PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DTP Kapatılmalımıdır?

Simba
25-11-2007, 01:01
Yine gundem konusu üzerine konusacaz arkadaşlar.Dtp nin kapatılıp Kapatılmaması hakkında yorumlar ve degerlendirmeler yapacagız.

Konuyu cok fazla derine indirmeden fazla siyasi mesajlar yazmadan herkesin görüşlerine sunuyorum

Anketimiz gidiş Hatta göre 7 gun sürecektir.

pencere77
25-11-2007, 01:04
bence kapatılmalı.oylamada kapatılmamalı çok çıkabilir ama bence kapatılmalı

Simba
25-11-2007, 01:07
bence kapatılmalı.oylamada kapatılmamalı çok çıkabilir ama bence kapatılmalı
Bencede kapatılmalı ama kapatmak bu vatandaşların sonunu getirmiyor tekrar parti kurarlar bence:smiles22:

kucer06
25-11-2007, 01:09
yorum yaparken daha dikkatli olalım

ercanakman
25-11-2007, 01:33
:present: :present:

zorlu
25-11-2007, 01:38
bencede kapılmalı ama bunları buralara getirenlerden de yani bunları nasıl oluyorda buralara kadar gelebiliyorlar hesabını kimlerden soracağız birazda bunları düşünmek gerekmiyormu veya onlarada gereken cezalar verilmesi gerekmiyormu acaba çünkü eğer onlara bu hakları verdilerse suç bence onların da hakkı değilmi arkadaşlar birde bu yönden düşünleim biraz

talipygt
25-11-2007, 01:38
kapatmak sorunu çözmiyeceğine inanıyorum siyasiler buna çare bulmalılar zamanında kapattığımız partililer şimdi memleketi idare ediyorlar:warn:

Jericho
25-11-2007, 01:47
bende atıyorum imzamı...aslında buna ilave edeceğim çok şeyler var ama forum yöneticilerini zor durumda bırakmamak açısından hiç yazmamak daha iyi...anlayan anlayacağını anlayacağı kadar anladı sanırım...

cetindeniz
25-11-2007, 01:53
Parti kapatılırsa en büyük terör çıkacaktır kanısındayım siyasiciler doğu ve güneydoğuyu yatırım yapmayıp böyle parti kapatalım ve de olağan hal ilan edelim gibisinde terörün dahada artmasına neden oluyor . Durum öyle bir hal olduki bir yandan amerikan terörü diyer yandan bahsetmiş olduğumuz parti terörö ikisine karşı ne gibi politika sergilenebilir oda baya düşündürücü

sehzade30
25-11-2007, 01:57
keşke kapatınca olaylar bitse millet rahat etse göz göre göre millete halkların özgürlügü masalını anlatıyorlar.ve destek bekliyorlar sanki esirlerde kürt türk kardeştir. gerisi de hikaye

vfidan
25-11-2007, 02:16
Kapatılmalı ve şu anda bu oluşumun içerisinde bulunanlara siyasi yasak getirilmeli mümkünse sülaleleri ile birlikte nufus kağıtları ellerinden alınarak sınır dışı edilmeli.
sana tek bir şey söylebilirim bu durumda.Bu insanlar ve sulalleri 1o.ooo yıldır bu topraklarda yerleşik düzende yaşıyorlar.Herhalde 1071 yılında buralara uğramadılar...!

:8[1]: KAPATILMAMALI. :45:

cetindeniz
25-11-2007, 02:26

:nono::

uzun
25-11-2007, 02:28
bencede kapatılsın ama kapatmakla sorunun çözümlenecegini sanmıyorum

alperen
25-11-2007, 02:28
bence kapatılmalı ama kapatma çare değil dtp kapanır başka parti açılır

mehmet1982
25-11-2007, 03:12
Bence Kapatılıp kapatılmaması hiç önemli değil. bugüne kadar kapattılarda ne oldu? En önemlisi dokunulmazlığın tamamen kalkması, bak o zaman oralara çıkıpta zır zır konuşabiliyorlarmı? pkk sorununu çözmeninde, doğuya yatırım ve eğitimden başka çaresi yok bence...Ordaki insanların çoğu şuan koyun gibiler, ne öğretirlerse meydanlara çıkıp onu söylüyorlar...

abd42
25-11-2007, 06:37
kapatmak bile yeterli değil kafalarını koparmak gerek

bulletfromhell
25-11-2007, 11:37
yorumlara baktımda abi birileri bu yorumdan rahatsız olmuş..heleki bi tanesi 1071 den falan bahsetmiş...söylediklerin arkadaşa batmış galiba.....niye rahatsız oldukları kendilerini ilgilendirir... ancaak şunu unutmamak gerekirki sözüm ona insan hakları,barış,demokrasi mavallarını okuyan bazı komünistler bilerek yada bilmeyerek bu tip pisliklerin varlığını devam ettirmesine zemin hazırlıyorlar...terörün tek yolu vardır...şiddetle ezip geçeceksin...tekrarı durumunda daha şiddetle ezeceksin...terörün tek tedavisi budur....

wetin
25-11-2007, 11:49
Bencede kapatılmalı dokunulmazlık larıda kalkmalı

kucer06
25-11-2007, 11:51
yorumlara baktımda abi birileri bu yorumdan rahatsız olmuş..heleki bi tanesi 1071 den falan bahsetmiş...söylediklerin arkadaşa batmış galiba.....niye rahatsız oldukları kendilerini ilgilendirir... ancaak şunu unutmamak gerekirki sözüm ona insan hakları,barış,demokrasi mavallarını okuyan bazı komünistler bilerek yada bilmeyerek bu tip pisliklerin varlığını devam ettirmesine zemin hazırlıyorlar...terörün tek yolu vardır...şiddetle ezip geçeceksin...tekrarı durumunda daha şiddetle ezeceksin...terörün tek tedavisi budur....

Aynen katılıyorum.

gülbahcem
25-11-2007, 12:14
Kapatmanin care olacagi kanisinda degilim, o zaman halki daha kolay kandirip, kendilerine daha fazla yandas ve destekci saglayip bir baska parti adi altinda yine karsimiza cikarlar.Önemli olan bunlari kullanip buralara getirenler gibi kullanip destekcilerini(belli zaten) su yüzüne cikarmak, ne kadar iki yüzlü olduklarini söyleyip yüzlerine tükürmek, ve en önemlisi aklimizi kullanip onlarida ayni silahla vurmak. Kisacasi masa varken elini atese sokmayacaksin.

hayaliisim
25-11-2007, 12:18
Kapatılmalı ve şu anda bu oluşumun içerisinde bulunanlara siyasi yasak getirilmeli mümkünse sülaleleri ile birlikte nufus kağıtları ellerinden alınarak sınır dışı edilmeli.

