PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Deniz Gezmiş’ler....

osmann
22-11-2007, 13:30
Mehmet Şevket Eygi

22.11.2007

HABER 5 internet sitesi “Bu ülke bu kadar yalanla nasıl ayakta duruyor?” başlıklı yazımı yayınlamış, onu okuyan bir vatandaş da şöyle bir yorum göndermiş:

“Sayın Eygi... Yazınızın bazı kısımları güzeldi takat DENİZ GEZMİŞ yalanları derken ne kasdediyorsunuz?.. Bugün DENİZLERE çok ihtiyacımız var biz de öyle olabilseydik şu an ABD, AB uşaklığını yapıyor olmayacaktık.” (Tuğçe Ersoy)

Deniz Gezmiş konusunda ülkemizde fikir ve görüş birliği yoktur. Bir kısım kimseler onu göklere çıkartırken, bir kısmı da yerin yedi kat dibine indiriyor. Bendeniz Müslüman bir Türkiyeli olarak Deniz Gezmiş hakkında şu kanaatlere sahibim. Çok açık ve seçik olması ve kolay anlaşılması için maddeler halinde yazıyorum:

1. O Marksist-Leninist bir terörist veya savaşçıdır. Ben bir Müslüman olarak Marksizm-Leninizmin doğru, hak, iyi bir ideoloji olduğunu kabul edemem. A priori, materyalist ve ateist bir dünya görüşüdür; a posteriori, bu ideolojinin dünyada yaptığı tahribat ortadadır, 80-100 milyon insanın ölmesine sebebiyet vermiştir. Bir yığın faciaya, sefalete, zulme, baskıya yol açmıştır.

2. Deniz Gezmiş ve arkadaşları Türkiye’deki bozuk düzeni silah kullanarak, terör metoduyla devirip yerine daha bozuk kızıl bir düzen getirmek istiyordu.

3. Çin-Hindi ülkelerinden Kamboçya’da Pol Pot ve arkadaşları çete savaşları ile ülkeyi ele geçirdiler. Sonunda büyük bir facia oldu, halkın üçte ikisini katlettiler. Hem de korkunç bir şekilde. Bu kadar adamı öldürmeye kurşun yetişmediği için kazmalarla öldürdüler. Arzu edenler internetten binlerce hatta milyonlarca kaynağa müracaat edebilir. Hangi ülkede Marksist bir düzen kurulmuşsa arkasından az veya çok katliam yapılmıştır,

4. Deniz Gezmiş ve arkadaşları Türkiye’nin idaresini ellerine geçirebilmiş olsaydılar, Müslümanlara büyük baskı yapacakları belliydi. Çünkü, Marksist-Leninist sistemde “Din, halkın afyonudur”.

5. Amerikan güdüm ve vesayetindeki “Demokrasimsi” rejimlerde halk yumurta tavukları gibi beslenir ve sömürülür. Marksist sistemde ise “Et tavukçuluğu” baskındır. 1960’lı, 70’li yıllarda Müslümanlar “Ehven-i Şerreyn” (iki kötüden daha hafif olanını) kerhen (istemeyerek) seçmek zorunda kalmışlardır.

6. Deniz Gezmiş ve arkadaşları İsrail’in İstanbul konsolosu Elrom’u kaçırmışlar ve kıtır kıtır keserek öldürmüşlerdir.

7. Suçları sadece bu cinayetten ibaret değildir. Soygunlar, gasplar, silahlı çatışmalar...

8. Birtakım solcu Atatürkçüler Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını demokrat, vatansever, idealist “fidancıklar” olarak gösteriyor. Realitede ise onlar masum fidancıklar değil, dehşetli zehirli dikenlere sahip çalılardır. Gezmiş ve arkadaşları neyi yıkmak istiyorlardı? Kemalizm’i yıkmak istiyorlardı. Bir insan hem samimi Kemalist, hem Deniz Gezmiş hayranı olabilir mi?

9. Deniz Gezmiş asıldı. Asılmalı mıydı? Bunun tartışmasını tarihçiler, hukukçular, büyük düşünürler yapabilir. Asılmadan önce sarıklı bir hoca getirmişler, görüşmeyi kabul etmemiş. 1925’ten sonra Türkiye’de inançlarından, fikirlerinden, görüş ve tenkitlerinden dolayı hayli insan idam edilmiştir. Deniz Gezmiş’in asılmasına hayıflananlar, her nedense Müslüman hocaların, şeyhlerin, vatandaşların asılmasına pek üzülmüş görünmüyorlar... Solcuların, canı can da Müslümanların patlıcan mı?

10. Sovyetler Birliği dağıldıktan sonra onun uydusu olan hiçbir ülke ve devlet Marksist rejimi devam ettirmedi. Faraza Deniz Gezmiş ve ekibi Türkiye’yi ele geçirmiş olsalardı, Sovyetler Birliği’nin çöküşünden sonra bizdeki Marksist rejim de çökecekti. (Marksizm’de ısrar eden Küba ve benzeri birkaç marjinal ülke istisnadır...)

Birilerinin göklere çıkardığı, öbürlerinin cehennemin en dibine indirdiği Deniz Gezmiş hakkında insaflı, adil, ciddi eserler yazılmalıdır. O söylenildiği gibi bir aziz midir, yoksa şeytan mıdır?

Gezmiş ve arkadaşları Amerikan emperyalizmine karşıymışlar. Sadece bu iddia, onların aklanıp paklanmasına yeter mi?

