PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : habere bak habere

pencere77
20-10-2007, 17:44
Biri bizi durdursun' diyen hackerları Türk polisi 'hackledi'
Güngören'de evlerindeki bilgisayardan aralarında resmi web sitelerinin de bulunduğu 6 bin web sitesini hackledikleri tespit edilen 2 kişi gözaltına alındı. Çökerttikleri sitelere "Biri bizi durdursun" yazan hackerlerın, kurdukları siteye de "turkhackerlerbirligi.com" adını verdikleri belirlendi.

İstanbul Bilişim Suçlar Şube Müdürlüğü'ne, son 1 ay içerisinde aralarında ilçe belediyeleri, ilçe milli eğitim müdürlüğü web sitelerinin de olduğu 6 bin sitenin hacklendiği şikayeti geldi. "Turkhackbirliği.com" isimli siteleri de bulunan şahısların, hackledikleri her siteye kendi logolarını koyarak, sistemlerindeki açıkları anlatan bir notta bıraktıkları belirlendi. Hackerlerin siteleri çökertmekle kalmayarak bin kredi kartı manyetik bilgilerini de aldıkları öğrenildi. Hackerlerin bu kart bilgilerinden

para transfer etmedikleri, ancak hosting kiralama ve domain alımı işlemlerinde kullandıkları tespit edildi.

Bunun üzerine harekete geçen Bilişim Şube Müdürlüğü ekipleri, Güngören'de kendi evlerindeki bilgisayarlardan hack yapan lise mezunu Uğur G. ve komşusu Çetin Ö.'yü yakalayarak gözaltına aldı. Hackledikleri 6 bin siteye kendi logolarını ve sistemdeki açıkları yazan hackerlerin, ayrıca hackledikleri her siteye "Biri bizi durdursun" notu bıraktıkları da belirlendi.

Emniyet Müdürlüğü'nde sorguları tamamlanan zanlılar, Fatih Adliyesi'ne sevk edildi.

Only the registered members can see the link

gacvokem
20-10-2007, 18:30
bunlar hecker mecker değil acemi askerler :))) bilgi için teşekkürler

trilobid
20-10-2007, 18:57
ee ava giden avlanırmıs.

Özgür Erge
20-10-2007, 19:01
valla ben bu haber den bişey anlamadım hep aynı şey yazıyo loglarını koymuşlar 6.000 tane siteyi hacklemişler başka ne yazıyo burda :D:D