PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şehit er Samet Saraç'ın ismi okula verildi

Özgür Erge
26-10-2007, 00:30
BURSA (İHA) - Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK mensupları tarafından askeri birliği düzenlenen saldırıda şehit olan Bursalı Samet Saraç'ın ismi bir okula verildi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne, büyük Türk milletinin birlik ve beraberliğine yönelik terör örgütü ve arkasındaki hain güçler tarafından Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde askeri birliğe düzenlenen saldırıda şehit düşen Komando Er Samet Saraç'ın adının yaşatılması için, Osmangazi ilçesinin Soğanlı Mahallesi'nde bakanlık tarafından yaptırılan genel liseye 'Şehit Komando Er Samet Saraç Lisesi' ismi verilmiştir" denildi.

Öte yandan, girilen çatışmalarda şehit olan Bursalı askerlerin isimlerinin de bazı okullara verildiği ifade edildi.

Yapılan açıklamada, "Hakkari Yüksekova'da şehit düşen Bursalı Şehit Jandarma Er Selim Koçdemir'in adının yaşatılması amacıyla Osmangazi İlçesi Bağlarbaşı Mahallesi'nde bakanlığımız tarafından yaptırılan liseye Şehit Jandarma Er Selim Koçdemir Lisesi ismi verildi. Batman Sason'da Şubat 1995 yılında çıkan çatışmada şehit edilen Şehit Jandarma Komando Er Bahri Avcı'nın adının yaşatılması amacıyla Yıldırım Mesleki Eğitim Merkezi'nin adının, Şehit Jandarma Komando En Bahri Avcı Mesleki Eğitim Merkezi olarak değiştirilmesine, Köprülü 4. Jandarma Sınır Tabur Komutanlığı Susuz bölgesine yapılan saldırı sırasında şehit edilen Jandarma Asteğmen Zeki Burak Okay'ın adının yaşatılması için Vatan Lisesi'nin adının 'Şehit Jandarma Asteğmen Zeki Burak Okay Lisesi' olarak değiştirilmesine karar verilmiştir" denildi.