PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk Ceza Kanunu Size Göre Yeterlimi?

Simba
18-11-2007, 01:39
Bu haftaki anketimiz uyelerimizin istedigi bir konu üzerindedir.Yeni anketimiz turk ceza kanununun size göre yeterlimi yoksa yetersiz oldugumu hem anket yapalım hemde yorumlarla bir nevi fikir paylaşımında bulunalım

Anket 7 Gun sürecektir..

pencere77
18-11-2007, 01:41
bence yetersiz.cezalar katı ve caza indirimi olmaması gerekhapse giren kolay kolay hapisten çıkmamalı.genelde(gördüğüm okuduğum kadarıyla) suç işleyenler giripte çıkanlar olmakta benim düşüncem bu tabiki.herkes farklı düşünebilir

hogan01
18-11-2007, 01:54
aslında kanun bizde malesef kişisine göre değişiyor
en basit olay bundan yıllar önce hatırlarsanız siyasaten söz sahibi olan birisinin ehliyetsiz oglu araba kullanırken bir yayayı ezip öldürdü (ozaman belediye başkanının ogluydu)
ve derhal bir kaç ay öncesine ait ehliyet çıkartılıp yaya da suçlu olarak bulunduktan sonra olay kapatıldı vs vs
buna benzer yüzlerce binlerce olay yazılabilir
kanun var ama cumuk var
Kanun var ama Ab var
kanun var ama Abd var
Kanun var ama Cezaevinden Millet vekili çıkarır
kanun var ama dokunulmazlıkta var
kanun ne yapsın ??
yetersiz demekten başkada elden bir şey gelmez

yargıç_1
18-11-2007, 01:54
bencede yetersiz hırsızlığa uğrayan gaspa uğran madur olan daha çok sorguda tutluyor onlar karakoldan veya sorgudan daha çıkmadan hırsızlar ellerini kollarını sallayarak rahatlıkla çıkıp gide biliyor.

turkmaya
18-11-2007, 01:58
cezalar caydırıcı olmalı ve kesinlikle aflar olmamalı. Suç işleyecek olan iki defa düşünmeli başına neler geleceğini.

emmi
18-11-2007, 02:26
Arkadaşlar AB uyum yasalarına göre çıkarılan kanunlar malesef ülkemizi suç cenneti haline çevirdi. Bizim milletimiz böyle bir millet değildi. Tüm bunların kasıtlı olarak yapıldığına inanlardanım. Basit bir örnek : Bize tüm Avrupa ülkeleri uyuşturucuyla etkin mücadele edin diye tavsiyelerde bulunurken ve çok değerli polislerimiz bu uğurda affedersiniz itin, uğursuzun hedefi haline gelme pahasına mücadele ederken, onlar ne yapıyorlar? uyuşturucu kullanma evleri açıyorlar. Kanun çıkarsan nolacak ki? Caydırıcılığı olmayan mücale kanunlarına kargalar bile gülmüyor artık.
Saygılar.

bilimadamı
18-11-2007, 02:48
Bence cezalar daha da ağırlaştırılmalı ve birilerine torpil yapanları ya da birilerinin suçunu kapatanları en az 2 kat daha fazla cezalandırmalıyız.

ilhan841
18-11-2007, 03:07
tamam ceza yetersiz ama
acaba bunu bizim uygulayip uygulamadigimiz
türk milleti cezayi fazla takmiyo
kayirmak , tanis , akraba olayi herseyi batiriyor
hangi kanun cikarsa ciksin biz türkler olarak
disiplinsiz milletiz onun icinde su cikmis bu cikmis
uygulamayiz

sezgincoskun
18-11-2007, 03:39
Aslında Cezalar Bence Para Cezalarını Konuşacaksak Yeterli Ama Biz Türk Milleti Olarak Ceza Tanımayız. Mesela Trafik Polisi Bizi Durdursa Kaç Kişi Cezaya Razı Gelir. Ancak %5 Diyebilirim Diğer %95 I De Rüşvet Teklif Ederler Ve çoğu Zaman Da Tutar Bu. Kim Ne Derse Desin Bu Iş Böyle. Bana Dokunmayan Yılan 1000 Yaşasın. Devletin Kasasına Giden Para Onun Bunun Cebine Giden Rüşvetten Daha Az Olduğuna Eminim. Bunun Tersini Düşünen Var Mı Acaba. Ama Hapis Cezası Dersenis Iş Değişiyor Bence. Af çıkmasına Da Karşıyım Ben.