Aynen katılıyorum.yurt dışı yerine tecrit edilmiş adaya koymalı ve tarih öncesi insanlar gibi yaşamaya terkedilmeliler.Bayragımız altında günde en az 1 kere İstiklal Marşımızı okutmalıyız.:bangin: :bangin:

caner1960
25-11-2007, 12:25
bende aynı düşüncedeyim keşke imkan olsada soyları kurutulabilse biz çalışıyoruz onlar yiyorlar dahada hak hukuk diyorlar:45:

vendeta
25-11-2007, 12:29

doğru söze ne denir....tamamen desteklıyorum...

esat77
25-11-2007, 13:20
kapatılmalı.başka yoruma gerek yok

mehmet07
25-11-2007, 13:31
bence de kapatılmalı ama kapatsan ne olacak zihniyet aynı ziyniyet hareket aynı hareket olduktan sonra ha ali ha veli ne farkeder

airman06
25-11-2007, 13:35
Bence Kapatmak Yeterlimi? Arkasından Tekrar Parti Kuracaklarını Ayan Beyan Söylediler.parti Milletvekilleri(t.c Nin Asla Olamaz,kabul Etmiyorum)ömür Boyu Siyasi Yasak Getirilmeli.militanlarını Imralıya Kapatıp Anahtarınıda Denize Atmalıdır.bunlarına Kafasını Koparma Zamanı Geldi De Geciyor.

halil07
25-11-2007, 14:07
bence DTP kapatılmalı kendileri ve destekcileri de cehenneme acil olarak yollanmalıdır

f47xfenerli
25-11-2007, 14:18

bu nasıl bir nefret dir ki anlayamıyorum lütfen uslububa dikkat edelim
bu nedir yav bahsini ettiğiniz sülalenin içinde bende varım evet bir kürdüm
ama sizin gibi asimilasyon tarzı düşünceler var olduğu sürece biz
daha çok acılar çekeriz soruyorum ne biliyorsunki neyi biliyorsun
neye dayanarak sülalelerinide atalım deme hakkı kendinizde görüyorsun
sen doğuda doğdunmu yaşadınmı sana şunuda söyleyeyim dtp ye oy vermedim 20 milyon kürdün 100%70 i de vermedi bu şu anlama gelmez
ismi önemli değil bu ülke için daha iyi birşeyler yapacağına inandığım
bir partiye oyumu verdim bu benim kürtlüğümü inkar anlamına gelmemeli
bu günlerde hükümet de bunu dillendiriyor bunlar bize oy verdi herşey bitti
böyle yalnış zihniyetler yüzünden 23 yıldır kan ve göz yaşı dökülüyor
kapatın yakın yıkın sonuç koca bir hiç ayıptır yav ne demek sülalesiyle birlikte
def edelim senmi yaratın bizi dilimizi birilerinden çaldıkmı bu ülkeyi beraber kurmadıkmı acıları sevinçleri bereber yaşamadıkmı aynı milli takımla beraber
sevinip beraber üzülmedikmi çok bozuldum çok ne demek sülaleleriyle
beraber atalım bu nasıl bir anlayıştır bu vatan vizesini sen mi
verdin bize neyse bilmediğin çok şey var usta bende söyleyemem
malum ya tek söylem ya hapis şunuda belirteyim bu konularla
ilgili anket veya başka birşey olsun ne görüş nede tıklmayacam
zorla dinden imandan çık dayatması bu kimsenin tekelinde değil beni
ülkemden atmak:nono:

halil07
25-11-2007, 14:24
f47xfenerli kardeşim senin kürt olman sorun degil hatta arkadaşımın yazdıklarına dikkat ederseniz OLUŞUMUN içerisinde olanlara diye yazdı KÜRTLERİ SUÇLAMADIKİ.......

umuter
25-11-2007, 14:25
yaptıklarına bakılırsa kapatılmalı ama kapatmak hiç bi şeyi değiştirmeyecek daha kapatılmadan yeni partinin ismi bile belirlenmiş öcalan tarafından ÖTP özgürlükçü türkiye partisi mi öyle bi anlamı olacakmış tv de izlemiştim

f47xfenerli
25-11-2007, 14:38
bu anlayış doğru değil arkadaşlar kin nefret kelle koparma
yeri burası da değil 7 den 70 forumumuzun üyeleri ziyaretçileri
var herkes bunun bilincinde uarım

ŞAVKÇI09
25-11-2007, 14:38
şüphesiz ki kapatılmalı

flower
25-11-2007, 14:47
parti kapatmak çözüm değil önemli olan var olna bu yanlış zihniyetin sonunu getirebilmek.bunu içinde topyeün bir mücadele lazım. insanlara yanlışlarını anlatacak kardeşliği anlatacak özgürlüğün ne anlama geldiğini anlatacak aydınlar lazım bu memlekete. dağa çıkıp doğup büyüdüğün toprakların evladı askere kurşun sıkmanın özgürlük savaşı olduğunu savunan malum partinin kapatılması tabiki şart ama sahip oldukları o bölücü zihniyetin ortadan kaldırılması çok daha önemli... dış devlatlerin silahlarıyla onların kuklası olarak nasıl bir özgürlük savaşıdır bu kardeş kanını dökerek nasıl bir savaş verilebilir kimse bunu haklı kılamaz bu memlekette evet sorunlar vardır ve bu sorunları biz kardeşlerimizle kenetlenerek halledebiliriz..kan dökerek ayrılık şarkıları söylerek başkalarının maşası olarak masum gençleri çocukları kandırarak her türlü ahlaksızlığı içinde barındırarak bu devletten ekmek yiyerek bu devletten maaş alarak özgürlürlük naraları atanlar vatan hainir bölücüdür teröristtir bunları destekleyen herkeste haindir bundan daha ötesi de yoktur.......................

kejo_ki
25-11-2007, 15:10
demokrasi tahammül demektir her kesimin fikir, düşünce ve kendini ifade etme hüriyeti vardır her parti bir renktir her renk bir güzelliktir türkiyemizde hepimize ekmek vardır yeterki blrblrlmlzl hor gürmeyelim anlayışlı olalım.inanıyorumki hepimizin ortak paydası tek ülke tek bayrak ve tek millet olduktan sonra paylaşamıyacağımız hiç bir şey olamaz kürt ve türk binlerce sene kardeş yaşadılar bundan sonrada büyle olacak herkesimin düşüncesine sayıgım var iyi günler dileğimle

gringo11
25-11-2007, 15:27
Böyle bir Partininyi baştan izin verilmesi yanlış benşe düşünmeye gerek yok kapatılsın

alusta
25-11-2007, 16:01
Deve kuşu gibi başımızı kuma gömmek çare değil ki.Demokrasi bize çok bol geliyor. Kötü niyetlileri koruyan bir rejim millete fayda sağlamıyor. Önemli olan kanunları düzgün yapıp, tavizsiz uygulamaktır. Cezalar ne kadar sert olursa okadar caydırıcı olur. İtler ürse de kervanını yola devam etmesi için baş şart DİSİPLİNLİ BİR DEVLET İDARESİ VE TAVİZSİZ YARGI SİSTEMİDİR.

osman061
25-11-2007, 16:13
anayasaya gore yonetılıyorsak
gereğının yapılması lazım
tartışmaya gerek yok
ve onlarda anayasaya gore yemın edıyor ve gereğını yapmıyorsa
kesınlıkle gereğı yapılmalıdır
hukumet gıbı her şeye kılıf aramanın kımseye bır faydası ,ulkeye bır faydası yoktur
,

ömer yazıcı
25-11-2007, 16:21
DTP kapatılıp millet vekilleride derhal idam edilmelidir diyorum

efendy01
25-11-2007, 16:26
dtp yi sevmiyorum ama bu ulkede bi kürt sorunu var bunu çözdügümüz zaman dtp de kalmaz pkk da kalmaz. bugun dtp yi kapatırsın yarın başka bi parti kurarlar onu da kapatırsın onlar gene açar.boyle sürer .....ama sorunu temelden çözdugun zaman bunlarda kalmaz

kanaryam1950
25-11-2007, 16:48
kapatılmalı

turkocigo
25-11-2007, 17:28
Kapatmak çözüm değil. bırakalım kendi hallerinde takılsınlar. kapattımıda mislleme yaparlar kendilerine inananlara.

