PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DTP'li kadın vekillerin karnesi

hogan01
14-11-2007, 13:37
PKK'ya terör örgütü diyemiyorlar! Çünkü..."

Aysel Tuğluk: Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın en yakın arkadaşlarından Alaattin Tuğluk'un kız kardeşi. Ağabeyinin örgütle ilişkisinden dolayı çocuk yaşında birçok terörist tanıdı. Yıllar sonra Öcalan'ın avukatı olarak karşısına çıktığında "O kara kuru kız sen miydin?" sorusuyla karşılaştı. 7 yıl boyunca İmralı'da Abdullah Öcalan ile en çok görüşen isim oldu. Hakkında PKK propagandası yapmak iddiasıyla açılan dava devam ediyor.

Emine Ayna: Partinin çiçeği burnunda eş başkanı Mardinli değil ama Mardin'den milletvekili seçildi. Kürt olmasına rağmen partide Kürtçe bilmeyen tek milletvekili. Abdullah Öcalan'ın zehirlendiği iddiasını ilk o dile getirdi. Kızıldere'de Mahir Çayan'la birlikte öldürülen THKO üyesi Ömer Ayna'nın amcasının kızı

Pervin Buldan: Terör örgütü PKK'nın uyuşturucu kaçakçılardan Savaş Buldan'ın karısı. DTP'li kadın vekillerin arasında tek ev hanımı olanı. Kocası 1994 yılında ölü olarak bulunduktan sonra kendisini terör örgütüne yakınlığıyla bilinen dernek ve siyasi parti faaliyetlerine verdi. Yeniden evlenmedi.

Sevahir Bayındır: DTP grubundaki tek sağlıkçı milletvekili. Mesleği hemşirelik. İzmir SSK Tepecik Hastanesi'nde görev yaparken, kapatılan DEHAP'ın kurucu üyesi oldu. Kato Dağı'nda yaralı olarak ele geçirilen PKK'lı terörist İhsan Tekeş'in sağlık durumunu soru önergesiyle Meclis'e taşıyıp bir ilke imza attı. Yaralı PKK'lının durumunu İçişleri Bakanı'na önergeyle soran Bayındır da partinin bekar vekilleri arasında.

Ayla Akat Ata: Meclis'in en genç dört vekilinden biri. Batman'ın ilk ve tek kadın milletvekili. Abdullah Öcalan'ın avukatlarından olan Ata, Aysel Tuğluk ile birlikte PKK propagandası yapmaktan yargılanıyor."

Alıntı:İnternet Haber

umuter
14-11-2007, 14:19
benim anlamadığım olay şu bu milletvekili seçilme kanununda sabıka kaydı ile ilgili bi madde yok mu acaba??yani milletvekilliğ bu kadar ucuz olamaz gibime geliyor !!!
en ufak bi resmi dairede işin olduğu zaman bile en ufak ayrıntısına kadar her türlü sabıka kaydı ıvır zıvır isteyen kurumlarımız BÜTÜN MİLLETİN TEMSİL EDİLECEĞİ koskoca meclise VEKİL SEÇERKEN acaba neden titiz davranmıyorlar anlamıyorum bence bu çok büyük bir saçmalık çok acilen bu kişilerin meclisten uzaklaştırılması ve haklarında sauç varsa cezai işlem uygulanması lazım

ultra-mehmet
14-11-2007, 14:32
benim anlamadığım olay şu bu milletvekili seçilme kanununda sabıka kaydı ile ilgili bi madde yok mu acaba??yani milletvekilliğ bu kadar ucuz olamaz gibime geliyor !!!
en ufak bi resmi dairede işin olduğu zaman bile en ufak ayrıntısına kadar her türlü sabıka kaydı ıvır zıvır isteyen kurumlarımız BÜTÜN MİLLETİN TEMSİL EDİLECEĞİ koskoca meclise VEKİL SEÇERKEN acaba neden titiz davranmıyorlar anlamıyorum bence bu çok büyük bir saçmalık çok acilen bu kişilerin meclisten uzaklaştırılması ve haklarında sauç varsa cezai işlem uygulanması lazım

haklısın arkadaşım ama bu şuç bence ysk'da çünkü şeçme ve şeçilme kanunlarını o düzeliyo ve uyguluyo hatta hatırlasanız erbakan konya milletvekiligi adayıdı ve ysk erbakanın aday olamıyacanı söylemişti....

osmann
14-11-2007, 14:49
evet ama erbakan pkk dan daha tehlikeli dimi? :)

ultra-mehmet
14-11-2007, 14:51
evet ama erbakan pkk dan daha tehlikeli dimi? :)
ben iyi demedim sadece örnek verdim...

lordlordleon
14-11-2007, 15:04
paylaşım için sağol ellerine kollarına sağlık olsa ne olur burası türkiye herşeye bir kılıf uydurulur biz canımızı sıkmayalım

fravun
14-11-2007, 15:10
peki arkadaşlar bunlar burada nasıl marınıyor bizim mejlissimiz diye bildiğimiz yer militan yuvasımı? oldu!!! bunu mantıklı açıklaması olan varsa tüm arkaşlara bilğilendirirse sevinirim arkadaşlar herkesinde bildiği ğibi bir bayan iş için müracat ettiğinde hamilelik testi dahi isteniyor artı şart koşuluyor en az bir yıl hamile kalamazsınız diye sözleşme yapılıyor. evet(yuh yani) haklısınız.demekki mejlise ğirmek herhanği bir fabrikaya girmekten masit.......