Fikirlerin ve görüşlerin çatışmasından hakikat şimşekleri çakar... Gezmiş ve arkadaşları konusunda TV’lerde açıkoturumlar tertiplensin, şarlatanlık, demagoji, hokkabazlık yapılmasın, doğru bilgilerin, belgelerin ışığında konuşulsun ve isabetli hükümler/yargılar verilsin... Asla peşin fikirli olunmasın.

Benim, bir Müslüman olarak Deniz Gezmiş’i beğenmem, desteklemem, ona sempati duymam mümkün ve muhtemel bir iş değildir. Dinimi ve kimliğimi inkâr etmiş olurum.

Ateist, Marksist, materyalist kimseler onu beğenebilirler.

Doğru olan nedir? Ben mi haklıyım, onlar mı? İşte bu, iki tarafın gerekçelerinden anlaşılır. Gerekçesiz yermeler, mahkûm etmeler; övmeler, baş tacı etmeler kıymetsizdir.

Deniz ve arkadaşları Türkiye’ye hâkim olsalardı iyi mi, olurdu, kötü mü? Bu sorunun doğru cevabını bulabilirsek mesele halledilmiş olur.

muratbaybo
22-11-2007, 14:45
benım bu konyudakı fıkrım su...denız ısmını cok sevdıgım ıcın oglumun adını denız koydum ve oglumu denız dıye cagırırken cok gururlanıyorum cunku cok ozel bır ısım her yonden .denız gezmıs ıle ılgılı konuya devam edecek olursak bunun takım tutmaktan baska bır farkı yoktur abd karsıtı olur ama ateıst veya solcu-kemalıst olur ama musluman degıl-haksızlıga karsı durur ama adı ısyankar terorıste cıkar-vs vs.ama bır gercek vardır denız gezmıs bu ulkede belırlı bır kesım tarafından sevılıyor ınkar edılemez ben ıse soyle dıyorum ınsan eger adam oldururse kardeslık ve barıs surerken bunun adı cınayetmıdır degılmıdır ve bunun adına kendınce ben ulkem ıcın yaptım derse hele hele kanunlar var ıken kendınce kanun koyabılırmı ?son sozum herkes kendınce haklıdır...

osmann
22-11-2007, 18:58
benım bu konyudakı fıkrım su...denız ısmını cok sevdıgım ıcın oglumun adını denız koydum ve oglumu denız dıye cagırırken cok gururlanıyorum cunku cok ozel bır ısım her yonden .denız gezmıs ıle ılgılı konuya devam edecek olursak bunun takım tutmaktan baska bır farkı yoktur abd karsıtı olur ama ateıst veya solcu-kemalıst olur ama musluman degıl-haksızlıga karsı durur ama adı ısyankar terorıste cıkar-vs vs.ama bır gercek vardır denız gezmıs bu ulkede belırlı bır kesım tarafından sevılıyor ınkar edılemez ben ıse soyle dıyorum ınsan eger adam oldururse kardeslık ve barıs surerken bunun adı cınayetmıdır degılmıdır ve bunun adına kendınce ben ulkem ıcın yaptım derse hele hele kanunlar var ıken kendınce kanun koyabılırmı ?son sozum herkes kendınce haklıdır...

ben deniz gezmişi tanımam. adını çok duydum. yukarıdaki yazıyı okuyunca biraz biraz bişeyler öğrendim. ama hocamız açıkça "ben müslümanın kendi penceremden bakıyorum" diyor. demekki başka pencereden bakanlarında bu konu hakkındaki fikirlerini almak, yazılarını okumak gerek... selametle...
Not: Herkes kendine göre haklıdır...doğru...
ancak hakkaniyet en önemlisidir. şaşmamak gerek...

bulletfromhell
23-11-2007, 01:00
Deniz Gezmiş elinde Amerikan yapımı otomatik makineli tüfekle üniversiteyi basıp rektörün masasına idrarını yapıp,istanbula okumaya gelmiş binlerce anadolu kökenli gencin ölüm korkusuyla tahsil hayatlarını yarıda kesmesine neden olmuş,dersleri basıp insanları üniversitenin dışına atmış,üniversiteyi işgal etmiş ,nereden nemalandığı meçhul olan anarşist ruhlu -görüntü itibariyle- komünistin biridir...diyeceksinki yaşın başın ne nerden biliyosun 68 dönemini???yaşı şuan 62-63 olan ve birebir kendi dersleri deniz gezmiş tarafından elinde otomatik silahla basılmış ve korkudan tahsil hayatını yarım bırakmış bir amca anlatmıştı bunları...bende tesadüfen o sohbet ortamının içindeydim..oradan biliyorum...ha şunuda söyliyim..o amca için ittifakla herkes şunu söyler...kesinlikle yalan abartı vb. şeyler onda yoktur....selametle

ercanakman
29-11-2007, 01:55
Ahmet Hakan: Adımım Deniz Gezmiş'in yanına yazılmasından gurur duyarım!
Deniz Gezmiş ve arkadaşlarına terörist diyen Milli gazete yazarı Mehmet şevket Eygi'ye bir tepki de Ahmet Hakan'dan geldi.

İŞTE AHMET HAKAN'IN O YAZISI

Kanlı Pazar manifestosu

EĞER ...

1969’un şubat ayının o soğuk ve "kanlı" ikinci pazar günü...

Yaşım elverseydi...

Ve Beyazıt Meydanı’nda olsa idim...

Dindar da olsam, imam hatip mektebine de gitsem, anam türbanlı, babam sakallı da olsa, "İslamcıyım" da desem...

Benim yerim...