DEVREKli
25-11-2007, 18:03
bence sorun dtp diğil sorun pkkda dtp kapansa ppp gelir bunların kökunü kazımak lasım arkadaşlar adamlar doğudan zorla insankaldırıyolar dağlara:yell:

ali muştu
25-11-2007, 18:12
bence kapatılmalı gitsinler dagda yapsınlar siyasetlerini

nedimkor
25-11-2007, 18:26
T.C vatandaşı sicilinde en ufak bi pürüz olsa memur olamıyo bunlar hapiste yatıyo kimisinin eşi terörist ama meclise kadar girebiliyo.nasıl iştir bu.......

1970divrigi
25-11-2007, 18:32
kapatmak sorunu çözmiyeceğine inanıyorum siyasiler buna çare bulmalılar zamanında kapattığımız partililer şimdi memleketi idare ediyorlar:warn:

arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum.Başka parti kurulur yine devam edilir.

Admin
25-11-2007, 18:35
Terör örgütünün sözcülerine bu mecliste yer yoktur bence kökten kapatılmadır diyorum

altaymns
25-11-2007, 18:46
niyemi?
akp ve yandaşları 15 gündür dtp nin kapatılmasının karşısında olduklarını söylüyorlar. mecliste çoğunluk en azından şimdilik onlarda (AKP) olduğuna göre
yapacak birşeyimiz yok.adamlar anamıza bile küfretse yutkunmakla kalacağız.
biz burada: kapatalım,asalım,keselim dememiz afedersiniz bi b..ka yaramıyor.
bizi yönettiğini sanan zihniyetin değişmesi lazımki bizde karanlıkta ıslık çalmıyalım.bu böyle biline NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

hallederiz
25-11-2007, 18:58
aynen

koparkok
25-11-2007, 19:28
bence kapatmak sorunu çözmez kalıcı çözümler bulmak lazım daha evvel kapatıldı ne farketti gene meclise girdiler hapisten millet vekili çıkardılar

TOPRAK67
25-11-2007, 20:23
kapatılsın teröristlerde asılsın sonrakilerede ibret olsun bence

SalemCounter
25-11-2007, 20:57
bence hicbisey degismez daha once kapatildi da ne oldu?

volkanmoral
25-11-2007, 21:45
bencede kapatilmali arkadaslar belkide memlekete hayirlisi olur.

cafer50
25-11-2007, 21:56
Hazır yeni anyasa çalışmalarıda yapılırken;Anayasaya şu maddenin eklenmesi lazım
1-Şartlar ne olursa olsun T.C devletinin birlik,beraberlik ve tek devlet,tek millet ülküsüne
karşı en ufak bir faaliyet içinde olan siyasi partiler seçime giremez,sahte beyanlarla girse dahi temsiliyet hakkı elinden alınır.Maddesi konulmalıdır.
2- Bu durumda faaliyet gösterenler vatana ihanetten yargılanır.
3-Ömür boyu siyastten men edilir. v.s v.s
istenirse çok mu zor arkadaşlar Allah aşına

Simba
25-11-2007, 22:04
Hazır yeni anyasa çalışmalarıda yapılırken;Anayasaya şu maddenin eklenmesi lazım
1-Şartlar ne olursa olsun T.C devletinin birlik,beraberlik ve tek devlet,tek millet ülküsüne
karşı en ufak bir faaliyet içinde olan siyasi partiler seçime giremez,sahte beyanlarla girse dahi temsiliyet hakkı elinden alınır.Maddesi konulmalıdır.
Çok haklısınız bence bunların önune geçmek lazım

ESES-58
25-11-2007, 22:40
ben kapatılmamalı dedim.çünkü aç kapa aç kapa artema reklamı gibi.o yüzden gerek yok
.ama soru şu olsaydı dtpli vekil ve yöneticiler yasaklanmalı,yargılanmalı yada vatana ihanet suçu varsa asılmalımı olsaydı(ki bu suç sadece dtp değil herkesi kapsamalı)evet derdim.

ievsan
26-11-2007, 00:32
cafer50 Abimize aynen katılıyorum

uokullu
26-11-2007, 00:42
kapatılmak zorunda.kapatılmaması isteğe göre yapılırsa bu hukuka aykırılık olur. istemeye istemeye de olsa kaptılmak zorunda bunun geri dönüşü yok. kapatılmaması için anayasa maddelerinin değiştirilmesi gerekir ki bu da mümkün değil.

ozay_74
26-11-2007, 01:26
Olacağı buydu zaten .Bunları buraya getirmeden önce düşünecektik.Önce getir sonra kapatılsın mı kapatılmasın mı diye tartış.Bu saatten sonra kapatsan ne yazar kapatmasan ne yazar.El Fatiha.....
Saygılar,

bulletfromhell
26-11-2007, 01:28
Olacağı buydu zaten .Bunları buraya getirmeden önce düşünecektik.Önce getir sonra kapatılsın mı kapatılmasın mı diye tartış.Bu saatten sonra kapatsan ne yazar kapatmasan ne yazar.El Fatiha.....
Saygılar,
doğru söze ne denir???:45:

Simba
26-11-2007, 01:32
Uyelerin yazdıkları mesajları takip ediyorum cogunun yazdıgı dusuncel ve gözlemler cok hoşuma gidiyor iyiki varsınız diyorum

ozay_74
26-11-2007, 01:43
Uyelerin yazdıkları mesajları takip ediyorum cogunun yazdıgı dusuncel ve gözlemler cok hoşuma gidiyor iyiki varsınız diyorum

Süpersat forum olmazsa bizlerde olmazdık , var ki bizlerde varız.
Saygılar,

snark333
26-11-2007, 01:54
çeşmeyi kapatmaktan önce bence vanoyu kapatmak lazım.hatta kör tıpa....

banshee8831
26-11-2007, 02:37
kapatılsın tabikide türkiye meclisi tarihinde bir yüz karası olay olarak anılacaktırda.nasıl olduda hükumet buna izin verdi olayların buraya gelmesine yol verildi anlayamıyorum.

yukselertekin
26-11-2007, 09:10
kapatılmalı ve siyasi yasak getirilirken parti kurmakta zorlaştırılmalı yoksa cözüm olmaz

armagan48
26-11-2007, 09:33
kapatmak sorunu çözse amenna ama malesef farklı alternatifler üretilmeli bence.

engin67
26-11-2007, 09:49
evet kapatılmalıdır. içinde terorist bulunan bir parti neden daha önce kapatılmadı devlet uyuyormu?

