PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Federasyon İstegi

hogan01
31-10-2007, 13:51
DTP, resmen federasyon istedi

PARTİ kongresinin sonuç bildirgesinde, bebek katilinin serbest bırakılması istendi. Her bölge ve özerk birim de öz yönetimini oluşturmalıdır denildi.

Demokratik Toplum Kongresi, teröristbaşı Öcalan’ı ’Kürt halk önderi’ olarak tanımlayarak, özerk yönetimlerin kurulmasını istedi .
DTP’nin 8 Kasım’da Ankara’da yapacağı olağan genel kurulu öncesinde Diyarbakır’da üç gün süren Demokratik Toplum Kongresi’nin sonuç bildirgesi dün açıklandı. Açıklamaya, DTP Genel Başkan Vekili Nurettin Demirtaş, Batman DTP Milletvekili Ayla Akat, kapatılan DEP’in eski milletvekili Leyla Zana ile belediye başkanları katıldı.

Her bölgenin bayrağı olsun
Sonuç bildirgesini okuyan Demirtaş, “Kongremizde Kürt halk önderi Abdullah Öcalan’ın Kürt sorununa demokratik çözüm yaklaşımını son derece belirleyici olduğu sonucuna varmıştır. Öcalan’ın İmralı’dan başka bir yere nakli ile sağlık sorunlarının giderilmesi için tedavi sürecinin başlatılmasının toplumsal barış için rolünü oynayabileceği şekilde halkla bağ kurabileceği bir ortam yaratılmasının, Kürt halkı kadar Türkiye demokrasisi açısından da son derece yaşamsaldır” diye konuştu. DTP’li Demirtaş şunları söyledi: “Sonuç bildirgesi bayrak ve resmi dil tüm Türkiye ulusu için geçerli olmakla birlikte her bölge ve özerk birimin kendi renkleri ve sembolleri ile demokratik öz yönetimini oluşturmasını öngörür. Yeni anayasa çalışması da dikkate alınarak siyasi ve idari yapılanmada köklü bir reforma gidilmesi gerekmektedir. Bu idari modelde ademi-merkeziyetçilik işletilerek birbiriyle yoğun bir şekilde sosyo-kültürel ve ekonomik ilişki içinde bulunan illeri kapsayan ve il genel meclislerine benzer bir şekilde seçimle işbaşına gelen bölgesel bir meclis, merkezi hükümet adına dış ilişkileri, maliye ve savunma hizmetleriyle, merkezi ve bölge yönetimlerince birlikte yürütülecek, emniyet ve adalet hizmetleri hariç, eğitim, sağlık, kültür, sosyal hizmetleri tarım, denizcilik, sanayi, imar, çevre, turizm, telekomünikasyon, sosyal güvenlik, kadın, gençlik, spor gibi hizmet alanlarından sorumlu olacaktır. Bu meclislere ‘Bölge meclisi’, meclislerde görev yapacak kişilere de bölge temsilcisi denir.” DTP’li Demirtaş, sonuç bildirgesinde özellikle Anayasa’daki ulus kavramının etnik vurgularla değil, demokratik uluslaşmanın bir ifade olarak Türkiye ulusu ortak aidiyetiyle yeniden tanımlanmasını zorunlu görürdüğünü savundu. Demirtaş, Türk yerine Türkiyelilik istediklerini söyledi.
Alıntı Yeniçag

eldoradoamed
31-10-2007, 14:47
bende bi dtp li olarak onaylıyorum kimse kimseye zorla bi şey söylettirmez

lordlordleon
31-10-2007, 16:54
paylaşım için sağol ellerine kollarına sağlık

ertex74
31-10-2007, 16:55

iyi güzelde daglarda şehirlerde yıllarca kaitlam yap genç yaşlı çoluk çocuk demeden ondan sonra kan ve göz yaşı üzerine kurulmuş teröre ve başına
benim liderim diyeceksiniz ölenler katledilenler tavukmuyduda ve ya ölmeyi hak mı etmişlerdide katledilldiler şimdi bu kadar göz yaşı ve kanın üstüne liderim
katledilenleri yan cebimizemi koyacaz ......