sezgincoskun
18-11-2007, 03:46
Ayrıca Başbakan Dahil Bi ülkeyi Yönetmeye Aday Ise Onun Da Hedefleri Olmalı Ve Hedeflerini Tutturamayan Kişilere De Ceza Olması Lazım Diye Düşünüyorum. Mesela Bi Devlet Büyüğü Vatandaşa Bişey Vaad Edip Onu Yerine Getirmez Ise Onun Cezası Da Olmalı. Ve Belediye Başkanları Sırf Para Yiyelim Diye çalıştıkları Görevlerinde Hiç Durmadan Birilerine Peş Keş çektirdikleri Bu Yollarımızın Parke Taşlarından Da Nefret Ediyorum. Buna çıkıp Ta Biri Dur Diyemeyecek Mi.

resul1967
18-11-2007, 04:18
yetersiz

MUTAF
18-11-2007, 04:25
yetrli gibi ama aslında değil...

abd42
18-11-2007, 08:14
ceza da yetersiz uygulayanlar da yetersiz.Ayrıca Apo denen köpekte asılmalı

cevatnaci
18-11-2007, 09:27
yetersız dıyelım belkı tam cevabı deyıl ama hiç olmasa bırazını yansıtır

gacvokem
18-11-2007, 10:11
aslında kanun bizde malesef kişisine göre değişiyor
en basit olay bundan yıllar önce hatırlarsanız siyasaten söz sahibi olan birisinin ehliyetsiz oglu araba kullanırken bir yayayı ezip öldürdü (ozaman belediye başkanının ogluydu)
ve derhal bir kaç ay öncesine ait ehliyet çıkartılıp yaya da suçlu olarak bulunduktan sonra olay kapatıldı vs vs
buna benzer yüzlerce binlerce olay yazılabilir
kanun var ama cumuk var
Kanun var ama Ab var
kanun var ama Abd var
Kanun var ama Cezaevinden Millet vekili çıkarır
kanun var ama dokunulmazlıkta var
kanun ne yapsın ??
yetersiz demekten başkada elden bir şey gelmez

başka söze gerek varmı:present: :present: :present:

muharrem041
18-11-2007, 10:42
cezalar yetersiz ancak çıkarılacak olan kanunlar kişilere göre uygulanmamalı inisiyatif hakkı verildimi adamına veya nüfusa göre kullanma başlıyor birde affa karşı olduğumu söylemek isterim işlenen suçuncezası çekilmeden af olmaz mağdur olan başkası affeden başkası bu nasıl bir adalet bunu yetkililerin bir daha düşünmesi lazım böyle bir anket için hepinize teşekkür ederim

DEJAVU®42
18-11-2007, 11:04
Haklsınız arkadaşlar bizdeki kanunlar aslında yetersiz degil bizdeki kanunlar kişiye özel kanunlar kimse burdan demesin yargı bağımısızdır diye madem bağımsız bir yargımız var neden sayın savcılarımıız başımızda olanlar hakkında soruşturma acamıyorlar bir miletvekili bir belediye başkanı bir zengin kaza yapar soruşturma kapanır yada kazada zavalı olana olur bir suc işlenir zaman aşımına bırakılır dosyalar kapanır gider aslında savcıda suclu degil ne yapsın adam işini tam yapsa sürgün yiyecek terfi edemeyecek falan filan bir yargıc acıklama yapmıştı en güzel ornek o vicdanımızla cüzdanımız arasında kaldık diye işte durum bundan ibarettir beyler kanunlar düzügün uygulansa keşke....

