PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ŞOK: Beşiktaş ligden çekliyor!..Paf takımıyla çıkacak haftaya sahaya

pencere77
04-11-2007, 12:40
Turkcell Süper Lig'in 11. haftasında Fenerbahçe'ye 2-1 yenilen Beşiktaş cephesi hakeme ateş püskürdü. Genel Menajer Sinan Engin, Başkan Yıldırım Demirören'in talimatı ile bundan sonraki lig maçlarına PAF Takımı ile sahaya çıkacaklarını belirtti.

6,5 YIL SONRA GELEN SEVİNÇ: 2-1

Hakem İsmet Arzuman'ın sahada eyyam yaptığını iddia eden Sinan Engin, "Maçtan önce hakemden tereddütü olan kişiler Fenerbahçelilerdi. Biz ise hakemlere destek olduk fakat, sahada büyük bir eyyam vardı. 1. haftadan beri hakkımız yendi." diye konuştu.

Higuain'in son dakikada attığı golün sayılmamasıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Engin, "Golün faulle alakası yoktu. Öte yandan hakemin Deivid'i çift sarı karttan atması lazımdı. Ben bir hakemin maçı nasıl doğrayacağını bilirim. Sivasspor maçına PAF'la çıkacağız. Takımı ligden çekiyoruz. Fenerbahçeliler maçtan önce, hakeme güvenmiyoruz dediler. Şimdi biz ne diyelim?" dedi.

Son olarak, Başkan Yıldırım Demirören'le konuştuğunu ve bundan sonraki maçlara PAF Takım'la çıkacaklarını belirten Engin, "Hakem istediği gibi doğruyor, kesiyor, biçiyor. Hakemler aklını başına alsın. Sert olmamız gerekirse sert oluruz. Bu kadar eyyam yapılır mı?" şeklinde konuştu.

Only the registered members can see the link

pencere77
04-11-2007, 12:41
Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Kenan Öner, maçtan sonra sert açıklamalarda bulunarak, "Şampiyonlar önceden belirleniyorsa, birileri bir iki takımı götürmek istiyorlarsa götürsünler" dedi.

Maçta futbolu güzelleştirmeye çalışan, net pozisyonlar bulan takımın kendileri olduğunu kaydeden Kenan Öner, maçtan sonra yaptığı açıklamada, "Çok şanssız iki gol yedik. Ben bütün yorumculardan, 1-0'dan 1-1'e oluncaya kadar maçı izlemelerini istiyorum. Hakem maçın 70. dakikasındaki bir pozisyonda ikinci sarı kartı göstererek Deivid'i atamadı. Son dakikada herkes oyunun içinde gol atıyoruz, kutlamalar oluyor, ama gol verilmiyor. Böyle bir şey yok, yazık değil mi? Yürek olmadan bu hakemlik zor, adaletli olsunlar" diye konuştu.

Öner, yapılan bu taktikleri bildiklerini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Her maçta baskı taktiği, hakem mesajı alıyor. Geçen sene şampiyonluk maçında hakem hataları bizi yaktı, gıkımız çıkmadı. Devamlı baskı baskı, çok gerginiz, isyan ediyoruz. Şampiyonlar önceden belirleniyorsa, birileri bir iki takımı götürmek istiyorsa götürsünler. Göğsünde 'Ay-yıldız'ı taşıyan şerefli Beşiktaş olarak her zaman sahaya çıkarız, ama şampiyon belirleniyorsa maçlara PAF takımıyla çıkarız."

Öte yandan, güvenlik gerekçesiyle maç sonrasında statta bekletilen Beşiktaşlı taraftarlar, "Yönetim uyuma Beşiktaş'ı ligden çek" diye tempo tutarken, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy aleyhine de bağırdılar.