PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : acayip bir olay...

osmann
13-11-2007, 13:23
Geçen hafta şirketteki bir hanım arkadaşımın masasında ağladığını ve etrafınıda arkadaşlarının teselli etmeye çalıştığını gördüm. fazla kalabalık olduğundan o anda yanına gitmedim.
ertesi günü gördüğümde "Hayrola, dün seni ağlarken gördüm. bişeymi oldu." diye sordum.
Kızcağız "yenibosnada (ist.) kızkardeşinin eve doğru giderken iki kişi gelip boynundan tutarak duvara yasladığını çantasından para çıkmayınca kızın yüzüne gözüne vurup cebinden telefonunu alıp, yerde iken birde tekme basarak karnına kaçtığını, 5-6 dakika boyunca kızın yerde kaldığını ve kimsenin gelip yerden kaldırmadığını" anlattı. Bu haberi telefonla almış sinirleri bozulmuş onun için ağlıyormuş.
Bu sırada bizde duydukça allah kahretsin bunları falan derken arkadaşım anlatmaya devam ediyor, kız bir şekilde babasına ulaşıp durumu anlatmış. babası gelip kızı alıp karakola gitmiş. birde amcaları varmış avukat. onuda çağırmışlar. bu sırada karakoldaki polislerin biride tanıdık çıkmış.
neyse komiser kıza başlamış sormaya?
-nerede oldu
-şurada
-ailenle aranda problem varmı?
-yok
-babanla geçinebiliyormusun?
-geçiniyorum niye?
-belki babanla tartışmıssındır?
-nasıl yani?
-yüzündeki morlukları erkek arkadaşın yapmış olabilirmi?
-ne diyorsun abi sen? benim erkek arkadaşım yok?
-vardır vardır? cep telefonunu onamı verdin?
-allah allah ne diyorsun abisen vs.vs
Biz bunları dinlerken şaştık kaldık. olmaz öyle şey dedik yaa. kız yemin etti. birde o tanıdık çıkan polis kız kardeşine demişki bak çocukları teşhis edersen sakın "şuydu" diye gösterme. yoksa seni perişan ederler. velhasılı kız çocukları teşhis etmiş ama korkusuna şuydu diyememiş. babası kudurmuş sinirden. avukatı olan amcaları sakinleştirmeye çalışmış. vs.vs. Yani o iki it, polislerle şebeke kurmuş. çatır çatır milleti soyuyorlar. ve rahatçada dolaşıyorlar.
artık pkk lımıdır nedir bilinmez. hep diyoruz sınır ötesi sınır ötesi diye ama sınırların berisi bile berbat. nasıl düzelcek bilmem. selametle...

gacvokem
13-11-2007, 13:42
dostum var böyle olaylar velhasıl beş parmağın beşide bi değil diyorum içlerinde temiz polislerimiz pırıl pırıl çocuklarda var bişeyde ben anlatayım yeni araba almiştim ankara emniyete gittim konya yolu üzerinde velhasıl nizamiyede polis arkadaş bizi karşiladı niye geldiğimi sordu ruhsatı yenileyecem dedim olay koptu içerdeki diğer polis arkadaş olaya ela ttı benim bu ruhsatı almamın iki gün süreceği çektiğim zahmetin yanıma kar kalacağı yanındaki arkadaşın bu işlemleri öğleye kadarv halledeceği ve benimm cebimden cıkacak paranında 70 milyon olacağı vs vs yarım sahat nasihat verdi bırakmıyorda gideyim tabi yanındaki arkadaşta olaya müdahele ediyor işleri takip edecek olan tabi bu arada polisin kolluğundaki numarayı aldım hafızam kuvetlidir bn kendi işimi kendim hallederim diyerek ayrıldım birde veznede sıraya girdim para verip boş ruhsat alacam birde bakayim o işlerle meşgul olan polisin işleri takip edecek dediği vatandaş yanımda benle vezne arasında avukatlık yapıyor tersledim
yani kısaca kendi işimi oğleye kadar halletim vede cebimden çıkan para 35 milyon yani anlayacağiı anlamısındır tabiki olay ta emniyetin içine kadar girmiş vede kolay koly temizlenmez bu arada şerefiyle işini yapan çok polislerimiz var onları bu çürüklerden ayrı tutuyorum

osmann
13-11-2007, 14:37
bunu nasıl halledeceğiz? adam şikayet etmeye çekiniyor. baksana kız itleri tanımış ama şuydu diyememiş. ben 2 sene evvel aksarayda çalışıyordum. aksaray karakolunun personelinin büyük kısmını değiştirmişlerdi bir anda ama yeni gelenler eski devri devam ettirdi. nasıl olacak. varmı bir yolu?