PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kurban bağışı

pencere77
21-11-2007, 21:14
Only the registered members can see the link

arkadaşlar bu siteden kredi kartı veya eft banka hesap nosu yoluyla kongo daki yoksul fakir kimseler için kurban bağışı kabul edilmekte.ben şahsen 2 tana bağışlayacağım.100 ytl hiçbir şey değil.kendim burada kesecem fakat oarayada bağışlayacağım.imkanı olan varsa bağış yapabilir.gereklii açıklamlar zaten o sitede mevcut. tlf numarası var.isteyen gerekli açıklamları yetkili kişilerden dinleyebilir.istanbulda bulunanlar o adreste gidip konuşabiliriler
hoşuma gittiği için tavsiye ediyorum.
herhangi bir şekilde art niyetim yoktur:wave:

bulletfromhell
21-11-2007, 21:23
hüsn-ü niyetinden şüphe duymuyoruzda kardeş,Türkiye'deki fakirleri doyurabildikte sıra kongoyamı geldi??islam dinine mensubuz hepimiz elhamdülillah,yakınımızdaki insanlar zorluk çekerken kongoya yardım yapmak bana biraz islamın ruhuna aykırı geliyor...yanlış anlama...laflarım sana değil...genel manada fikir alışverişi yapıyoz sonuçta... :wave:

muratyeg
21-11-2007, 22:32
artık oyle bir zamandayızki bir birimizden şüphe etmeden yapamıyoruz hakkımızda hayırlısı

Mehmet Kaynaklı
21-11-2007, 23:27
hüsn-ü niyetinden şüphe duymuyoruzda kardeş,Türkiye'deki fakirleri doyurabildikte sıra kongoyamı geldi??islam dinine mensubuz hepimiz elhamdülillah,yakınımızdaki insanlar zorluk çekerken kongoya yardım yapmak bana biraz islamın ruhuna aykırı geliyor...yanlış anlama...laflarım sana değil...genel manada fikir alışverişi yapıyoz sonuçta... :wave:

evet haklısın düşüncelerin için varol :clap2::

Mehmet Kaynaklı
21-11-2007, 23:30

arkadaşlar bu siteden kredi kartı veya eft banka hesap nosu yoluyla kongo daki yoksul fakir kimseler için kurban bağışı kabul edilmekte.ben şahsen 2 tana bağışlayacağım.100 ytl hiçbir şey değil.kendim burada kesecem fakat oarayada bağışlayacağım.imkanı olan varsa bağış yapabilir.gereklii açıklamlar zaten o sitede mevcut. tlf numarası var.isteyen gerekli açıklamları yetkili kişilerden dinleyebilir.istanbulda bulunanlar o adreste gidip konuşabiliriler
hoşuma gittiği için tavsiye ediyorum.
herhangi bir şekilde art niyetim yoktur:wave:
2 bağış eder 200 ytl sen o 200 ytlyi al mahalleye dal fakir fukara bellidir hemen bulursun
dört aileye 50 şer ytl ver bayramında harcasınlar cenneti kesin kazanırsın ne edecn kardeş kongoyu yeryüzündeki insanı peygamberler bile ümmetine şefaatçı olurlar

pencere77
21-11-2007, 23:46
2 bağış eder 200 ytl sen o 200 ytlyi al mahalleye dal fakir fukara bellidir hemen bulursun
dört aileye 50 şer ytl ver bayramında harcasınlar cenneti kesin kazanırsın ne edecn kardeş kongoyu yeryüzündeki insanı peygamberler bile ümmetine şefaatçı olurlar

güzel insan kurban ile kurban parasını fakir fukaraya dağıtmak aynı değildir.
ülkemizdekiler için birçok insanı yardım vakfı var zaten.ihh kimse yok mu denizfeneri vs... bunları çoğaltabiliriz.

cenneti kesin kazanmank diye birşey yok.Allah bilir hangi hayrın makbul olacağı.ben sadece düşüncelerimi paylaştım.

Mehmet Kaynaklı
21-11-2007, 23:59
güzel insan kurban ile kurban parasını fakir fukaraya dağıtmak aynı değildir.
ülkemizdekiler için birçok insanı yardım vakfı var zaten.ihh kimse yok mu denizfeneri vs... bunları çoğaltabiliriz.

cenneti kesin kazanmank diye birşey yok.Allah bilir hangi hayrın makbul olacağı.ben sadece düşüncelerimi paylaştım.

ok kardeş güzel düşüncen için tşk ama lütfen 200 ytl yi başka ülkeye gönderme bide bizim şafii mezhebine göre kurban müslümana aiittir gayriyeye olmaz ???:loco:

pencere77
22-11-2007, 00:16
ok kardeş güzel düşüncen için tşk ama lütfen 200 ytl yi başka ülkeye gönderme bide bizim şafii mezhebine göre kurban müslümana aiittir gayriyeye olmaz ???:loco:

1. mesjıma tekrar oku güzel insan.ben zaten kendim buarda yani türkiyede kesecem kurbanımı.oraya gönderecek olduğum nafile kurban.
şafilerde kurban sünnettir.hanefilerde vacip.:sunglasses2: :sunglasses2:

Mehmet Kaynaklı
22-11-2007, 00:54
1. mesjıma tekrar oku güzel insan.ben zaten kendim buarda yani türkiyede kesecem kurbanımı.oraya gönderecek olduğum nafile kurban.

olsun kardeş nafile kurbanın kabul olmaz

bulletfromhell
22-11-2007, 01:11
hanefilerde de aynıdır usta...zaten islamın ruhuda bunu emreder...kendi ailemiz,akrabamız,komşumuz,vatandaşımız,din kardeşlerimiz ...bunlar ihtiyaç içerisindeyken başkasının ihtiyacını gidermeye çalışmak bence islamın özüne aykırı....düşününki kendi sokağınızda oturan bi gariban dururken sen git falanca yerdeki adamın ihtiyacı varmı yokmu onu sor...ha durumun varsa yapabildiğin herkese yap o başka...dolayısıyla pencere 77 kardeşimiz de heralde bu düşünce ile hareket etmektedir..kesinlikle ters bi fikir yada düşüncesi olduğunu düşünmüyorum..selametle

osmann
22-11-2007, 10:38
olsun kardeş nafile kurbanın kabul olmaz

kabul olmayacağınıda nereden çıkardın. İlgili mevkidemisin :)

Müslümansa allahın izni ile kabul olur. - ki kongo daki müslümanlar için açılmış bir site zannedersem. siz sadece mantık olarak türkiyedeki fakir fukaraların öncelikli olmasını istiyorsunuz (ve bende buna katılıyorum.) ama isteyen oradaki müslümanlarada yapabilir. Dünyanın heryerine bağış yapabilir.
selametle... demeden önce bizdeki kurbanlıkların fiyatı hakkında bilginiz varmı?
küçük baş ne kadar acaba...selametle...

pencere77
22-11-2007, 18:14

Müslümansa allahın izni ile kabul olur. - ki kongo daki müslümanlar için açılmış bir site zannedersem. siz sadece mantık olarak türkiyedeki fakir fukaraların öncelikli olmasını istiyorsunuz (ve bende buna katılıyorum.) ama isteyen oradaki müslümanlarada yapabilir. Dünyanın heryerine bağış yapabilir.
selametle... demeden önce bizdeki kurbanlıkların fiyatı hakkında bilginiz varmı?

bulunduğum yerde 250 ytl kurban bedeli ortalama.sadece kongodaki müslümanlar için açılmış site değildir. Only the registered members can see the link
verdiğim linktede var kongo nijer sudan pakistan gibi ülkelere de yardım yapılmakta

@mehmet kaynaklı kardeşim nafile kurbanın kabul olmaz diyorsunn*.istersen bir müftüye veya cami imamına sor bakalım.şu ana kadar yazılan yazılar ışığında.cevap belli ama olsun.sen genede sor.:wave: :wave:

Mehmet Kaynaklı
22-11-2007, 18:34

fiyatlardan haberim yok kardeş :wave:

pencere77
22-11-2007, 18:39

istanbulda yaşayan arkadaşlarımızdan merak eden varsa verdiğim linki tıklayın.çıkan sayfanın en altında işyeri ve tel numaraları vardır.ben kesin kararlıyım.bağış yapacam

Mehmet Kaynaklı
22-11-2007, 18:40
bulunduğum yerde 250 ytl kurban bedeli ortalama.sadece kongodaki müslümanlar için açılmış site değildir. Only the registered members can see the link
verdiğim linktede var kongo nijer sudan pakistan gibi ülkelere de yardım yapılmakta

@mehmet kaynaklı kardeşim nafile kurbanın kabul olmaz diyorsunn*.istersen bir müftüye veya cami imamına sor bakalım.şu ana kadar yazılan yazılar ışığında.cevap belli ama olsun.sen genede sor.:wave: :wave:

valla şafii mezhebinde olmaz hanifilerde bilmem:wave:

Mehmet Kaynaklı
22-11-2007, 20:32

yani eski borcunumu oraya vereceksiniz nafile demek eski borç demek ?????

pencere77
22-11-2007, 20:41
yani eski borcunumu oraya vereceksiniz nafile demek eski borç demek ?????

nafile namaz derler mesela.sevap kazanmak için yapılan iştir.nafile kurban sevap kazanmak için yapılır.istersen google de nafile kurban diye tarat.çıkan yazıları oku derim.
sevgiler...:)