TOPRAK67
18-11-2007, 11:23
suçlunun cumuğu ihd si war ya mağdurun mağdurun nesi wa

sessiz_kartal
18-11-2007, 12:03
unutmayalım ki bir milettin suç unsurlarından biride ceza kanunlarındandır ama şuda vardırki DİNİmizi çocuklarımıza öğretmessek din terbiyesi vrmessek ALLAH korkusu olmadığı için rahat suç işlerler Mesela Amerika her dinden insan barındırıyor ve çoğu islam dışı sizde farkındasınız ki kendi değiştirdikleri dinler yaşıyorlar ve sonucu binlerce suçluları hapislerde normal yaşnlarındada intihar edenleri nekadar çok :S

bulletfromhell
18-11-2007, 12:10
şu an için kesinlikle yeterli değil...AB uyum yasaları adı altında yapılan düzenlemeler ülkemizi suç cenneti haline getirdi ve cezaları caydırıcı olmaktan uzaklaştırdı...özellikle suç örgütleri 18 yaşını doldurmamış kişilere suç işlettiriyorlar...çünkü işlediği suçun evsafı TCK'ya göre 2 yıldan daha az cezaya tekabül ediyorsa,bu noktada AB uyum yasaları devreye giriyor ve o şahıs hakkında savcılık tutuklama müzekkeresi yazamıyor...ve o kişi aramızda serbestçe dolaşıyor....

kanaryam1950
18-11-2007, 13:11
yetersiz tabiki

umuter
18-11-2007, 14:02
kesinlikle hiç bir caydırıcı özelliği yok iş olsun diye yapılmış ve uygulanmayan yasalarla dolu malesef

özzeko
18-11-2007, 14:02
ben yetersiz oldugu ve hiç bir zamanda yeterli olmayacagı kanısındayım. ve hiç bir zamanda dürüstlük aileler bireyler düzeyine inmedigi sürece yeterli olacagına inanmıyorum.bütün suçluları bir günde toplasanız ve hepsini mühebet hapse mahkum etseniz kac bin kişi ac kalır haberiniz varmı gercek namuslu hiç sucla işi olmayan işinden evine evinden işine giden toplumun bütün yükünü ceken gercek namuslu vatandaşlarla namuslu gecinen fakat bu toplumda suc olaylarından rantlanan o kadar büyük bir kesim varki kanun yaparken gercek namuslu faydalansın diye yapılmıyor.ve neticede böyle bol lastikli kanunlarla gercek namusluları koruyamıyor koruyamazda sadece inek gibi sagılmalarını saglar o kadar.

1970divrigi
18-11-2007, 14:26
Ben cezaları yetersiz buluyorum.Gerçi arkadaşların bahsettiği gibi cezalar bizde kişiden kişiye göre değişiyor.Demekki önce bizim kafamızı değiştirmemiz gerekiyor.

Kemal Turan
18-11-2007, 15:05
Kanun uygulayıcıların elinden yetkileri alan CMUK, olmayacak derecede suçu özendirmektedir. AB de uygulanmayan yasalar bizde uygulanmaktadır.

maister55
18-11-2007, 15:51
Bir ülkede Kırmızı işiğin cezası para ile ödeniyorsa
o ülkede kanun yoktur veya yetersizdir.

yüksel39
18-11-2007, 16:20
Arkadaşlar bence yetersiz ve cezalar adamına göre çalışıyor adalet var ama adaletletsizlikte çok.Herşeyin daha adaletli olmasının taraftarıyım.Bu da Türkiyede mümkün değil gibi gözüküyor.ALLAH HERKEZİN KALBİNE GÖRE VERSİN.Saygılar...

innocent_
18-11-2007, 18:59
yetersiz eksik ve bir çok saçmalıkla dolu. misal tecavüz. tecavüz et 9 sene, tecavüz et öldür 6 sene. tecavüz edip öldürmeyene salak diyolar...