Kesinlikle Amerikan 6. Filo’sunu protesto eden solcu gençlerin, yani Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının yanı olurdu...

Asla ve kata...

Polisle birlik olup o gençlere karşı tekbirlerle saldırıya geçen sözüm ona Müslümanların yanında olmazdım.

Çünkü...

Ben öyle bilirim ki...

Bu işin din / diyanetle, içine doğulan kültürel çevreyle, hatta ideolojik duruşla falan bir ilgisi yoktur.

Bu bir kişilik ve ahlak sorunudur.

Ve mesele bu kadar basittir.

* * *

Eğer...

Yaşım elverseydi...

O pazar günü...

Kalbim 6. Filo için değil...

6. Filo’yu protesto eden solcu gençler için atardı.

Bugünlerde Deniz Gezmiş ve arkadaşlarına ağız dolusu küfürler yağdıran Mehmet Şevket Eygi gibilerin, o günlerde "din / iman" adına yaptıkları aşağılık propagandanın ve kışkırtmanın etkisi altına girip galeyana gelmezdim.

Eygi ve onun gibilerin, "Bir yanda Sovyetler Birliği, bir yanda ABD var... Biz kötünün iyisi olarak ABD’den yana olmalıyız" şeklindeki izahlarına zerre kadar itibar etmezdim.

Çünkü...

Bu tür yaklaşım tarzını en azından "utanç verici" bulurdum...

Bir "kötü"den kurtuluşu, bir başka "kötü"de aramanın ve "kötüler arasında bir tercih" yapmaya kalkışmanın insanı küçük düşüren bir iş olduğunun ayırdında olurdum.

Böylesi bir tercihin insanlık onuruna yakışmayacağını düşünürdüm.

Hangi konjonktürde yaşarsam yaşayım...

Biraz izan, biraz insanlık ve biraz şuur sayesinde...

Hangi tarafı seçmem gerektiğini idrak edebilirdim.

Tekbirlerle saldırıya geçenlerin karşısına dikilirdim...

"Deli misiniz? Ne yapıyorsunuz?" diye haykırırdım.

"Kötünün iyisini savunmak size mi düştü?" derdim.

* * *

Gelin görün ki...

İlahi takdir işte!

O gün orada değildim...

Ve fakat...

Aklımın erdiği andan itibaren...

Orada olmadığım halde...

Orada olup bitenler nedeniyle "suçluluk" duydum.

Ne zaman o "Kanlı" Pazar gününden söz açılsa yüzüm kızardı...

Hele o günlerde milleti 6. Filo’nun yanında "Allah için cihada" çağırıp kışkırtan adamların, bugün bir parça utanç duyup en azından seslerini kesmek yerine...

Hálá eski kinlerini dipdiri tutup Deniz Gezmiş ve arkadaşlarına ağız dolusu küfürler yağdırdıklarını gördükçe...

Yüzüm kızarmaya devam ediyor.

Bu manifestoyu da işte bu yüz kızarıklığı içinde yazıyor ve diyorum ki:

Lütfen adımı Mehmet Şevket Eygi gibilerin hizasına yazmayın.

Eğer ille de birinin yanına yazacaksanız...

Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının hizasına yazabilirsiniz...

Hiç gocunmam...

Aksine şeref duyarım.

yusufucar
29-11-2007, 02:12
payşalşımın için sagol

osmann
29-11-2007, 10:47
allah allah sanki sadece 6.filo meselesi var deniz gezmiş in mazisinde. başka bir icraat yokmuş gibi konuşuyor. ya diğer adam öldürmeler. kahve taramalar nedir? ahmet hakan bunlarıda yazsa ya? bu kadar olmaz... zaten ahmet hakan boş adam bana göre. selametle...

mcbg66
29-11-2007, 11:27
allah allah sanki sadece 6.filo meselesi var deniz gezmiş in mazisinde. başka bir icraat yokmuş gibi konuşuyor. ya diğer adam öldürmeler. kahve taramalar nedir? ahmet hakan bunlarıda yazsa ya? bu kadar olmaz... zaten ahmet hakan boş adam bana göre. selametle...

kardeş sonuna dek senin fikirlerini paylaşıyorum aydın kesim dediğmiz kişiler rant peşinde dolaşan kartelci gazetelerde çanak yalayıcı olarak devam etmektedirler bu sebeple ahmet hakan ve bu fikirdeki insanları tasvip etmiyorum

kucer06
29-11-2007, 11:42

Aynı fikirdeyim.

