleri yüce allahımın biz insanlar için yarattığına inanmıyorum mutlaka uzaklarda bir yarlerde var olan bir çeşit canlıların var olduğuna inanıyorum bu kocaman evrenin daha nice canlılar barındırdığına inanıyorum

altaymns
19-10-2007, 08:37
konu tam benlik te ondan.
arkadaşlar dünyamızında içinde bulunduğu yıldız küme'sinde kaç gezegen olduğunu biliyormusunuz. 3 milyar (yazım hatası yok) evet tam 3 milyar.
şimdi elinizi çenenize koyup düşünün, 3 milyar gezegenin içinde bir tek dünyada hayat olması sizce mantıklımıdır.olayı dinsel boyutlara saptırmayalım
en azından bir tanesinde daha hayat vardır ve olmalı.

mertcan25
19-10-2007, 09:46
var tabiki olmaz olurmu

ekrem956
19-10-2007, 10:49
selam arkadaşlar konu güzel gidiyor ilgi ile izliyorum,yorumlar güzel,sağlıcakla,

İnsanlar daha ileriki yaşamlarında
bilmedikleri şeyleri inkar edmeme
olgunluğuna erişecektir,

MEVLANA

ruzgarm
19-10-2007, 11:26
Yorum Yok

karalaf
19-10-2007, 15:03

Benim şahsi görüşüm 'var' şeklinde ve Arkeolojik bulguları Mitoloji de desteklemektedir.Bu iki bilimsel verileri yok sayamazsınız.

Simba
19-10-2007, 20:39
Benim şahsi görüşüm 'var' şeklinde ve Arkeolojik bulguları Mitoloji de desteklemektedir.Bu iki bilimsel verileri yok sayamazsınız.
Bencede var .Sadece biz degiliz tek canlı amerika nasa bile uzaylıyı biryerde tutuyormuş hatta göstermişlerdi ufu dosyası aldı programda izlenen göruntulerde bile ucak olmadııg belli

Simba
19-10-2007, 20:39
konu tam benlik te ondan.
arkadaşlar dünyamızında içinde bulunduğu yıldız küme'sinde kaç gezegen olduğunu biliyormusunuz. 3 milyar (yazım hatası yok) evet tam 3 milyar.
şimdi elinizi çenenize koyup düşünün, 3 milyar gezegenin içinde bir tek dünyada hayat olması sizce mantıklımıdır.olayı dinsel boyutlara saptırmayalım
en azından bir tanesinde daha hayat vardır ve olmalı.
:45: :45:

Simba
19-10-2007, 20:48
NASA´nın UFO sırları
CIA paralelinde bir diğer gizem, NASA´da dikkat çeker. ABD´nin ulusal uzay örgütü olan bu kuruluş, elbette ki uzayla ilgili olaylarda öncelikle söz sahibi. Tanımlanamayan uçan cisimlerle ilgili olarak NASA 1978 yılında şöyle diyordu; "Gerek askeri, gerekse de bürokratik olarak NASA son sözü söyleyecek tek kuruluştur. Fakat biz, Hava Kuvvetleri´nin ötesinde fazla bilgiye sahip değiliz.." Buna rağmen, 17 Kasım 1980´de Hava Kuvvetleri Özel Araştırmalar Başkanlığı şu açıklamayı yaptı; "Bu konudaki tüm araştırmalar NASA tarafından sürdürülmektedir, NASA askeri yetkililerin görüşü doğrultusunda olayları yorumluyor." 1976´da seçildikten sonra Başkan Jimmy Carter, UFO araştırmalarının geliştirilmesini emretti. Çünkü Carter, 1969 yılında, Georgia´da bir UFO olayının tanığı olmuştu. Carter aynı yıl Lions Kulüp´de şöyle konuşuyordu: "Gördüğüm en inanılmaz şeydi.. çok büyük, çok parlaktı, Ay kadar büyüktü ve sürekli renk değiştiriyordu.. on dakika kadar izledik.. şeklini pek anlayamadım.. ama artık UFO gördüğünü söyleyen insanlara inanmamazlık etmeyeceğim.."

"Yolumuzda bir UFO var.." NASA´nın açıklamalarını ve neyi saklayıp saklamadığını bir yana bırakıp, şimdi sizlere astronotların yaşadıklarıolayları iletmek istiyorum; Kasım 1972´de Gemini 7 uçuşunda görevli astronotlardan James Lowell, yer kontrol merkeziyle şöyle konuşuyordu;

Gemini 7 - Saat 10 rotasında bir cisim var.
Yer kontrol - Burası Houston, tekrarla Gemini 7.
Gemini 7 - Saat on rotasında bir cisim dedim.
Yer kontrol - Gemini 7, bu bir yanılgı mı yoksa aktüel görüş mü?
Gemini 7 - Hayır, çeşitli açılardan görüyoruz, aktüel.
Yer kontrol - Uzaklık ve boyutu söyleyin.
Gemini 7 - Görüş alanımız daralıyor.

