PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüzyılın Gafı....

bulletfromhell
18-11-2007, 13:11
Antidemokratik yolları seçmeyiz

Only the registered members can see the link

Erdoğan, PKK’lılar için de “Ya silahları bırakıp şehri tercih edecekler ve siyasal platformda yarışacaklar veya şu andaki durumlarını tercih edecekler” dedi

Başbakan Erdoğan, Çek Cumhuriyeti ve Azerbaycan gezileri dönüşü İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

SİYASİ YARIŞA KATIL

Erdoğan, bir soru üzerine PKK’nın silahı bırakması ve siyasal alanda yer almasıyla ilgili sözlerine şöyle açıklık getirdi: “Tercih ortaya koyuyorum. Teröre karşı olan herkesin, bir defa silahtan yana olmaması lazım. Ya bunlar silahları bırakarak dağları değil şehri tercih edecekler ve siyasal platformda gerekli olan yarışı sürdürecekler ya da şu andaki durumlarını tercih edecekler. Demokratik bir mücadele yolunu seçmek, ne eli silahlı olmaktır ne silahların çeşidine müracaat etmektir ne de silahlı olan veya silahlı eylem yolunu seçenlerle birlikte olmaktır.”

DEMOKRATİK GÜVENCEYİZ

Başbakan, DTP’yi kapatma davayla ilgili ise şu yorumu yaptı: “Hükümetin görevi demokratik ortamı güvence altında sürdürebilmek, demokratik zemini koruma altına alabilmektir. Bu ortamı tehdit edenlere karşı gerekli tedbirleri almaktır, ama bir de bu ortamın doğurduğu neticeler sonucunda bir olayın yargı süreci vardır. Ülkenin savcısı vardır adli makamları vardır.”

YÜZBİNLERİN OYUNU ALDILAR

Erdoğan şöyle devam etti: “Yürütme olarak tasarrufumuz dışındaki alanların hesabını kimsenin bize sormaması gerekir. Biz bir defa demokratik tercihini yapmış, parlamentoya onbinlerce yüzbinlerce vatandaşımın oyunu alarak gelmiş olanlara karşı antidemokratik tercihler veya antidemokratik yolları seçmeyiz.”

SINIR ÖTESİ OPERASYON

Genelkurmay Başkanlığı ile de sürekli iletişim içinde olduklarını vurgulayan Başbakan Erdoğan, “Bu uyumlu çalışmalar sadece askeri çerçevede değil diplomatik ve siyasi çerçevede de sürüyor. Nerede neyi ne zaman yapacağımızı da herhalde anonsla yapmayacağız” dedi.

anlamayanlar için açıklayayım...sayın başbakan bu çağrıyı yaparak terör örgütünü muhatap almış oluyor.....gaf burada...

lordlordleon
18-11-2007, 13:53
anansla yapmayında artık yapın bişeyler değilmi suyu cıkmaya başladı artık halkıı uyutuyorlar bir iki şehi daha olursa bu halk durmaz paylaşım için sağol

sezgincoskun
18-11-2007, 13:57
Evet Bende Açıklamaları Dinledim Ve Talihsiz Bir Açıklama Yaptı. Zaten Mecliste Var 20 Köpek Onları çoğaltmak Amacında Sanırım Sayın Başbakan.

umuter
18-11-2007, 14:00
yani olaya muhatap alıp almama gözüyle bakmak yanlış olur bence, bu ülkemizin bir gerçeği hemde çok acı bir gerçeği ve 25-30 seneden beri de ülkemizin ilerlemesinden tutun da her türlü gelişmemize engel olan bi durum ve bugüne kadar da bi çok hükümet çıkıp bu pkk için çağrılarda bulundu pişmanlık yasası çıkardı falan filan o zaman bütün bunları yapan hükümetlerde pkk yı muhatab almış oluyo o mantıkla gidilince o yüzden yanlış bir değerlendirmedir bu

draculu45
18-11-2007, 14:11
yani olaya muhatap alıp almama gözüyle bakmak yanlış olur bence, bu ülkemizin bir gerçeği hemde çok acı bir gerçeği ve 25-30 seneden beri de ülkemizin ilerlemesinden tutun da her türlü gelişmemize engel olan bi durum ve bugüne kadar da bi çok hükümet çıkıp bu pkk için çağrılarda bulundu pişmanlık yasası çıkardı falan filan o zaman bütün bunları yapan hükümetlerde pkk yı muhatab almış oluyo o mantıkla gidilince o yüzden yanlış bir değerlendirmedir bu

