PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pkk yazarı ne yazmış 8 esir asker için;

lordlordleon
22-11-2007, 18:03
başlık olarak bunu atmış Savaş ahlakınız nerede!...

Genelkurmay Başkanlığının mahkemeye sevk ettiği 8 asker tutuklandı, hem de ne gerekçeyle. Güya izinsiz sınırı geçmişler, güya emre itaat etmişler, hatta etmişler.

Kargaları bile güldüren bu gerekçeler karşısında insanın “pes doğrusu” diyesi geliyor. Anlaşılan genelkurmay yetkilileri çözülmelerden korkuyor. Silah patlasa yüzlerce asker teslim olacak gibi bir hava seziliyor.

Şu sınır ötesi operasyon niye gerçekleşmedi şimdi daha iyi anlaşılıyor. Eh, haksızda sayılmazlar yani. Teslim olma psikolojisini yaşayan bir askeri güç böylesine bir riski göze alamaz elbette.
Sen “askere öl” diyorsun, senin ihanetten kastın bu. Peki, bu asker niye ölsün. Anası-babası, çocuğu ölsün diye mi askere gönderiyor. Nasıl olsa sizin çocuklarınız bu savaşta ölmüyor. Halk çocukları ölmüş bu savaşta sizin umurunuzda mı?

Peki diyelim ki savaş istiyorsunuz. O zaman savaş yasalarına uyun. Bari savaş yasalarını kendi mensuplarınıza uygulayın. Savaşta esir düşmede olur, size esir düşenler olmadı mı, sizden esir düşenler olmadı mı? Tüm bunlar oldu. O halde esirlere uygulanan hükümler uygulanmalıdır.

HPG esir alınan askerlere savaş hukukuna göre davrandı. Kötü muamelede bulunmadı. Güvenliklerini sağladı ve aracı kurumların taleplerini uygun bularak tutanaklı teslim etti.

Genelkurmay ise onları tutukladı. Neymiş efendim, ölmeliymişler! Ölünce bir yerlerinize kına mı yakacaksınız! Yaşasalar daha iyi değil mi? HPG onlara yaşama fırsatı tanıdı. Onlar da değerlendirdi. Bu kadar.

Hoş, bir de niye teslim aldılar diye DTP’liler hedef oldu. Sanki sadece DTP’liler aracı oldu. En başta hükümet-Genelkurmay’ın bilgisi dahilinde- ABD-KDP-YNK hatta İlknur Çevik –bari deşifre olsun- işin içindedir.

Neyse! Bu film süreceğe benziyor. Bir bayan gerilla –ismi bizde saklı kalsın- birden bire Fatma Kurtulan oldu çıktı. Bizden söylemesi fotoğraf, fotomontaj değil, gerçektir. Ama Fatma Kurtulan değil. Nede olsa niyet başka…

Şimdi biz bir fotoğraf göstersek ve El-Kaide’nin liderinin dizinin dibinde oturan Tayyip Erdoğan desek ne olur! Herhalde herkes inanır. Çünkü gerçektir. Ya da kimi generallerin Nilüfer Sokağında dolaştıklarını, zamanın arşivlerinde gösterseler ne olur? Herkes inanır. Çünkü gerçektir.

Velhasıl, Türkiye kamuoyunun operasyonla yatırıp-operasyonla kaldıran savaş rantçıları fena halde yakayı ele verdiler. İstedikleri kadar savaş naraları atsınlar, yalan haberler yaysınlar, “Tekke düşmüş, kel görünmüştür”

Aslında operasyon başlamış, haberleri yok. Hem de ne operasyon! Ahlakla, vicdanla, onurla yürütülen insanlık operasyonu! Zaten onları asıl olarak kahreden de budur.

Sizi gidi savaş rantçıları sizi! Sizi gidi medeniyet yuları takmış olan suratsızlar! Sonunuz geliyor. Boşuna sağa sola kıvırtmayın. Son esir asker olayın da bile fena çuvalladınız. Gerçi çuvalla aranız yok ama çuvallamaktan da geri durmuyorsunuz.

İyi çuvallamalar savaş ahlaksızları!...

Ben öyle nette dolaşırken(hacklenen pkk siteleri filan) bir pkk sitesinde bu yazı takıldı okudum sizlede paylaşmak istedim içim cız etti bu yazıyı yazan Yücel Halis diye bir şahsiyetsiz sanırım paylaşmak istedim

osmann
22-11-2007, 18:12
eee adam propagandasını yapıyor çatır çatır. yapar. malzeme verdik.
vermeseydik yapamazdı. hadi verdik malzemeyi bir iki gün içerisinde gereğini yapsaydık gene yazamazdı bunları. yok rice le konuştum yok amerikaya gidiyorum. şudur budur diyerek...arada birde barzani itinin kabadayı ayaklarını çekerek geçti zaman. baktılarki bunlar kof...ne yaparsak yeridir... vurun...
güç göstermemiz şarttı. kovboyculuk değilde, malkoçoğluculuk yapmamız lazımdı geçti vesselam...kepaze olduk şeref..zlerin dilinde (afedersiniz)
hadi sınırın ötesine geçemedik...bari berisinde bişeyler yapsaydık.
tozuna, kapkaçına bir el atsaydık. silah ve mazot kaçakçılığını kurcalasaydık....
nerdeee...beyzadelerin keyifleri gıcır. nasıl olsa bu vatan için can verecek türk evlatları milyonlarca....tasa yok. problem yok....
selametle...

offf...bir hayırlı haber okuyamıyorum....ne iştir yarabbim....

gacvokem
22-11-2007, 18:42
bunlar şak şakçıları bunları kayda almaz kimse

bengü
23-11-2007, 17:09
cocuk katli pkk nın kimliği
üretim tarhi=1978
son kullanma tarhi=2007
imalat yeri=abd
idam yeri=kandil dağı
yukarıda kimliği yazılı cocuk katili vatan haini pkk ölmüştür yurdumuzun ve dünyanın gözü aydın olsun

lordlordleon
23-11-2007, 22:39
cocuk katli pkk nın kimliği
üretim tarhi=1978
son kullanma tarhi=2007
imalat yeri=abd
idam yeri=kandil dağı
yukarıda kimliği yazılı cocuk katili vatan haini pkk ölmüştür yurdumuzun ve dünyanın gözü aydın olsun

bu bu kadar kolay olsaydı keşke yazdığın gibi :( :( :(

alperen
24-11-2007, 01:03
o sekiz kişide türkkanı olsaydı silahlarını bırakıp pkkla kuzey ıraka gidmezdi onlara türk askeri demiyorum türk askeri onların yaptığı hareketi yapmaz gerekirse vatanı için ölmekten kaçmaz

cetindeniz
24-11-2007, 01:41
Askerlerimize neler oldu ben merak ediyorum neden bırakılmıyor basın bilgi versin doğrusu çok merakdayım bakalım kısa bir sürede elimize bilgiler geçermi bu konuda

bulletfromhell
24-11-2007, 01:42
abi hakkaten sinirleniyorum ama eldende bişey gelmiyo...teröristi vurmak için amerikadan icazet bekleyen,halkın %46.7 sinin oyunu almış bi hükümet yönetiyo bu ülkeyi...yapacak bişey yok...birileri böyle zırvalayacak,hükümet amerikadan icazet bekleyecek,bizlerde oturup bunu seyredicez...çünkü halkın %46.7 sinin oyuyla gelmiş bi hükümet var...2012 ye kadar katlanacağız arkadaşlar ...demokrasi böyle birşey...selametle