PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 8 askerin 2'si PKK ajanı mıydı?

kamkac62
08-11-2007, 11:35
8 askerin 2'si PKK ajanı mıydı?

Kaçırılan 8 askerden ikisinin "PKK ajanı" olduğuna dair çok ciddi duyumlar alındığı ve bu iddianın son Bakanlar Kurulu toplantısında da gündeme geldiği ortaya çıktı.
08 Kasım 2007 10:26

]Only the registered members can see the link

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan Coşkun'un gündeme getirdiği çarpıcı iddilar...

Bakan’ı kızdıran iddia: İki asker PKK ajanı

HEPİMİZ Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in, insani açıdan hiç de benimsenmeyecek "8 askerin kurtulmasına sevinemedim" açıklamasını konuşuyoruz...

Bakan Şahin neden böyle bir açıklama yaptı?

Neden 8 askeri ve ailelerini töhmet altında bıraktı?

Bir Adalet Bakanı, nasıl olur da böyle bir özensizlik ve dikkatsizliğe imza atar?

Ben Bakan’ı etkileyen olayın ne olduğunu öğrendim.

Hikaye şu:

Bakanlar Kurulu toplantısında Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, kaçırılan askerlerden ikisinin "PKK ajanı" olduğuna dair çok ciddi duyumlar aldıklarını söylüyor...

Alınan istihbarata göre, "kaçırılma olayı"nın da bu iki asker tarafından "planlandığının" tahmin edildiğini belirtiyor.

Bu iddianın fena halde etkisi altında kalan Bakan Şahin, kabine toplantısından çıkar çıkmaz uzatılan mikrofonlara o talihsiz "Kurtulduklarına sevinemedim" açıklamasını yapıyor...

Tabii "içeride" aldığı "gizli bilgi"yi vermeden...

Kısacası...

"Sayın Bakan", biraz "duygularının esiri" olarak yapıyor o açıklamayı...

Ancak...

Duygularına esir olan bütün politikacılar gibi tamiri imkansız büyük bir hataya da imza atıyor.

Ve böylece...

"Suçu sabit olmayan insanları yargısız infaza tabi tutan bir Adalet Bakanı" unvanına sahip oluyor.

Hürriyet

ozay_74
08-11-2007, 11:43
Abi iyi söylemiş , diğer askerlerimizin aileleri aile değil mi.Zaten bunlar hiç çatışmaya girmeden kendileri teslim olmuşlardır, bunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz.Tabi bu 8 asker için aynı şeyi söyleyemem yani o piskoloji ile doğru hareket edemiyenler de olduğu kanaatindeyim.Yani kurunun yanın da yaşda yanar misali.

Saygılar,

gacvokem
08-11-2007, 11:52
Askersen vede catışmaya girmişsen gerekirse bu vatan için sehit olacan ben bunu öğrendim askerliğimide bu inançla yaptım gerekirse yine bu vatan bu bayrak için en önde giderim bende bunların ajan olduklarını iyi yerlerden duydum fazla bişe söylemiyorum yazıklar olsun şehitlerimizi satanlara yazıklar olsun bu vatanı satanlara bence bu ülkede yaşamasınlar terketsinler bu ülkeyi

metameta
08-11-2007, 12:20
Son zamanlardaki şehitlere Dikkat edin ya astsubay veya Uzman er ; Bu Olay kafalarda bir soru işareti uyandırıyor ??.. yazık bu vatanın ekmeğini ye sonra ihanet et.. yazık yazık valla

seçme hakkın var seçilme hakkında var kimse sana sen buraya neden geldin diyen yok neden gittin diyen yok sen genede özürlük iste akıl mantık işi değil bu

bunca ocaklar sönüyor kim için çalışıyorsunuz neyi kimin malını kime vermeye cesaret ediyorsunuz

ŞRARSKOZ
08-11-2007, 12:43
eger bu iddalar dogru ise bunlar asker deyil vatan hain idir
türkiye cumhuriyeti geregini yapacaktır saglıcakla

saygılar

SexymanTR
08-11-2007, 13:11
Bu açıklama daha çok askerlerin serbest kalma anı ile ilgili idi.!!! ama bir gerçek var oradaki bahsi geçen kaçırma olayı tam bir ajan işi olduğudur.!!! bu birlik komutanın görevden alınmamasının nedeni de budur.!!! çok dikkatli olmalıyız arkadaşlar.özellikle ülkücü , solcu nik veya avatar resimleri altında provakasyon yapıyorlar.ben yabancı bir ıp ile bu tip eylem içinde olan birinin ordumuzun kurumu vede üstdüzeydeki personellerine hakaret içeren açıklamayı yakaladım.direk sonsuz ban attım.bizlerde bu tip yazıları dikkate almalıyız.Ordu kurumuzu vede devlet kurumlarımızı zedeleyecek hiçbir açıklamaya izin vermemeliyiz.bizlerin içlerine mifaklar sokmak isteniliyor...!!!!

