PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Askerler Dtp'li Milletvekillerine Teslim Edildi

kucer06
04-11-2007, 12:36
PKK terör örgütü PKK'nın 21 Ekim'deki hain Dağlıca saldırısının ardından irtibat kesilen 8 askerin, bu sabah saatlerinde Kuzey Irak'a giden DTP milletvekillerine teslim edildiği iddia edildi. DTP'li milletvekillerinin saat 10.00'da Erbil'de askerlerle birlikte bir basın toplantısı düzenleyeceği bildirildi.

Hakkari'ye bağlı Yüksekova İlçesi'nin Irak sınırında bulunan Dağlıca kesimindeki Piyade Taburu'nun güvenliğini sağlayan askeri birliğe PKK'lı teröristlerin 21 Ekim günü gerçekleştirdiği saldırıda 12 asker şehit olmuş, 16 asker yaralanmış ve 8 asker de kaybolmuştu. Kayıp askerler, Ramazan Yüce, İrfan Beyaz, Mehmet Şenkul, Fuat Başoda, İlhami Demir, Fatih Atakul, Halis Çağan ve Özhan Şabanoğlu'nun olduğu ortaya çıkmıştı.

8 asker, dün Kuzey Irak'a giden DTP milletvekilleri Aysel Tuğluk, Osman Özçelik ve Fatma Kurtulan'a bu sabah erken saatlerde henüz açıklanmayan bir yerde teslim edildi. DTP Siirt milletvekili Osman Özçelik, askerleri saat 07.00'de Bölgesel yönetimin İçişleri Bakanı'nın kendilerine teslim ettiğini açıkladı.

"BARZANİ VE TALABANİ’NİN GİRİŞİMLERİYLE SERBEST BIRAKILDI”

Kuzey Irak'taki Bölgesel Yönetimi Divan Başkanı Fuad Hüseyin, sekiz askerin “Başkan Mesut Barzani, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ve Başbakan Neçirvan Barzani’nin şahsi ve insani girişimleriyle serbest bırakıldığını” söyledi

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

pencere77
04-11-2007, 13:16
Genelkurmay Başkanlığı, irtibat kesilen 8 TSK personelinin bugün itibarıyla TSK bünyesine katıldığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan basın açıklamasında şöyle denildi:

"22 Ekim 2007 tarihinde Genelkurmay Başkanlığı tarafından, Hakkari/Dağlıca'da PKK terör örgütü mensupları ile meydana gelen çatışmada 8 TSK personeli ile irtibatın kesildiği bildirilmiştir.

Anılan 8 personel, 04 Kasım 2007 tarihi itibarıyla TSK bünyesine katılmış bulunmaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

canseven67
04-11-2007, 15:07
pkk nın yayın organı işbaşında

classnadir
04-11-2007, 15:13
ndn asker lere bişi yapmadılar o kadr kan döktüler ndn bunları kaçırıp geri iade ettiler sormak istiorum burdan saygılarımla

Simba
04-11-2007, 15:34
Bu dtp liler şimdi favori olurlar oyuna gelmeyelim arkadaşlar

umuter
04-11-2007, 15:45
tamamen danışıklı dövüş işte olay meydanda sen bir milletvekili sıfatınla nasıl gidipte teröristlerin arasına giriyorsun kardeşim (dtp liler için)böyle basit ayak oyunlarıyla puan kazanmazlar ancak pkk ile olanb içli dışlı birlikteliklerini belgelemiş olurlar

zabataygatör
04-11-2007, 15:54
kendilerini sirin gostermek istiyor teroristler.onbinlerce insani katlet simdi boyle birsey yap.dtp liler nasil gidip konusuyor orda onlarda terorist .ailelerinin gozu aydin

akharman
04-11-2007, 16:03
bu hainlerin nekadar pkk ile iç içe olduklarının belgesidir bölücü örgütle herzaman heryerde el ele olan hainler burdada askerlerimizi sanki kendiler kurtarmışgibi kahramanlaşmaya çalışıyorlar hainler heryerde hainlik şark kurnazlıgı cinlik yapıyorlar sanki türk askerine kurşun sıkanlar kendileri degilmişgibi gidiyorlar sırf prupoganda için cinlik yapıyorlar.şapka düştü kelleri göründü işte bu onların nekadar el ele iç içe olduklarını gösteriyor bunu böyle bilelim dostlar iyi teşhis edelim hainleri.