Alman
18-11-2007, 19:01
Özellikle hırsızlık ve kapkaça daha katı ve caydırıcı olmalı.diyorum.

kadir:1907
18-11-2007, 19:16
Evet Cezalar Yetersiz Bencede Kanun Güncellenmeli Diye Düşünüyorum Ceza Evinegiren Elini Kolunu Salaya Bir şey Yapmamış Gibi Cıkmamalı Caydırıcı Celarda Yetersiz

hallederiz
18-11-2007, 19:37
cezalar bence şu an çok yetersiz ve caydırıcı değil

SexymanTR
18-11-2007, 21:42
Yetersiz olduğu çok büyük farkla çıkacağı kesindir.Nedenine gelince ; Hukuk insanların toplum huzuru için koyduğu kurallardan ibarettir.Bizim ceza hukukumuzdaki açık vede yetersizlikten faydalanan birçok suçlu veya gruplar bu açıklardan ya az ceza alıyor yada hiç almadan kurtulmaktadır.Ceza hukuku Türk toplumunda adaleti , suçluya veya suçlulara çaydırıcılık sağlamalıdır.bunları sağlamayanların toplumdan iyonize edilmesi gereksinim halini almıştır.Düşünün ki son günlerde ülkemizde gelişen terör olaylarından doğan örgüt liderinin hücre şartları diğer birey suçlularda sağlanamamıştır.buda toplumda büyük bir infial düşüncesine neden olmuştur.devletin otoriter demokratik yapısı hukuki şartların sağlanması ile kapatılması şart olmuştur...

Saygılarımla.....

korfezden
18-11-2007, 22:01
Cezaevi Mi ? Rehabilitasyon Merkezi Mi Veya Rahatevi Mi Belli Değil.rahatı Kaçan Mahkumlar şiddetle F Tipine Karşılar.neden ?
Allah Düşürmesin!

boykara
18-11-2007, 22:59
bence kanunlar caydırıcı değil ve çok boşluklar var

yakupyurt
18-11-2007, 23:20
siz bunlara cezamı diyosunuz bu hırsızlara soygunculara vurgunculara vatan hainlerine alıp devlet dinlenme tesislerinde kuzu gibi besliyorlar elini kolunu kes gönder evine gönder herkese ders olsun bide şunu diyecem pislik birini cezaevinden cıkarıp vekil yapıyorlar

hayaliisim
19-11-2007, 00:13
Türk ceza kanununda mutlaka, İdam cezası olmalıdır.

dön.elektronik
19-11-2007, 10:13
Bu ülkede Terörist Başı Bile Ceza Evindede Olsa Yaşatılıo Ise Bunca Ana Kuzusunun Kanları Akar Iken Anaların Yürekleri Yanar Iken Ve Mecliste Pkk Temsil Edile Bilio Ise Bu ülkede Ne Kanun Vardır Nede Uygulayıcısı,

avci11
19-11-2007, 10:20
:45: kanunlar yetersiz.zengine fazla işlemiyo.garibanın canını yakmakta.yani adam kayırmadadır.:45:

osmann
19-11-2007, 10:29
Adam lar düşünmüşler taşınmışlar. Biz bu türkleri nasıl böler parçalar yutacak hale getiririz diye.
-Biri demişki adamlar bizim gruba girmek istiyor.
-Diğeri demiş düne kadar ermeni teröristleri ile başı dertte idi şimdide pkk musallat oldu.
-öbürü de demiş tamam. pkk yı gizlice destekleyelim. bizim gruba girmesi içinde bazı kanunlar yaptıralım. bu kanunlarda pkk nın işini kolaylaştırsın.