satelcom
29-11-2007, 12:25
kardeş sonuna dek senin fikirlerini paylaşıyorum aydın kesim dediğmiz kişiler rant peşinde dolaşan kartelci gazetelerde çanak yalayıcı olarak devam etmektedirler bu sebeple ahmet hakan ve bu fikirdeki insanları tasvip etmiyorumbeyler bilmeden ahkam kesiyorsunuz.ben ilk defa ahmet hakan'ın bütün sözlerine katılıyor ve imzamı atıyorum.12 eykük ihtilalinde ben 27 yaşındaydım.sağ-sol bütün gençler kamplara ayrıldı be cıa tarafından silahlandırılıp birbirlerinin üzerine sürüldü.öğretmenler-polisler-hakim ve savcılar bile sağ/sol diye 2 ye bölündü.o yıllar toplunsal cinnet yılları idi.eğer tv nizin başına geçtiğinizde art-avrasya/ulusal kanal/kanalB yi izlerseniz emperyalist ülkelerin türkiye üzerindeki oynadıkları oyunları birazcık olsun anlardınız ve emperyalist ab/abd uşağı mandacı akp/mhp/chp üçlüsünü türkiyenin siyast sahnesinden silerdiniz.iktidarı işçipartisi/saadet partisi/halkın yükselişi partisi gibi anti emperyalist partilere verirdiniz.bu gün akp ye oy verenlere sormak lazım:telkomu sattılar-tüpraşı sattılar-bankaları sattılar-petkimi sattılar-seka ları sattılar-sümerbankı sattılar-2 kıbrıs adası büyüklüğündeki toprağı avrupalıllara sattılar.siz bunlara ülkeyi idare etsinler diyemi yoksa vatanı satsınlar diyemi oy verdiniz?. bana ülkesini satan bir tek komünist gösteremezsiniz ama be size vatanını satan sözde milliyetçi emperyalist uşağı çoook sağ parti gösterebilirim.bu gün ülkemiz demokratik despotizle idare edilmekte.tarih boyunca 16 türk devleti kuruldu ve yıkıldı.atatürk ün kurduğu son türk devleti de beyinlerini ve ruhlarını emperyalist-soykırımcı batıya satmış politikacılar eliyle yok edilmek üzere.rüşvetle ve hile ile biten son seçimden sonra bir kşe yazarımız selahattin duman köşesinde şöyle yazmıştı:öküzün aptalı kasabın bıçağını yalarmış.

osmann
29-11-2007, 13:12
beyler bilmeden ahkam kesiyorsunuz.ben ilk defa ahmet hakan'ın bütün sözlerine katılıyor ve imzamı atıyorum.12 eykük ihtilalinde ben 27 yaşındaydım.sağ-sol bütün gençler kamplara ayrıldı be cıa tarafından silahlandırılıp birbirlerinin üzerine sürüldü.öğretmenler-polisler-hakim ve savcılar bile sağ/sol diye 2 ye bölündü.o yıllar toplunsal cinnet yılları idi.eğer tv nizin başına geçtiğinizde art-avrasya/ulusal kanal/kanalB yi izlerseniz emperyalist ülkelerin türkiye üzerindeki oynadıkları oyunları birazcık olsun anlardınız ve emperyalist ab/abd uşağı mandacı akp/mhp/chp üçlüsünü türkiyenin siyast sahnesinden silerdiniz.iktidarı işçipartisi/saadet partisi/halkın yükselişi partisi gibi anti emperyalist partilere verirdiniz.bu gün akp ye oy verenlere sormak lazım:telkomu sattılar-tüpraşı sattılar-bankaları sattılar-petkimi sattılar-seka ları sattılar-sümerbankı sattılar-2 kıbrıs adası büyüklüğündeki toprağı avrupalıllara sattılar.siz bunlara ülkeyi idare etsinler diyemi yoksa vatanı satsınlar diyemi oy verdiniz?. bana ülkesini satan bir tek komünist gösteremezsiniz ama be size vatanını satan sözde milliyetçi emperyalist uşağı çoook sağ parti gösterebilirim.bu gün ülkemiz demokratik despotizle idare edilmekte.tarih boyunca 16 türk devleti kuruldu ve yıkıldı.atatürk ün kurduğu son türk devleti de beyinlerini ve ruhlarını emperyalist-soykırımcı batıya satmış politikacılar eliyle yok edilmek üzere.rüşvetle ve hile ile biten son seçimden sonra bir kşe yazarımız selahattin duman köşesinde şöyle yazmıştı:öküzün aptalı kasabın bıçağını yalarmış.

saygıdeğer ağabeyim.
yazdıklarımdan nasıl bir mana çıkardın?
-deniz gezmişi yermek, emperyalizme kucak açmakmıdır? akp ci olmakmıdır?
-deniz gezmiş ve zamanındakiler 6.filo nun personelini denize kovalamışlar...dökmüşler...doğrudur... bizde alkışladık.(şu an tabii..o zamanlara yetişemedik) ya adam öldürmeler? kahve hane taramalar? adam kaçırıp ölümcül işkenceler yapmalar? bunlarıda mı alkışlamalıyız?
-benim fikrime katılan arkadaşların siyasi görüşlerini bilmem. beni soruyorsan ben milli görüşçüyüm. evet...o beğenilmeyen erbakanın taraftarıyım...
bu böyle...
-ilk mesajımdada değiğim gibi, deniz gezmişi ismen bilirim ama icraatlarını yeni yeni öğreniyorum. birçok insan onu seviyor...ama bir ok adarıda yeriyor...
benim dünya görüşüme göre icraatlarını alkışlamam mümkün değildir. bu da asla abd ci olduğum anlamına gelmez. selametle der hayırlı günler dilerim...