bunu isteyenler kürtt kardeşlerim olamaz asla bunu isteyenler kürtlügün yanından bile geçmemişlerdir bu hainler yüzünden ülkemizde kürt halkı huzursuz olmuştur apo denen bebek katilinden başka bir şey degildir onun serbest bırakılmasını isteyenlerde kürtt ve kürt halkına mensub degillerdir
sadece satılmış vatan haini gözüylle bakarım onlara bu bebek katillerinin asla
ben kürdüm demeye hakları yoktur...:mad2: :mad2: :mad2:

pencere77
31-10-2007, 17:13

o zaman git kuzey ırağa istediğin kadar bayrak as.kendin çal kendin oyna.türkiyede yaşıyorsan türkiye kanunlarına uyacaksın.sevsende sevmesende:mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

eldoradoamed
31-10-2007, 18:48
beyler ben bü ülkede doğdum ve büyüdüm bu ülkede benim atalarımında kanı var ve ben bu ülkede askerlik yaptım eğerki siz ne mutlu türküm diyene diyosanız bende ne mutlu kürdüm diyene derim anlaşıldımı ve siz ban ahiç bi hakkı vermiyosunuz buna dikkat edin netteki siteleri gezin bakalım özelikle youtube ta kürtler hakkında neler diyo milliyetçiyim diyen insanlar ne küfürler ediyolar ondan sonra siz bana diyosunuzki biz kardeşiz evet bencede biz kardeşiz am akürt türk değil bütün insanlık kardeş birbiriyle anlaşıldımı banada hiç bi hal verdiğinizi söyleyemessinzi çünkü kürtlere hiç bi hak verilmemiştir bugün söylenen her şey yalan.

hogan01
31-10-2007, 22:58
beyler ben bü ülkede doğdum ve büyüdüm bu ülkede benim atalarımında kanı var ve ben bu ülkede askerlik yaptım eğerki siz ne mutlu türküm diyene diyosanız bende ne mutlu kürdüm diyene derim anlaşıldımı ve siz ban ahiç bi hakkı vermiyosunuz buna dikkat edin netteki siteleri gezin bakalım özelikle youtube ta kürtler hakkında neler diyo milliyetçiyim diyen insanlar ne küfürler ediyolar ondan sonra siz bana diyosunuzki biz kardeşiz evet bencede biz kardeşiz am akürt türk değil bütün insanlık kardeş birbiriyle anlaşıldımı banada hiç bi hal verdiğinizi söyleyemessinzi çünkü kürtlere hiç bi hak verilmemiştir bugün söylenen her şey yalan.

sen provaktörlüğüne devam et
sizin gibilerden gayri ayrımcılık yapanda yok
bu ülkede dogu kökenli başbakanlar iç işleri bakanları
Cumhurbaşkanı bile çıktı
nerde ayrım gördüğünüzü yaz
Sizin gibiler at gözlüklerini hala çıkartamıyorsunuz
hala yabancı devletlerin kuklası olarak kullanıdıgınızın farkında bile değilsiniz
ortada sade zatınızın komplekslerini kusmasında başka bir şey yok
kardeşimiz dediğimiz insanların arasına katılmamamana hiç üzülmeyiz merak etme
sen devam et

bulletfromhell
01-11-2007, 00:42
iyi güzelde daglarda şehirlerde yıllarca kaitlam yap genç yaşlı çoluk çocuk demeden ondan sonra kan ve göz yaşı üzerine kurulmuş teröre ve başına
benim liderim diyeceksiniz ölenler katledilenler tavukmuyduda ve ya ölmeyi hak mı etmişlerdide katledilldiler şimdi bu kadar göz yaşı ve kanın üstüne liderim
katledilenleri yan cebimizemi koyacaz ......