ben yukarıdaki gibi görüyorum.
Kim bu kanunlardan memnun olduğunu söyleye bilir?
mazlum hakkını alamıyor.
zalim e verilen cezalarda ceza mıdır ödülmü anlayamadım.
-Bazı ları için hapishane adeta kıdem basma, basamak yükseltme, sivil hayattaki serseli, kabadayı hayatındaki mevkisinin daha da üzerine çıkma yeri olarak görülmekte.
ayrıca suçu sadece sivil vatandaşta işlemiyor. devlet kadrosunda yer alan güvenlik güçleride dahil kesimden insanlar var. Zamanında sivri zekalı biri (bilen bilir) "benim memurum işini bilir" dedi bir kapı açtı. artık o kapı yol geçen hanı oldu.
Velhasılı kelam; Biz bu ab sevdasından vazgeçmedikçe, abd nin güdümünden çıkmadıkça belimizi doğrultamayız gibi gelmekte bana.
Aslında dini açıdanda konuşulacak şeyler var.halkı öyle hale getirdilerki namaz kılan oruç tutanlar bile irticacı gibi görülmeye başlandı. Çocuklara aileler islamı,Kuranı kuran hükümlerini öğretemez oldu. allah korkusu olan günahtan korkar. çocuklara ne allah ne peygamber, hiç bişey öğretilmiyor. Bale kurslarına müzik eğitimlerine onca paralar yatırılarak gönderen ailelere kuran desen seni kovalar. her açıdan sıçrama yapmamız şart. selametle...

caylak45
19-11-2007, 10:30
Ceza Kanunu Hazırlayanların 3-4 Koruması Ve Evi Ve Iş Yerinde Ayrıca Korumaları Var. Korumaları Kaldırıp Halk Içinde Normal Vatandaş Olsunlar, Ondan Sonra Kanun çıkarsınlar. Soyulan Bir Vatandaşın Ne Cektiğini, Yakını öldürülen Birinin Ne çektiğini.
Ii Calışmalr

osmann
19-11-2007, 10:32
27 arkadaşımız kanunlara yeterli demiş. yorumlarını okumak isteriz.
selametle...

isooo
19-11-2007, 11:04
bencede yetersiz

BUTUNE
19-11-2007, 15:30
bu memleketin neyinde hayır var ki??? onda olsun

muzo
19-11-2007, 15:42
önemli olan cezaların yeterli veya yetersiz olması değil uygulana bilir olması en basidi hırsızlık olayı adam senin evine giriyor bütün birikimlerini bir anda alıp gidiyor ama sen hırsızla karşılaşsan al başına belayı hırsız değil sen haksız duruma düşersin çün kü o hırsız artık iyice alışmış kanunları nizamları mahkemede ne söyleyeciğini bir avukattadan daha iyi biliyor sen mahkemeye çıktığın zaman ne diyeceğini karıştırır hazır haksız duruma düşüp içeriye girme olasılığı bayağı yüksek o hırsız bilmeliki yakalındığım zaman kolay kolay çıkamayacığını belki ozaman bir daha bu işi yamaz birisi anlatmıştı Tunus'da hapise girdiğin zaman çıkma şansın yok imiş onun içinde suç oranı o kadar azmışki neredeyse yok denecek kadar

osmann
19-11-2007, 18:42
Yetersiz olduğu çok büyük farkla çıkacağı kesindir.Nedenine gelince ; Hukuk insanların toplum huzuru için koyduğu kurallardan ibarettir.Bizim ceza hukukumuzdaki açık vede yetersizlikten faydalanan birçok suçlu veya gruplar bu açıklardan ya az ceza alıyor yada hiç almadan kurtulmaktadır.Ceza hukuku Türk toplumunda adaleti , suçluya veya suçlulara çaydırıcılık sağlamalıdır.bunları sağlamayanların toplumdan iyonize edilmesi gereksinim halini almıştır.Düşünün ki son günlerde ülkemizde gelişen terör olaylarından doğan örgüt liderinin hücre şartları diğer birey suçlularda sağlanamamıştır.buda toplumda büyük bir infial düşüncesine neden olmuştur.devletin otoriter demokratik yapısı hukuki şartların sağlanması ile kapatılması şart olmuştur...