ateşelektronik
29-11-2007, 14:12
saygıdeğer ağabeyim.
yazdıklarımdan nasıl bir mana çıkardın?
-deniz gezmişi yermek, emperyalizme kucak açmakmıdır? akp ci olmakmıdır?
-deniz gezmiş ve zamanındakiler 6.filo nun personelini denize kovalamışlar...dökmüşler...doğrudur... bizde alkışladık.(şu an tabii..o zamanlara yetişemedik) ya adam öldürmeler? kahve hane taramalar? adam kaçırıp ölümcül işkenceler yapmalar? bunlarıda mı alkışlamalıyız?
-benim fikrime katılan arkadaşların siyasi görüşlerini bilmem. beni soruyorsan ben milli görüşçüyüm. evet...o beğenilmeyen erbakanın taraftarıyım...
bu böyle...
-ilk mesajımdada değiğim gibi, deniz gezmişi ismen bilirim ama icraatlarını yeni yeni öğreniyorum. birçok insan onu seviyor...ama bir ok adarıda yeriyor...
benim dünya görüşüme göre icraatlarını alkışlamam mümkün değildir. bu da asla abd ci olduğum anlamına gelmez. selametle der hayırlı günler dilerim...
Değerli arkadaşım.. bazı konularda haklısın yalnız haksız olduğun bitek konu var oda,Deniz Gezmiş ve arkadaşları bir Allahın kuluna ateş edip vurmadı birkere böle bi mevzu oldu oda şu, bir devlet görevlisinin evine gittiler bi gece kapıyı karısı açtı bunları görünce korktu kapattı içlerinden biriside kapı kilidine ateş etti bu arada arkadaki bayanın eline mermi isabet etti..bundanda müthiş derece pişman oldular(deniz gezmişin hayatını anlatan bütün kitaplarda var bu ve benzeri olaylar)haa onun görüşündeki uç insanar adam öldürmedimi öldürdü doğrumuydu tabikii değildi ama bunda Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının ne suçu var bugün Ülkücü mafyası diye bi gerçek yokmu?? peki bunda bütün Ülkücüleri suçlamak doğrumu???Yukarıdaki yazıyı yazan arkadaş zaten ülke üzerinde dönen dolapları yazmış Abd güdümündeki mangaların ülkeyi bölmek ,kaos yaratmak adına yaptıkları eylemlere maalesef gençlerimiz alet oldu bunlara karşıda Deniz gezmiş diye bir genç çıktı ve kahrolsun abd emperyalizmi diye kendini fede etti..kırkyıl önceki sözleri ne hikmetse bugün bizi yöneten bazı siyasilerde söylüyor şimdi neden onlar vatan haini olmuyor...seçim konuşmalarında her parti(hemen hemen) Abd zülmünden bahsetmedimi,bu gençlerin kabahati neydi peki??sol görüşlü olmakmı eğer sağ görüşlü olup bunları yapsalardı kahramanmı olacaklardı?yani kısacası ülkede oynanan oyunlar hala devam ediyor bu zihniyet olduğu sürecede devam edecek Allah çocuklarımıza yardım etsin biz kendimizden geçtik artık....saygılar

gacvokem
29-11-2007, 14:25
Politikalyı pek sevmem ne sağcıyım ne solcu orta yolcu:8[1]: :))vatanını vede milletini seven bir insanım ama Deniz Gezmiş vede diğer asılan kişilerin birtek adam öldürmedikleri aksıne sadece siyasi fikirlerinden dolayı asıldıkları onların idam kararını onaylayan sayın sacvı tarafındanda itiraf edilmiştir biraz araştırılırsa bunun böyle olduğu görülecektir

ercanakman
29-11-2007, 14:26
beyler bilmeden ahkam kesiyorsunuz.ben ilk defa ahmet hakan'ın bütün sözlerine katılıyor ve imzamı atıyorum.12 eykük ihtilalinde ben 27 yaşındaydım.sağ-sol bütün gençler kamplara ayrıldı be cıa tarafından silahlandırılıp birbirlerinin üzerine sürüldü.öğretmenler-polisler-hakim ve savcılar bile sağ/sol diye 2 ye bölündü.o yıllar toplunsal cinnet yılları idi.eğer tv nizin başına geçtiğinizde art-avrasya/ulusal kanal/kanalB yi izlerseniz emperyalist ülkelerin türkiye üzerindeki oynadıkları oyunları birazcık olsun anlardınız ve emperyalist ab/abd uşağı mandacı akp/mhp/chp üçlüsünü türkiyenin siyast sahnesinden silerdiniz.iktidarı işçipartisi/saadet partisi/halkın yükselişi partisi gibi anti emperyalist partilere verirdiniz.bu gün akp ye oy verenlere sormak lazım:telkomu sattılar-tüpraşı sattılar-bankaları sattılar-petkimi sattılar-seka ları sattılar-sümerbankı sattılar-2 kıbrıs adası büyüklüğündeki toprağı avrupalıllara sattılar.siz bunlara ülkeyi idare etsinler diyemi yoksa vatanı satsınlar diyemi oy verdiniz?. bana ülkesini satan bir tek komünist gösteremezsiniz ama be size vatanını satan sözde milliyetçi emperyalist uşağı çoook sağ parti gösterebilirim.bu gün ülkemiz demokratik despotizle idare edilmekte.tarih boyunca 16 türk devleti kuruldu ve yıkıldı.atatürk ün kurduğu son türk devleti de beyinlerini ve ruhlarını emperyalist-soykırımcı batıya satmış politikacılar eliyle yok edilmek üzere.rüşvetle ve hile ile biten son seçimden sonra bir kşe yazarımız selahattin duman köşesinde şöyle yazmıştı:öküzün aptalı kasabın bıçağını yalarmış.