SALEM
04-11-2007, 16:15
8 Askerimizin getirildigine sevindik am ma bu güne kadar neden beklenildigini sormak lazım bu şe..............siz millet ve killerinden.madem yerleri biliniyor neden ASKERİYEMİZ ve MİT ajanları birşey yapamıyor.Alsınlar bu şe.......... sizleri al şağı bak nasıl pkk yok edilecek:rockon: :rockon: :rockon:

bolaman
04-11-2007, 16:25
biz ıraktan pkk elebaşlarını istiyoruz oysa elebaşları yanımzda oturuyor önce içimizdeki hainleri yok edelim sonra dağdakileri

ural85
04-11-2007, 16:42
Amerikanın eline koz geçti işte bugün verilmeside anlamlı ayrıca, şimdi busch efendi Irak'a girme bak askerlerinde iade edildi diyecek.Herşey danışıklı ve tuzak.Bir arkadaşımızın söylediği gibi bunlarda bizim milletvekillerimiz ve biz bunları meclis çatısında besliyoruz.Bunlar safi işbirlikci.Allah hayırlısını versin.

jesus12731
04-11-2007, 16:45
ey karsı cıkanlar askerlerin cenazeleri gelseydi daha mı sevinecektiniz

zabataygatör
04-11-2007, 16:50
neilgisi var.onlar esri alinirken 12 asker oldu..merhametlimi oldular simdi

umuter
04-11-2007, 16:59
dostum konuyu tam anlıyamadın erhalde burada hiç kimse çıkıp ta askerlerimiz neden serbest bırakıldı diye bi laf etmedi bizim kızdığımız olay dtp lilerin pkk kampında ne işi var!! diye

bulletfromhell
04-11-2007, 18:35
dostum konuyu tam anlıyamadın erhalde burada hiç kimse çıkıp ta askerlerimiz neden serbest bırakıldı diye bi laf etmedi bizim kızdığımız olay dtp lilerin pkk kampında ne işi var!! diye
usta zaten orası onların doğal yaşam alanı...garip bi durum yok ortada...üstelik herkesin maalesef es geçtiği bi konu var...diplomasi ve dış siyasetten anlayanlar dediğimi daha iyi anlar...bu olay devletin itibarını ayaklar altına almıştır...sen hükümet olarak 8 tane askerin için hiç bişey yapamamışsın,bölücü bir partinin üyeleri gidip ellerini kollarını sallaya sallaya o askerleri alıp getirmişler...uluslararası siyasette bunun adı ancak acziyet olarak görünür...yazıklar olsun...:devilprv: :mad2: :devilprv: :mad2: :devilprv: :mad2:

ievsan
04-11-2007, 19:04
bolaman arkadaşa aynen katılıyorum esas hainler içeride bulunuyor hemde bu VATANIN ekmeğini yiyenler

caner1960
04-11-2007, 21:06
dostum kimseye genelleme yaparak karalama yapılamaz mutlaka her toplumunda iyi ve kötü insanları vardır o yüzden bu yazıyı sildim UMUTER

jesus12731
04-11-2007, 21:40
peki öyleyse keske dtp bu hatayı yapmasaydı ve o askerler hep orda kalay dı nasıl olurdu sizce ama şimdi sag salım aileleri kavustular
bu kötümü bunu bide ailelerine sormak lazım masa basım ahkam kesılmek kolay
2, konu caner 1960 sen kafatascımısın kötünün milletimi olur

kucer06
04-11-2007, 21:50
Arkadaş çoğu yazılanlarla aynı fikirde olmamakla birlikte diye belirtmiş zaten.Kendisine gelen bir yazıyı paylaşmış sadece.

