PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lincoln ve Hakan'ın alternatifini buldu

kamkac62
24-10-2007, 21:04
Lincoln ve Hakan'ın alternatifini buldu

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Bordeaux karşısında iyi bir sonuç almak istediklerini söyledi. Lincoln ve Hakan'ın yerine ise kimlere görev verceğini açıkladı.
24 Ekim 2007 20:54
Yazı boyutunu büyütmek için

Karşılaşmanın oynanacağı Chaban Delmas Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Feldkamp, Galatasaray'ın geçen sezon Şampiyonlar Ligi'nde Bordeaux ile yaptığı maçları bildiğini kaydederek, ''Geçen sene aldığımız sonuçtan daha iyisini almak için geldik. Bu sene oynayacağımız maçların geçen seneye kıyasla sistemi de değişik. Şampiyonlar Ligi'nde iki maç üzerinden oynanmıştı. Bu turnuvanın kuralı olarak ise tek maç oynayacağız'' dedi.

Yarınki karşılaşmayı bir rövanş olarak görüp görmediklerinin sorulması üzerine, ''Benim rövanş gibi bir düşüncem yok'' diyen Alman çalıştırıcı, ''Ama bizim lehimize biterse rövanş da diyebilirsiniz. Geçen seneki sonuçlar sadece benim için bir uyarı. Geçen sene çok pozisyon da üretemediğimizi gördüm. Yarınki maçta üzerinde durmam gereken önemli konularda bir tanesi de bu'' diye konuştu.

''HASAN VE NONDA YARIN SAHADA''

Karl Heinz Feldkamp, sakatlıkları nedeniyle yarın takımdaki yerlerini alamayacak olan Hakan Şükür ile Lincoln'ün yerine oynayacak isimlerin belli olduğunu söyledi. Gizleyecek bir şeyi olmadığını kaydeden Feldkamp, ''Lincoln'ün yerine Hasan, Hakan Şükür'ün yerine de Nonda yarın oynayacak. Ayrıca UEFA'da oynayamayan Hakan Balta'nın yerine ise Volkan forma giyecek. Eksikleri hiçbir zaman mazeret olarak görmem. Eğer öyle düşünecek olsam, benim şimdiden mazeretlerim hazır olurdu'' ifadesini kullandı.

''BORDEAUX DA GEÇEN SENEYE GÖRE DAHA GÜÇLÜ''

Galatasaray'ın geçen sezon kaybettiği maça oranla Bordeaux karşısına daha güçlü bir kadroyla çıkacağı yönündeki bir değerlendirme üzerine, ''Rakibimiz Bonrdeaux de geçen seneye göre daha güçlü'' diyen Feldkamp, Bordeaux Teknik Teknik Direktörü Lauren Blanc'ın favori olarak Galatasaray'ı gösterdiğinin hatırlatılması üzerine de, şunları söyledi:

''O soruyu ilk önce kime sorarsanız, ilk bu tür cevabı da ondan alıyorsunuz tabii ki. Sadece takımları değil, oynadıkları ligleri de karşılaştırmak gerekir. Fransa Ligi ile Turkcell Süper Ligi'ni ne kadar karşılaştırabiliriz bilmiyorum. Ayrıca daha fazla yabancı oyuncu da bulundurabiliyorlar kadrolarında. Uluslararası müsabakaları göz önünde bulundurursak, bu kısıtlama Türk takımlarının aleyhine bir durum.'' Ayrıca, grup karşılaşmalarına Bordeaux ile kendi sahalarında oynayarak başlamayı tercih edeceğini, ancak durumun bu şekilde olmadığını aktaran Feldkamp, takımda fazla forma şansı bulamayan Serkan Çalık için, ''Serkan'ın performansı düşük değil ama çok kaliteli 3 forvetimiz daha var. Serkan'ın antrenman performansı gayet iyi. O performansı gol vuruşları konusunda biraz daha iyi olsa, şu an olduğu yerden daha iyi olacak. Gördüğüm tek eksikliği o. Önümüzdeki maçlarda takımla birlike sahada izleyeceğimize inanıyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.