70 leri hayal mayal hatırlasamda 80 ihtilalini ve sonrasını çok iyi biliyorum Ahmet Hakan'ı günahım kadar sevmem ne yalan söyleyeyim ve benim gibi kışla terbiyesi almış bir çok kişide sevmez ama bu yazmış olduğu yazıyı onaylıyorum ve bağzı kişilerin Deniz Gezmiş hakkında söylediklerinede katılmıyorum.
Üstelik deniz gezmiş ile ilgili çok çok iyide araştırma yaptıklarına inanmıyorum zira biraz araştırma gereği duyarsanız deniz gezmişin tek bir cinayet dahi işlemeden idam edilen tek kişi olduğunu öğrenmiş olursunuz.
satelcom yazdıklarınada sonuna kadar katılıyorum.:45:

ercanakman
29-11-2007, 14:30
Politikalyı pek sevmem ne sağcıyım ne solcu orta yolcu:8[1]: :))vatanını vede milletini seven bir insanım ama Deniz Gezmiş vede diğer asılan kişilerin birtek adam öldürmedikleri aksıne sadece siyasi fikirlerinden dolayı asıldıkları onların idam kararını onaylayan sayın sacvı tarafındanda itiraf edilmiştir biraz araştırılırsa bunun böyle olduğu görülecektir

aratıran ve konuyu bilen nasıl belli oluyor ama bravoooo.:45:

satelcom
29-11-2007, 14:41
evet maalesef deniz gezmiş ve arkadaşları yok yere asıldılar.bu gün meydanlarda ip atanlar kendileri iktidarda iken ab istedi abd istedi diye sırf apo yu asmamak için idamları kaldırdılar ve telkom satılmasın diye kıçını yırtan ulaştırma bakanı enis öksüz2ü bakanlıktan ve partiden attılar.yüreğim kan ağlıyarak söylüyorum bu gün mhp maalesef başbuğ türkeş'in mhp si değil akp nin payandasıdır.seçimlerden hemen önce gece saat 01.00 da 30 kişi ile çıkarılan ve tam bir vatana ihanet belgesi olan petrol kanununa niçin chp ve mhp itiraz edip anayasa mahkemesine gitmiyorlar acaba hiç düşündünüzmü?

osmann
29-11-2007, 14:43
bilenler bildiklerini özetle yazsın bizde bilelim...
selametle...

satelcom
29-11-2007, 14:44
aynı şekilde bir vatana ihanet belgesi de maden yasasıdır.petrol ve maden yasalarını iyice incelerseniz tam bir vatana ihanet belgesidirler.devlet payları da %12-20 lerden %2 ye düşürülmüştür.gel beni sömür git yasalarıdır.

gacvokem
29-11-2007, 14:48
aratıran ve konuyu bilen nasıl belli oluyor ama bravoooo.

dostum bu üklenin o dönemde idamın altına imzasını atıp kalemi kıran cumhuriyet savcısı cıkıpta ilk ağızdan tv lede kendisi söylemiş vede o zamanda öyle gerekiyordu öyle yapmak zorunda kaldık ama bugunkü şartlarda değerlendirirsek belkide farklı olurdu demişti bilmem yaniliyormuyum yani o insanlar sadece siyasi fikirlerinden dolayı asıldılar bana göre tek amaçları ABD emperyalizmini ülkemizden uzaklaştırmaktı ama malesef farklı şekillerde lanse edildiler her neyse sağlıcakla kalın

HCakir
29-11-2007, 16:58
bana ülkesini satan bir tek komünist gösteremezsiniz ama be size vatanını satan sözde milliyetçi emperyalist uşağı çoook sağ parti gösterebilirim.

Çok haklısın yazıları okuyunca çok merak ettim daha çok gencim ama geçmişi 80 yıllar dikkatimi çekiyor ,merak ediyorum ve bulduklarım ; bu adamların eşitlik ,kardeşlik,herkesin aynı parayı kazanması ırk ayrımı yapılmaksızın bi hayat sürmek .. Ve kominizm ,sosyalizm gibi ideolojileri olmalarıdır.. Bence bu adamların düşünceleri yanlış değil ve bizde ailecek milliyetçiyizdir ama bence bu insanlar yanlış bişey yapmamışlar.. ( kahve taramalar falan.. bunları yeni duydum )

ŞRARSKOZ
29-11-2007, 17:26
bu TÜRKİYE cıkarları için yapıldıysa mekanları cennet olsun eger yok kendi ve başka devletler için yaptılarsa ALLAH belalarını versin TÜRKİYE nin parasını yiyen ve TÜRKİYE için hiçbirşey yapmayan ve peşkeç çekenlerin ALLAH belasını versin kökleri kurusun ALLAH acı üstüne acı versin saglıcakla

saygılar

Aziz46
29-11-2007, 17:56
Bakıyorumda herkes bol keseden sallıyor...Deniz ve Arkadaşları Mahkemedeyken Mecliste 3e3 sesleri yankılanıyordu işte o zaman öyle bir şerefzi hükümet wardı...Ve Milliyetcileri galyana getiriyordu...Bu yazıyı yazanın taa........ !!!!!!!!!Neymiş amcanın biri anlatmış Bende istersem her türlü kişi hakkında olup olmadık şeyler sallıyabilirm..Çok basit bişey o amcacağızında yaptığı bundan ileri değildir..isterseniz araştırın öğrenin...ABD uşağından kurtarmak istediği TC Devleti Şu anda ABDnin kölesi olmuş demekki o zaman adam boşa küre sallamıyomuş ..Ama Bunu çekemeyen FAŞİST İTLER adamı astılar ..Allahlarından bulsunlar......TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE....:yell:

Cellat uyandı yatağında bir gece
“Tanrım” dedi, “Bu ne zor bilmece!
Öldükçe çoğalıyor adamlar
ben tükenmekteyim öldürdükçe
BİZLER 1 ÖLÜR 1000 DOĞARIZ!