özzeko
26-11-2007, 10:21
benim cevabım hayır nedenine gelince eger kapatmak tüm sorunları bitirecekse kapanmasından yanayız.fakat görünen o ki yıllarca kapatılan a partisinin yerine b adında parti acılacak buda ortalıgı karıştırmaktan başka bir işe yaramıyacak bir sepet elmanın içinde bir tek cürük elma dahi olsa tüm sepettekileri cürütür.önemli olan her siyasi görüşün kurumun partinin toplulukların ve halkın içindeki çürük elmanın kendini temsil etmedigi bilincine varıp cürük elmayı içlerinden atmasıdır.yoksa genelleme yapmak toplum huzurunu kacırmak zarardan başka bir şey getirmez bize bu halkın buna güçü var ve bunu yapacaktır.cünkü herkez huzurlu yaşamak istiyor.kimsenin maşası ve cürük elması olmak istemiyor.

osmann
26-11-2007, 10:31
ben de evet dedim. ama kesin çözüm değil.
buraya kadar ki mesajları okudum. tahmin ettiğim bir-iki kişi haricinde hemen herkes "kapatılsın" demiş. o bir iki kişide her nasılsa bu tür meselelerde "vatanı beraber kurduk,biz kardeşiz, bu tip şeyler barışı bozuyor" gibisinden laflar edip duruyor.
yahu terörist ler itlik yaparken, askere ateş açıp şehid ederken laf etmiyorsunuz da, bu itlere haddini bildirelim dediğimizde hemen kardeşlikten dem vuruyorsunuz?
nesiniz kardeşim siz? terörü destekliyorsunuz işte. bunun lamı cimi varmı?
kimse mesajında "kürtlere şöyle yapalım" demediği halde neden"kürtlere laf edilmiş" gibi cevap veriyorsunuz? ya lafı başka taraftan anlıyorsunuz yada bunu kasıtlı yapıyorsunuz?
10,000 yıldır bu topraklardaymış...madem öyle neden silah sıkıyorsun güvenlik güçlerine?
banamı soracakmış sülalesini...evet bana soracaksın...pkk isen.teröristlik yapıyorsan. askere silah sıkıyorsan bana soracaksın....bize teröristten kardeş gerekmez...

yargıç_1
26-11-2007, 10:55
kapatılmalı ama temelli bi çözüm bulmak lazım

engin67
26-11-2007, 11:01
benim cevabım hayır nedenine gelince eger kapatmak tüm sorunları bitirecekse kapanmasından yanayız.fakat görünen o ki yıllarca kapatılan a partisinin yerine b adında parti acılacak buda ortalıgı karıştırmaktan başka bir işe yaramıyacak bir sepet elmanın içinde bir tek cürük elma dahi olsa tüm sepettekileri cürütür.önemli olan her siyasi görüşün kurumun partinin toplulukların ve halkın içindeki çürük elmanın kendini temsil etmedigi bilincine varıp cürük elmayı içlerinden atmasıdır.yoksa genelleme yapmak toplum huzurunu kacırmak zarardan başka bir şey getirmez bize bu halkın buna güçü var ve bunu yapacaktır.cünkü herkez huzurlu yaşamak istiyor.kimsenin maşası ve cürük elması olmak istemiyor.

bu partinin gerçek kuruluş amacı ne, bölücülük,Türk toprakları üzerinde kürt devleti kurmak bunu anlamayan ...... tır. teroristleri dışarıdan yardım da alıp maşa gibi kullanıp emellerine ulaşmak bunlara kesinlikle taviz verilmemesi ve suçluların içeri tıkılması, hani derler ya iyilikten maraz doğar diye tam da bunlar için söylenmiş, İstanbul' un göbeğinde bile güpe gündüz adamlar otobüsten yolcuları indirip iki otobüsü yaktılar, vah devletim vah!

Mehmet Kaynaklı
26-11-2007, 12:53
yahu nedir bu türk ve kürtlerden çektiğimiz rahat yüzü görmeyecekmiyiz peki saygılı akıl hocalarım bişiler yapında şu sorunları çözün yazıktır günahtır bide müslüman olacaz
millet aya gitti biz hala yayayız

osmann
26-11-2007, 13:02
yahu nedir bu türk ve kürtlerden çektiğimiz rahat yüzü görmeyecekmiyiz peki saygılı akıl hocalarım bişiler yapında şu sorunları çözün yazıktır günahtır bide müslüman olacaz
millet aya gitti biz hala yayayız

ne demek istedin hocam?
pkkyı anladıkta, türk ve kürtlerden ne çekin var?
selametle...

Mehmet Kaynaklı
26-11-2007, 13:05
ne demek istedin hocam?
pkkyı anladıkta, türk ve kürtlerden ne çekin var?
selametle...

sevgili kardeşim bende kürdüm nasıl bi kastım olurki :loco:

osmann
26-11-2007, 13:16
sevgili kardeşim bende kürdüm nasıl bi kastım olurki :loco:

türk ve kürtlerden çekiyorum demişsin. pkk dan çekiyorsan anlarım. türk ve kürtlerden ne çekiyorsun? yazılanlar ne kürtlere karşı nede türklere karşı bir yorumdur? sadece pkk ve sempatizanlarına, destekçilerine karşıdır. alınmana gerek yok. selametle...demeden evvel...
Şunuda söylemeden geçemeyeceğim. -samimiyetine dayanarak-
Bazılarımız bu şekildeki yorumlarda alınarak yada kasıtlı olarak üzerine alınıp
"yahu kardeşiz-bu kadarmı düşmanlık besliyorsunuz" gibilerinden laf ediyorlar....
yahu lafı biz pkk ya teröriste ediyoruz. askeri vuran şehit eden bölücülere ediyoruz. onlar can alırken sesleri çıkmıyor ama tepki gösterildiğinde "barıştan kardeşlikten" bahsediyor. bu pkk yı savunmaktır. teröristi savunmaktır.
doğru değil.
isteyende istediği kadar demokrasiden bahsetsin. sağır sultan bile biliyor dtp nin pkk nın sözcülüğünü yaptığını..demokrasiymiş....sevsinler...
selametle...

muzo
26-11-2007, 13:21
partiyi kapatmak sorun deyilki madem kapatıyon yeni bir parti kurulması o kadar basit olmamalı ki kapandığı zaman başka bir isim altında yeniden kurulmasın

osmann
26-11-2007, 13:25
partiyi kapatmak sorun deyilki madem kapatıyon yeni bir parti kurulması o kadar basit olmamalı ki kapandığı zaman başka bir isim altında yeniden kurulmasın

doğru. mutlaka da kurulacaktır. belki dokunulmazlıklar kalkarsa bişeyler olabilir.
yoksa parti kurulmasa bile bağımsız olarak mecliste yer alırlar.
başka bişey gerekli. ama sadece meclistekiler için değil.....
selametle...