Saygılarımla.....

yazdıklarına katılıyorum. ama son cümleyi iyi anlamadım.
"devletin otoriter demokratik yapısı hukuki şartların sağlanması ile kapatılması şart olmuştur..." neyin kapatılması?

ruzgarm
19-11-2007, 20:35
Kesinlikle yetersiz mutlaka düzen getirilmesi önemli bir konu

taço
19-11-2007, 21:25
yetersizzzzz..teröristler elini kolunu sallayarak olylar çıkarıyor,terörist başının resmini sallıyor,kanunlar ne diyor?bu sadece biri.

somali
19-11-2007, 22:52
kesinlikle cezaların caydırıcı olması gerekir .başka türlü yürümez bu iş.

ulas_06
20-11-2007, 00:20
Cezalar yetersiz ayrıca kanunu çıkarmak yetmiyor,Kanun koyucu çıkan kanununda takibinide yapması gerekiyor

yaratik2
20-11-2007, 01:13
yetersiz abi ben avusturyada kaliyorum sikiysa burda bil polise kafa tut ters konus kendini hapiste veya bir kursunla bulursun sozde avrupa insan haklari cok ama bir yondende iyi basi boos biraksalar millet hoplayacak turkiyede adam polise istedigini yapiyor adamin hic yetkisi yok

DEJAVU®42
20-11-2007, 01:45
güzel arkadaşlar herkes büyük cogunlukla yetersiz diye yazmışlar burayı ufak bir türkiye türkiyenin bir kesiti olarak alırsak şimdi soruyorum size yetersiz diyen dostlaırımıza bu kanunları benmi yapıyorum meclisten benmi cıkarıyorum madem yetersiz kim kanun yapıyor kanun yapıcıyı kim seciyor sizler ozman yeterli olan kanunları yapacak düzenleyecek insanları meclise yollarsanız sonradan bu örneklerleri vererek yetersiz diye sızlanmasınız bu anket bence acılan en güzel anket olmuş böylece türkiyedeki halkın nekadar samimiyetten uzak oldugunu gördük sizlerin bizlerin oyu ile cıkanlar bu kanunları yapıyor kim kac kişi birine oy verirken yapacaklarını okuyor tüzügünü okuyor kimse ya lidere göre ya babamın partisi diye oy veriliyor o oylarda size kanunlarla geri dönüş olarak geliyor bizler böyle oldukltan sonra cok yetersiz kanunlar anlamsız icratlar söylemler cıkar kimse kusura bakmasın....

mat2
20-11-2007, 02:08
Ben yetersiz oyu kullandım.Ancak bakış açım cezaların ağırlaştırılması
tartışmasının dışında yazılı metinlerin açık olmamasıdır.
Bırakın sıradan üniversiteli/Liseli/cahil insanları;hukukçuların bile birleşemediği maddeler
o kadar çok ki!
Sanki kasıtlı "Nereye eğersen oraya gider" biçiminde yazılmış.
Sevgilerle...

engin
20-11-2007, 11:04
yetersiz

sabansat
20-11-2007, 20:21
kardesim iki kere hapse girip ve ayni sucu isliyorsa bir insan,beslemenin anlami yok hapishanelerde üretime gecip sabahtan aksama kadar calistiracaksin.bak nasil adam oluyorlar.cezalar caydırıcı olmalı ve kesinlikle aflar olmamalı. Suç işleyecek olan iki defa düşünmeli başına neler geleceğini.

mesut_um
20-11-2007, 23:19
bence sadece ceza kanunu değil,iş kanunu ve anayasa v.s çoğu kanun tekrar gözden geçirilmeli.zengine göre kanun çıkarılmamalı.gerçekten adaletli bir şekilde olmalı.peki şu anda bunu gerçekleştirecek bir hükümet varmı?malesef.cebinde parası olana kanun işlemiyor.yarın birgün savaş çıksa emin olunki yine fakir gidecek.zengin çocuğu bir şekilde gitmeyecek.fakir öyle yada böyle, yük omuzlarında.o zaman sahip çıkılmalı.bu ülkede zenginle fakir eşit değil.iş kanunu ise, iş kanunu değilde sanki işveren kanunu. sendikalar ise işçi sendikası değil, sanki işveren sendikası gibi.bunada devlet göz yummaktadır.bu sistem değişmeli. haksızmıyım?

ziko
21-11-2007, 01:11
kanun benim bildigim telli bir çalgı,iyi çalarsan herkes mest olur,kötü çalarsan herkes perişan olur. Bence türk ceza kanunuda böyle bir şey herşey yapanın yanına kar kalırsa,olan mazlum vatandaşa olursa hani nerde kaldı adalet,oda ne demeyin sakın denemeyin.hz ömerin adaleti olursa belki

yusufucar
21-11-2007, 01:58
gerci kanunu hiçe sayan bi ülkede kanun olsa ne yazar

