PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PKK iki askeri daha kaçırmış!

lordlordleon
21-11-2007, 16:39
PKK’nın Hakkari Dağlıca’da 12 askerimizi şehit ettiği saldırıda kaçırdığı 8 askerin iadesi sürecinde rol alan gazeteci İlnur Çevik şok edici bir iddia ortaya attı.

Çevik, 8 askerin teslim edilmesi amacıyla PKK ile görüşmeler yapan Tolerans Vakfı Başkanı Hüseyin Sincari’nin “PKK, 2 askeri de Ermenistan sınırında kaçırdığını söylüyor” dediğini belirtti.

PKK 2 ASKERİ DE ERMENİSTAN SINIRINDA KAÇIRDIK

Çevik iddiayı şöyle anlattı: “Sincari’ye ’8 asker var, ama 2 tane de Ermenistan sınırında kaçırdık’ demişler. Doğru mu, değil mi, bilmiyorum. Son olarak 7 sivil İran’a kaçırıldı, onu biliyoruz. Sincari de bana ’Haberin var mı?’ dedi.

’Benim haberim yok’ dedim. PKK’nın seceresini tutmuyorum ki... Hüseyin eşinin ameliyatı için Lübnan’a gitti, onu da bulamıyorum. Hala oralarda tutuyorlar mı, bilmiyorum. Bu iş 8 asker için ilk başvurulduğu günlerde çıktı. O aralar olmuş.”

PKK’nın Ermenistan’dan destek aldığı ve Ermenistan’ın teröristlerin Kars bölgesinden geçişlerine göz yumduğu iddiaları uzun zamandır konuşuluyordu.

Kaynak: Vatan

Böyle bir haber ilk kez okudum paylaşmak istedim böyle bişey varmı ???

yukselertekin
21-11-2007, 17:27
bu şerefsizler yalanda söyler halkı kışkırtmak için

osmann
21-11-2007, 18:06
bilemiyorum...bilemiyorumda şu kaçırma kelimesi insanı deli ediyor.
yahu arkadaş kızmı kaçırıyor bunlar. asker diyoruz. nasıl kaçırılır asker?
ya dibine kadar gider birden silahı dayarsın kafasına esir düşer, yada çatışırsın ve baskın çıkarsın yine esir düşer. silahlı asker kaçırılırmı hiç?
kaçırma, kaçırma diyerek iyiden iyiye orduyu küçük düşürüyorlar.
selametle...

caglar684
21-11-2007, 18:32
bu şerefsizler yalanda söyler halkı kışkırtmak için

haklısın, çünkü şehit sayısınıda 12 değil 42 diye duyurmuştu pkk yandaşı tv.

beyazxxx
21-11-2007, 20:02
su ilknur cevigi oldum olası cozemedım:(( hıc kımseden tepkıde almıyor ama her pıs tasın altında o cıkıyor???