Commando
26-11-2007, 14:20
Kapatılmalı.. Ama tekrar başka ad altında parti kurmalarına müsaade edilmemeli..

sercan
26-11-2007, 16:37
kapatılmalı

özzeko
26-11-2007, 16:57
şu ve ya bu sebebten gercek akıllı insan hiç bir zaman karşısındakini küçük görmez horlamaz biri kalkıyor asalım keselim soyunu kurutalım.sen kalkıyorsun anlamayan .....tır. bunlar tamamen medeni ve akıllıyım diyen insanın agzından cıkacak söz degil.sen kalkar pkk olayını 3 tane dag eşkiyasına şehir capulcusuna baglarsan işte esas baglayan veya baglamaya calışan ....... tır degilmi 24 senenin fotografı önümüzde görmemek için kör cahil vede kör olmak lazım.bunlar tamamen türkiye cumhuriyeti devletini ve kurumlarını hükümetlerini hedef almış pravakasyonlardır.alet olmayalım vatan haini insanları sindirmenin örgütleri cökertmenin yüzlerce yolu var.bunlar pirince benzer suyunu kestinmi kurur.biz birbirimizi yemektense birlikte yaşamanın en medeni şeklini bulalım gerisini devletin hükümeti güvenlik güçleri var onlar halleder bu benim nacizane fikrim katılın veya katılmayın.

batu46
26-11-2007, 19:12
biz kürt ve türk yani ırkçılık istemiyoruz.insan olan ve insanca yaşamayı bilen canlıların yanın dayız. DTP kürtçülüğü temsil etmiyor.bunlar sadece bir oyun uyanık olmamız lazım. 8 askerin DTP olmasına da dikkat edelim saygılar.

erdnky
26-11-2007, 19:13
kapatmak bunların ekmegıne yag surmek demek.bunların ıstedıgıde o kapattırıp magduru oynamak ıstıyorlar. kapatmak cozum degıl tumden kaldıracaksın

umuter
26-11-2007, 19:31
evet kapatıldığı zaman tepki oylarını toplarlar ve bu sayede daha da güçlü hale gelirler onun yerine doğu ve güneydoğu anadolu bölgeleri için daha sosyal ve ekonomik yaptırımların çok hızlı bir şekilde faaliyete geçirilmesi lazım oralarında durumu gerçekten içler acısı geçen bi haber kanalında denk geldi o bölgelere ve doğu karadenize yapılan yatırımlar gerçekten çok düşük kişi başına düşen milli gelir 300-350 dolar seviyelerinde ekonomik şartlar çok ağır kolay değil yani bölgede yaşamak

antiochos
26-11-2007, 20:33
Bence kapatılmamalı arkadaşlar , unutmayın güzel yurdumda tabela hazırlayıp asmak çok kolay bugün kapatılsa yarın başka bir isimle yeniden boy göstermeye başlarlar . Birde ( gerçi masal ya ) gireceğimiz tarihin meçhul olduğu Avrupa Birliği ile dostumuz !!! , ABD var , onlar müsaede etmezler .... zaten sorun Kürt meselesinden çıktı bambaşka yönlere doğru aşırı hızla yol almakta , bizleri yaklaşık 60 yıldır yönetenlerin basiretsizliği yüzünden , savaş meydanlarında binlerce şehit vererek kazandığımız toprakları masada bırakacağımız günlere doğru gidiyoruz , benim naçizane görüşüm bu . saygılar..... :46: :46:

ergin7878
26-11-2007, 21:09
dtp bana göre kapatılmalı anket hazırlayana teşekkurler arkadaşlar

YANSIMA_38
26-11-2007, 21:36
Kapatılmalı dıyorum ancak yasalar yenı bı partı daha acacaklar bu ısarap sacına dondu ama bılmıyorum nasıl cozulecek bı an evvel memleketın bu sorundan arınmasını umıt edıyorum

cihat43
26-11-2007, 22:27
Geçmiş yılardan beri onlarca parti kapatıldıda ne oldu değişen bir yok! olmadı olmaycak artık bir çözüm gerek bu memlket terörden bıktı, türkü, kürdü, herkes bıktı yeter artık demekten kendımı alamıyorum yazık hepimiz aynı gemideyiz batarsa bu gemi hepimiz boguluruz unutma!

Sevgiler.

cetindeniz
26-11-2007, 22:35
bence DTP kapatılmalı kendileri ve destekcileri de cehenneme acil olarak yollanmalıdır

terör neden çıkar bilirmisiniz böyle zihniyetten çıkar sayın halil07 destekcileri denmiş destekcileri kim biliyormusun oy veren insanlar oy veren insanlarada yani kürtlere bu kelimeyi kulanmış oluyorsun
parti kapatılabilir ama böyle idam etmeli cehenneme girmeli kelimeleri size yakıştıramıyorum unutmayınki bu ülkede siyaset denen olay vardır buda işin bir parçasıdır . Sizin dediğiniz gibi öyle türkiyede hava hoş olsaydı ozaman doğu günay doğu insanı böyle hergün canında vede malında olupda büyük kentlere çıkmazdı :angry8:

leyla
26-11-2007, 23:09
evet kapatıldığı zaman tepki oylarını toplarlar ve bu sayede daha da güçlü hale gelirler onun yerine doğu ve güneydoğu anadolu bölgeleri için daha sosyal ve ekonomik yaptırımların çok hızlı bir şekilde faaliyete geçirilmesi lazım oralarında durumu gerçekten içler acısı geçen bi haber kanalında denk geldi o bölgelere ve doğu karadenize yapılan yatırımlar gerçekten çok düşük kişi başına düşen milli gelir 300-350 dolar seviyelerinde ekonomik şartlar çok ağır kolay değil yani bölgede yaşamak
katılıyorum.....
---dtp eyle bitmez-gitmez bu işler
---her alanda - ner yerde destekleri-elleri kolları var.önce o elleri kolları kesmek lazım...
----ne zaman memlekette işler biraz rayına girse terör hortluyor...
----neden? neden? neden?

shakan69
26-11-2007, 23:21
bundan önce kapatıldı neler oldu hatırlayın şimdi hazır partileride ödp olacak .Önemli olan millet vekilliğinin dokunulmazlığının kalkması. ben ozaman görürüm. EL Mİ YAMAN BEY Mİ YAMAN

bulletfromhell
26-11-2007, 23:28
Türkiye'de hava hoşsa herkese hoş,kötüyse herkese kötü...kimse ayrıcalık istemek hakkına sahip değildir...büyükşehirlerin köyleri ne kadar yatırım alıyorki??saçma bence bu edebiyatlar...birileri bu ülkeyi bölmek için çok uluslu bi tezgah hazırlamış,birileride ruhlarını onlara satmış adınada pkk demişler...olay bu..pkk nedir??terör örgütü..terörün tek çözümü var,şiddetle üzerine gidip yok etmek...geri kalan kısmı ucuz kahvehane muhabbeti...fikirlerimi beğenmeyenlerinde kendi sorunudur....