üstadım gercekten konuyu tam mantıken acıklık getirmişsin insanlarımızın bazıları ileriyi göremiyor onun için bu işler mantık işidir bizler toplum olarak hemen bir acık kelimeyi yakaladıkmı onu cok iyi afiş olarak kullanma becerimiz var bu işler mantık vede akıl işidir onun için sabırlı olmak cok böyük cesarettir insallah bu terör denen belanın kökünü kazıyacağız vatanıma kem gözle bakanın gözünü oyar dil uzatadın dilini keseriz biz türküz türk milliyetcileriyiz
şehitler ölmez vatan bölünmez canımız pahasına olsa bile

kucer06
18-11-2007, 14:26
Cenabı Allah(cc) sonumuzu hayırlı getirsin ama bu işin sonu hiç hayırlı gözükmüyor.Bu gidişle büyük olaylar olacak gibi geliyor bana.Bu açıklamalar hayra işaret değil.

hogan01
18-11-2007, 14:45
Allah allah kanım dondu bu nasıl bir düşüncedir
Nasıl bir demokrasidir
Dünyada nerede görülmüş
Vah Türkiyem Vah
Vah Atamın Dedemin Şehidimin Gazimin Vatan ugruna döktügü kanlar vah

bulletfromhell
18-11-2007, 20:20
valla usta öyle bi yazmışsınki;sanki ben bundan önceki hükümetler iyiydi,bu kötüydü demişim... haşaaa ...o nerden çıktı...dediğin bir söz doğru...pişmanlık yasası ve bilimum tür ceza indirimleri vs. geçmişte yapılmasaydı ve işler sulandırılmasaydı şu anda imralıda oturan şahsiyet çoktaaan yerin dibini boylamıştı...evet doğrudur...devletin teröristlere yaptığı her çağrı muhatap almaktır...terörist muhatap alınmaz...teröre yapılacak tek şey ezip geçmektir...ezip geçemiyorda ,böyle tarz muhatabiyetlere yol açıyorsan ,bu siyasi iktidarların külliyen beceriksizliğinin bir yansıması olarak devletin itibarının ayaklar altına alınmasıdır..siyasetçiler devletin itibarını korumakla mükelleftir...devlet teröristle muhatap olmaz...şimdi anlaştıkmı??

umuter
18-11-2007, 20:55
yok ben sana suçlayıcı bi şey demedim; ama bu pkk terörü ülkemizin kanayan bir yarası çünkü 1 değil 5 değil 10 değil 25 yıldır süren bi vaka o yüzden artık türk halkının sabrını taşıran bir olay pkk terörü ama hala daha ne hükümetler ne de askeri operasyonlar bu mikropları temizliyememiştir çünkü dünya çapında hemen hemen tüm ülkelerden destek bulan bir terör örgütü bunlar olay artık kürt halkının sorunlarını temsil etmekten çoktan çıktı pkk için tamamen gasp eroin beyaz kadın ticareti insan kaçakçılığı silah satışı bu pkk nın beslenme kaynakları durumuna geldi ve ne yazık ki en büyük hedefi türkiye ve iran!! şu an için ve bunun bir an önce bitirlmesi ya da bitirilemiyorsa bile ülkemizle uğraşmaktan vazgeçirilmesi lazım hiç bir yetkili de bu pkk yı görmezden gelemez artık çünkü o bölgede yıllardır yerleştiler hafife alınacak kadar da aciz değiller benim anlatmak istediğim bu