osmann
29-11-2007, 18:17
Bakıyorumda herkes bol keseden sallıyor...Deniz ve Arkadaşları Mahkemedeyken Mecliste 3e3 sesleri yankılanıyordu işte o zaman öyle bir şerefzi hükümet wardı...Ve Milliyetcileri galyana getiriyordu...Bu yazıyı yazanın taa........ !!!!!!!!!Neymiş amcanın biri anlatmış Bende istersem her türlü kişi hakkında olup olmadık şeyler sallıyabilirm..Çok basit bişey o amcacağızında yaptığı bundan ileri değildir..isterseniz araştırın öğrenin...ABD uşağından kurtarmak istediği TC Devleti Şu anda ABDnin kölesi olmuş demekki o zaman adam boşa küre sallamıyomuş ..Ama Bunu çekemeyen FAŞİST İTLER adamı astılar ..Allahlarından bulsunlar......TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE....:yell:

Cellat uyandı yatağında bir gece
“Tanrım” dedi, “Bu ne zor bilmece!
Öldükçe çoğalıyor adamlar
ben tükenmekteyim öldürdükçe
BİZLER 1 ÖLÜR 1000 DOĞARIZ!

biraz sakin ol arkadaşım... küfür etmeden yaz lütfen. o yazıyı yazan değer verdiğim bir zattır..beyefendidir. nasıl güzel bir üslup la yazmışsa sende aynı uslup ile yaz. bizde bilelim. böyle konuşarak bir yere varamazsın. burada bilgi paylaşımında bulunuyoruz. herkes seninle aynı şeyi düşünecek değilki?
deniz gezmişin hayatı bir muamma adeta...kimi güklere sığdıramazken kimide yerden yere vuruyor...
deniz gezmiş ve arkadaşlarının ülkedeki rejimi silah zoru ile değiştirme gayretleri doğru değilmi?
selametle...

Aziz46
29-11-2007, 20:35
biraz sakin ol arkadaşım... küfür etmeden yaz lütfen. o yazıyı yazan değer verdiğim bir zattır..beyefendidir. nasıl güzel bir üslup la yazmışsa sende aynı uslup ile yaz. bizde bilelim. böyle konuşarak bir yere varamazsın. burada bilgi paylaşımında bulunuyoruz. herkes seninle aynı şeyi düşünecek değilki?
deniz gezmişin hayatı bir muamma adeta...kimi güklere sığdıramazken kimide yerden yere vuruyor...
deniz gezmiş ve arkadaşlarının ülkedeki rejimi silah zoru ile değiştirme gayretleri doğru değilmi?
selametle...

Tabi cnm çok güsel bir uslubla yazmişki yerden yere vuruyor...Bide tebrik etseydim hı Nasıl olurdu ? Bırakıcan bu işleri...!

onurcanyesil
29-11-2007, 23:05
Merhaba arkadaşlar; deminden beri Deniz Gezmiş ile ilgili yazılanları okuyorum ve hayretler içerisindeyim. Hiç kimse Deniz ve arkadaşları hakkında en ufak bir fikre sahip olmadan yazılarını yazmışlar (birkaç kişi hariç). Halbuki bir fikir beyan edilmeden önce iyice araştırılmalıdır.
O yazıyı yazan .........$*&?# (ne demek istediğim umarım anlaşılmıştır.) gazeteci bozuntusu bu ülke için ne yapmış. İlk önce onu yazsın.
1968-1972 yılları arasında tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de öğrenci ve işçi hareketleri alabildiğince yoğundur. Askeri cunta yönetime el koymuştur. Bu gençlerde (Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan) o dönemde yakalanmıştır. Haklarında İdam talep edilmektedir. Savunma avukatları gençlerin idam talebini gerektirecek bir suçlarının olmadığını tüm çıplaklığıyla ortaya koymuşlardır. Fakat askeri mahkeme bu konuda kesin kararlıdır. Tek suçları amerikan emperyalizmini kabul etmemektir. Sonunda suçsuz yere asılırlar. (Ama Abdullah Öcalan denen terörist asılmaz ancak beslenir. Değil mi?)
Eğer Hoşçakal Yarın diye bir film var onu izlerseniz gerçekleri tüm çıplaklığıyla size anlatacaktır.
Bir zamanlar vatan haini ilan edilen Nazım Hikmet bugün mezarının Türkiye'ye getirilmesi için çaba harcanıyor. Sebeb; buğün doğruyu söylediği yeni anlaşıldığı için. Tüm dünya ona ödüller verdiği için.
Bir zamanlar kürtçe şarkı söylediği için linç edilmek istenen Ahmet Kaya, kendini boşuna mı heba etmiş. Buğün tüm şarkıcıların albümünde kürtçe şarkı var. ve en acısı kürtçe konuşan bir TRT 3' müz var. Ne kadar hayret verici değil mi?
En çok kızdığım noktalardan birisi de; ben milliyetçiyim diye birilerinin ortaya çıkıpta hiç bir konuda tek bir bilgisi dahi olmadan ahkam kesmesi. Kolayca söyleyiverirsin ben milliyetçiyim. Bu vatan için ölürüm diye. İyi güzelde kardeşim vatan elden gitmiş, karış karış toprakları satılmış, nerdesin, hani nerde senin milliyetçiliğin, vatanseverliğin. PALAVRA. Deniz Gezmiş asıl milliyetçiydi, vatanseverdi, o hiç olmazsa çıktı mücadele etti. Sen ne yaptın milliyetçi bozuntusu ancak sözde milliyetçisinizdir. Bir şeylerin ardına sığınarak iş yaparsınız.
Arkadaşlar biz kahramanlarımızı ilk önce asarız ya da öldürürüz. Sonra da onu baş tacı yaparız. Allah mekanını cennet eylesin. Şimdi kemikleri sızlıyordur; Türkiye'mizin kurucusu kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk. Onun Hakkında da kötü yazılar yazan bu gazeteciler değil mi.? Eğer Atatürk'ümüz olmasaydı bugün hangi milletin piçi olacaktık. Söylesenize.?
Lütfen kendimize gelelim. Biz Türküz. Viyana önlerine kadar gidip dayanmışız. Şanlı bir tarihimiz var. Amerikanın oyununa gelmeyelim. Birbirimizle mücadele edeceğimize gelin hep bir olalım Türkiye'mizi koruyalım. Vatanımız ve Türklüğümüz elden gitmek üzere.
Saygılarımla.