Aslında Gemini 7 olayı, ilk değildi, astronotların UFO gözlemleri çok öncelerden başlamıştı ve Apollo Projesi´ne gelindiğinde birçok astronotun emin olduğu görülüyordu. Astronot Gordon Cooper´ın hiç kuşkusu yoktu; "İnanıyorum ki, dünyadışı canlılar ve onların araçları gezegenimizi ziyaret ediyorlar, ben birçok kez onları gözlemledim." Cooper yanlız değildi, en ünlü astronot ve en ünlü uçuşolan Apollo 11´de benzer bir olayı yaşadı; 21 Temmuz 1969 günü, Ay´a ilk defa inen Neil Armstrong ve Buzz Aldrin, Houston Merkez´e Ay yüzeyine inmelerini az kala, bir kraterin kenarında duran ışıklı cisimden söz ettiler. Aynı yolculukta, astronotların yer kontrol ile yaptığı bir diğer konuşma daha var, NASA yetkilisi Otto Binder´in de doğru olarak onayladığı konuşmayı VHF bandından binlerce kişi dinledi.

Yer kontrol - Nedir o? Apollo 11´i arıyoruz.
Gemini 7 - Bu bebekler buradalar.. inanılmaz.. Tanrım, buna inanamazsınız.. dışarda bir başka uzay aracı var.. kraterin öte kenarında duruyor.. onlar Ay´dalar ve bizi gözlüyorlar.
Yer kontrol - Anlatmayı durdur Apollo 11.

İletişimin bu anda NASA tarafından kesildiği biliniyor. Bu konuşmanın duyulmasından çok sonra NASA´da çözülmeler oldu, yıllar geçti ve emekli NASA şeflerinden Maurice Chatelain Apollo 11 konuşmasını açıkça doğruladı; "Buluşma gerçektir ve NASA´da herkes tarafından bilinir fakat hiç kimse bu konuda konuşmaz." 70´li yılların ortalarında Moskova Üniversitesi´den Fizik Profesörü Vladimir Azhazha kesin tavırla konuşuyordu; "Neil Armstrong´un Yer Kontrol ile yaptığı konuşma doğrudur, biz tamamını dinledik, iki büyük esrarlı cisim onları gözlüyorlardı ve bu cisimler Ay Modülü´nün hemen yakınındaydılar." Bir diğer Sovyet bilim adamı olan Dr.Aleksandr Kazantsev ise, astronot Buzz Aldrin´in modülün içinden çektiği renkli filmde iki UFO´nun açıkça görüldüklerini belirtirken, filmin devamının Armstrong tarafından Ay yüzeyinden çekildiğini ve UFO´ların Ay Modülü iniş yapmadan birkaç dakika önce geldiklerini söylüyordu

Buda bir ilginç yazı

gacvokem
19-10-2007, 21:13
evet ilginç bir yazı doğru olduğuna inaniyorum teşekkürler

fakon
19-10-2007, 21:31
Bana kalırsa zaman zaman dikkatleri başka yöne çevirmek için uydurulan safsatalar diye düşünüyorum.Aya ayak basma görüntüleri de hep birbirinin aynı,müthiş hilelerle oyalıyorlar insanları... Bizlerin ciddi uğraşları olmamalı,dizilerle beyinlerimiz uyuşmalı,ülke sorunlarını çözüm yolları ile de uğraşmamalıyız,bizlere uygun görülen pozisyon bu.

kyt67
19-10-2007, 23:50
yok be bırader ne öyle bir sey

Simba
20-10-2007, 00:09
yok be bırader ne öyle bir sey
Evet diyenler önde ama .Neden yok varmı yorumunuz?

alksoft
20-10-2007, 06:22
Olabilir veya olmayabilirde yıllardıdır bazı kişiler ufo gördüğünü iddia ediyor

_mercury_
20-10-2007, 08:17
slm arkadaslar evet aynen bende katılıyorum cinler falan dıyorsanız var dıyoırum

tadakoglu
20-10-2007, 08:49
Dünya dışı varlıklar var olabilirde olmayabilirde ama eskiden insanlar görüldüklerini sölemişler hatta resimlerini çekmeye çalışmışlar ama onların dünya dışı varlıkmı olup olmadıklarını söleyememişler bu günde olduğu gibi.

mrbrown
22-10-2007, 12:58
koca kainat boşyere yaratılmişl değildir

Simba
22-10-2007, 19:06
koca kainat boşyere yaratılmişl değildir
Sadece dunyalılar yok diyorsunuz

SexymanTR
22-10-2007, 21:54
Dünya dışı varlıklar varmıdır.? sorusuna şöyle bir yorumda bulunabilirim.gözlerimle görmediğim şeylere asla inanmam.!!! ama söyle bir gerçekler mevcuttur.mısır piramitlerinin gizemli yapıları insan üstü çalışmalar sergilemiştir.! işim nedeni ile tarihi eserlerin bulundukları yerlere girdiğimden koskocaman mermer bloklarını adamlar nasıl olmuşta o kadar yükseklere vede yüzlercesini dizmişler.?bu günün teknik imkanı ile koca vinçler dahi zorla kaldırılıyor.ha buda fizik kuralları çerçevesinde taşınabileceği söylenebilinir.ya o tuzaklar gizli geçitler nasıl yapıldı.yada nasıl düşünülüp tasarlanabilindi.?

bensu
22-10-2007, 22:40
:49: :49: :49: iyi aksamlar vallal öncelikle sunu belirtelim yukarisi okadar büyük ki da ha kesif edilmem is bir cok gezegen var saygilar

Simba
24-10-2007, 21:04
Ankete katılan tum herkese teşekkurler.Anketimize göre evet secenefi yogunlukta yani dunya dısı varlıklara inanlara cogunlukta

Konu kapanmıştır