umuter
04-11-2007, 22:34
arkadaşlar hiç bir toplumu insanları karalayan genelleme yapan yazılar yazmayalım lütfen
şimdi örnek vereyim ankarada bir hırsızlık olayı olsa ve ben kalkıp desem bütün ankaralılar hırsızdır diye bu uygun olur mu elbette olmaz o yüzden pkk ayrı dır kürt halkı ayrıdır hepsini bir kefeye koymayın genelleme yapmadan yorumlayın olayları

ismail70
04-11-2007, 22:52
Selam arkadaşlar elbette askerlerimizin vatan evlatlarımızın dönüşüne sevindik.Ailelerine de gözaydınlığı temenni ederim fakat bir pkk uzantısı olan dtp lilerin elinde teslim olmaktansa aslanlar şehit olmak isterdim.Ve inanın bu askerlerimizin bu zamana kadar olan akibetleride elbet düşündürücüdür.Neden hep doğu kökenli askerlerimiz vardı bu esirlerin içinde....

jesus12731
04-11-2007, 23:36
burda kanla beslenenler var ne demek keske askerler ölseydi ne demek ismail 70 hangi akılla konusuyorsun belkı o askerlerden bırı yakınım dır
senın diger partililerler bişey yapsalardı onların orda ne işi var nede olsa cocukları asker degil onlar amerika da yasıyorlar nede olsa yada ankarada koltukta bi yerlerını buyutüyorlar son model arabalarla diskolarda barlarda eglensınler umurlarında mı
aptala basına cıkıp car car karlar gibi bagırp şov yaparlar

cetindeniz
04-11-2007, 23:46

siz olaya bu açıdan bakacağınıza Dtp bu askerler için seferber olup gidip bu askerleri getirmişse bakıyorum mesajları bir arkadaşın mesajında dtp yi tebrik edecek bir mesaj yok dtp nin orda ne işi var diyeceksiniz bugün ırakda bulunan kürtlerin içine sızan yine kürt oldubunca zaman içinde bir yetkili çıkıpda askerlerimizi istiyoruz kelimesini göremedim siz hala olaya başka açıdan bakıyorsunuz

kucer06
04-11-2007, 23:47
Bulletfromhell katılıyorum

umuter
04-11-2007, 23:59
siz olaya bu açıdan bakacağınıza Dtp bu askerler için seferber olup gidip bu askerleri getirmişse bakıyorum mesajları bir arkadaşın mesajında dtp yi tebrik edecek bir mesaj yok dtp nin orda ne işi var diyeceksiniz bugün ırakda bulunan kürtlerin içine sızan yine kürt oldubunca zaman içinde bir yetkili çıkıpda askerlerimizi istiyoruz kelimesini göremedim siz hala olaya başka açıdan bakıyorsunuz
iyi de güzel dostum bu yaşananları 5 yaşında çocuk bile anlar artık
olayların zamanlamasına bakar mısın
pkk saldırıyor ardından askerlerimiz kaçırılıyor ve şehitler veriliyor tüm türkiyede tepki son safha da ve türkiyenin abd ye baskısı artıyor ve meclisteki dtp lilere tepki artıyor ve en önemlisi başbakanın abd gezisi var tüm bunlara baktığımızda birden bire pkk saldırıları duruyo,pkk irtibat büroları kapanmaya başlıyo,dtpliler üzerlerinde ki kötü havayı atmak için fırsatını değerlendiriyor ve abd gezisinde başbakana söylenecek sözler bush tarafından hazırlanmaya başlandı bile "bak işte askerlerin kurtuldu pkk yı durdurduk o yüzden operasyon yapmana gerek kalmadı"yani bu sözleri söyliyeceğine %90 eminim yani senaryolar üzerinden iş yapmasınlar benim anlatmak istediğim olay o

cetindeniz
05-11-2007, 00:15
umuter işin önemli kısmı tabiki bu teskere olayı çoğu kişiler gördü kaç sefer çıktı türkiye bunu yapamadı neden dersen bana göre amerikadan gelen talimata göre hareket ediyor eyer hükümetimiz askerleri getiremediyse . burdaki kürt insanlarımızın seçmiş olduğu millet vekilleri gidip askerleri alıp gelebiliyorsa bana şöyle veya böyle senaryolar bahanedir

yusufucar
05-11-2007, 00:49
saldırtanda kacırtanda kendileri zaten DTP liler kahraman gözüyle görülsün diye gittiler sözde teslim aldılar zaten planları bu oyuna gelmiyelim

zabataygatör
05-11-2007, 01:01
simdi oraya dtp liler gider tabiki..ayni yolda gidiyorlar,dtp pkk ya teror orgutu demiyor.simdi dtp pkk dan askerleri aldi diye bunu kimse bana guzel seyler olgunu anlatmasin.pusuya yatip asker vur, kendine harita ciz, cahil insanlari kandir yada korkut orgute sok insanlari oldur simdi gostermelik askerleri birak.yemezler butun pkk nin yeni taktikleri