Ordu da geçmiş zamanlarda maddi gelir karşılığı torpil yapımı sözkonusu olduğu doğrudur.fakat bu farkedilir farkedilmez bu rütbeli üstdüzey subayyımız açığa alınmış vede cezası verilmiştir.zamanın siyasi liderlerinden gelen kesin talimat ile bu olaya karışan personel hemen cezasını çekmiştir.Bu tip tartışma ortamları yaratılmasına müsade etmemeliyiz.bunlar tarihimizin onurlu kurumlarıdır..!!!!

osmann
08-11-2007, 13:11
bende bakan şahin gibi düşünüyorum. hürriyet gazetesinin yazarı ile talisiz olacaksa açıklamalar tamam artık. Bence çok yerinde ve de çok ta talihli bir açıklama idi. Askerlerin esir düşmesine laf ettiğim yok. esirlik olabilir. çatışmanın sonuçlarından dır.ancak geriye getiriliş biçimi tam bir şow du. Dünya önünde "Şu türklere bakın. esir askerlerine karşı bişey yapamayıp teröristlerin minneti ile askerleri bırakıldı" gibi bir anlam çıktı. Bu şekilde teslim adilmelerine bende hiç sevinemedim. aynı esir düştüklerine üzüldüğüm gibi...selametle... ayrıca ahmet hakan boş adam... dikkate alınacak biri değil...

hallederiz
08-11-2007, 13:17
böyle vatan hainleri için idam cezası tekrar uygulanmaya başlanmalı

osmann
08-11-2007, 13:24
böyle vatan hainleri için idam cezası tekrar uygulanmaya başlanmalı

Kesinlikle idam olmalı. Adamlar herhangi bir can kaygusu olmadan rahatlıkla hainlik edebiliyor. Sonlarının darağacı olacağını bilmeliler. Bu milliyetçilik te değildir. bazılarımız karıştırmasın...selametle...

SexymanTR
08-11-2007, 13:30
Arkadaşlar bilinki herkez bunların asılmasını ister...!!! fakat aklı selim olarak düşünürsek bunları asmamızdan sonra ülkemizin siyasi vede ekonomik açıdan ne gibi zararlar vereceği iyi hesaplanmalıdır..!!! Bunları öldürmekle zaten kurtarıcaz.bunları öldürmektense iyi tespit edilmiş hukuki olarak vatan ahini olarak kılınmış cezalar verilmesi bunlara verilecek cezanın en iyisidir.!!! İdam edebilmemiz için en azından dünyanın ilk 5 dev ülkesinden biri olmalıyız.!!!

ayhankeskin
08-11-2007, 13:33
Yorumsuz............................................................................................................

hallederiz
08-11-2007, 14:10
Arkadaşlar bilinki herkez bunların asılmasını ister...!!! fakat aklı selim olarak düşünürsek bunları asmamızdan sonra ülkemizin siyasi vede ekonomik açıdan ne gibi zararlar vereceği iyi hesaplanmalıdır..!!! Bunları öldürmekle zaten kurtarıcaz.bunları öldürmektense iyi tespit edilmiş hukuki olarak vatan ahini olarak kılınmış cezalar verilmesi bunlara verilecek cezanın en iyisidir.!!! İdam edebilmemiz için en azından dünyanın ilk 5 dev ülkesinden biri olmalıyız.!!!
peki asılmadığı zamanki zararlarını hesaplayıp düşündünmü
hangisi ağır basıyor

gacvokem
08-11-2007, 14:21
asmasan bile teşhir edecen bu alçakları elebaşlarını asamıyonki bunları asasın

osmann
08-11-2007, 14:45
yahu şu an zaten idam cezası yok zaten. Biz olmasından yana olduğumuzu ve bu cezanın vatan hainliği suçunuda kapsamasını istiyoruz. mesele budur. selametle...

SexymanTR
08-11-2007, 14:56
İşin gerçek yüzüne bakılması gerekir..!!! Bu birazda politikadan geçer..Önemli olan onların ellerine uluslararasında kazanç sağlayacak taraf bulacak koz vermemektir.şayet bunları hadi bakam asalım keselim dersek.bunlar uluslararası medyada eline koz alır.bizlere de birçok alanda engel oluştururlar.zaten normal personelleri sorgusuz infazı gerçekleşmektedir..??? Başlarının yakalanıp , sonrada uluslararası arenada törer örgütü suçlusu olarak ilan edip vede bunu herkeze kabul ettirmekse bizim gücümüzü gösterecektir.Bilinilmesi gerekir ki doguda görev yapan vede özel birlik birim kuvvetlerde tanıdıkları olanlar örgüt liderinin çok defa öldürülebilme fırsatını ülkemizce elde edilmiştir.bu edilinilen bilgilerle imha emri verilmemiştir.işte benim açıklamak vede vurgulamak istediğim nokta da budur.Lideri öldürürsen bu sefer tarihe o lideri bu ideolojinin kahramanı olarak yazdırırsın.fakat bunları uluslararası areneda hukuki olarak suçlu ilan etmen onları tarih boyunca aşağılayıcı pozisyonda bırakacaktır...!!!!

Bu kişisel görüşlerimden ibarettir...!!!Her düşünce kendince + / - yorumlayarak algılayabilir...

Saygılarımla......

ercanakman
08-11-2007, 15:19
yazık çok yazık bu ülkeye bunu yapmak çok yazık .