Aziz46
29-11-2007, 23:12
Merhaba arkadaşlar; deminden beri Deniz Gezmiş ile ilgili yazılanları okuyorum ve hayretler içerisindeyim. Hiç kimse Deniz ve arkadaşları hakkında en ufak bir fikre sahip olmadan yazılarını yazmışlar (birkaç kişi hariç). Halbuki bir fikir beyan edilmeden önce iyice araştırılmalıdır.
O yazıyı yazan .........$*&?# (ne demek istediğim umarım anlaşılmıştır.) gazeteci bozuntusu bu ülke için ne yapmış. İlk önce onu yazsın.
1968-1972 yılları arasında tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de öğrenci ve işçi hareketleri alabildiğince yoğundur. Askeri cunta yönetime el koymuştur. Bu gençlerde (Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan) o dönemde yakalanmıştır. Haklarında İdam talep edilmektedir. Savunma avukatları gençlerin idam talebini gerektirecek bir suçlarının olmadığını tüm çıplaklığıyla ortaya koymuşlardır. Fakat askeri mahkeme bu konuda kesin kararlıdır. Tek suçları amerikan emperyalizmini kabul etmemektir. Sonunda suçsuz yere asılırlar. (Ama Abdullah Öcalan denen terörist asılmaz ancak beslenir. Değil mi?)
Eğer Hoşçakal Yarın diye bir film var onu izlerseniz gerçekleri tüm çıplaklığıyla size anlatacaktır.
Bir zamanlar vatan haini ilan edilen Nazım Hikmet bugün mezarının Türkiye'ye getirilmesi için çaba harcanıyor. Sebeb; buğün doğruyu söylediği yeni anlaşıldığı için. Tüm dünya ona ödüller verdiği için.
Bir zamanlar kürtçe şarkı söylediği için linç edilmek istenen Ahmet Kaya, kendini boşuna mı heba etmiş. Buğün tüm şarkıcıların albümünde kürtçe şarkı var. ve en acısı kürtçe konuşan bir TRT 3' müz var. Ne kadar hayret verici değil mi?
En çok kızdığım noktalardan birisi de; ben milliyetçiyim diye birilerinin ortaya çıkıpta hiç bir konuda tek bir bilgisi dahi olmadan ahkam kesmesi. Kolayca söyleyiverirsin ben milliyetçiyim. Bu vatan için ölürüm diye. İyi güzelde kardeşim vatan elden gitmiş, karış karış toprakları satılmış, nerdesin, hani nerde senin milliyetçiliğin, vatanseverliğin. PALAVRA. Deniz Gezmiş asıl milliyetçiydi, vatanseverdi, o hiç olmazsa çıktı mücadele etti. Sen ne yaptın milliyetçi bozuntusu ancak sözde milliyetçisinizdir. Bir şeylerin ardına sığınarak iş yaparsınız.
Arkadaşlar biz kahramanlarımızı ilk önce asarız ya da öldürürüz. Sonra da onu baş tacı yaparız. Allah mekanını cennet eylesin. Şimdi kemikleri sızlıyordur; Türkiye'mizin kurucusu kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk. Onun Hakkında da kötü yazılar yazan bu gazeteciler değil mi.? Eğer Atatürk'ümüz olmasaydı bugün hangi milletin piçi olacaktık. Söylesenize.?
Lütfen kendimize gelelim. Biz Türküz. Viyana önlerine kadar gidip dayanmışız. Şanlı bir tarihimiz var. Amerikanın oyununa gelmeyelim. Birbirimizle mücadele edeceğimize gelin hep bir olalım Türkiye'mizi koruyalım. Vatanımız ve Türklüğümüz elden gitmek üzere.
Saygılarımla.

Ya KARDEŞİM ben sana ne diyeyim bilemiyorum..Abicim Tüylerim diken diken oldu bu yorumunu okurken ...Vallahi öle bir yazmışsınki herşey acık ve net ortada ...Ellerine sağlık ...Keşke Herkes senin gibi bilinçli olsada BOL KESEDEN sallamasa...Seni SAYGIYLA selamlıyorum YOLDAŞ....

osmann
30-11-2007, 10:37
Tabi cnm çok güsel bir uslubla yazmişki yerden yere vuruyor...Bide tebrik etseydim hı Nasıl olurdu ? Bırakıcan bu işleri...!

küfürden bahsediyorum...küfürden...sende yerden yere vur.ama küfretme...
tebriğe gerek yok...
selametle...

HCakir
30-11-2007, 16:16
Saygılarımla.

Çok haklısın,onlar ( Gezmiş ve arkadaşları ) Ülkemizin bağımsız olmasını ,Emperyalizme karşı koymayı istemişlerdir.. Ama bunu ne kadar yapmışlar ne kadar yapamamışlar bu tartışılır.. Saygılarımla..