PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 8 askerden biri PKK eylemi yapmış

kamkac62
06-11-2007, 14:33
8 askerden biri PKK eylemi yapmış
]Only the registered members can see the link

Bir haber sitesinin yaptığını belirttiği araştırmaya göre terör örgütünün eline geçen ve daha sonra serbest bırakılan 8 askerden bir tanesi Nevruz günü PKK lehine gösteri yapmaktan tutuklanmış..
06 Kasım 2007 13:34

[/url] sitesinin haberine göre PKK’lı teröristlerce kaçırılan 8 askerden birinin, askere gitmeden önce Türk Bayrağını yakmaktan ve PKK’ye destek vermekten dolayı tutuklandığı, amcası, dayısı ve yeğeninin de PKK’ya yardım ve yataklık etmeklek yargılandığı iddia edildi.

Sitenin iddiasına göre askerlerden birinin 21 Mart 2002 nevruz kutlamaları sırasında çıkan olaylar sonrasında, PKK lehine gösteri yapmak suçundan tutuklandığı belirtildi....

egem
06-11-2007, 15:36
belki yanıındakileride bu vatandaş kacırmıştır yada tuzaga düşürmüştür ozaman

antepli_mert
06-11-2007, 16:11
kesin bu asker yakalatmıştır digerlerini arkadasımızın dedigi gibi

®adakoglu
06-11-2007, 16:30
Genel Kurmay Başkanlığı bu tür olaylarda adı geçen şahısları askere aldığı zaman böyle hassas yerlerde çalışmaması gerekir.

nedimkor
06-11-2007, 17:12
böylelerini nasıl araştırma yapmadan askere alıyolar bunlar gibi kimbilir kaç bintane vardır orduda ..

kemal3524
06-11-2007, 17:21
Ordumuzun Durumu Içler Acisi Inşallah Böyle Değildir

abraham
06-11-2007, 17:21
böylelerini nasıl araştırma yapmadan askere alıyolar bunlar gibi kimbilir kaç bintane vardır orduda ..

genelkurmay er inden tutun en üst rütbesindeki subayına kadar her bi ferdinin giydiği kilot rengini bile bilir .O askeri tutupta antalyada askerlik yaptıracak değildi ya

kemal3524
06-11-2007, 17:24
Pkk Liyi Dağa Gönderirsen Aslina Rucu Eder Işte Böyle Antalyayada Göndermicen Ama Dağada Göndermicen Böylesine Güneşi Bile Göstermiceksin Olay Bitecek Ayrica Demekki Sadece Don Rengini Biliyolarmiş Birde Eşinin Baş örtüsünü

hogan01
06-11-2007, 17:43
Pkk Liyi Dağa Gönderirsen Aslina Rucu Eder Işte Böyle Antalyayada Göndermicen Ama Dağada Göndermicen Böylesine Güneşi Bile Göstermiceksin Olay Bitecek Ayrica Demekki Sadece Don Rengini Biliyolarmiş Birde Eşinin Baş örtüsünü

Bravo:clap2::
Bir önceki mesajınızda ordumuzun hali içler acısı
şimdide en sona baş örtüsü

hoş geldiniz buyrun siyasi propogandanıza başlayınız
Ordu siyasi irade Teskere dediği zaman demokrasi laflarını memurumsun laflarını
nasıl yorumlara hedef olduklarını ne unuttukmu sanıyorsunuz
şimdi mi içler acısı oldu
baş örtüsü meselesine gelince hani övünülen yüzde oranlarına bakılıpta istedikleri kanunu mesala bir gecede mısırın KDV oranını %8'e düşüren kanunu çıkartabilen bir güç bir baş örtüsüne mi takılmış

osmann
06-11-2007, 18:10
Bravo:clap2::
Bir önceki mesajınızda ordumuzun hali içler acısı
şimdide en sona baş örtüsü