hüseyin
27-11-2007, 00:01
türkiyeyi sınırlarını aşıp avrupa ve amerikayı ilgilendirir hale gelmiş pkk sorunu veya kürt sorunu (ne derseniz deyin) hakkında hiçbir yorum yapmayacağım..çünki içte ve dışta bu törör olaylarından nemalanan birçok etkili ve yetkili şerefsizin olduğunu düşünüyorum,yoksa 30 yıl bir ülkede törör olmaz..bunun içinde silah,uyuşturucu başta olmak üzere her b.k var ve bunun tek taraflı olmadığına inanıyorum..olanlar türk ve kürt gençlerine oluyor..allah hepsine rahmet eder inşallah...
haa parti meselesi...kapatılmasın arkadaşlar,bu ülke yeterince parti kapatmadımı!bakkal dükkanı deyilki bu..insanların konuşması savaşmasından herzaman daha iyidir,30 yıldır savaşıldıda kartopundan bir farkı oldumu..neyse hoşçakalın..

işçi
27-11-2007, 01:06
bencede kapatılmalı ama gene semeri değiştirerek ortaya çıkmalarını engeleyecek yasa yokki zaten bu olayları yapanların kürtlerin hepsi değilki bunlar gariban kurban bayramlık bayramlık

işçi
27-11-2007, 01:07
bu arada apoda iyi beslenmiştir ha

yusufucar
27-11-2007, 01:50
bence kapatılmalı ama yöneticileri bir daha parti kuramamalı daha önce saysını unttum kac parti kapatıldı bunlar yine kurdu ve yine kuracaklardır kapatsan ne olur kapatmasan ne olur

long_life
27-11-2007, 02:11
sonunda terör örgütü yandaşlarıda T.B.M.M.'ye de girdi. tabiki kapatılmalı

ozhaloaga
27-11-2007, 08:33
bence niye kapatılsınki ilk önce kurulmıyacaktı kurun adamları gündeme getirin boy göstersinler ondan sonra kapatalım niye açtırdınızki

jesus
27-11-2007, 12:32
bence kapatılmamalı. niye derseniz bu partiyi kapat çözüm değildir. burda yapılmak istenen bir oyundur bunu bilerek ve isteyerek yapan kişilerin hesapları çok farklıdır. unutmayın mağdur edilenler her zaman daha yüksek oranda oyla geri gelmişlerdir(ak partiyi bunun dışında tutuyorum) siz kimi mağdur bir duruma düşürürseniz onlar veya yandaşları veya bağlantısı olan kişiler yeni bir parti kurarak ve daha çok vekille geri geleceklerdir. biraz derin düşünelim konuları herşeye yüzeysel bakmayalım sonuçta hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız. ortada dönen dümene dikkat edelim bu yapılanlar hep danışıklı bir kavgadır ve millet te uyutulmaya çalışılmaktadır. ve bizim insanlarımızda bu oyunlara aket edilmektedir artık kendinize gelin aklınızı başınıza toplayın lütfen gerçekleri görmeye çalışın birazda olsa bilinçlenin körü körüne düşünceler içinde ne olduğu belli olmayan ideolojilere maşa olmayın. hangi parti olursa olsun kapatılması ülke açısından faydalar değil zararlar doğuracaktır.

seckin
27-11-2007, 13:46
kapatılmadan iyade idam edilmeliler ki terör bitsin yoksa göz dagı olmazsa olmayacak

muratbaybo
27-11-2007, 20:48

yorumlara bakarken en mantıklısı senın yaptıgın yorumdur arkadasım aynen katılıyorum 1 kısı yuzundende genel suclama yapmayalım mumkunse tum arkadaslara duyurulur:praying:

mertcan25
27-11-2007, 21:00
kapatilirsa çok güzel olacak kimin rengi neyse ortaya çıkar ozaman

varolbirol
27-11-2007, 23:01
bence kapatılmalı

mustik
27-11-2007, 23:53
Bence Kapatılmamalı çünki Insanların Onların Ne Yapmak Istediğini Net Bir şekilde Görmeli Ve Onların Arkalarındakilerin Ortaya çıkması Sağlanmalı Bunlar Sadece Bir Piyon

kamkac62
28-11-2007, 00:05
bunların kökünü kurutacaksınki birdahi aslı nesli duyulmasın.:devilprv:

alisari
28-11-2007, 01:25
pkk olayı,güzel yurdumuzu sağ,sol çatışmasıyla bölemeyen amarika ve avrupa ülkelerinin yarattığı
bir canavardır.
buna kürt vatandaşlarımızda malasef alet olup bu günlere gelinmiştir.Bu günlere gelinmesinde çıkar
sağlamak için göz yumanları lanetliyorum. sonsuza dek yaşanacak öbür dünyada bunun hesabını
binlerce şehit önünde nasıl verecekler.
amarika ve avrupanın Vatanımız üzerinde emellerine ulaşmak için ikiyüzlü davrandıkları alenen bilindiği halde,halen onlardan medet umulmaktadır.
Artık Türk Milleti Olarak Uyanmalıyız.
amarika ve avrupanın emellerini görüp politikalarımıza ona göre yön vermeliyiz.
Biz bu vatanımızı işgalci avrupalılardan Büyük Önderimiz ve Türk halklarının azmiyle kurtarmadıkmı.
bu günkü durum gösteriyorki bu ülkelerin emelleri halen devam ediyor.
bunu çok iyi görüp vatan bütünlüğünü koruyacak kalıcı politikalar üretmeliyiz.
Dost ve düşman ülkeleri çok iyi analiz etmeliyiz.
Türkün Türkden başka dostu olmadığınıda asla unutmamalıyız.

bulletfromhell
28-11-2007, 01:31
dtp ve pkk olayı sağ ve sol çatışmalarıyla Güzel Türkiyemizi bölme emellerine
ulaşamayan başta amarika ve avrupa ülkelerinin yarattığı bir canavardır.
bu olay teslimiyetci politika izleyen,oylaraımızla seçtiğimiz partiler yapmaktadır
Güzel ülkemizde başbakanda cumurbaşkanıda amarikanın icazatıyla secilmekte
diye düşünüyorum.zaman zaman amarikaya çıkışlar dayanıklı dövüş.
TÜRKÜN TÜRKTEN başka dostu olmadığını bile bile politikacılarımız ceplerini
doldurma kaygısıyla buna ses çıkarmamakta çıkaranında başı ezilmektedir.
Sarkozi aslında Türkiyenin yerinin asya olduğunu söylemekle doğru söylüyor
bunu herkez biliyor ama çıkarlarının zedelenmemesi için,bu söylemi kulak
arkası ediyorlar.
akp hükümeti bile AB'ye son derece karşı olmasına rağmen emellerine ulaşmak
için ab'ye girelemeyeceğini bildikleri halde işlerine gelen anayasa değişiklerini
yapabilmek için şirin gibi gözükmektedirler.
Türk insanı söylemlerinin arkasında olmalıdır, çıkarları için bukelemun gibi renk
değiştirmemeleri görüşündeyim.
saygılarımla,:devilprv:
çok doğru tespitler...ancak bir yere takıldım...kırmızıyla işaretlediğim yer...heralde o cümlenizde sarkozy nin açık açık bunları beyan etmesinden bizim siyasetçilerimizin gocunmadığını söylemek istediniz...yoksa sarkozy nin doğru söylediği falan yok...ne biz asyaya döneriz nede dön diyeni dinleriz...biz türküz soyumuz sopumuz bellide sarkozy hangi sömürgenin piçidir onu bilmiyoruz...

