PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Denizli'de şiddetli deprem oldu

kamkac62
29-10-2007, 14:03
Denizli'de şiddetli deprem oldu
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Depremde birkaç evde ağır hasar meydana geldi, bazı evlerin duvarlarında da çatlaklar oluştu.
29 Ekim 2007 12:50
Yazı boyutunu büyütmek için

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, Denizli'nin Çameli ilçesinde saat 11.23'te gerçekleşen depremin büyüklüğü 5.1 olarak ölçüldü. Depremin, Denizli'nin yanı sıra Fethiye, Marmaris ve yakın çevresinde de hissedildiği kaydedildi.

Deprem nedeniyle, ilçeye bağlı Elmalı Köyü'nde 3 ev yıkılırken, bazı evlerin duvarlarında da çatlaklar meydana geldi.

Yerin 5 kilometre altında meydana gelen deprem ilçede bazı evlerde çatlaklar oluşmasına neden oldu. İlk edinilen bilgilere göre Elmalı Köyü'nde üç evin yıkıldığı bildirildi. Kaymakamlık ve belediye, depremin hasarı konusunda bilgi almaya çalışıyor. İlçede Kriz Masası oluşturuldu. İlçede dün de saat 04.42'de 3.0 büyüklüğünde bir sarsıntı meydana gelmişti.

DEPREMDE BAZI EVLERDE AĞIR HASAR OLUŞTU

Denizli'nin Çameli ilçesinde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremin bazı evlerde hasara yol açtığı bildirildi.

Çameli Kaymakamı Osman Uğurlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, depremin ardından ilçeye bağlı Elmalı köyünde hasar meydana geldiği bilgisini aldıklarını söyledi.

Deprem sırasında Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında bulunduklarını ifade eden Avcı, ''Elmalı köyünde inceleme yapacağız. İlk belirlemelere göre, köydeki birkaç evde ağır hasar meydana geldiği, bazılarında da çatlaklar olduğu bilgisi ulaştı. Ancak henüz yaralı bilgisi ulaşmadı. Güvenlik güçleri, kaymakamlık ve belediye olarak çalışmalar yapacağız'' dedi. Bu arada, deprem Muğla ve ilçelerinde de hissedildi. Fethiye ilçesinde Cumhuriyet Bayramı törenlerini izleyen vatandaşlar, depremin etkisi ile bulundukları yerlerden panik içinde dışarı kaçtılar. Vatandaşlar, ''Deprem kısa sürdü ama bizi korkutmaya yetti'' dediler. Muğla ve ilçelerinde deprem nedeniyle her hangi bir hasar ve yaralanma meydana gelmediği bildirildi.

CABBARİ
29-10-2007, 14:25
evet bende az önce televizyondan ögrendim
inşallah devamı gelmez
selametle

pencere77
29-10-2007, 14:37
ben daha tv den göremedim

hallederiz
29-10-2007, 15:03
merkez üssü neresi acaba ben denizlidenim fakat depremi hiç hissetmedim

lordlordleon
29-10-2007, 15:47
paylaşım için sağol ellerine kollarına sağlık ya hayırlısı olur inşallah birde deprem yıkmaz inşallah

hagiwatt
29-10-2007, 18:59
umarım ters giden birşeyler yoktur

cetindeniz
29-10-2007, 19:06
geçmiş olsun denizli halkına

hallederiz
29-10-2007, 20:52
geçmiş olsun denizli halkına
teşekkkürler

f47xfenerli
29-10-2007, 21:01
allah sonumuzu hayr eylesin bu tür acıları bizden uzak tutsun
inşallah egeye geçmiş olsun

trilobid
29-10-2007, 21:07
geçmiş olsun inşallah devamı gelmez.

umuter
29-10-2007, 21:31
merkez üssü neresi acaba ben denizlidenim fakat depremi hiç hissetmedim
merkez üssü çameli ilçesiymiş bende hiç hissetmedim nazillide tarif edilen güzergaha göre antalya isitkametinede yoğunlukla hissedilmiş deprem
tekrar geçmiş olsun herkese