YANSIMA_38
05-11-2007, 01:53
Bunlarmı favorı olacak bunlar ancak kfasının cok calıstıgını sanan aptallardır askerlerıde kurtarmıs olsalar gozumde hıcler cunku hem t.c cumhurıyetınden maas alarak ekmek paranı kazanacaksın hemde ısmını telaffuz etmek ıstemedıgım bırının posterı onunde poz verır gıbı gulumseyeceksın ne kadarda kolay erısmısler bırbırlerıne :yell:

osmann
05-11-2007, 10:16
askerlerin bu şekilde getirilmesine sevinemedim vesselam. neyse ailelerine sağ sağlim kavuştular ya diyerek kendimi teselli ediyorum. ikinci mesele;; yahu bizim mit i lağmı ettiler? bari şu dtp lileri takip etselerdi kimlerle buluştular nereye gittiler diye. adamların yerlerini bulurlardı hiç olmazsa....selametle...

lordlordleon
06-11-2007, 11:29
Bunlar tamamen şov ve hala böyle kişiliksizler bizim meclisimizde bu vatanın ekmeğini yiyip bu vatanı bölmeye calışan ikiyüzlüler paylaşım için sağol

hisar71
07-11-2007, 00:15

türk milleti askere giderken şehit olmak için gider bizde öyle gittik aslanlar gibi mücadele ettik geldik ve hala elimizde silah mücadele ediyoruz merak etme senin zihniyetin de olanlar ölmemek için vatanı da verirler bundan kuşkun olmasın

hallederiz
07-11-2007, 00:20
şimdi bunlar resimde neyi imzalıyorlar anlayamadım

atakan2007
07-11-2007, 00:20
o milletvekilinin kocası dağlardamı biz onu mera ediyoruz.

bulletfromhell
07-11-2007, 01:03
sana cevap vermeyi düşünmüyorum...umarım forum yönetimi bu yazdığın sözlerin beni yansıtmadığının farkındadır...

cetindeniz
07-11-2007, 01:19
paşam mesajınız güzel bi mesaj değil...üslubunuzu lütfen düzeltin...ikincisi diğer partilerden kastınız dtp dışında kalan partilerse size şunu söyliyeyim...bu forumda dtp lilerin ve sempatizanlarının işi yoktur...siz yanlış foruma gelmişsiniz...güle güle

dilerim böyle talihsiz mesajlarını görmeyiz :stop:

uykucu
07-11-2007, 01:19
ben utanç duydum bu durumdan
adam burada hapiste
posteri orada
olmaz bu kadar küstahlık
dünyada adam kalmadıda o milletvekillerinemi düştü
yüce meclisi çiğneyerek
yetki almadan
teröristlerin ayagına gitmek
askerlere bak yaw
tokalaşıp ayrılmışlar
bune aymazlıktır
türklüğümden utandım
yüzüm kızardı
ulan mermin bitiyse
tak süngünü
ben olsam
ölürüm
bir kaçınıda gebertirim
şehit olurumda genede teslim olmam o şerefsizlere
nerede kaldı ordumuzun hasiyeti şerefi
var mı öyle canım gitmesin diye teslim olmak
birde onlara güvenipte rahat uyuyoruz
askerlikten resmen kaytarmak bu
tabiki cezasız kalmaz bu durum
atatürk olsaydı hepsini asardı bunların

bulletfromhell
07-11-2007, 01:23
dilerim böyle talihsiz mesajlarını görmeyiz :stop:
talihsizlik kısmını algılayamadım pardon....o mesajı neye istinaden yazdığıma dikkat etmemişsiniz heralde....tekrar bakmanızı öneririm nacizane...

Admin
07-11-2007, 01:32
Konu polemik tartışmalar döndügü için kapanmıştır.Fikirler bir olmayabilir ama herkes herkesin fikrine saygı duyması gerektiginiz düşünmekteyim.