alisari
28-11-2007, 02:23
Benim orada söylemek istediğim yahudi asıllı sarkozi'nin T.Cumhuriyetinin asla AB'ye
alınmıyacağı. AB'nin gerçek amacının ülkemizi kullanarak,istediklerini almak başta
Türk Ordusunu zayıflatıcı ve ekonomimizin zayıflaması için gereken yasaların çıkarılmasına
uğraşmaktadırlar. adam gerçekten dogruları söylüyor,bunu görmemek için ya kör olmak yada
ihracatcı ve oy derdine düşmüş para babalarını küstürmeye korkan politikacı olmak lazım.
saygılarımla,

emmi
28-11-2007, 03:00
Arkadaşlar bu partinin kapatılması sorunu çözmüyor. Çünkü geçen günlerde tv haverlerinde izledim; yedeğini bile hazırlamışlar her ihtimale karşı. Bunun en kestirme çözümü tüm mv.lerinin kürsü dokunmazlığı hariç diğer tüm dokunmazlıklarının kaldırılmasıdır. Ama malesef siyasiler o kadar kirli siyaset yapıyorlarki; iyilerini tenzih ediyorum, dokunmazlıkları kalmaya yanaşmazlar. Bu işide her zaman olduğu gibi yine yüce mahkemenin üstüne yıkacaklar göreceksiniz. Emmi bunu yazdıydı dersiniz. Zaten bu zihniyet kendilerini kapattırmak için o kadar çok provakatif açıklamalar yapıyorlar ki! Yine madurları oynamak için iki yüzlü AB ülkelerinde.

Saygılar.

kıbar_4343
28-11-2007, 03:55
Hiç tartışmadan kapatılsın bence

desperado64
28-11-2007, 15:28
kesinlikle kapatılmalı

sezgincoskun
28-11-2007, 15:37
bence kapatılmalı ve bu partiye hizmet adı ile çalışan herkes ömür boyu siyasi yasağı getirilmeli.

adnanarkan
28-11-2007, 17:52
birdaha açılmamak kaydı ile kapatılsınlar.kesinlikle birdaha politika yapamasınlar

ozdemir310
28-11-2007, 22:34
Arkadaşlar herkesin farklı yorumları var ancak şu an bütün dünyanın gözü ülkemizin üzerinde olduğunu unutmayalımki dünya insan hakları diye birşey tutturdu gidiyor tam bu noktada bütün şiddetleri üzerimize çekmemeliyiz diyorum.Tabiki gönül herkes bunların ülkemizde yaşanmamış olmasını ister ancak geleceğimizide tehlikeye atmamalıyız saygılar.

Mehmet Kaynaklı
28-11-2007, 22:41
Arkadaşlar herkesin farklı yorumları var ancak şu an bütün dünyanın gözü ülkemizin üzerinde olduğunu unutmayalımki dünya insan hakları diye birşey tutturdu gidiyor tam bu noktada bütün şiddetleri üzerimize çekmemeliyiz diyorum.Tabiki gönül herkes bunların ülkemizde yaşanmamış olmasını ister ancak geleceğimizide tehlikeye atmamalıyız saygılar.

akliselim :wave:

hallederiz
28-11-2007, 23:06
arkadaşım dünyanın ne düşündüğümü daha önemli yoksa ülke memfaatlerimi???

bulletfromhell
28-11-2007, 23:57
dünya dediğin kim??3-5 tane emperyalist ülke ve onların taşeronlarımı??ben onlarla pkk yı aynı kefeye koyuyorum...dolayısıyla bu tip ülkelerin ne düşündüğü bizim umurumuzda değil...o 3-5 tane emperyalistle birlikte yürüyeceğimiz bi geleceği biz istemiyoruz...dolayısıylada böyle aman yumuşak olalım vb. tarz komünist yorumlarının -kastım şahsınız değildir yanlış anlamayın- bize katacağı bişey yoktur...selametle...

yasko
29-11-2007, 00:05
kapatılmalı ve tamamen yokedilmeli kandırılmıs vatandas filan değil ülke birliğini bozan bir avuç çapulcu hepsi kendi istekleri ile dağlerda bu ülkede daha önce bas kaldıranlara ne yapıldıylsa aynen uygulanması gerek .bu sahinlik filanda değil tamemen bu vatan için milliyetçiliktir .bu vatandan toprak koparma derdinde değiller zaten amaçları bizi güçsüz dfuruma düsürüp gelesmemizi engellemek .

DEJAVU®42
29-11-2007, 00:13
bizler o devletlerin gözü üzerimizde diye heşeye aman yapmayalım etmeyelim sonra kötü oluruz demokrasi dışı oluruz gibi yaklaşımlarla ülke bu duruma gelmedikmi sayın başbakanımız dtp kapatılsın dediginde ben halkın oyu ile secilen bir partinin kapatılması icin oy vermem demedimi ben başından beri söylüyorum bu tür söylemlerin sonunda cesaret gelir ve dahada kışkırtıcı acıklamalar yapılır başbakanın bu söyleminden sonra dtp li milletvekili genel af dedi yani apoya af cıkaralım demokrasi icin dedi söylemlere dikkat edilmeli taviz verilmemeli dtp kapatılmalıdır en kısa zamanda mecliste olanlarda hak etikleri yere demir parmaklıklar arkasına girmeli.......

MUTAF
29-11-2007, 00:29
meclisin içine kadar giren teroristler için böyle bir anket bile yapılmamalı bence.Kapatılmak ne kelime. Sınır dışı edilmeli. Hele soy adı TÜRK olan o şahıs o soyismini nasıl taşıyor ben anlamıyorum..

surersat1
29-11-2007, 00:47
Bence kapatılmasına bile gerek kalmadan vatandaşlıktan çıkarılmalılar nasıl bir ceza kanunumuz varki kendi milletini öven türkü nedeniyle 7.5 yılla İsmail Türüt yargılanıyor bu soysuzlar ülke içinde rahatlıkla geziyorlar

konyalim
29-11-2007, 04:26
kapatılsın ama kapatmakla bitmiyor cezalar caydırıcı olmalı gene parti kurarlar ve o imralıdaki ......... cocugun herdedigini yaparlar

yasko
29-11-2007, 09:36
bütün cesurlar korkak gibi davranırsa vay bu ülkenin haline söz konusu vatansa gerisi teferruattır m.kemal ATATÜRK .....HATILATIRIM

osmann
29-11-2007, 10:28
dünya insan hakları diye birşey tutturmuş..
mesele hangi insanların hakları???
---abd ve avrupadaki insanların hakları. ayrıca bu ülkelerin siyasi koz olarak kullanabilecekleri diğer etnik topluluklar. kürtler-ermeniler vs.
yoksa o bahsedilen insan hakları tüm dünya insanlarını kapsamıyor.
Öyle olsa idi burnumuzun dibinde dünyanın gözü önünde ırakta 1 milyon insanı kesebilirlermiydi? afganıstanı? bosnayı 4 yıl boyunca. (sonra lütfen yardım ettiler de kurtuldu bosna)
evet insan hakları var. ama biz türkler o haklara sahip olacak insanların içerisinde değiliz.
her nefesimizde tükürdüğümüz ecdadımız (hepsi nur içinde yatsın )ne demiş??
"batı güçten anlar"
neden söylemiş acaba?
hani askerde muzır bir deyim vardır "deveyi dikeni..." diye başlar... batıda onun gibi.
yumuşak gözüktükçe çıkıyorlar üstümüze. hadi birisi desin bakalım "abd ve avrupa pkk lı kürtlerin sadece insan haklarını düşünüyor yoksa başka bişey yok" diye...
diyebilirmi? batının çıkarı olmadan günahını vermez...ufak ufak diş göstermemiz gerek. ve bunun sonunda savaş kaçınılmazsada savaşmalıyız derim...selametle...