COEMAR
21-11-2007, 02:37
Yetersiz hemde çok yetersiz biz ab'ye bağımlıyız o yüzden biz yapınca insan hakları diye bağırıyorlar onlar yapınca normal oluyor

orenbas
21-11-2007, 13:50
1.af ve ceza indirimleri olmamalı
2.yüsek güvenlikle cezaevlerinin sayısı artırılmalı
3.mala karşı yapılan saldırılarda cezalar artırılmalı
4.ceza alan (hükümlü olanlar)kişilerin avukatla görüşmesi önlenmeli(bebek katili)
5.cezaevlerinde pisikolog,pedagog,sosyolog servisleri işler hale getirilmeli ve kadrolar doldurulmalı.
6.hükümlülerle tutuklular ayrı cezaevlerinde barındırılmalı
7.adliyelerde iş yükü azaltılmalı örneğin 2yıl ve aşağısı ceza gerektiren suçlular tutuklanmamalı,davaların 3 ile 6 ay arasında sonuçlandırılması şart olmalı

trilobid
21-11-2007, 15:27
su dokunulmazlıklar kaldırılsın istiyorum.millete dokun vekiline dokunma olacak sey değil.

ustuni
22-11-2007, 00:55
kanunlar bize işliyor yukarlarda dayıların varsa yırtarsın yoksa hapı yuttun ya erdoğanın damadı veya oğlu olacaksın yada unakıtanın oğlu sığınmışlar demakrasinin arkasına işilerini yürütüyorlar garipde demokrasiye sığınayım diyor ama ne hikmetse demokrasi garibi dışarı atıyor

afacan-1
22-11-2007, 10:06
adalet mülkün temelidir.01.30.2007 tarihinde fidye için kaçırılmıştım.fidye ödenirken 6 kişiden bir tanesi yakalanmıştı.neyse o günden bu tarafa dükkanımı kapattım.yani mülk gitti.5 kişiyi polis ve adaletten başkaları antalyada görebiliyo.nedense yakalanamıyorlar.yakalanan kişiye 16 .11.2007 tarihinde antalya 2. ağır ceza mahkemesinde 12 yıl indirimsiz net ceza kesildi.beni kaçıran arabada yakalandı.ama ele başları beni hala tehditedebiliyor.elini kolunu sallaya sallaya dolaşabiliyor.onunda dokunulmazlığı var herhalde.

osmann
22-11-2007, 10:23
sivri zekalının biri (bilen bilir.) "benim memurum işini bilir" deyince, memurlarda işini bilmeye başladı....-bazılarını tenzih ederim" ancak büyük kısmı bu rüşvet belasına bulaştı ve bırakamıyor. polislerde bulaştı tabii. aldıkları maaş ı harçlık olarak görmeye başladılar adeta. birde suçlularla anlaşıp yapılan hırsızlığı bölüşüyorlar. (aksaray da taksicilik yaptım oradan biliyorum.yeni bosnada öyle)
benden önce mesaj yazan arkadaşım fidye için kaçırılıp, kaçıranlardan birinin yakalanıp diğerlerinin dışarıda dolaştığını söyledi. dolaşanlar büyük ihtimalle polisle paslaşanlardır. Her karakol kendi bölgesinde suç işleyenleri biliyor, tanıyor. istese bir gecede temizlerler mahalleleri ama yapmıyorlar...rant ları kesilecek k.p.klerin...(afedersiniz) selametle...

osmann
22-11-2007, 10:25
bu arada 50 arkadaşımız yeterli demiş. yorumlarını merakla bekliyoruz...

Simba
23-11-2007, 19:44
Hadi supersatforum oy vermeye ve yorum yapmaya konu guncel

Simba
25-11-2007, 00:51
Anketmiz kapanmıştır.Oy veren arkadaşlarımıza teşekkurler