bulletfromhell
18-11-2007, 21:02
yok ben sana suçlayıcı bi şey demedim; ama bu pkk terörü ülkemizin kanayan bir yarası çünkü 1 değil 5 değil 10 değil 25 yıldır süren bi vaka o yüzden artık türk halkının sabrını taşıran bir olay pkk terörü ama hala daha ne hükümetler ne de askeri operasyonlar bu mikropları temizliyememiştir çünkü dünya çapında hemen hemen tüm ülkelerden destek bulan bir terör örgütü bunlar olay artık kürt halkının sorunlarını temsil etmekten çoktan çıktı pkk için tamamen gasp eroin beyaz kadın ticareti insan kaçakçılığı silah satışı bu pkk nın beslenme kaynakları durumuna geldi ve ne yazık ki en büyük hedefi türkiye ve iran!! şu an için ve bunun bir an önce bitirlmesi ya da bitirilemiyorsa bile ülkemizle uğraşmaktan vazgeçirilmesi lazım hiç bir yetkili de bu pkk yı görmezden gelemez artık çünkü o bölgede yıllardır yerleştiler hafife alınacak kadar da aciz değiller benim anlatmak istediğim bu
anladım usta...bende diyorum ki zararın neresinden dönülse kardır...kimseden icazet beklemeye ve AB masallarına inanıp plastik vaatleri kenara bırakıp terörün başını şiddetle bugün ezmeye başlasak en az 10 yıl rahat ederiz...hem maddi hemde manevi...küçük bi olaymı oldu???yine şiddetli bi reaksiyonla terörü ezersin 50 sene daha rahat edersin...geri kalan diplomasi,teslim çağrısı vb zırvalıklar vakit kaybıdır...bu ülkenin insanlarının hakettiği parlak ve aydınlık geleceğin günlerinin saçma sapan vakit kayıplarıyla çalınmasıdır....

umuter
18-11-2007, 21:24
zaten pkk yı besleyen tüm düşmanımız olan ülkelrin istediği de budur türkiyenin başı dertten kurtulmasın ve kalkınmaya ya da ilerlemeye başlamasın sürekli bi şeylerle uğraşsın dursun tüm istekleri bu doğrultuda ve bence pkk haçlı seferlerinin devamı olan bir saldırıdır ülkemiz için çünkü en büyük destekçisi ülkelere bakılırsa ilk başta yunanistan olmak üzere bir çok avrupa ülkesi karşımıza çıkacaktır o yüzden türkün türkten başka dostu olmadığını anlamıyan yöneticilerimiz ortadoğu birliğ ve türkmen ülkeler birliğ kurup ta başına geçmek lider olmak yerine hristiyanlar kulubu diye tabir edilen ve bizi asla almayı içine sindiremiyen avrupa birliğinin kapılarını aşındırmaktalar bizi alın diye ve esasonlarla muhatap olmakla bu ülkenin manevi şahsiyetini değersiz hale düşürmektedirler pkk yı muhatab almaktan daha da onur kırıcı bi durumdur bu avrupa birliğinin eşiğinde alınmak için beklemek bencee ;;herkesin fikrine de saygımız vardır tabi ki

bulletfromhell
18-11-2007, 21:32
zaten pkk yı besleyen tüm düşmanımız olan ülkelrin istediği de budur türkiyenin başı dertten kurtulmasın ve kalkınmaya ya da ilerlemeye başlamasın sürekli bi şeylerle uğraşsın dursun tüm istekleri bu doğrultuda ve bence pkk haçlı seferlerinin devamı olan bir saldırıdır ülkemiz için çünkü en büyük destekçisi ülkelere bakılırsa ilk başta yunanistan olmak üzere bir çok avrupa ülkesi karşımıza çıkacaktır o yüzden türkün türkten başka dostu olmadığını anlamıyan yöneticilerimiz ortadoğu birliğ ve türkmen ülkeler birliğ kurup ta başına geçmek lider olmak yerine hristiyanlar kulubu diye tabir edilen ve bizi asla almayı içine sindiremiyen avrupa birliğinin kapılarını aşındırmaktalar bizi alın diye ve esasonlarla muhatap olmakla bu ülkenin manevi şahsiyetini değersiz hale düşürmektedirler pkk yı muhatab almaktan daha da onur kırıcı bi durumdur bu avrupa birliğinin eşiğinde alınmak için beklemek bencee ;;herkesin fikrine de saygımız vardır tabi ki
kesinlikle katılıyorum...işte vizyonu olmayan siyasetçiler işleri bu hale getiriyor...sen niye AB'nin kapısına dayanıyorsunki???10-15 sene sonra genç iş gücü olarak onların sana ihtiyacı olacak...onlar gelsin senin kapına sende raconunu ona göre kes tabir-i caizse...olmaz usta olmaz...bu siyasetçi portföyü ile bu ülke bi yerlere gelemez...