hogan01
29-11-2007, 13:35

Arkadaşım çok güzel yazmışsınız gelecegimizi tehlikeye atmayalım
foruma ayrı bir başlıkta vermiştim ama

Brüksel Zirvesi Sonuç Bildirisi'nin "Türkiye" başlıklı
bölümünden; "Presidency Conclusions"

Madde: 23.."..müzakerelerin yalnız Türkiye'yle değil, diğer
devletlerle de yapılabileceğini... Müzakereler sırasında Türkiye
birkaç devlete bölünürse veya güneydoğu bölgesinde bir Kürt devleti
kurulursa, yeni bir karara gerek olmaksızın onlarla da müzakere
yapılacağına...

işte AB nin ve dünyanın bizim gelecegimize bakış açısı
bizmi gelecegimizi tehlikeye atıyoruz
yoksa Zirvelerde alınmış olan büyük bela zırvalarını zafer kabul edip uyutuluyormuyuz?
Dtp nin kapatılması konumunda eger Dünyanın bakış açısına Ab'deki müstemleke valilerinin agzına bakıp karar ve kanun uygulanacaksa bagımsızlıgımız nerede Yargımız nerede?
İspanyada 1995 yılında askeri bir araca bomba atan 2 Eta militanına 1253 yıl ceza verildi
Benim elimde olsa değil kapatmak Vatana ihanetten yargılarım

morhan
29-11-2007, 15:57
kapatılsın.. inceldiyi yerden kopsun
hatta kopsun artık.

78murat
29-11-2007, 17:28
derhal kapatılmalı ve hepsi siyasetten men, ülkemizden defedilmeli

tuncay-o1
29-11-2007, 18:54
hiç vakit geçirmeden kapatılmalı üyeleri ömür boyu siyasetten men edilmeli.gerekirse kuzey ırağa postalanmalı.nedir kardeşim bunlardan çektiğimiz yeter artık.

atakan2007
29-11-2007, 20:15
kapatılsın tüm yakınlarıda fişlensin.

kahraman21
29-11-2007, 21:31
bu vatanı şuan bulunan tüm siyasi partililer ve siyasi olmayan hallk ve bütün millet olarak istiklal mücadele vererek tc cumhuriyeti kuruldu

hogan01
29-11-2007, 22:46
kimi kim def ediyor cesareti olan def etsin bakalım da görelim diyarbakırlı güneydoğu bizim vatanımız kimseninin gücü buna yetmez ben DTP li değilim ama tc vatandaşı kürdüm bu yukarıda söylenen laflar tüm kürd leri hedef almaktadır çirkin .kinci ve ırkçı söylemlerdir bunu kesinlikle tasvip etmiyorum kürd .türk kardeştir söylemleri ne kadar yalan ollduğunu yazılan yazılar şahittir

Arkadaşım zaten bölgeleştirerek işe başlamışsın birinci olarak zaten dtp li değlim diye başlayıp ardından da Türk Kürt kardeştir söylevlerinin ne kadar yalan oldugundan bahsediyorsun birde sizin gibilerin dediğiniz dışındakileri hep hedef alır kinci,ırkçı çirkin söylevler olur
Biz artık ezberledik bu siyasi sakızları nedense her mesaj yazan Dtpli değil Kendisi kardeşte Türkiye onu kardeşliğe kabul etmiyor şekilleri çiziyor dtp nin de beyanatlarına bakarsan aynı tarzda sakızlı cümlelerle bir tarafa çekme stratejisini görüyoruz
Yaşadıgımız ülkeye ihanet eden her kim olursa olsun aynı muameleleyi görür ve görmeyede devam eder
Türk Kürt kardeştir ama olmak istemeyene yalvaracak kimsenin hali yok
Cesaret konusuna gelince Cahil cesareti cahilin agzında laftırda
Cesaretin ne oldugu ispatlanır hiç merak etme.

Mehmet Kaynaklı
29-11-2007, 23:24
bu vatanı şuan bulunan tüm siyasi partililer ve siyasi olmayan hallk ve bütün millet olarak istiklal mücadele vererek tc cumhuriyeti kuruldu

birbirimize kırıcı olmayalım lütfen kimsenin kimseyi bu ülkeden atacak kadar ömrü yoktur

vede türk kürt arasında müslümanlık bağı vardır bunu unutmayın

katliam_290
30-11-2007, 01:00
kapatılması daha saglıklı olur ....

davutkorucu
30-11-2007, 02:55
tek kelimeyle kapatılmalıdır

ama parti kapatmak bir çözüm değil

ultra-mehmet
30-11-2007, 17:08
arkadaşlar benim görüşümde kapatırmalı ama onlarda bunu istiyo biz kapatmayalım halk buna gereken cevabı bir dahaki şeçimde veril.......

ilhanmobilya
30-11-2007, 17:36
slm arkadaşlar bana bir yardimciolsaniz eurosporttürkün yayinini nasilizleyebilrimşifreyi açamiyorum tşkr yardimiçin şimdiden

_mercury_
30-11-2007, 19:28
slm arkadaslar benım güceme yanı zoruma ne gidiyor bılıyor musunuz ? hem bu milletin ekmegini yiyiyorlar hemde ihanet edıyorlar bu ne bıcım anlayıs:yell: hemen kapatılmalı hemde hemen

bulletfromhell
30-11-2007, 21:56
slm arkadaşlar bana bir yardimciolsaniz eurosporttürkün yayinini nasilizleyebilrimşifreyi açamiyorum tşkr yardimiçin şimdiden
Allah Allah...bunun ne alakası var konuyla??????

Simba
30-11-2007, 21:59
Allah Allah...bunun ne alakası var konuyla??????
Herkes tam gaz kaptırmış kendini konuyla bu mesaj :puah: cok güldüm ya

fortunasuper
01-12-2007, 18:26
ben pkk yıda dtp yi de hiç sevmem.ama adamlar 8 kişinin hayatını kurtardı verilen şu ödüle bakın.hiç mi yapılan işin kıymeti yok?.hiç mi bu kurtarılan bu adamların hayatının değeri yok.?yuh..

Simba
01-12-2007, 19:22
Son 5 saat arkadaşlar anketin kapanmasına

digitech5
01-12-2007, 19:28
ivedilikle kapatılmalıdır... apaçık pkk terör örgütünün partisidir... ülkenin bağımsızlığı başta olmak üzere bütün menfaatleri önde gelir... mevzu_u bahis vatan ise gerisi teferrruattır...

Simba
02-12-2007, 00:50
Konu kapanmıştır oy veren arkadaşlarımıza teşekkurler