hoş geldiniz buyrun siyasi propogandanıza başlayınız
Ordu siyasi irade Teskere dediği zaman demokrasi laflarını memurumsun laflarını
nasıl yorumlara hedef olduklarını ne unuttukmu sanıyorsunuz
şimdi mi içler acısı oldu
baş örtüsü meselesine gelince hani övünülen yüzde oranlarına bakılıpta istedikleri kanunu mesala bir gecede mısırın KDV oranını %8'e düşüren kanunu çıkartabilen bir güç bir baş örtüsüne mi takılmış

ne demek istediğini anlayamadım. açıklarsan sevinirim.
Olayla ilgili olarakta; kilotların rengi fanilalarla birlikte hep haki yada krem olur. :) Bence örgüt lehine çalıştığı sabit olan birinin kesinlikle doğuya gönderimemesi gerekirdi. 1 hain kaç kişinin canına, esaretine ve 70 milyonun üzüntüsüne sebep oldu. gerekiyorsa alınmasın kardeşim askere. çürük desinler. zor bişeymi. "ee tepki alır o zaman..." bak sen.. türk bayrağını yakarken neredeydin derler adama. Gerçi daha bişey meydanda değil. hele bir sorgulansınlar bakalım olay nasıl gelişmiş. Böyle hep kulaktan dolma bişeylerle konuşuyoruz. selametle...

hogan01
06-11-2007, 18:24
ne demek istediğini anlayamadım. açıklarsan sevinirim.
Olayla ilgili olarakta; kilotların rengi fanilalarla birlikte hep haki yada krem olur. :) Bence örgüt lehine çalıştığı sabit olan birinin kesinlikle doğuya gönderimemesi gerekirdi. 1 hain kaç kişinin canına, esaretine ve 70 milyonun üzüntüsüne sebep oldu. gerekiyorsa alınmasın kardeşim askere. çürük desinler. zor bişeymi. "ee tepki alır o zaman..." bak sen.. türk bayrağını yakarken neredeydin derler adama. Gerçi daha bişey meydanda değil. hele bir sorgulansınlar bakalım olay nasıl gelişmiş. Böyle hep kulaktan dolma bişeylerle konuşuyoruz. selametle...

Arkadaşım
mesajın içeriği bir askerin pkklı olabilecegi
böyle hainlerin değil askere alınması askeri kıtanın bile önünden geçirilmemesi gerekir
konu ile hiçbir alakası olmadıgı halde
ordunun halinin içler acısı lafından sonra
birde eşinin baş örtüsünüde bilirler lafı
kimlerin neden dolayı askerlere düşmanlık duydugunu
bazı beceriksizliklerin suçu kimlerin üstüne atma çabası içinde olduklarıdır
mesajın ne için yazıldıgını ya okumadınız yada başka yönlere çekmek istiyorsunuz

®adakoglu
06-11-2007, 18:54
Konuyu siyasi taraflara çekmeden uygun bir dille yazmanız tavsiye edilir.

ŞAVKÇI09
06-11-2007, 19:11
Eskiden alevi ve kürtleri askere almazlarmış.Şimdi bırakın askere almayı orduda rütbe bile veriyorlar.Bence eski sistem daha sağlammış.Herkesi düşünceleri yüzünden ayıramazsın ama belli noktalara dikkat etmek lazım.

hallederiz
06-11-2007, 19:28
böylelerini hemen geberteceksin

yasko
06-11-2007, 19:33
ordu tabiiki çok kalabalık bir kurum...içinden çürük elmalar muhakkak çıkar...gerçeklerin öğrenilebilmesi için o kaçırılan 8 askerin iyice sorgulanması gerekir ...