bunu isteyenler kürtt kardeşlerim olamaz asla bunu isteyenler kürtlügün yanından bile geçmemişlerdir bu hainler yüzünden ülkemizde kürt halkı huzursuz olmuştur apo denen bebek katilinden başka bir şey degildir onun serbest bırakılmasını isteyenlerde kürtt ve kürt halkına mensub degillerdir
sadece satılmış vatan haini gözüylle bakarım onlara bu bebek katillerinin asla
ben kürdüm demeye hakları yoktur...:mad2: :mad2: :mad2:
:present: :present: :present: ...çok haklısınız usta...adamlar bölücülük yapacaklar,arkasında da etnik şeyleri ,dini şeyleri vb. kullanacaklar..sonrada yok şudur budur...hakikaten üzülüyorum....belki daha önce anlatmışımdır hatırlamıyorum ama izmirde bi köy evine gittim...adamların altlarında oturacak minderleri yok...betonun üstünde sadece basit bi şilte var...halı eşya vs arama zaten...adam o fakirliğin garibanlığın içinde bile 'Allah ülkemize zeval vermesin en azından gavurun zulmünde yaşamıyoruz' diyor...adam herşeye rağmen ,geçirdiği kaza ve kalıcı sakatlığına rağmen elinden geldiğince çalışıyor ,yan gelip yatmıyor ,sahte raporla kendini çürüğe ayırtmıyor ama kazancı sınırlı o koşullarda yaşıyor...ancaakkk işte sizinde bahsettiğiniz bu bölücü tayfası kalkıpta 'devlet bize bişey vermiyor' vb. saçmalıkları söyleyince kan resmen beynime sıçrıyor...devlet kime çok iyi imkanlar sunabiliyor Allah aşkına??herkes biliyor bunu...böyle söylemleri dile getirip sözüm ona mazlum edebiyatı yapacaklar ha???yemezler....onların amacının bu ülkeyi bölmek olduğunu herkes biliyor... BÖLEMEZLER....BÖLDÜRMEYECEĞİZ...

ŞAVKÇI09
01-11-2007, 00:54

Bana hak vermiyorsunuz diyorsun.Hangi devlet dairesinde kürtsün diye işini görmüyorlar.Küfür konusuna gelince siz de ettirmeyin kardeşim o zaman...Ne miş o öyle dtp nin açıklaması özerklik falan bu ülkenin nesinden faydalanamıyorsunuz da özerklik istiyorsunuz.Siz devam edin provakasyona merak etme kürdüm diye övünüyosun ama yavaş yavaş kürtlerde dönmeye başladı.Zaten bu olayların filan başlamasının asıl sebebi bence budur.Gördünüz baktınız dönüş var gene ortaya attınız kürt türk ayrımcılığını.Ama halkımız bu planı yemeyecektir.

zabataygatör
01-11-2007, 02:16
senin o destekledigin pkk bi temizlensin ordan insanlar oraya yapilan yatirimlardan sonra daha iyi dusunucek daha iyi anlicak..ama TURKIYE CUMHURIYETI pkk icin icin 2mt uzunlugunda 1mt genisliginde 2mt derinliginde bir ozerklik hazirlicak..

eldoradoamed
02-11-2007, 15:52
senin o destekledigin pkk bi temizlensin ordan insanlar oraya yapilan yatirimlardan sonra daha iyi dusunucek daha iyi anlicak..ama TURKIYE CUMHURIYETI pkk icin icin 2mt uzunlugunda 1mt genisliginde 2mt derinliginde bir ozerklik hazirlicak..

anladığın başka dil olsaydı şaşrdım zaten tehditten başka ne işe yarasınızki.ve diğer yazı yazan arkadaşlarada söylüyorum siz kürtlerin ne çektiklerini gidin kızılderililere sorun onlar daha iyi yardımcı olur.çünkü onlarda vatanından kopartıldılar başkaları tarafından.

laykın27
02-11-2007, 16:40
anladığın başka dil olsaydı şaşrdım zaten tehditten başka ne işe yarasınızki.ve diğer yazı yazan arkadaşlarada söylüyorum siz kürtlerin ne çektiklerini gidin kızılderililere sorun onlar daha iyi yardımcı olur.çünkü onlarda vatanından kopartıldılar başkaları tarafından.
la sen nediyosun lannnn neyizi eksik sizin türklerden söylermisin neyiniz hengi okulda hangi kamuda sen kürtsün diye alınmadı ayrıca türkiyede yaşıyosan bu vatanın ekmeğini yiyosan bu vatan için sen diyemezsin ben kürdüm diye sen kızılderelileri örnek vermişsin güzel hoş amerika gibi kim kızılderelileri yaktı onları topraklarından kovdu seni bu topraklardan kovan varmı veya kürtsün diye işe almayan okula çocuğunu sokmayan varmı bak beni konuşmalarınla kızdırdın beğenmiyosan ben türküm diyemiyosan çekip gidersin okadar
YA SEV YA TERKET

CABBARİ
02-11-2007, 16:51
Konu Polemiğe Dönüştüğü İçin Kapanmıştır!!!