kayserili
06-11-2007, 19:35
evet böyle adami8n daglicadaki isi ne biliyormusunuz ispiyonluk ben diger askerlerimizede kiziyorum teslim olana kadar sonuna kadar savasmalari gerekirdi baktiki o adam savasmiyormu onuda orada vurmalari gerekirdi

umuter
06-11-2007, 19:52
ya ilk olayı duyduğumdan beri benim aklımdan geçen şüphe bu yöndeydi kendi kendime dedim ya bu askerler bilmeden çatışma ortamından uzaklaşmaya çalışırken düştüler bunların eline ya da daha önceden haberleşerek birisi diğer askerleri de kandırıp belki de sizi kurtarıcam diyerek o isitkamete götürdü tabi olayın tam içyüzünü bilemiyoruz ama görünen hareketler o şekilde şüphe uyandırıyor planlı bir kaçırmaya benziyor

kucer06
06-11-2007, 19:57
Askerler esirken eşkiyaların kampında çekilen resimlerine bakıyorum.Hiç'de esir alınmış kaçırılmış korkmuş bir halleri yok.

pencere77
06-11-2007, 20:19
Askerler esirken eşkiyaların kampında çekilen resimlerine bakıyorum.Hiç'de esir alınmış kaçırılmış korkmuş bir halleri yok.

katılıyorum:49: :49: :49:

nedimkor
06-11-2007, 20:58
esas hainler mecliste ordu ne yapsın bütün istihbarat pkk ya oradan sızdırılıyor...

leventizmir
06-11-2007, 21:22
bayrağımızı yakan bu şerefsizden herşey beklenir o askeri üniformanın üzerinden bir an önce çıkarılması gerekir belkide digerlerini pusuya sürükleyen bu şerefsizdir ve bu askeri kanunda vatan hainliğidir gelde isam cezasını arama:mad2:

SNOPY@
06-11-2007, 21:55
haber dogrulandı arkadaşlar evet Only the registered members can see the link

Tamerk
06-11-2007, 22:01
Eskiden alevi ve kürtleri askere almazlarmış.Şimdi bırakın askere almayı orduda rütbe bile veriyorlar.Bence eski sistem daha sağlammış.Herkesi düşünceleri yüzünden ayıramazsın ama belli noktalara dikkat etmek lazım.
Nerede kaldi senin demokrasi dedigin laflar bu kisiler TC kimligi tasidikca her turk vatandasi gibi sayilmalidir senin dusundugun sisitem son olarak Bati Afrikada beyazlar ile zenciler ayirimi idi madem ayirim yapmak istiyorsun o zaman Hitlerin sistemlerini uygula.Turkiyede olan kurt ve alevilerin hepsini ayni cuvala koyma boyle fikirlerinle IRKCILIGIN kenarindan geciyorsun ilk once dusun konusmadan once

alksoft
07-11-2007, 17:23
Türk askeri şehit olur ama esir düşmez idi bu işe birtürlü aklım ermemişti
paylaşımınız teşekürler.

emmi
13-11-2007, 20:42
Yazılanları sonuna kadar okudum. Bir kısım arkadaşlar nedense bindirmişler orduya. Sonrada olayı getirip dayamışlar başörtüsüne. Ne alakası varsa. O arkadaşa soruyorum şimdi: 57. hükümet ve öncekiler döneminde cami çıkışlarını mesken tutmuş cami cemaatleri şimdiler nerdeler? Başörtüsü sorunu çözüldüde bizim mi haberimiz yok! Bu eskimiş sakızı çiğneyin çiğneyebildiğiniz kadar. Yazacaksanız konuyla ilgili yazın. Ama beceriksiz yöneticilerin ABD'den icazet almaya gitmelerinden ve alamadıkları icazetin mazeretini ordunu üstüne yıkmaya çalışan takiyyecilerden hiç söz eden yok nedense? Bir milyonluk bir ordunun içinde her cinsten insan olur. TC. kimliği taşıyan herkeste tıpkı benim gibi askerliğini yapmak zorunda. Hemde o dağlarda. Benim oğlum gidiyorda onların ayrıcalığı nedir ki yurdumun en müstasna yerlerinde askerlik yapacaklarmış. Sapla samanı birbirine karıştırmayalım lütfen.
Saygılar.:nono: